Любители на Котки Тема 74

  • 52 277
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Записах се  Hug  Пак забравих да снимам Фуфи или Томи  Blush Простете ми  Joy
Ние ползваме '' Бенто '' за тоалетна, понякога се разнасят камъчета извън легенчето, но съм горе - долу доволна.
Мисля да пробвам силиконова тоалетна ? Чух добри мнения за нея ? Ще видим  Crazy

# 16
  • Мнения: 616
Да, правилото за тоалетните е броя на котките +1. Не е популярно, защото обикновено не е драма за повечето котки при нормално почистване и да е само 1 тоалетна, но ако имате котки с проблем с уринирането ще препоръчат да осигурите брой по правилото. Идеята е да не се стиска котката, защото тоалетната е мръсна (има котки които един път да са пишнали вътре не могат втори път докаот не се почисти например).

# 17
  • София
  • Мнения: 13 045
Като се явят спецовете ще се разбере, но аз имам ясен спомен как аз питах тук миналата година по това време като си взехме принцесата и тогава получих този отговор, който съвпада и с мнение на вет.
На мен и ми е много удобно всъщност с две тоалетни. И тук палетите са само за тоалетна и не стават за горене.

Има котки, които са много претенциозни и не пишкат в използвана тоалетна. Затова и ако остават денем сами е добре да имат избор, а не да правят бели. Но ако котките са непретенциозни - всички ходят в една тоалетна. И моите в началото използваха една. По-късно се наложи да имат две, защото и помещенията за живеене бяха две. За съжаление апартаментите в България са толкова тесни, че е трудно да се намери място дори за една, а две е трудно постижимо.  Laughing  Мисля, че американските мами в темата споменаваха, че имат повече.  Wink И Аша, която гледа двуцифрено число котки, но определено и нейните са по-малко на брой от котките.  Grinning

# 18
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Мяу! Благодарим на Мис Нели за темата Hug

Снимки - когато има Laughing

Ние сме с една тоалетна за трите бройки, нямат право на претенции.Mr. Green Откакто минах на дървени пелети съм супердоволна - с 2кг изкарвам 7-8 дни без да мирише (слагам по малко и мия тоалетна през ден). От финансова гледна точка също е супер - клозетните разходи намаляха с 2/3. Пък и не стъпвам по хрускащи камъчета. Препоръчвам с 2 ръце и 12 лапи Wink

# 19
  • Мнения: 945
Ето ни и нас wavey

Растем, хубавеем и правим бели. Зарядното за телефона ми е изгризано Crossing ArmsНашият се очертава голям лакомник, все мрънка за храна.
Аз му давам гранулки, накиснати във вода и kонсерва от време на време. Всичко яде без претенции Grinning И си мисля вече да спра да накисвам гранулите newsm78
Това му е любимо място за спане, в къщата си влиза, когато някой го подгони и когато си играе. Рядко спи там.

                                        

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Когато отида да купувам инжекцията ще разпитам за всички подробности. На 100 % е хормонална. Няма как да действа иначе, но 4 месеца ми звучи,като база за действие на основата на жълто тяло, т.е. лъже организма, че е имало зачеване... Това го мисля само така без конкретна информация.
Ние имаме една тоалетна за двамата. Ползвахме Бенто, но откакто са двама, то се превръщаше във воняща кал за отрицателно време. Минахме на силиконова, най- евтиния вариянт 5 лв./пакета изкарва максимум една седмица. Т.е. по 5 лв. на седмица. Пелети съм ползвала за морското свинче, но за котките никога. Хубаво е обаче, че в зоомагазините продават пелети на кг. и са 1-1.50 лв./кг., което си е изгодно. След прочетените положителни мнения се изкушавам да купя 2 кг. и да ги пробвам.
Котките ми май не харесват твърдите гранули на силикона, като усещане. Пристъпват в тоалетната боязливо. Бентото, като че ли повече им харесваше, но ние не се съобразяваме много с капризи за тоалетни, за храни и т.н.  Laughing

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Мис Нели - благодаря за нова.
Izma - много сладък младеж, ама му личи, че е"беладжия".

