Когато котката ви маркира

  • 4 030
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Моята котка започна да маркира само мъжът ми.Където е спал той или седял става и препикава.Обувките също му маркира.Мен никога не е препикала.Котката е мъжка.Ако някой има съвет или идея как да се преборя нека напише.

# 1
  • Мнения: 2 534
Задай си въпроса най-добре тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=722658.0

# 2
  • Мнения: 3 371
нямам котка, но познати пробваха с това и стана:

http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&am … ;products_id=1276

# 3
  • Мнения: 356
Благодаря ти,и там ще го задам!

# 4
  • Мнения: 356
Тяхната мъжка ли беше?

# 5
  • Мнения: 448
Кастрация. 100% ефект.

# 6
  • Мнения: 356
Кастрация. 100% ефект.
но и при нея има 5 % дето моята може да попадне.

# 7
  • Мнения: 616
Кастрация. 100% ефект.
но и при нея има 5 % дето моята може да попадне.

Колкото повече чакате, толкова по-голям е риска да стане навик и да продължи да маркира. Ако бяхте кастрирали преди да започне изобщо щяхте да си спестите всичко това.

Спрейовете като препоръчания имат доста малък процент успеваемост между другото. И дори да се откаже от едно място, напръскано със спрей, ще се премести на друго. Ако все пак подейства и напръскате де що имате, когато спрете със спрея, ще се върне  към старото.

Няма друга опция за отучване от маркиране от кастрацията и то възможно най-бързо, съжалявам. Миризмата на котешка урина е много силна и издръжлива, ако съпругът работи с хора имайте предвид че най=вероятно го усещат.

# 8
# 9
  • Мнения: 326
Кастрацията е много добър вариант. Има естествено малък риск, но ние подлагаме и себе си често на такива рискове.
Моята е женска и припикава ако е сърдита. Често ако те е нямало вкъщи доста време е недоволна и като се върнеш бърза да ти припикае леглото, ако и се скараш повече, подритнеш я, ако я удариш по някакъв начин-леглото ти или някой ъгъл на стаята е готово.
Последно преди 3-4 дни се беше промъкнала в спалнята ни(не я пускам там) и ни препика леглото. Отдавам го пак на сръдня, защото напоследък и поставяхме ограничения, а и я отрязвам при някои нейни желания да ми се гали.Тя го прави изключително рядко и явно е решила, че не съм откликнала на високата чест, която ми дава  Laughing
Но е кастрирана  Peace Предполагам, че котаракът го прави, за да премахне миризмата на друг мъжки в дома и ако се кастрита може да престане. Преди да касттираме моята, като се разгонеше, ходеше само по баща ми.Гледаше го премрежено, то беше галене, дупене.
Иначе не може да понася други мъже и много я е страх.

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237

Знаеш ли, голяма сладурана си  Grinning

# 11
  • Мнения: X
Това ме подсети за детето на една позната и неговия бисер "Кобилата е мъжка" Laughing

# 12
  • Мнения: 99
кастриран котарак + спрей за отблъскване = така си реших проблема аз с котарака

# 13
  • Мнения: 25 615
Кастрирай един от двамата.  Mr. Green

# 14

Общи условия

Активация на акаунт