ЮЛЧЕТО расте ли расте, а на мама все й се яде. - тема 27

  • 24 977
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 499
Пина, моето мнение за термочантите- за това лято няма да трябват. Ако е на кърма детето-ясно, ако е на АМ- така или иначе не можеш да си го носиш приготвено, правиш го на място. На някои АМ имаше изискване за еди каква си температура да бъде водата, което общо взето и вкъщи не можеш да спазваш, а ако е зор да е гореща - по-добре един термос от 0.5л - по-добре ще съхрани водата. За по-натам, другото лято, когато яде пюрета, няма лошо да имаш термочанта, да не го мислиш дали няма да се развали докато й го дадеш.

А Карли нямаше ли да ходи на море в Гърция в началото на юни, тоест сега?

# 706
  • Мнения: 11 747
Терпсихора, мерси! Всъщност аз вече си я купих чантата, но от втора употреба за цена от 1,50лв. Тя се оказа някаква гиздава марка и нови вървят по 28$ според нета. И да не я ползвам - все тая. Ама ми дойде мерака да я ползвам. И аз се замислих, че за това лято няма да има смисъл, май. А ако е кърма в шише  Thinking Ще го видя, не ми е важно.


Аз за болницата съм купила всичко на Бочко (крем, сапун, мокри кърпички ...)

купила си на Бочко, щот ви дават, явно  Simple Smile При нас искат на Hipp  Rolling Eyes  задължително условие. Аз за вкъщи съм си купила Бочко, за болницата Hipp.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 16:36 от pina

# 707
  • София
  • Мнения: 216
Уф, а защо се сдухвате всички сега...и на мен ми е криво, притеснено ми е за секциото, за подготовката до тогава, как ще ми вика другата лекарка пак на 11-ти, 1000 изследвания до тогава, дали ще порасне мацката достатъчно, дали този път ще ми се възпали раната, какво да си нося за болницата: от това, което четох само мои си чехли и еднократни гащи, те и превръзки давали там, ама това мъжът ми ще го донесе след реанимацията, преди това чехли и гащи няма да ми трябват, само зареден телефон и това е и зарядното той ще донесе на другия ден...трябва да пера и да гладя 4 торби с дрехи и пелени, да подреждам по шкафовете, да чистя, ама сериозно и не знам дали ще се справя като всичко ме боли, ще пращаме и детето другият уикенд при нашите до раждането и хем ми е тежко сега да се справям с него, че е доста буен, хем пък ще ми липсва много...ям и не мога да се спра, аз толкова да се удържах досега, 10 кг само качих и сега на финала се разпуснах, а сега най-много се качва, ще си опропастя гладуването значи...и още мрън, мрън, мрън, мрън...и аз се присъединявам към общото настроение...

А си купих Судокрем и аз в крайна сметка по обед от кварталната "Марешки", 1 бройка голяма имаше и 2 малки, взех голямата, пък после ако не можем да го открием ще го мислим...

Да, Карли сигурно пече коремче в Гърция сега Simple Smile)))

Мъхче, аз уж ще съм на 04.07, ама да видим какво ще каже в крайна сметка лекарката, каза, че мога и още да помисля, да не й отг. сега, а другата седмица като се видим, но тогава ще е, щом каза, че може...

Да беее, ега ти, Пина, не стига, че ви искат да си носите вие лично кремчета, ми и с претенции, те сигурно искат определена марка, че не гледат кое на кого е, което хванат и мажат и да е едно и също за всички, ама пък Хипп, брей, брей...

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Кате, пусни на лично паролата за july 2013, поне да я имам ако се наложи да правя Simple Smile

# 709
  • Мнения: 4 709
Къде е Весела?
Бихайнд е в болница и ще ражда, ама весето не знам къде изчезна? Аз пък ходих до един магазин за бабешки стоки, та си взех още 2 чифта гащи и открих едни памучни бабешки сутиени без банели, памучен, та съм взела един, ще видя дали няма да е по-удобен от моите, че вече с тези банели и малката обиколка дето я имах, не мога да ги слагам. Ако ми хареса, съм обещала на продавачката да се върна, даже това се чудя, сутиен за кърмачки не е ли същото, но на много по-висока цена. Харесах си и едни ластични гащи не знам как им викат по друг начин, знам че по детските магазини са на 4 пъти по - висока цена, и им викат колан за след раждане. Ама нямаше големи номера, пък си викам, абе колкото и да се вталя след раждането, чак пък да вляза в тези, ха дано ама надали, и ще следя, кога ще пуснат по-големи.
Мъхче, Поля тайничко ви завиждам, че скоро няма да сте 3 в 1, и ще си гушкате бебоците, а аз утре ще ходя да взимам 45 дневния болничен, и не се знае кога ще е моята, може и след 52-53 дни да е newsm78 Толкова ми тежи всичко, че ми е омръзнало вече.
Иве, ти пък защо реши, че ако не си на диета и ще дебелееш, я ме виж, дебелях, дебелях и последният месец мирясах, сигурно няма вече накъде  Laughing После ще се местим в някоя диетична тема, не мога да го мисля и това сега.
при Юнките има яко бебевалеж, сигурно и за нас някоя така ще казва след 2-3 седмици, охх как се размечтах ooooh!.
За мамите с втори бащи
Скрит текст:
спокойно днес митках улиците с щерката, която се оказа, че е обидена на родата на баща си, че никой от тях не се е сетил да й честити завършването, камо ли да я питат за матурите, не са й звънели всъщност от 20/5 когато почина баба й. Явно се е чукнала в дебелата глава македонска най-после, щото искала да вози количката с бебето, и да го гушка изобщо май нещо я е ударило, и се е осъзнала, даже не искала да го дава на приятелки да го возят, щото си казва, че ще ревнува. Има надежда и най-върлия егоист. Спокойно ще им дойде акъла у главите  Hug

