ЮЛЧЕТО расте ли расте, а на мама все й се яде. - тема 27

  • 24 971
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 790
На Данчето да напиша, че забравих - ако са ти много силни контракциите може да те вземат за вливки с магнезии, но-шпа или пък да ти изпишат гадния Гинипрал, дето Близначето се отрязва от него.

Близначе, "насметох я. точка"  hahaha Изчерпателно казано, просто си представям какво си я направила. Как "плод", бе!!!  #Cussing out

Мисти, като нищо...ама дано да не си права! Praynig

# 721
  • Мнения: 96
Весе,хормоните и при теб са във върхова фаза,поне през ден се обаждай,че да не те мислим.
Мъхче,че аз за да я стигна и да я измия нормално ще трябва да бухне като козунак.Толкова е пораснала,че вече води свой собствен живот.А за сексовете,да не те отчайвам,при мен поне умората беше толкова голяма вечер в началото,че заспивах като талпа,на мига.Иначе сега и на мен много ми се иска,ама...,той мъжът ми обикаля наоколо като котарак и чака,ще видим,ако нямям сили после ще си отнасям и
Скрит текст:
ще му казвам:"Ти си работи,работи си",та дано и аз имам спомени после. Grinning
Мисти,жената се е надявала да ви тръсне може би...и като ти е чула гласа,се е стреснала и да е загубила ума и дума.
Цитат
А последния ми секс е бил.....????? Може би на последния преглед, когато ми ръгнаха вагиналния ехограф
,а аз и на това не можах да се порадвам,ще разчитам на преглед преди раждането. Joy

# 722
  • Мнения: 4 709
Мисти, пусни тото ! Щом свеки ти е звъннала, това е поличба !  Mr. Green Знаеш ли, и моята днес ми звънна и за пръв път попита за бебето ! По-точно попита "Какво става с плода?". Докато се сетя за кой плод пита .........Ама обясних и де. После ми заповяда, като родя до 40-я ден да си стоя у дома. Насметох я.
Ааа днес е четвъртък и съм го пуснала, пък дано е на късмет. Ееее ти си направо напред с материала, поне е питала за плода  Joy Joy което ме сеща само за плодчетата на Сандалка. Аз ще почакам до юли, като се роди дано се сети да пита как е? Ама и аз егати и свекървите намирам, предната като се роди детето дойде пред родилното, ама не за да пита как сме, а да ми дава акъли как да кръстим бебето Joy Та тази нищо ново не може да ми сервира. И ти да вземеш да слушаш твоята 40 дни, ни повече, ни по-малко.  Naughty А ти попита ли я защо?
Весе радвам се че си добре, а и ние пък имаме толкова много време до раждане, че ако не го мисля, не се сещам, иначе не мисли, че не ме е страх, напротив такива глупости вече са ми минали през акъла, ама все си викам е има още време, ще му мисля като дойде.

# 723
  • Мнения: 54
Стискам палчета на Бихайндчето  Praynig
Днес най-добрите приятели са ми Рейнбола и парцала.Егати чистенето,егати чудото!Искам да спра,а не мога..прихлопа ми нещо и ела да видиш какво се казва чистене.Отделно от това съм изпрала и изгладила едната "порция" жълти дрешки не малкото,а това си е бая пране ще ви кажа.Целия простор бодита и ританки и блузенца и чорапки  Laughing чак ми беше кеф да го гледам.
Весе,аз няма да раждам.Сакън да не ми клъцнат госпожата(мойта си е госпожа,никаква госпожица не е с това бебе) и определено отказвам да се кикерча пред камара непознати люде.Бебето ще си стои вътре,колкото и да ми е гадно,окосмено,тежко,болезнено,запечено,катрахиращо,отекло и така нататък.А,и цикъл не щА да имам!  newsm50

Едит:вместо парцал съм написала обезмаслител!!!Щото трябва да си купя .. ужас

# 724
  • Мнения: 4 709
Ахи леле това го бях забравила за цикъла, верно имахме и такова чудо. Ужас! И трябва да се пазим от забременяване  #Crazy Ако можеше да се върна 5 месеца назад, и да го няма огромния корем, щеше да е супер.

