На море в Гърция 2013 - V

  • 85 678
  • 716
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 11 261
Минаването по магистралата наистина е най-бързият вариант да стигнеш до ферибота. Но и най-скучният, на  този път няма къде едно фрапе да изпиеш, дори бензиностанции липсват. Ако не се отбиеш в Кастория, Мецово или Йоанина, остава само да го проспиш/ако не караш/. Използваме го само когато бързаме, най-вече за ферибот за Италия от Игуменица.
Това изобщо не е проблем. Единствено при тунелите на Пинд е нонстоп возене, иначе може да се спре и на много други приятни места, освен споменатите от теб, за почивка и кафе - Верия, Вергина, Гревена (супер градче, за което почти никой не знае!), Сиатиста. Отклонението за всяко от тези места е между 2 и 10 км. Освен това има добре обозначени отбивки с тоалетни встрани от магистралата.
А за Кастория не знам дали го пишеш сериозно Simple Smile Тя се намира на 50 км от Егнатия одос, общо 100 отиване и връщане. Хубав град е, аз бих се отбила, защото обичам да се мотая по пътя, но повечето хора все пак предпочитат да стигнат закъдето са тръгнали.

Моите впечатления са също като на Таня, че магистралата за Атина е по-натоварена, но всъщност живот и здраве, утре-вдругиден ще я минавам, ще си актуализирам спомените.
Фериботът при Рио е доста по-евтин от таксата за преминаване на моста, нещо като 2-3 евро ми се върти.

# 661
  • Мнения: 43
Миналата година успешно прекарахме нашата първа почивка в Гърция на Тасос по ваша препоръка,сега сме решили тъй като моя мъж е рибар и са му казали че в Керамоти може да се лови и има доста риба да отидем за няколко дни.От прочетеното разбирам че има някакъв къмпинг на плажа но немога да намеря линк за него или цени и тел за резервация-някой знаели нещо по въпроса?
А може и някое хотелче да ми препоръчате.Благодаря предварително!

# 662
  • София
  • Мнения: 3 774
Bled , Тaня67 благодаря ви много за отговорите! Simple Smile))

Bled специални благодарности за картата, страхотна си   bouquet

Имам само още един въпрос, понеже се колебаем откъде да минем като магистрала, кое ще ми препоръчате - тази, която води до Атина или другата за Игуменица? Може ли да ми кажете и таксите какви са?

Отново благодаря предварително!   bouquet

MaLkO_AnGeL4e Тaня67 Ето и обещаните снимки, изровени от нашия архив. Пускам ги по реда в който написах инструкции за пътуването до Blue Caves, Zakynthos.

Приехме, че тръгваме от Zante. Пътят до Blue Caves е пълен с много красиви места:
http://www.album.bg/bled/albums/202576/

Първото място на което обръщаме внимание е Tsilivi-Planos, курорта който най-много ни харесва на острова:
http://www.album.bg/bled/albums/202585/

Минаваме порта Agios Nikolaos, от където тръгва ферибот за Кефалония:
http://www.album.bg/bled/albums/202582/

След това търсим хотел Lithies Studios Apartments, за да минем покрай него/ако някой желае мога да му дам информация, страхотно място/:
http://www.album.bg/bled/albums/202577/

Следва разклона до таверна Faros, хапнахме в нея:
http://www.album.bg/bled/albums/202578/

И пристигаме на уникалните скали Blue Caves и мелницата в която може да се преспива:
http://www.album.bg/bled/albums/202579/

След като сме се изкъпали в кристалната вода се връщаме леко назад и отиваме до Кея на лодките за Navagio и Blue Caves :
http://www.album.bg/bled/albums/202580/

Тръгваме от тук, страхотно пътуване, това са мощни моторници, посоката е Navagio.Слагам снимки и от към сушата:
http://www.album.bg/bled/albums/202581/

Връщаме се, последна обиколка на Blue Caves от към морето, тръпката е невероятна:
http://www.album.bg/bled/albums/202590/
END

Параход Напълно съм съгласна и с теб, но аз предупредих, това е нашият начин на пътуване, с много обикаляне, не обвързвам никой. За Кастория съвсем сериозно, един от любимите ни градове, не го пропускаме заради километрите, Едеса също, нищо че са малко далече. Другите места, които казваш също са уникални, спали сме почти навсякъде, но те са тема на друг разговор, трябва да отворим тема "Гърция-извън морето".
Минаването по моста Рио-Антирио си заслужава парите и ти го знаеш. Приятно пътуване.