# 710
  • Мнения: 96
Ааа,тези настроения не ми харесват,кво правите бе,моми,колкото повече наближава,вие отбой биете и повече се спичате.Сетих се един лаф от един виц по този повод:"Ама га ьеди кифтеътъ ньи рива,а",та и вие-когато си играхте с ******* не ревахте,а  Mr. Green HugВръщане назад няма,а като се родят малките,така ще ни грабне новият живот,че няма да знаем на кой свят сме.
Аз пак с моето мръсно подсъзнание,чета поста на Ангелската Ива
Цитат
дали ще порасне мацката достатъчно,
и нали все говорим за госпожици и аз се заблудих,че пише за нея,та си мисля:"Че тя не порасна ли достатъчно newsm78,аз като гледам моя Биг Мак в гащите и... Embarassed.Та Иве,завидях ти,че твоята не е пораснала. LaughingМежду другото,количката ви е много хубава,стабилна и с ъс страхотен цвят.Аз също качих малко снимки на нашата,но летния кош не съм го монтирала,че сама ми е трудно,само цвета му показах.Искаше ми се и коша за новородено да е в синьо,но нямаха,но и кафявото е много приятно,на мен поне ми харесва,а и така все едно ще имам две колички.
Мъхче,тези бели гащи от снимката са ти супер,с една туничка с презрамки ще си бонбон,аз понеже си взех точно такава и стои страхотно на коремче,та си мисля,че както си слабичка ще ти стои пИрфекНУ.А сутиен-аз ще спасявам положението с едни спортни памучни бюстиета,които нямат фиксирана чашка,че то виметата си порасват доста в началото,поне моите бяха така 1-2 месеца.После всичко с влиза в норма.
Пина,аз ползвах термочанта,нали бяхме на смесено хранене,знам че АМ се прави непосредствено преди ядене,но това означаваше да не излизам изобщо и срам не срам,правех си го малко по-топло и до час-час и половина го давах навън,като дотогава го държах в термобокса.Но по принцип това не е много правилно,ама пък и щерката не е имала проблем със стомаха.Не те съветвам да ползваш,просто споделям,ти сама ще си решиш.Според мен по-голяма вероятност да се вкисне има кърмата,отколкотоАМ,далеч не смятам,че няма консерванти в тях,колкото и да се кълнат производителите.
Весето сутринта се разписа с едно изречение

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 17:32 от fly2

# 711
  • Мнения: 86
Момичета, до момента днешния ден не ми върви - не бях затворила добре контейера с кърма, изля се по пътя за МД и хвърлихме кърмата, поне сутринта дадох по 4 порции за всеки от близнаците. В 13:00 се бях настроила да пробвам да храня малките на гърда или на шише, но като отидох вече ги бяха нахранили и спинкаха - та не стана. Много исках вече да ги гушна, ама да видим - сега в 19:00 пак ще ходя. Поне галих малко единия - досега не бях ги докосвала, но вече са извън кувиози.

Утре трябва да сваляме конците.

Аз през 2-3 часа цедя кърма, опитвам се да постигна добър млекодобив докато се приберат децата, добавих и 1 ставане в 3 през нощта. Не мога да се организирам извън тази дейност да подреждам и чистя, а в нас е лудница - бебешки вещи, кашони навсякъде.

Аз не съм за тази тема вече, ама ще отложа местене в друга, докато не родят и други мами - засега стискайте още малко.

# 712
  • Мнения: 96
М-тина,браво за желанието да кърмиш,а за кърмата чак мен ме хвана яд,на мен ми свидеше за всяка разпиляна капка.Скоро ще ги гушнеш,щом са извън кувьози.И никъде няма да ходиш,майските мами още се изчакват в старата си тема и когато и последната се отчете,тогава щели да се местят.Тук ще ни споделяш и ще си бъбрим до края. Hug

# 713
  • Мнения: 86
Fly мн.ме хвана яд, цели 80мл фира, аз на 1 серия събирам между 40-60мл. Нищо де, в началото хвърлях всичко..

А количката ми май няма да мине през вратите в нас, ще я пробвам тия дни, засега се шири в коридора - още в кашон.

