Евтините неща, от които сме доволни - 18

  • 68 414
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 160
Не мога да не споделя изненадата си от дезодоранта на Арома против изпотяване! Честно казано,очаквах, че ще е само аромат, без да върши работа против изпотяване! Досега съм ползвала други марки, но не са били ефикасни. Този дезодорант е 100% надежден против изпотяване, има приятен аромат, не остава бели следи и е евтин за такова качество! Очарована съм направо! Други продукти, от които съм доволна против изпотяване са рол-оните на Гарние - минерал калм и инвизи интенс 72ч, страхотни!
за тези ли става дума http://www.aroma.bg/catalog/moeto-tyalo/dezodoranti/

Да, те не знам дали имат други. Моят е кремавия(или оранжев). Поръчах си комплекта - Лятно изкушение и съм много доволна.

# 721
  • Мнения: 84
Намерих сайт за разчитане на маркировките, според различните марки козметика. Ето за моя случай

54H308 -

Дата на производство:
Март 2011
Общи срок на годност: 36месеца
OK валидна най-малко за следващото
осем месеца

Оказах се права, съмнението ми че не е отворен миналата година, се потвърди ...  #2gunfire

# 722
  • София
  • Мнения: 20 208
Това, че е произведен 2011 година не означава, че не е отворен миналата година.

# 723
  • Мнения: 1 262
УСетих се, че все пак имам един крем, който не ми причинява алергични реакции, но тъй като е с нисък фактор (15) го ползвам само около очите през деня и съвсем съм забравила да му обърна внимание, че е против стареене. Снощи го пробвах и като нощен - на сутринта очите ми не бяха по-подути от обикновено. Вероятно ще си взема и други кремове от тази серия. Кремът  е по-евтин от другите, които съм ползвала до сега, но не ми причинява алергични реакции и има лека, но подхранваща консистенция. Всъщност е флуид, поне така се води. Става дума за Balea beauty tages fluid с хиалуронова к-на, от магазини ДМ, на цена около 10 лв, за жени над 30 години. Единствения противостареещ продукт, който не ми причинява алергични реакции, при това по-евтин от другите.  Party

Скрит текст:

Ей супер, отдавна се интересувам от тази серия .... този флуид се води дневен, и май имал озаряващ ефект ... така ли е?
Има да, има едни перлени частички в него, които оставят седефен финиш, ако мога така да го нарека, може би по-правилно е сатенен.  Laughing Дневен е флуида, аз го ползвам от година (втора опаковка вече) за около очи, много рядко го мажа на цялото лице, защото е с нисък (за мен) фактор - 15. Въпреки че е флуид, обаче, е достатъчно подхранващ. Докато не ми мине алергията, мисля и за нощен да го използвам, поне е сигурно, че от него не получавам алергия.
 Днес ходих пак до ДМ и загледах кремовете от същата серия - имат някакъв нов CC крем от същата серия с хиалурона на цена 7 лв, с фактор 20. Вероятно и него ще го пробвам по-нататък.
 
Не се сдържах да не си купя нищо и тъй като кристалите за коса ми свършиха, си купих олио за коса с бадем и арган на Алверде за суха и накъсана коса и суха кожа на главата. На главата не съм го мазала, но щом се прибрах, мацнах по дължините. С една капка ми ги покри, така че е икономичен и косите ми веднага станаха мекички и нежни, приятно ухаещи на цитрус (има и цитрусови масла в състава).  Много ми хареса - препоръчвам! На цена 5 лв за 50 мл, икономичен е.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 18 юли 2013, 17:02 от HAPPY_QUEEN

# 724
  • Мнения: 1 262
Момичета имам малко странен въпрос, надявам се да помогнете. Свекито ми донесе ползван слъцезащитен лосион, уж отворен миналата година, но не мога да разбера до кога е годен newsm78. На ръба на тубичката пише 54H308 Знаете ли това какво означава. Няма други маркировки, освен още един 13-цифрен код  newsm78 Rolling Eyes
Чела съм, че слънцезащитните имат ефект до 1 година. Така че ако от 1 година е отворен, може вече да няма слънцезащитен ефект, но може да си го ползвате като обикновен крем, ако не ви е страх от някакви реакции.  Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: 84
Това, че е произведен 2011 година не означава, че не е отворен миналата година.
Е, то по принцип е така .... Но историята на крема е доста дълга .... та вече съм сигурна в това, кога е купен и кога отворен ... Simple Smile
Отново се извинявам, че Ви занимавам с личните ми проблеми  Embarassed Embarassed Embarassed