# 725
  • Мнения: 2 381
Вчера бях на първия преглед в 9 месец.
Получих брошура от march of dimes (Грижат се за недоносените бебета) и много интересен материал за жените, които трябва да изберат дата за секцио.
Пускам линк за тези, които се интересуват. http://www.marchofdimes.com/pregnancy/why-at-least-39-weeks-is-b … or-your-baby.aspx  

Част от материала: Защо всяка седмица е важна и колкото по- близо до термин, толкова по- добре за бебето.

Here's why your baby needs 39 weeks:

    Important organs, like his brain, lungs and liver, get the time they need to develop.
    He is less likely to have vision and hearing problems after birth.
    He has time to gain more weight in the womb. Babies born at a healthy weight have an easier time staying warm than babies born too small.
    He can suck and swallow and stay awake long enough to eat after he's born. Babies born early sometimes can't do these things.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 22:03 от Niki1

# 726
  • varna
  • Мнения: 871
Прибрах се от ендокриноложката - всичко е наред с хормоните, оставаме на дозата до раждането. После намаляме наполовина да не се товари кърмата с хормони. Обаче в чакалнята пак беше лудница - не разбирам защо се дават часове през 15 мин, като почти никога не отнема толкова, а най-малко 30, с колкото закъснение влязох и аз днес.
Стискам палци и аз за Бихайнд  Praynig
Мисти, и аз не ща да ме гледат някакви хора, освен моя си доки, ама май е неизбежно  Confused
Близначе, това с вагиналния ехограф ме уби просто  Laughing

# 727
  • София
  • Мнения: 1 318
Моето бебе, ако тръгне да се ражда сега, ще поиска да си се прибере обратно, като стой, та гледай. Първо, няма къде да го приютим, второ няма с какво да го храним, трето нито има с какво да го изкъпем /с нашия Дав и Сайъс май няма да стане/, нито в какво....Надявам се до края на месеца да стои вътре.
Онова чудовище /хемороида/ пак се появи Cry Сама съм си виновна, сутринта водих детето на събеседване в училището и за да не се излагаме, реших да се "барна", че откакто не ходя на работа, дрес кода ми е дънки, бременни дрехи, кецове, никакъв грим. Та тази сутрин си облякох рокля+ най-тесните възможни прашки /с кой акъл и аз не знам ги сложих на огромния си задник, ама ето ми урока/. Толкова ме боли, че чак се задушавам и нищо не мога да свърша в катакомбата Cry
Свеки днес дойде да вземе детето за един ден и като видя какво е вкъщи и стана лошо. Но ми каза да не се притеснявам и да се движа, защото е много важно бременните да се движат!!! Laughing Аз 8 месеца не се спрях, ама в буквалния смисъл не се спрях, но явно този факт и убягва Laughing
Ники, благодаря за линка Peace

# 728
  • Мнения: 54
Джине,момичетата коментираха лекарство за хемороиди.Мисля,че Близначето го знаеше  Peace

# 729
  • Мнения: 4 709
 JoyДжина спокойно, нашето има дрехи поне, но кошарата не е сглобена, а матрак засега няма, с какво ще го храним - каквото бог дал, ако даде кърма ОК, ако ли не, ще стои малко на гладна диета, докато не се ориентираме в обстановката. Има с какво да го изкъпя, нали имам мостри, ама корито още няма, и количка няма, ама няма и да има, ще я купуваме както са тръгнали нещата от парите дето се дават като помощи за раждане, демек няма да е  скоро, дано не се мотаят 40 дни, че ще изпълня заръката на свекървите особено на тази на близначето. А за прашките сама си си виновна Naughty  като че ли някой ще знае с какви гащи си отдолу.
Лелее, Феървекс ако имате у вас изхвърляйте, току-що казаха по тв, че нещо не му е в ред, и го изтеглят от аптеките, и ако имаме да не го използваме.

# 730
  • Мнения: 2 237
Мисти, попитах я защо да не излизам до 40 ден. Отговора бе, че някой ще ме урочаса и ще ми спре млякото. А и те някога така били правили. На което искрено се опулих. Не мога да си представя как свекито е родила милото на 13 юли и 40 дни в жегата е стояла у дома. Луди хора. И днеска ми разправя, че искала скоро да дойде  да ме види. Аз възможно най-тактично (макар че аз и тактика? ) и обясних, че от лекарствата само спя и не ми е до гости. А тя: "Ми нищо, ти си спи. Аз какво ще ти преча?"  ooooh!