# 663
  • Мнения: 11 261
Златуши,
наскоро и друга потребителка пита за този къмпинг, няма сайт, само това успях да изровя тогава - телефон и име на управителя, не е писала оттогава да разберем дали се е свързала.
KERAMOTI CAMPING
Keramoti 642 00 Kavala, Tel 25910-51279
Manager: Kyriakos Tsantidis
(в телефонния номер не е включен кодът на Гърция, който е 0030).

Тук използвам случая да постна един дълъг списък с гръцки къмпинги по региони, който досега не е публикуван в темата, дано се сетя да го включа и на първа страница -
http://www.greecetravel.com/campsites/

# 664
  • София
  • Мнения: 1 953
Много пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги. Не мога да споделя печатления за самия къмпинг, тъй като не сме отсядали там, но изглежда добре устроен, има магазин и заведение, а наоколо е безпощадна пустош и спокойствие. Идеално е вечер за каране на колело по пътя край морето.
bisserina, вие къде отсядате, когато ходите на плажа Мандра? Освен къмпинга, има ли някакви хотели или къщи със студиа и апартаменти?

# 665
  • Мнения: 27
Някой може ли да ми даде информация до колко годишна възраст децата трябва да пътуват в столчета тип седалка? Благодаря предварително.

# 666
  • Мнения: 468
Таис, отседнали сме тук
http://www.villadespina.gr/
Препоръчвам. Намира се малко преди Полихроно. Има собствен плаж, тоест към морето е заградено и само гостите на къщата го ползват. В градинката до плажа има дървета, които цял ден пазят дебела сянка. Много от хората се настаняват на масичките в градината и там стоят цял ден. Ние обичаме да сме по-близо до водата и на пясъка, затова класически се разполагаме на плажа. Пълно спокойствие. Нашата къща е пълна, но съседната е напълно празна, което прави хората още по-малко. Плажа не е идеален и но свикнахме. Има малки камъчета във водата и ужасно ръмби. Бързо става дълбоко. Аз не плувам и си стоя в плитката част до брега, а за плувците не е проблем, те си влизат навътре.  Недостатък е, че за разходка трябва да се ползва кола.

Полихроно както и останалите градчета наоколо - Ханиоти, Криопиги. Хубави са, китни. Сравнително големи. Имат широки улици с красиви и интересни заведения и магазини, хубави крайбрежни алеи за разходки. Плажната ивица обаче е дълга и тясна с дребни камъчета вместо пясък  и бързо става дълбоко. На плажа е гъч. По-голямата част е с шезлонги и чадъри, които са платени, 6 евро струват. Свободната зона е малко и е гъсто населена. Сравнението с Китен в частта хора е неуместно, защото в Китен има достатъчно разстояние между чадърите, за да можеш да си преместиш шезлонга. ТУк чадърите са наредени много близо един до друг. Шезлонг до шезлонг. Ако се протегнеш ще стигнеш съседа от другия чадър.
Щом ти е мерак да посетите Полихроно, по-добрия вариант са вилите със собствен плаж. Съседната на нашата вила е абсолютно същата, но няма интернет адрес, а само телефон, затова си стои празна. Предполагам, че може да се спазари и по-ниска цена. Ако някой се интересува ще дам координатите.

Има ли някой представа колко струва билета за waterland в Солун? Дали в събота би било много пълно? Има ли по-малки водни пързалки и атракции за по-малки деца?
Дали в Солун има аквариум подобен на тези в Истанбул?

Последна редакция: чт, 20 юни 2013, 17:16 от millenitta

# 667
  • Мнения: 2 809
Много пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги. Не мога да споделя печатления за самия къмпинг, тъй като не сме отсядали там, но изглежда добре устроен, има магазин и заведение, а наоколо е безпощадна пустош и спокойствие. Идеално е вечер за каране на колело по пътя край морето.
bisserina, вие къде отсядате, когато ходите на плажа Мандра? Освен къмпинга, има ли някакви хотели или къщи със студиа и апартаменти?

Няколко поста по напред съм постнала линк на хотела в Мандра, където сме резервирали.

