ЮЛЧЕТО расте ли расте, а на мама все й се яде. - тема 27

  • 24 975
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 67
Момичета,

Ето една фирма, която доставя неща от Германия и Англия, на прилични цени:

http://www.gabco.org/index.php

Аз лично се възползвах от услугите на:

http://ggbg.bg/ , но те доставят само от Англия. Да ви кажа доволна съм, получих си нещата 2 седмици след като ги поръчах. В неделя пак поръчах някви неща от Амазон и Мадъркеър и сега си ги чакам и тях Simple Smile

Дано не се счете това за реклама, просто доста от вас писаха за някви капки за колики от Германия и то ва е доста добър вариант, вместо да се чудите кои да ангажирате да ви ги праща или носи Simple Smile

# 691
  • Мнения: 11 747
Не съм готова бе хора , не съм и това е . Психически ...  smile3516

Стискам ти палци да се подготвиш  Simple Smile И да не се подготвиш, все ще мине и дано всичко е гладко. Не се притеснявай и малко ти завиждам, че ще се свърши с бременността ти и ще започне вече истината.

И аз мислех за Мъхчето. Тя нямаше настроение последно, дано е само това и дано още не ражда.


Момичета, мислите ли, че термочантите - малък размер, като за 3 шишета или буркан някакъв, са смислени пособия? За лятото, да се носи храна, вода...  Thinking

# 692
  • Мнения: 617
Някой знае ли немски. Дадоха ми това кремче, но немога да се ориентирам за какво е
http://www.codecheck.info/kosmetik_gesundheit/schwangerschaft_st … stwarzensalbe.pro
Кремчето е за мазане на зърната!
Благодаря, а трябва ли да се отмива преди кърмене?

Пина и аз като теб малко не ми се ражда, не ми се гледа ама ме е срам да си го призная. Нали го планирахме и толкова го искахме пък сега що така не ми се занимава.

# 693
  • Мнения: 1 350
Мъхче,чакаме да кажеш 2 думи поне   Grinning Grinning
Нестерова,започвай да се подготвяш вече ,няма начин,видяло се е ,че ще се ражда.Погледно от добрата страна ,скоро ще свърши всичко.Дано да изкараш поне десетина дни ,че е малко сигурно бебето още.Всичко ще мине ,с теб сме  Hug Hug
Аз днес изкарах един напълно безмислен ден в болницата.
Отидох в 8 сутринта,но лекарят ми го викнаха ,че имало раждане.Върнах се вкъщи ,закусвах,взех детето и в 10 часа пак на кабинета.Дойде уж доктора ,пусна ми изследвания кръв и урина  и тъкмо да ми взема вл.секрет и пак го викнаха на раждане #Crazy През това време аз с детето,той се тръшка ,че му е скучно.Оставих го в детски център и пак се върнах,за да ми вземат секрет,но работното време свърши и ми казаха утре пак да ходя.Сноши едва се оправих отдолу,голяма мъка беше,утре пак същото ме чака...Пффф,не знам къде да раждам ,да си вземам ли документите ,какво да правя не знам....нямам име за детето,,нямам нищо изпрано,параноя някаква ме гони.
Исках да ви питам,понеже имам контракции вечер,какво ли ще ми изпишат?Нерегулярни,не много болезнени...Мисълта ми е ,хапчетата за контакции ,за всъщност такива за задържане нали ?

# 694
  • Мнения: 115
Моргана, от линка,  който си пуснала, не става ясно дали трябва да се отмива.Може би пише на кутийката или на тубичката.Ако напишеш какво пише там, ще ти го преведа.

И аз ползвам услугите на Габко от поне 1.5 години и съм много доволна!

# 695
  • София
  • Мнения: 790
Абе, писаха мъхчетата вчера, ама вие нещо сте пропуснали Simple Smile Ние още сме тук, още 3 мъхчета в едно. Щях да пиша много неща, ама ми изсвирясаха някъде от главата. Та по каквото си спомням.
Кремове: Първо, Мерси на Джина за съвета за Палмърс, щото тва чудо масажния крем е уникално добро - два дена се мажа, еми Мустелата пасти да яде. Кожата ми стана мекичка и хубава. Е, не са се заличили стриите, ама нали все по нещо трябва да ми личи, че съм била бременна! А иначе едно време - буркан с мас и ако искаш - здраво мацай, къде стрии, къде гърди, даже и хемороиди!  За зърната - аз имам на Мустела - остатък от приятелка и ако достискам до месец 9, ще започна да се мазотя, ей така, да знам, че съм направила всичко възможно, да не се обвинявам после, ако нещо се прецака.
Матури: Браво и на двете девойки - оценките им са супер! Мамите трябва да се гордеете!
Втори бащи: Абе, момичета, те децата няма да го изживяват така, както вие си мислите. Докато не стигнат пубертета, всичко ще им се струва нормално и в реда на нещата, стига вие да не им пуснете муха в главите, че нещо не е както трябва да бъде. А в пубертета, те и без друго всичките си търсят как да ви наврат в к... г.., така че - спокич!
Болки и стоене вкъщи. Моля ви се, не подхващайте тази тема. Аз от нас излизам само за прегледи и то с такси. И съм така от началото на бременността...От време на време ми идва някой приятел/роднина на гости за час-два и толкоз! А за гюленцата, премазания гръбнак и болките, особено нощем, напрао не щЪ да подхващам. Ще ни мине като на котета като родим! Със или без изяждането на плацентата  Mr. Green За нея (някой питаше), вчера имаше статия, че Ким Кардаиян искала да я яде, щото чула, че от това ще се подмлади. Аз на Ким й препоръчвам повече орална любов - то и от това се младее, според изследванията. Кхъ-кхъ  Mr. Green