# 714
  • Мнения: 0
M-tina, браво на теб, много си борбена- не случайно си мъжка мама  Hug

# 715
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Влизам само да поздравя Марти и да й пожелая успех - всичко ще се подреди, в началото винаги е малко каша  Hug А това, че си родила през месец май, не бива да те кара да се местиш в друга тема. Остани при нас. Ако имаш нужда от помощ, има много мами, които са раждали - ще се отзовем на всяко твое питане или притеснение  Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 790
Марти, не се ядосвай за кърмата! Важното е, че са извън кувиози вече, каква прекрасна новина! Значи се развиват добре!  Hug А каква ви е количката?

Флайче, Биг Мак, а?  hahaha hahaha hahaha Аз още съм на чийзбургер, ама има време де! Ако беше Биг Мак, може би поне щях да си я стигам по-лесно! Хахаха! Бе то панталона не е лош, ама ми се щеше след операцията да не слагам нищо отгоре върху лепенката на раната, пък всичките клинове и панталони са ми с колан за шкембе. Друго си е да се проветрява, ...раната имам предвид! Пък за "кифтетата" - аз дет се вика съм като непорочно заченала, тъй че....кифтета не съм виждала от 9-10 месеца вече... newsm45 В тази връзка, според вас колко време след секцио може да се насладя на плътски удоволствия? Че след такава дълга отпуска, се чувствам малко като
Скрит текст:
девственица
 Embarassed

На Бихайнд й стискам много силно палцииии! Леле, започва се скоро-скоро!

# 717
  • Мнения: 4 709
Мартина никакво местене, тя флай добре ти го е обяснила, а и скоро няма да си единствената родила. Поне вече не са в кувьози така че нещата вървят на добре  Hug
Чудо се случи преди 5 минути, телефона ми звъни и кой да видя, свекървата, не се е обаждала от миналата година, та викам си аз, еййй сети се все пак, да ама не, разговора беше - "Лелеее тук по телевизията казаха, че в Благоевград имало земетресение, и аз ВИ мисля" Аз - " Миии не няма никакви земетресения, чух че имало ама то е било в Гърция, не е било при нас". Тя - " Ама ти нали си във вас" Аз - " Ми не, щото имах работа по града и цял следобед съм навън ей сега се прибрах" Тя - "Аааа добре тогава, айде чао"  Shocked Все мислех, ще пита абе жива ли е внучката мърда ли, това онова, знам че иска да е момче, ама все пак от кумова срама дет се вика, не може пък един път за това време да не попита, как си? Миии явно няма да стане тая.
Та Цвети моля, моля не се оплаквай от твоите родители, щото поне морално сигурно са те питали как си, що си, то с пари не всеки може, това съм го прежалила, ама това да не вдигне един път телефона, и да пита абе жива ли съм, извинете ама няма да й го простя.
Мъхче а сигурна ли си, че не е хванала паяжина  Joy както си секцио, има шанс да ти е пораснал пак химен. Нашите пък не им е забранено, ама не дърпат се, да не би моя да навредял на бебето, пък и нещо с този корем, явно не му е било фетиш  Joy

# 718
  • София
  • Мнения: 377
Тук съм, не ме мислете. Hug
 Просто нещо ми става, нито ми се пише нито ми се чете. Сигурно подсъзнателно ви избягвам, защото ме подсещате предстоящото събитие което ме очаква. А ме е страх, и не ми се мисли. Така като не чета нищо и акълът ми е съвсем на други вълни. Калин вече е ваканция и успява да ме ангажира почти изцяло, или си говорим като зрели хора или ми къса нервите. Извинявайте момичета, не ми се сърдете, просто не мога да се откажа и аз като Ахи от раждането (пробвала съм преди 10 години, не става) и за това избягвам да чета. Само влизам да видя дали има нещо написано с големи букви (всеки път тръпна щом вляза), да не би някоя от нас да е родила, виждам, че няма отдъхвам и излизам. Ще ми мине, знам че е моментно.  Hug

# 719
  • Мнения: 2 237
Весе, разбирам те  Hug
Мъхче - евала  Mr. Green Кефиш. Страхотно обобщение на всичко коментирано си направила  Hug Мен ме мързи. Чета, ама ме мързи после да коментирам. Да ме извиняват всички  Embarassed
Мисти, пусни тото ! Щом свеки ти е звъннала, това е поличба !  Mr. Green Знаеш ли, и моята днес ми звънна и за пръв път попита за бебето ! По-точно попита "Какво става с плода?". Докато се сетя за кой плод пита .........Ама обясних и де. После ми заповяда, като родя до 40-я ден да си стоя у дома. Насметох я.
М-тина, не се ядосвай. Ми то има и такива дни. Обаче само помисли и колко хубави и късметлийски дни те чакат  Hug
Флай, с тоя Биг Мак утрепа рибата  Joy Явно всички сме с подпухнали госпожици. Утре моята ще я водя на кола маска. То само и това и остана. А последния ми секс е бил.....????? Може би на последния преглед, когато ми ръгнаха вагиналния ехограф  Mr. Green
Да се похваля накрая - до сега скиторихме по магазините и вече накупихме абсолютно всичко. Сака ми е приготвен, бебето е уредено със всичко. Лягам и мътя усилено.  Sunglasses

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 18:22 от blizna4e

Общи условия

Активация на акаунт