# 668
  • Мнения: 15
Здравейте! За пръв път ще ходим в Гърция и моля за малко помощ. Решихме с моя мъж да си подарим 3-4дневна почивка в Гърция без деца, нещо като меден месец /макар и след 15год. брак/.
Засега съм си избрала Аспровалта, доста изчетох в тази тема и мисля че ще ни допадне.
Въпроса ми е дали може без да правя резервация да си намерим двойна стая за 2-3 нощувки в периода 1-5юли? Или тогава е по трудно и ще трябва много да обикаляме? И ако може да ме информирате по колко горе долу вървят нощувките в този период?  Може да ми препоръчате някое хотелче близо до плажа на приемлива цена и нещо интересно за разглеждане в този район.
Благодаря предварително

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Някой може ли да ми даде информация до колко годишна възраст децата трябва да пътуват в столчета тип седалка? Благодаря предварително.

децата трябва да пътуват в детски седалки до 12 годишна възраст. Вече за различната възраст има различна група столче, която според мен е по-скоро до дете и кг - 0,1,2,3 група като доста от столчетата обединяват няколко групи. Т.е като купите един стол, той може да обедини 1,2,3 група (махат му се с времето възглавнички, страници) и накрая се превръща в просто повдигната седалка.

# 670
  • софия
  • Мнения: 25 931
Има ли някой представа колко струва билета за waterland в Солун? Дали в събота би било много пълно? Има ли по-малки водни пързалки и атракции за по-малки деца?
Дали в Солун има аквариум подобен на тези в Истанбул?
По бледи спомени от миналата година - 35 евро фамилен. Но изобщо не съм сигурна. На сайт-а има цените.  Има атракции за малки деца. В събота ще е фраш. Ние бяхме делничен ден и беше пълно, а не ми се мисли събота и неделя как е.
Писала съм подробно в темата миналата година. Ако те интересува можеш да потърсиш Peace

# 671
  • София
  • Мнения: 1 953
Много пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги. Не мога да споделя печатления за самия къмпинг, тъй като не сме отсядали там, но изглежда добре устроен, има магазин и заведение, а наоколо е безпощадна пустош и спокойствие. Идеално е вечер за каране на колело по пътя край морето.
bisserina, вие къде отсядате, когато ходите на плажа Мандра? Освен къмпинга, има ли някакви хотели или къщи със студиа и апартаменти?
Няколко поста по напред съм постнала линк на хотела в Мандра, където сме резервирали.
Да, видях за Petrinos lofos, но коментарите бяха, че е отдалечен от плажа и реших, че може би има и нещо по-близко до морето.

# 672
  • Мнения: 2 809
Здравейте! За пръв път ще ходим в Гърция и моля за малко помощ. Решихме с моя мъж да си подарим 3-4дневна почивка в Гърция без деца, нещо като меден месец /макар и след 15год. брак/.
Засега съм си избрала Аспровалта, доста изчетох в тази тема и мисля че ще ни допадне.
Въпроса ми е дали може без да правя резервация да си намерим двойна стая за 2-3 нощувки в периода 1-5юли? Или тогава е по трудно и ще трябва много да обикаляме? И ако може да ме информирате по колко горе долу вървят нощувките в този период?  Може да ми препоръчате някое хотелче близо до плажа на приемлива цена и нещо интересно за разглеждане в този район.
Благодаря предварително

В Аспровалта сме си намирали къде да спим без резервация в самото начало на септември. Бяхме При Мария. На втора линия е къщата.
Но аз ти препоръчвам съседното курортно селище - Ставрос. Плажа е стархотен там. В Аспровалта плажа не е хубав и морето е дълбоко.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 983
Може някъде да е обсуждано,но да не съм видяла.Може ли да ми кажете колко е прието да се оставя бакшиш в таверните?

# 674
  • Мнения: 71
Здравейте момичета!!!В неделя заминаваме на първата си почивка в Гърция!!!Много се вълнувам!!Резервирали сме в хотел Анна-Мария Парадайз,в Пефкохори!.....ако имате някакво инфо...!?Вълнува ме да не объркаме пътя,можем ли да си носим,алкохол,цигари,храна и какво количество е разришено,плажа хубав ли е,платен ли е!?Много ще съм ви благодарна за помощта!?

Общи условия

Активация на акаунт