Джине, като се перчиш с прашки, сега ще си търпиш. Ми верно с кой акъл ги обу?

Ох, Ники, то хубаво си пуснала линкчето ама...за такива прости като мен няма ли превод? Аз бъкел не знам английски  Blush

Хера, какви хормони бе? Да не взимаш Еутирокс?

# 731
  • София
  • Мнения: 1 498
Пина, за 1.50 си струва дори и никога да не я ползваш!  Grinning

Флай, аз ползвах едни много удобни контейнерчета за АМ, май диспенсери им викаха. Слагаш вътре дозата, пълниш шишето с необходимото количество вода, мушкаш диспенсера вътре в шишето (той си е за конкретен вид шишета и си "лепва" вътре) и като дойде време за хранене само смесваш и си готова. Това колко разходки ми е удължило.... Simple Smile

Марти, браво на момчетата, бързо растат! Браво и на теб за ината да ги кърмиш, сигурна съм, че това много им помага!  Hug

mysterious, помощите след раждане ще е късмет да дойдат за по-малко от 40 дни. По спомени първо си взимаш акта раждане (поне седмица след раждането), после с него подаваш документите и най- рано след 20-то число на следващия месец ги изплащат. Всъщност може би ще "влезеш" в 40 дни и няма да спазиш поверията  Laughing

# 732
  • Мнения: 3
Здравейте, не знам дали точно тук трябва да пиша, но искам да ви попитам нещо. Преди около 3-4 дни имах контакт с дете, което е болно от варицела (днес разбрах). В момента съм в 35 г.с. и 3 дни и много се притеснявам да не се разболея и точно тогава да тръгна и да раждам, защото четох, че 5 дни преди и 2 след раждане е много опасно за бебето. Но никъде не пише какво ще стане ако родя преди инкубационният период, който е 10-20 дена, някой знае ли нещо по темата? Всички ми казаха нищо не можеш да направиш, стой и чакай, а на мен ми се струва много рисковано. Дали ако родя преди да се разболея (повече от 2 дни преди това) няма да е по-добре, бебето ще се разболее ли пак, ако нямам пряк контакт с него? Много объркано стана, надявам се да ме разбрахте... много съм притеснена....  Sad

# 733
  • Мнения: 2 381
Джина, смея се от сърце на цялото ви ремонтно приключение. Като писа, че е паднал тавана и си помислих, че повече от това няма какво да те разстрои.

Близначе, грубо казано е добре да се изчака до последния възможен момент, защото до последно се развиват важни органи като мозък, бели дробове и черен дроб. Също има шансове за по- малко проблеми с виждане, чуване и хранене (сучене и преглъщане). Бебето трупа в последните седмици тегло, което е важно за приспособяването му в новата среда (по- добра температура на тялото). В брошурата е показан как изглежда мозъкът на бебе, родено в 35 седмица и такова родено в 39.
Ако са ви казали изберете дата от 1 до 7, избери 7.
Другата информация, която се дава е за секцио, особено без медицински причини (рискове за майката и бебето).

Нашата педиатърка ни предупреди до 6 седмици да избягваме места много хора (което съвпада с 40 дни в Бг), но то е заради опасност от зарази. Ние бяхме на вън на следващият ден след изписването. Само се надявам да не се паднат ужасни жеги, защото миналата година беше ад.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 22:02 от Niki1

# 734
  • София
  • Мнения: 216
Ей, Флай и твоята количка е много готина, летният кош много удобен изглежда, синьото е супер, но и кафявото е много хубаво, отива й Wink Диспенсери и аз ползвахили пък отделно гореща вода в термос носех и отделно дозичка АМ колкото си знам, че ми трябва, после сипвам вода от термоса, разхлаждам, ако трябва с Девин Изворна (с това правех АМ още от началото, не съм преварявала вода) и слагам дозата, много удобно беше Simple Smile

Пина, браво за чантичката, много добре звучи Simple Smile

Мисти, браво за Ивета, ще го заобича това бебе, споко Simple Smile

Марти, кураж, още малко и ще се гушкате вкъщи!!!

Общи условия

Активация на акаунт