Мнения за 32-ро СОУ

  • 152 342
  • 727
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 6 062
Г-жа Надежда Илиева, да!  Peace
Първокласниците, имащи късмета да се паднат в нейната паралелка през следващата учебна година, ще имат един наистина чудесен педагог! Успех!

# 466
  • Мнения: 25
С оглед на предстоящите нови правила за прием трябва да изберем училище с първи приоритет и моята идея е да проучим, къде има най много добри начални учители
Аз не останах с впечатление, че ще има значение дали училището ще ви е първо по желание или не. Критериите ще са адреса, брат/сестра, социални предимства, т.е. ако нямате такива точки, няма да е от значение дали ви е първи приоритет или не. Иначе моето дете е 3 клас, но от познати с четвъртокласници съм чувала много положителни мнения за Илиева. Късмет!
Изводът ми за приоритет е изцяло логически, родителите от никъде не са критерий според предложените правила. Даже според мен е чак обиден административния подход. Но  все пак... погледнато от към гл.  На системата - когато кандидатстваш през система се кандидатства за едно, а не две места и според мен ще е подобно на кандидатстването в градините, ще трябва да се подредят по желание. Не би трябвало да може една заявка да се класира на две места с еднакъв брой точки, то тогава всички училища ще приемат едни и същи деца Simple Smile  Много благодаря за отговорите , стискайте палци ако ни приемат да се паднем при тази учителка.

# 467
  • Мнения: 3 001
Изводът ми за приоритет е изцяло логически, родителите от никъде не са критерий според предложените правила. Даже според мен е чак обиден административния подход. Но  все пак... погледнато от към гл.  На системата - когато кандидатстваш през система се кандидатства за едно, а не две места и според мен ще е подобно на кандидатстването в градините, ще трябва да се подредят по желание. Не би трябвало да може една заявка да се класира на две места с еднакъв брой точки, то тогава всички училища ще приемат едни и същи деца
Едва ли може да се кандидатства с еднакви точки за повече от едно училища, все пак всеки има само един постоянен адрес и там ще са най-много точките. Същото важи и за брат/сестра, е би могло да са повече от едно деца и да учат в различни училища. Ще видим април месец. А аз не намирам, че е лош подхода, идеята е всяко дете да ходи в най-близкото до дома му училище, така хем за детето е по-добре, хем няма да има ненужни задръствания, като сега пред въпросното 32-ро.

# 468
  • София
  • Мнения: 1 318
Мен, обаче не ме устройва най- близкото до вкъщи училище. Ряботим в центъра, детето посещава извънучилищни занятия, които също не са в квартала. Излизаме в 8 сутринта и се прибираме в 9 вечерта. Ако учеше в кварталното школо, щеше да ни е много трудно.
Имало е случаи, когато си е забравила храна, пари или материали. Реагирала съм веднага, защото ми е на няма и 10 минути пеша от работата. А, ако беше в училището до нас- отиване и връщане = час.

# 469
  • София
  • Мнения: 2 808
Gina L., аз също споделям мнението ти. На мене също ми е по-близо от работа да стигна до училището на сина ми, отколкото до квартала, в който живеем. Всъщност затова се дават точки и за месторабота на родителите, а не само по постоянен адрес, макар че периметърът е много малък.

# 470
  • Мнения: 6 952
За първи път тази година водя дъщеря ми сутрин (начален курс). Забелязах, че дворът се пълни с родители, които си изпращат децата и последните 10 крачки от входа на двора до входа на училището. С което естествено затрудняват влизането на децата. Ясно е, че не могат да се превъзпитат някои хора, но минали години не е имало такова нещо. Това следствие на новата охрана ли е или така си беше и първия срок?

# 471
  • Мнения: 3 001
Мария, за сутрин не знам, тъй като първия срок я водеше ММ, но аз я взимах на обяд, съответно сега я водя на обяд / за втора смяна/ и макар аз да я изпращам само до оградата, гледам, че масово се влиза в двора от посрещащи и изпращащи от последните два-три месеца. Започна със студа и снега през декември, вероятно поради  натрупалите и неразчистени от тротоарите преспи, тъй като се затрудняваше движението на ъгъла на пешеходци от струпалите се родители. Вечер си ги чакаме извън оградата. Не знам, дали пък не е някаква мода от новите първи класове, тях май ги събираха на двора и заедно се качваха в началото. newsm78
Аз пък се чудя на сайта на училището, вече се запролети, а още стои Честита Коледа, а уж го актуализирали постоянно, за всичко ни препращат там да се следи.

# 472
  • Мнения: 6 952
Януари вечер в студовете никой не си позволяваше да влиза в двора.
Вчера 3 пъти успях да се ядосам на нашето училище. Първо с многото родители в двора, които препречват пътя на децата; после на поредния скъсан клин, защото на няколко места в стаята стърчат пирони; и накрая на неспазването на писмото от РУО за поставяне на достъпен до родители списък с резултатите от олимпиадата, а вместо това ги казват лично на детето.

# 473
  • Мнения: 3 001
Споделям за информация новите правила за прием в първи клас, актуализиран е и микрорайона.
http://www.school32.com/priem_i_bg.html

# 474
  • София
  • Мнения: 587
Здравейте, дали може някоя мама на третокласник да ми каже по кой учебник учат децата по предмета: Човек и общество. На кое издателство е?

# 475
  • Мнения: 3 001
Сиската, по този на Булвест 2000, ето го на линк - http://bulvest.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D … B%D0%B0%D1%81-232

# 476
  • София
  • Мнения: 587

Много благодаря за отговора!

# 477
  • София
  • Мнения: 1 814
Може ли някой да сподели мнение за учителките, които на есен ще поемат 1 клас?

# 478
  • Мнения: 3 001
Биби76, коментирано е малко по нагоре в темата.
Да споделя за тези, които не следят сайта - на 20.4 и 27.04 ще има родителски срещи.

# 479
  • Мнения: 3 001
За родителите на бъдещи първокласници, има това съобщение на сайта, но не в началото и в новини, затова ви подсещам. Не вярвам присъствието на отворените врати да влияе на приема, както беше преди, когато отмятаха по списък, но все пак може да разгледате отвътре.

За родителите на бъдещите първокласници

Заповядайте на

ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ

НА 25 МАЙ 2017 Г. / ЧЕТВЪРТЪК / ОТ 10.00 ЧАСА ДО 15.00 ЧАСА в

 32. СУИЧЕ,,Св. Климент Охридски“
 


 
 

Общи условия

Активация на акаунт