Любители на Котки Тема 74

  • 52 277
  • 739
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 529
Момичета, пак съм аз с тъпите въпроси. Embarassed
Утре, живот и здраве като го обезтопчим наш Лъкчо, веднага ли става "безопасен" за мацанка? Thinking

Аз не съм сигурна, ама мисля, че не е веднага.  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1 708
Надявам се да приемате нови членове в групата.
Лека вечер!
Приемаме, приемаме, щом си плащат  Grinning
Катето е много сладка, изцяло оборудвана в стил "Милка"  Laughing

Стейси, този пират къде го намери  Grinning

# 47
  • Мнения: 1 064
Ама след кастрацията котето пак си има топки, само нещо вътре връзват накъсо  Laughing  Нашата операция беше безшевна, някакво "връзване" на тъканите обясни докторът, не че го разбрах...

poohito, значи ще вземеш преди мен, чакам отзиви.
У нас само втора тоалетна липсва, абсурд.  Sad 

# 48
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Ние за морето ще оставим котето при хората, от които го купихме, те предложиха сами - така Мопси ще е в позната обстановка. Но това е еднократно решение, за в бъдеще най-вероятно ще я оставяме на хотел за котки, при приятели или вкъщи сама, като ще идва някой един път на ден да я храни. Не си представям да я водя себе си по хотели - от една страна напълно разбирам собствениците на хотели да не искат животни вътре, от друга страна няма да се налага да спя с котката в едно помещение, да я мисля няма ли да излети през терасата, как ще изтърпи камериерката да чисти и т.н.

# 49
  • Мнения: 1 708
Някой може ли да се похвали с котка, която не иска да излиза от банята  Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Наш котьо е на дървена тоалетна, откак сме го взели. Обаче веднъж пратих децата да купят пелети. Връщат се те, носят силикон. Пелети нямало. Сипвам ги в тоалетната, момчето след малко влиза да свърши някоя работа и... о УЖАС! Направо се втрещи. Стъпваше като нестинарка.  Joy
Някой питаше по колко пъти акат и пишкат котките - ами като са малки доста често. Зарко сега е на 10 месеца и ака по веднъж на ден и пишка по 3-4 пъти.

# 51
  • Мнения: 6 274
Не знам, чела съм някога нещо за хормони и т.н., но съм забравила. Embarassed
Дано скоро "спаднат" или каквото там правят, защото от нколко дни постоянно я обикаля и се опитва да се катери по нея, а аз изпитвам ужас, че може пак да я забремени. ooooh!
Сега допивам кафето и отиваме.
Жал ми е за него, но знам, че е имал своя шанс, а сега ще направим най- доброто за всички тях.
Казаха ми, че трябвало да стои цял ден там, но тъй като днес имат ден за осиновяване, не мисля да го оставям там, в тая лудница от хора, ще настоявам да си го взема по- рано. Confused
Стискайте палци на момчето ни, дано мине леко.  Praynig Peace

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Джуличка, стискаме.
Това за хормоните и на мен ми е любопитно. Зарко си има един плетен шал, дето редовно си го онождаше. В деня, когато го кастрирахме, следобед, прояви някакъв интерес към него и от тогава е пас. Продължвам да го наблюдавам, защото се чудя дали му е станало лош навик или бяха само хормоните. Дано не е навик.

А ето и данък:

Писна ми от навлеци!



Навлеците

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 13:13 от Mariankova

# 53
  • Мнения: 15
Не знам, чела съм някога нещо за хормони и т.н., но съм забравила. Embarassed
Дано скоро "спаднат" или каквото там правят, защото от нколко дни постоянно я обикаля и се опитва да се катери по нея, а аз изпитвам ужас, че може пак да я забремени. ooooh!
Сега допивам кафето и отиваме.
Жал ми е за него, но знам, че е имал своя шанс, а сега ще направим най- доброто за всички тях.
Казаха ми, че трябвало да стои цял ден там, но тъй като днес имат ден за осиновяване, не мисля да го оставям там, в тая лудница от хора, ще настоявам да си го взема по- рано. Confused
Стискайте палци на момчето ни, дано мине леко.  Praynig Peace

Джуличка, имай в предвид, че от малкия ми опит с котки, знам, че след кастрация, каквото и да било животно е сънливо и унило. Така, че не се учудвай. След няколко дни ще се възстанови, но въпрос на характер е дали ще си остане старото коте или ще спре да върши някой пакости и ще "улегне".
Късмет ви полежавам, и на теб и на котанчо!

