Засилване на метаболизма - как?

  • 27 404
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
 Embarassed Да, права си...объркала съм се

# 61
  • Мнения: 8 163
Това изглежда много яко наистина, особено че можеш вкъщи да го правиш! А как се "ползва"? По колко време? Или колкото може човек. Има ли странични ефекти?
Направи пробна тренировка, за да видиш колко ще можеш да издържиш. Вероятно в началото и 30 сек. планк ще ти се стори ужасно продължителен. Надграждай постепенно.

Мазнини се горят не само с кардио, но и със силови тренировки. Просто трябва да намериш правилната комбинация между тип храна, която приемаш и вид/продължителност на физическото натоварване. Аз бих препоръчала комбинация от ниско въглехидратен режим, богат на витамини, целулоза и белтъчини плюс 2 дни седмично кардио (интервално) и три дни - силови тренировки. В момента, в който постигнеш желаната форма, можеш да намалиш интензитета/продължителността на тренировките, с което да ги направиш поддържащи.

Ако това ти стане начин на живот, няма как да си върнеш килограмите.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 276
Здравейте,
много ще се раздвам ако ми дадете съвет. Значи преди години се наложи да пия едни хормони. В резултат на това качих 10-15 кг. Почнах диета след диета, всяка уж по-бърза и ефективна от предишната и освен това се наложи да съм на легло и още хапчета и в резултат от 55-60 кг успях да стана 98. Почнах някакъв режим смъкнах до 80. Спрях режима за 6 месеца качих 10. Ходих на разни изследвания казаха ми, че калорийните ми нужди са 1600 на ден, метаболизма ми е с 20 год по-стар от мен и като за капак имам около 55 кг мускулна маса. Сега задържам кг като спортувам всеки ден по около 1.5 - 2 часа. Опитвам се да се вместа в тези 1600 калории, но на моменти ми причернява. Не искам да продължа да трупам мускули, ако не тренирам трябва да огранича още храната. Не ми се почват и разни хранителни добавки. Дайте идея какво мога да направя, за да си засиля метаболизма   bouquet

# 63
  • Мнения: X
Кажи какво и колко ядеш.....
По принцип, колкото повече гладуваш и спортуваш, толкова по-малко се отслабва.Организма превключва на режим оцеляване.Т.е., ти не му даваш достатъчно храна и той се стреми да запази и малкото, което му даваш, за да се съхрани.Още:предишните диети, които си спазвала, са го научили, че отвреме навреме е поставян в период на ограничение.И той се е научил да се "пази".
Затова и сега се получава така.
Намаляването на калориите не е решение.Защото не можеш да ги намаляваш докрай, нали?
А тялото ти ще се стреми да се запасява все повече, след всяко ограничение, и ще забавя още повече и без това бавния ти метаболизъм.
Т.е., колкото повече ограничаваш храната, толкова и по-бавен метаболизъм ще имаш.
За да отслабваш, трябва да се храниш.Не да се тъпчеш, а да ядеш.За да излъжеш организма, че няма да е лишен, и пак да си върне нормалния режим на работа.
Не знам какви диети точно си спазвала, но виж ВМ НВД.
Също, премахни от менюто си всякаква преработена, обработена, пакетирана и с добавки храна.
Яж само естествена, натурална, без Е-та, и минимално обработена храна.
Личният ми опит показва, че когато му даваш "неговата" храна, тялото си знае работата и само взима мерки, за да е здраво, в нормални кг и вид.
Става бавно обаче.Ако търсиш бърза диета, това не е за теб.

# 64
  • Мнения: 6 365
Единственият добър начин да се намалят калориите е чрез
воинската диета. По-добре е едно голямо хранене за деня,
отколкото няколко закусчици по точно 100 калории.

Но към тази диета трябва да прибегнеш едва след като организмът
е влязъл в ритъм, а това се случва отлично с ВМ НВД. ХУбавото е, че
бавен метаболизъм може да се възстанови и за месеци.

# 65
  • Мнения: X
Като написах, че става бавно, имах предвид, че са необходими точно месеци, а понякога и година...   Laughing
Защото, четейки разни отслабващи теми тук, съм останала с впечатлението, че очакванията са да се сваля по кг на ден едва ли не.