# 726
  • София
  • Мнения: 20 208
Е, ти си познаваш най-добре хората.  Laughing Щом си сигурна, че е отворен от толкова отдавна, по-разумно ми се струва да не разчиташ на слънцезащитните му свойства. Ако ти се свиди да го изхвърлиш, наистина би могла да го ползваш като обикновен крем, както е предложила HAPPY_QUEEN.

# 727
  • Мнения: 25 839
Намерих сайт за разчитане на маркировките, според различните марки козметика. Ето за моя случай

54H308 -

Дата на производство:
Март 2011
Общи срок на годност: 36месеца
OK валидна най-малко за следващото
осем месеца

Оказах се права, съмнението ми че не е отворен миналата година, се потвърди ...  #2gunfire
Как се потвърди кога е отворен? От маркировката  Laughing ...

# 728
  • Мнения: 2 590
Пак стават за ползване, просто фактора намалява на половина.
Ако е бил 50, става 25, аз поне така съм чувала.

# 729
  • Мнения: 25 839
Пак стават за ползване, просто фактора намалява на половина.
Ако е бил 50, става 25, аз поне така съм чувала.
А ако е бил 6-ти, става 3-ти, така ли?
Къде ги чувате тия работи Laughing

# 730
  • Мнения: 11 885
Тя и без това свършва темата та да поспамя и аз Blush . Много ми е интересно какво се има предвид под отваряне на опаковката, като аз до сега не съм видяла запечатана опаковка на слънцезащитен крем който съм ползвала. Имам в предвид, че отварям капачката и там дупката си е отворена, не е като на пастите за зъби например запечатано с фолио...та мисълта ми е някой в магазина я е отворил да помирише примерно това вече отворена опаковка ли е  newsm78....разсъждавам си на глас, просто до сега не се бях замисляла за това.

# 731
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Хъм, винаги, когато съм ползвала слънцезащитен, той е имал съответното фолио. Дори кремчето ми Бочко си имаше тиксо, по което да проверя отварян ли е крема.
Биодерма пристигна в найлоново фолио, майка ми си купи Дулгон - той също беше предпазен по някакъв начин.

Дори Биофреш, които преди години ползвах, си имаха някакво фолио, по което да засега аз ли съм първата ползвала го.

Бенджолина, няма такова нещо като намаляване на фактора. Общо-взето слънцезащитните са годни за съответния сезон, в който са купени (ако ги ползвате само лятото). Аз ползвам слънцезащита за лицето и през зимата, та крем, купен юли го измазвам някъде към ноември. Но никога не рискувам с миналогодишен крем.

# 732
  • София
  • Мнения: 9 576
Аз не помня да съм купувала слънцезащита с фолио, като се замисля. Thinking

# 733
  • Мнения: 25 839
Бочко е запечатан с фолио  Peace (този за след слънце)
Ваксите ми всички са били запечатани по някакъв начин.


Спрейовете -нe.


Плажните козметики ги ползвам за сезона, каквото остане- на боклука.
Всеки сам си преценя как да постъпи.

# 734
  • Мнения: 2 590
Пак стават за ползване, просто фактора намалява на половина.
Ако е бил 50, става 25, аз поне така съм чувала.
А ако е бил 6-ти, става 3-ти, така ли?
Къде ги чувате тия работи Laughing
Ами то 6ти реално няма защита така или иначе. Защита имат от 7ми нагоре.
Ми къде ги чуваме?-  от момиче, което работи в голям козметичен магазин и е ходило по разни обучения.
Ако тя нещо ме е лъгала, значи и аз ви лъжа. Peace

А миналогодишния, който вземах за малката на Себамед нямаше фолио.
ДА ви кажа ползвам си го  сега аз и мъжът ми, много сме бели. Светли коси, светли очи, лунички и т.н. нямаме изгаряне честно казано, явно пак си действа. Не сме се обринали? Ама и беше 40лв, не съм пробвала с някой евтин.

Общи условия

Активация на акаунт