# 54
  • Мнения: 15
Ние за морето ще оставим котето при хората, от които го купихме, те предложиха сами - така Мопси ще е в позната обстановка. Но това е еднократно решение, за в бъдеще най-вероятно ще я оставяме на хотел за котки, при приятели или вкъщи сама, като ще идва някой един път на ден да я храни. Не си представям да я водя себе си по хотели - от една страна напълно разбирам собствениците на хотели да не искат животни вътре, от друга страна няма да се налага да спя с котката в едно помещение, да я мисля няма ли да излети през терасата, как ще изтърпи камериерката да чисти и т.н.
gadamer, а запозната ли си колко струва престоя в тези хотели за котки? След месец и половина и ние заминаваме на почивка. Всъщност има кой да гледа Катето, но питам от любопитство.

# 55
  • Мнения: 15
Приемаме, приемаме, щом си плащат  Grinning
Катето е много сладка, изцяло оборудвана в стил "Милка"  Laughing

[/quote]
Да, изцяло обурудвана е с Милка аксесоари. Другите две кравички (имаме си от всеки вид по една; Frida, Resi и Lisl) тъгуват за Resi (тя е възглавницата на Катето) но ще й идват на гости.  Grinning Grinning Grinning Шегувам се... Laughing Laughing Laughing Mr. Green

# 56
  • Мнения: 15
Надявам се да приемате нови членове в групата.
Лека вечер!
Приемаме, приемаме, щом си плащат  Grinning
Катето е много сладка, изцяло оборудвана в стил "Милка"  Laughing

Стейси, този пират къде го намери  Grinning


Да, изцяло обурудвана е с Милка аксесоари. Другите две кравички (имаме си от всеки вид по една; Frida, Resi и Lisl) тъгуват за Resi (тя е възглавницата на Катето) но ще й идват на гости.     Шегувам се...   

# 57
  • Мнения: 4 275

gadamer, а запозната ли си колко струва престоя в тези хотели за котки? След месец и половина и ние заминаваме на почивка. Всъщност има кой да гледа Катето, но питам от любопитство.
[/quote]

За София-15 лв за 24 часа престой. В Пловдив хотели за котки не съм намерила. То и аз не съм мн ОК да го нося с мен в хотела и да се притеснявам за него как я кара през деня,но няма кой да го гледа в бг, налага се сега да го взема с нас, ще бъдем около месец за лятото,няма да го оставям тук

# 58
  • София
  • Мнения: 13 045
Ох, каква сладка Катя!  Heart Eyes

За котешките хотели у нас съм чувала само лоши неща. Не мога да си представя, че ще почивам някъде докато котето ми е затворено в клетка сред други пищящи животни.  #Crazy Според мен за котето е много по-добре да си стои само в къщи с няколко тоалетни, няколко паници с храна и легени с вода, а не в непозната чужда обстановка, сред чужди хора и виещи животни и за капак в клетка.  Sad Ако има човек, който да идва през няколко дни за подмяна на тоалетна, храна и вода е добре, но може и до седмица да си изкарат по този начин.

*Black cat*, котето ви е малко и изобщо няма да му попречи една морска почивка. Като са малки не им пука особено. А може да сте от късметлиите, чиито котета и като големи не се страхуват.  Wink  Само не забравяй да забраниш достъпа на камериерки във ваше отсъствие, защото могат да изпуснат котето.

Джуличка, не се притеснявай. Ще го вземеш толкова ошашавен, че няма да му е до мацки.  Wink Освен това женската е родила наскоро и в момента е почти невъзможно да забременее. Не случайно по селата държат котетата колкото се може по-дълго време, защото докато кърми не забременява. Изключения винаги има, но са малко. Дано всичко мине бързо и леко!  Hug  Предполагам, че си чела, но пак да повторя - като си го вземеш в къщи му постели нещо на земята. Излизайки от упойка на няколко пъти тръгват да ходят и падат заспивайки и затова е добре да са на пода, за да не се наранят. Завий го, защото им спада температурата и използвай завивки и постелки, които лесно се перат, защото често се изпускат докато спят. Имаш стиснати палци и от мен.  Hug Всичко ще е наред!

Котката в легена е уникална!  hahaha

И навлеците на Зарко са сладки като бонбончета! Heart Eyes

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 13:46 от Тaня67

# 59
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Ние за морето ще оставим котето при хората, от които го купихме, те предложиха сами - така Мопси ще е в позната обстановка. Но това е еднократно решение, за в бъдеще най-вероятно ще я оставяме на хотел за котки, при приятели или вкъщи сама, като ще идва някой един път на ден да я храни. Не си представям да я водя себе си по хотели - от една страна напълно разбирам собствениците на хотели да не искат животни вътре, от друга страна няма да се налага да спя с котката в едно помещение, да я мисля няма ли да излети през терасата, как ще изтърпи камериерката да чисти и т.н.
gadamer, а запозната ли си колко струва престоя в тези хотели за котки? След месец и половина и ние заминаваме на почивка. Всъщност има кой да гледа Катето, но питам от любопитство.

Още довечера ще ти пиша, имам приятели, които си оставят тяхната котка на хотел и ще ми кажат.

Общи условия

Активация на акаунт