Много се радвам за Си_ти! Ама къде са верно и Карли, и Луиза, липсват сума ти хора.Бихайнд я мисля най-много, че е под ред. И Весела не е писала!

Нас пък вчера свекърите ни сюрпризираха, че ще купуват апартамент за тях си в София. Ама са си харесали вече, изтеглили си кредит, сега ще идват да подпишат и са готови. Ние нищо не знаехме и бяхме в шок с ММ...Щото преди идеята беше на нас да купят по-голям апартамент, че с наще 60 квадрата, не знам двете мъхчета къде да ги дяна. А те трябваше да вземат нашия апартамент. Сега ще имаме два малки апартамента...Ама какво да направи - те са си взели решението вече. Аз всъщност се радвам, защото ще си имат и те местенце, ще идват по-често и няма да си пречим! Толкова са мили и внимателни хората, и пари ни дават, и храна ни носят, за всичко може да се разчита на тях. Само дето нищо не обсъждат предварително с нас, ама тва са бели кахъри. Не ни казват и кога ще дойдат за апартамента, че да не ни притеснявали...Еми сега поне имам основание и аз да не казвам кога ще ми е датата на секциото...

Цвети, пази си касовите бележки, та после да ги предостави на ваще за осребряване, щом излизат с номера, че чакат раждането Joy Може да им кажеш, че им предоставяш невероятната възможност, да не се чувстват прецакани, че не са могли нищо да купят!

Судокрем: Вчера майка ми купи от апрека на Марешки голяма кутия за 8 и нещо лева. Даже взела две, за всяко от мъхчетата - отделно.

За раждането, аз нещо вече не се страхувам. Искам да дойде 13ти, тогава ще определяме датата и след това ще съм спокойна. Мисля обаче да не се измъчвам и като вляза в 9тия, веднага да ги вадим. Те са ми големички, бити са ми инжекции за дробчетата, би трябвало всичко да е наред. По мои сметки, в деветия трябва да вляза май на 17ти (???), та най-късно на 24ти си го прогнозирам раждането - тогава е Еньовден и ми се вижда едно магично такова, романтично Simple Smile Представям си се как сутринта ММ става в ранни росни зори, набира билки и ми прави гирлянди, и аз с тях накичена, отивам да раждам. Хаха, ох...нещо съм изпърдяла.

Извинете за чаршафа, ама ми е едно скучно тука и те така.

 

# 696
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
frozen, Таничка, Терп, още един път благодаря, че веднага се отзовахте  Hug Следващата тема ще успея да я пусна, но за по-следващата не съм сигурна. Ако искате ще дам на трите ви паролата на july2013 и, която има възможност нека подхване. Не е нужно много играчка, може и само копи-пейст  Hug Само пишете дали сте съгласни, ако искате на ЛС   bouquet

# 697
  • София
  • Мнения: 1 832
Ахи, glorybg, благодаря ви.
На мен една позната ми каза, че си е мазала зърната с крем преди раждането и аз питах АГ-то. Тя каза, аз имам ще ти дам и ми даде мостри на Garmastan. Още не съм се мазала, не обичам много мазилата и затова се подмотвам.
Нестерова, стискаме ти палци, няма как, ще трябва да се ражда!
И аз съм така - не зная какво точно искам. Хем вече започва да ми писва леко, хем си ме е страх, хем пък не зная какво ме чака. А, бе няма оправия!
Записах си час за кола масла в четири.
Изпрах плата на кошарата. Утре ще продължавам с прането - имам един вагон дрешки, чаршафи, комплект за количка съм купила.
За болницата не съм купила всичко. Мисля две нощници, дано ми стигнат.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 27
Добро утро  Embarassed , днес станах в 12 и пак ми се спи... Снощи излизах с приятелки, една от тях беше рожденичка, беше много хубаво, но се прибрах в 11 и се чувствах все едно съм пробягала цял маратон. И на мен като на Пина, хем вече не ми се стои бременна, хем и още не ми се ражда, притеснявам се как ще се оправяме с бебетата, пък и като си представя, че в началото цялото ми ежедневие ще минава в къщи, и леко се сдухвам. Снощи бяхме на пицария, близо до Морската градина, и повярвайте ми, така завидях на безгрижно разхождащите се двойки и компании млади хора...  Cry МРЪН и от мен.
На всичкото отгоре онзи ден на прегледа (то такъв така и не се състоя де) доктора ми много ме изнерви, чак се разревах, вече беше говорил с докторката, с която работят в екип за дата за секциото, всичко уговорено, уточнено вече, сякаш аз нямам право на избор, а аз по принцип исках друг лекар от болницата да ми направи секциото. После обаче като се прибрах, попроучих и за тази докторка и реших да оставя така нещата, пък и датата, която бяха уговорили ми хареса - 24 Юни (Мъхче  Wink  Hug) - Еньовден е, а и тогава е роден вуйчо ми, който много ни помага, сега даже живеем в неговия апартамент, а той се пенсионира и отиде на село. Бебоците вчера ги гледахме, 2300 и 2400гр са (с малко фантазия, щото ми се струва множко това), така че се надявам до 24-ти да станат поне по 2700. Между другото, Мъхче, аз бях открила един сайт като почнахме ин-витрото, та там термина се изчислява според датата на пункцията, и на мен ми излиза предполагаема дата за раждане точно 24 Юни (пише, че близнаците се раждат обикновено около 3 седмици преди термин), ако искаш си провери и на теб какво ти излиза http://www.ivf.ca/duedate.php Само се моля да устискам до тогава и да не тръгнат сами да излизат, че както вървят едрички...
Голямо ГУШ на всички, които се чувстват зле!  Hug  Peace