# 66
  • Мнения: 8 163
Ида, за да не ти причернява внимавай откъде идват калориите. Ако ядеш богати на хранителни вещества, но бедни на калории храни (сурови зеленчуци, пресни плодове, крехко месо, яйца, риба и морски деликатеси) и ги разпределяш на по 5-6 порции за деня, няма да изпитваш глад и няма да ти пада кръвната захар. В противен случай можеш тези 1600 кал. да ги намотаеш с лекота, като изядеш кофа сладолед. Но половин час по-късно ще си озверяла от глад, ще се чувстваш отпаднала и раздразнителна, а накрая и ще започнат да ти излизат черни петна пред очите.

Аз съм против спазването на диети, защото те са с временен ефект и са стрес за организма. Трябва ти цялостна промяна в начина на хранене, ако искаш да постигнеш добър резултат. Да, именно добър, а не бърз. Защото добрият резултат е траен, щади организма, но и изисква решимост, постоянство и упоритост.

# 67
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Единственият добър начин да се намалят калориите е чрез воинската диета. По-добре е едно голямо хранене за деня, отколкото няколко закусчици по точно 100 калории.
Е, това вече ме втрещи  Shocked (нищо лошо, просто изненада)
Нали отвсякъде съветват да се храним редовно  Confused И че именно редовния прием (през 4 часа) кара организма да е уверен, че няма да бъде лишен.

Аз да се отчета: пак намалих храната, защото не ми се яде в жегите. Махнах сладкото и тестеното (не че преди ядях много, де). Карам на плодове, зеленчуци, кис. мляко, варени яйца, извара и овесени ядки. Махнах вечерята. Като резултат: нищо  Mr. Green Но не страдам.  Whistling

# 68
  • Мнения: 8 163
Ноеми, от колко време си на този "летен" режим?

# 69
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Три семици. Но! пия бира. На гладно.

# 70
  • Мнения: 8 163
По колко бира пиеш и колко често?

За три седмици промяна трудно ще видиш. Дай си поне месец и половина.

# 71
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Ами пия си, по 2-3 бири, по 1-2 пъти седмично. Но, честно казано, не се боря с килограмите. То като имам да сваля само 2 кг и съм обикновено на кантара между зор, мотивация, отпускане и т.н.  Confused

# 72
  • Мнения: 8 163
Е, значи си ОК. Питах, защото ако изпиваш по 4 халби на вечер Wink , това си е сериозно количество празни калории.

# 73
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Е, да видим, белким проблесне искрица в тунелчето ми Simple Smile когато - тогава Simple Smile

# 74
  • Мнения: 6 365
Единственият добър начин да се намалят калориите е чрез воинската диета. По-добре е едно голямо хранене за деня, отколкото няколко закусчици по точно 100 калории.
Е, това вече ме втрещи  Shocked (нищо лошо, просто изненада)
Нали отвсякъде съветват да се храним редовно  Confused И че именно редовния прием (през 4 часа) кара организма да е уверен, че няма да бъде лишен.

Ако трябва да дам един съвет само на хората, които с години са на фитнес и
диети и нямат резултати, той ще е- да правят точно обратното на това, което
ги съветват досега. Съветите сега са- стабилност, предсказуемост. А на тялото
му трябва нестабилност, за да вкара в употреба онези адаптивни механизми, които
те правят активен и красив.

На 4 часа трябва да яде човек, който е неспособен да гори собствените си
мазнини. Ако си отключила горенето на мазнини, от време на време може да прекараш
ден с много малко калории и това ще се отрази много добре на линията. А храненето
след глад гарантирано се усвоява по-добре, отколкото непрекъснатото вкарване на храна.

Да не говорим, че не е много полезно метаболизмът ти да е на режим "горене"
непрекъснато. Т. нар. "забавяне", от което се плашат фитнес маниаците и затова
зобят въглехидрати, сакън да не умрат, е много желан ефект, в който даваш на
тялото си да се поизлекува и да си почине. Тялото е мъдро и има много механизми.

Но пак повтарям- към този модел на гладуване следва да се прибягва само ако
човек е свикнал лесно да превключва от горене на глюкоза към достъп до
телесните мазнини. В началото е некомфортно, но ако преодолееш без паника
този период, ще става все по-лесно и гарантирано няма да ти спре метаболизмът.

Общи условия

Активация на акаунт