# 22
  • Мнения: 616
Откраднах си от Трой от друга тема:

Eто, това е най красивата абитуриентка Simple Smile

# 23
  • Мнения: 261
Страшно маце  Grinning
Кройката е свежа и и отива на фигурата  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 13 045
Aз не съм ви казала, но спечелих от една игра рокля за куче.  hahaha Пишеше как да се измерят мерките, за да се поръча номер. Трябваше да меря гръден кош, но не отчетох, че на кучето в повечето случаи това е най-широката част, а след това към корема хлътват. А Мъро точно след като му свършат ребрата се разширява.  Laughing  Така се бях наточила да го издокарам в пастелно зелена рокля!  Laughing  И качулка си имаше.  Laughing  Жалко, че не стана.   Grinning

Данък май ще плащам в следващите дни. Оказа се, че имам снимани безброй улични котки, но Мъро съм го снимала за последно през март, а снимките вече съм показвала.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 1 064
Аууу, роклята май е шита по мярка  Grinning  Отива й на очите.  Heart Eyes

Минах през най-добре заредения зоомагазин в нашия район и проверих по дискутираните тук теми.
Пелети няма и не бяха чували (?!!!). С удоволствие ще пренасоча средства от тоалетната към по-качествена храна. Моите котаци явно са простачета, ползват си една тоалетна и то многократно, докато се прибера, за да почистя.
Относно храната:
Пурина произвежда няколко марки: Purina Veterinary Diets, Pro Plan, Gourmet, Cat Chow, Friskies и Darling. Изредени са по качество. Първата не се предлага. Pro Plan е 14 лева за килограм. Аз купувам Cat Chow – от 7 до 8.50 за кг според вида. Това е и препоръчаната от вета марка. Най-долу е Darling на 3.90. Сега Таня да каже кои запушват пикочните канали. 

Таня, и нашия Малчо ще стане като Мъро. Ще трябва да си ходят голи  hahaha

# 26
  • София
  • Мнения: 13 045
Сега Таня да каже кои запушват пикочните канали. 

Дарлинг и Фрискас със сигурност, в добавка към Уискас.  Wink  Другите не съм ги пробвала, защото не се предлагат в супермаркетите. Виждала съм ги само в сайта им и при ветеринари. Grinning  Все пак ако отговарят на цената си би трябвало да са висок клас.

Ех, ако в онези години имаше кой да ми каже, че правят бели тези храни, нямаше да стигаме до доктори.  Sad Говоря за 1997-2000 година. Пълно информационно затъмнение с тук-там някой "служебен" проблясък (т.е. служебен интернет  Laughing). А РК точно започваха да зарибяват пазара и от огромния зоомагазин срещу ЦУМ си купихме пакети РК с подаръци купички от аркопал. Обаче познайте кой ядеше в тях?  Mr. Green Не бяха Мъро и Мацо, а каките им.  Laughing

# 27
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Писах в предишната тема, че купих точно от тези дървени пелети за котето - http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/bentonitovi-i-naturalni-postel … ki-10-litra-10740

водят се в раздел "натурални постелки" - миришат на дървесина, много съм доволна. Самата тоалетна е с допълнителен ръб, така че котето и да рие, нищо не излиза извън нея. Тази настилка изобщо не мирише, но аз изхвърлям а....то веднага. Все още не мога да кажа за колко време ще стигне. Първите дни купих силикон, че до нас само бентонит и силикон продават, не е лош, но относно миризма и икономичност дървените пелети са по-добри.

Днес взех паучове на РК, Мопси много ги хареса. Така като гледам 50-те грама на ден ще са мисия невъзможна  Joy



Последна редакция: вт, 04 юни 2013, 22:01 от gadamer

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Откакто минах на дървени пелети съм супердоволна - с 2кг изкарвам 7-8 дни без да мирише (слагам по малко и мия тоалетна през ден). От финансова гледна точка също е супер - клозетните разходи намаляха с 2/3. Пък и не стъпвам по хрускащи камъчета. Препоръчвам с 2 ръце и 12 лапи Wink
Делфи, пиши каква е марката на пакета и от кой магазин може да се купи!  Praynig С този разнос на камъчета от бентовидната тоалетна... Crazy

Снимки нямам- далече съм от момичетата сега:(

МисНели, няма такъв гиф просто! Joy

# 29
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Откакто минах на дървени пелети съм супердоволна - с 2кг изкарвам 7-8 дни без да мирише (слагам по малко и мия тоалетна през ден). От финансова гледна точка също е супер - клозетните разходи намаляха с 2/3. Пък и не стъпвам по хрускащи камъчета. Препоръчвам с 2 ръце и 12 лапи Wink
Делфи, пиши каква е марката на пакета и от кой магазин може да се купи!  Praynig С този разнос на камъчета от бентовидната тоалетна... Crazy

Снимки нямам- далече съм от момичетата сега:(

МисНели, няма такъв гиф просто! Joy

Аз ги купувам насипно от зоомагазин, има ги навсякъде. Мисля, че все още ги продават като постелка за гризачи. Има и пакетирани - http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/bentonitovi-i-naturalni-postel … -litra-2-kg-24811 - но тези излизат най на сметка. Даже мисля да си закупя един голям чувал. Струва си, че както кот е решил да ме разори със специалната храна... ooooh!... така влизаме в бюджета.

Общи условия

Активация на акаунт