# 699
  • Варна
  • Мнения: 27
Мисти, много ти е хубава абитуриентката  Whistling, и браво за хубавите резултати от матурите, и на Таня също, късмет от тук нататък и да ги приемат където си мечтаят девойките  Peace

# 700
  • София
  • Мнения: 790
Поля, благодаря! Пункцията или трансферът имаш предвид?Щото моята пункция беше доста по-рано. Ако е трансферът - излиза ми дата 04.07. Аз много исках точно тогава, ама не се виждам да устискам. Вчера свеки ме пита как се чувствам - викам "като презряла диня, готова да се пръсне", пък тя се смее Joy Амчи ко му й смешното? Аз не се шегувам...

Ако изкарам тази седмица, трябва да си преподредя багажа за болницата, щото от Надежда искат значително по-малко неща да се носят, отколкото от МД.

Иначе аз вече всичко купих. Даже на свекитата нови чаршафЕ, много красиви и вчера цял ден се мъчих да ги изгладя. Остава ми само да вкарам малко в ред килера и съм туто-финито!

Аз все още се мъча да оправям госпожицата със самобръсначката, ама само преди преглед. Не само, че не я виждам, но вече не я и стигам. Едвам я стигам и с тоалетната хартия...

# 701
  • Мнения: 643
iva_angel Судокрем-а ги има в ибей. Аз ще го поръчам от там ако тук не се намери.

Може ли да дадеш линкче?  Blush
Аз се чудя между Судокрем и Бочко....

Аз не си мажа специално зърната с нещо. А гърдите + зърната си ги мажа още от 3-ти месец с едно кремче на Мустела  Simple Smile

# 702
  • Варна
  • Мнения: 27
Мъхче, от датата на пункцията (egg retrieval date), тогава се предполага, че е датата на овулацията.
Аз за болницата се оказа, че няма нужда да подготвям много неща, което много ме радва, само 2-3 нощници, памучно бельо (дълбоки бабешки гащи, да не ми дразнят раната от секциото) и чифт джапанки, всичко останало от болницата. То оставаше и друго да е, като се има предвид каква баснословна сума ще платим за раждането (секциото на близнаци е по-скъпо с около 400 лева от секцио за едно бебе)

# 703
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
iva_angel Судокрем-а ги има в ибей. Аз ще го поръчам от там ако тук не се намери.

Може ли да дадеш линкче?  Blush
Аз се чудя между Судокрем и Бочко....

Аз не си мажа специално зърната с нещо. А гърдите + зърната си ги мажа още от 3-ти месец с едно кремче на Мустела  Simple Smile



Аз за болницата съм купила всичко на Бочко (крем, сапун, мокри кърпички ...) а после ще видим.

Ето линк

# 704
  • София
  • Мнения: 790
Пак аз, ама така е...като питате за мене, после сами сте си виновни!

Поля, аз съм след замразен трансфер, тъй че при мен няма как да се сметне. Док ми изчислява 5 дни назад от трансфера, защото ембрионите бяха замразени на 5ти ден. Леле, като се замисля как бяха едни малки сперматозоидчета и яйцеклетки, а сега какви са зверове!

Много искам да си купя хубава рокля за изписването, но знам че още ще си замятам корема през рамо, та ще трябва пак да е "палатка". Ама нищо не мога да си харесам, нито в ХиМ, нито в онлайн магазините, дето излизат на гугъл... Дайте някакви идеи... Същоо не знам какъв размер сутиен за кърмене да си купя. Сега съм 90С, обаче дали няма да ми се надуят гърдите от кърма? newsm78 А дали след секциото може да се ползва слинг?

Общи условия

Активация на акаунт