Любители на Котки Тема 74

  • 52 420
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 274
Благодаря отново за подкрепата, страхотни сте! Hug
Аз вече почвам да тъпча на едно място, нямам търпение да си го взема, минаха 2 часа, май след малко ще се насоча към кабинета. Confused

По повод отпуските - сега видях, че коментирате пътуването без коте и евентуалното му оставяне вкъщи.
И аз си мислех дали ако оставим панички с вода и храна, всичко ще е наред за една седмица? Thinking
Не ми се струва дълго време, знам ли. Rolling Eyes
И нещо друго ми се ще да знам:

налага се сега да го взема с нас, ще бъдем около месец за лятото,няма да го оставям тук

Със самолет ли пътувате или с кола?
И как минават нещата на границата? Rolling Eyes
В смисъл проверки, процедури, документи, ваксини и т.н.

# 61
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета някой има ли котка кърмачка или някой от Варна който може и има желание да гледа бебенца котенца. Намерих 4 бебета изхвърлени до дерето. Много са малки трудно се хранят от купичка и не могат да ползват тоалетна самостоятелно. 3 момченца и 1 момиченце са. На едното момченце съм му намерила дом, но още е малко и няма как да го дам. На другите котета също ще намеря дом, само трябва някой да ги гледа около седмица за да станат по самостоятелни.  Praynig

# 62
  • Мнения: 4 312
И нещо друго ми се ще да знам:
налага се сега да го взема с нас, ще бъдем около месец за лятото,няма да го оставям тук
Със самолет ли пътувате или с кола?
И как минават нещата на границата? Rolling Eyes


Със самолет пътуваме винаги. Финдъс има международен паспорт,чип и ваксини. Плаща се 50 евро на посока,за това че е в самолета,а не в багажното. За моя радост Финдъс се държи така,все едно цял живот все със самолет е пътувал/ имаше една превзета лелка/ май винаги иам по една/ "ама той сега тук ли ще пътува и ще мяучи през целия път?". За нейно щастие Финдъски спак като къпан през цялото време.
Преди да купиш билета трябва да заявиш,че имаш коте в самолета,за да проверят дали няма вече две резервирани за този полет или пък куче на борда/ в тези случаи не е разрешено/.
При проверката на скенера се проверява само транспортната кутия,котето се вади от нея.
това е
В смисъл проверки, процедури, документи, ваксини и т.н.

# 63
  • Мнения: 15
Момичета някой има ли котка кърмачка или някой от Варна който може и има желание да гледа бебенца котенца. Намерих 4 бебета изхвърлени до дерето. Много са малки трудно се хранят от купичка и не могат да ползват тоалетна самостоятелно. 3 момченца и 1 момиченце са. На едното момченце съм му намерила дом, но още е малко и няма как да го дам. На другите котета също ще намеря дом, само трябва някой да ги гледа около седмица за да станат по самостоятелни.  Praynig

Estell, можеш да кърмиш котетата със специално бебешко мляко за котки. Мисля, че беше на Royal Canin и в него имаше и пипета. Разбира се най-добре е с майчина кърма, но в такива ситуации доста трудно се намира чужда кърмачка. Моята маца така са я хранили.

# 64
  • Мнения: 15
Както вчера обещах, днес ще разкажа историята на Катето. Детето на една моя приятелка, преди около месец намерило в кашон пред блока им две новородени котета, току що прогледнали. Веднага ги занесло вкъщи и решили да ги гледат докато пораснат, когато ще им намерят стопани. Хранели ги с пипетки и котешко мляко за бебета. Попаднах на пост във Facebook със снимки на котетата и съобщение, че се подаряват. И когато видях Катюшка си казах, че това е нашето коте. И така, преди две седмици я приютихме в дома си.

Единственото, за което в спорим вкъщи е дали Катето е родена на улицата или в домашни условия и след това изхвърлена... Когато взели двете котета, били много чисти, а и щом са в кашон най-вероятно са оставени вътре, не са се вмъкнали самички. Но няма значение, всяка котка е уникална сама по себе си, и уличната, и домашната.

Само да попитам нещо: нормално ли е докато са бебета, котетата да хапят и драскат ръцете и краката на хората. Целите ми ръце са в драскотини, искам да знам дали това ще продължи и има ли начин да се спре. Зъбите ли я сърбят, ноктите ли, не знам... Вашите котета правили ли са така като малки?

# 65
  • Мнения: 1 064
В момента улиците се наводняват с изхвърлени котета. Край блока ни отнякъде изпълзя още едно котило. Много са сладки мънинките, едното е с жестока рана между очите, но вече заздравяла. Ходих да гледам къде се крият, за да им занеса храничка, но много са плашливи бебетата.

Естел, дано намериш, но май новородените котета са много, а доброволците, които могат да помогнат - малко.  Praynig

# 66
  • София
  • Мнения: 13 150
О, значи Финдъс в момента е пловдивчанин?  Laughing И Мъро тези дни ще стане.  Laughing Ама все още не знае какво го очаква.  Laughing Толкова години вече пътува и всеки път е мъка.  Sad  Дори не толкова от страх, колкото това, че му става лошо и повръща.  Sad  Дори и да се е разминало по магистралата, при първия завой в Пловдив и е готов.  Mr. Green Ама пък после се личи колко му е кеф в апартамента и нямам угризения, че съм му причинила неудобство с пътуването.  Grinning

Наскоро някой спомена как котето обича да спи на втория етаж на детско легло. И ние имахме такова и като умаля го занесохме в Пловдив. Сега вторият етаж е на Мъро. Има си възглавничка и други "необходими" неща, останали от обзавеждането на къщичката, която кака му му беше направила. Бях им дала един стар чаршаф, с който си направиха покрив, а с тръба от нанизани картончета от тоалетна хартия имаха наблюдателница, прекарана през дупка в чаршафа.  Mr. Green Вътре има телефон, китара и какви ли не други неща.  hahaha Дори преди 1-2 години кака му се опита да влезе с него в къщичката, но се оказа, че твърде много е пораснала. Преотстъпи му я напълно.  Laughing А колко е смешен като вземе да се катери по стълбата!  Laughing Качва стъпало по стъпало като едва успява се набере с това дебело дупе.  hahaha

Chuchulina, всички котета го правят, но е добре да я научиш, че не е правилно. Никога не ѝ давай да ти хапе ръката. Ако се случи ѝ кажи строго "НЕ" и подай да захапе някоя плюшена играчка. Ако искаш да лови нещо никога не мърдай пръсти, а примерно вземи хартиена лентичка или връвчица, които да мърдаш. За краката е малко по-сложно, но ако се научи на строгото "не" ще можеш и това да контролираш. Иначе освен драскотини ще имаш и доста скъсани скъпи чорапогащници.  Wink  Трябва от малко да се научи, че играта е с различни предмети, а ръката е само за галене.

# 67
  • Мнения: 6 274
Със самолет пътуваме винаги. Финдъс има международен паспорт,чип и ваксини. Плаща се 50 евро на посока,за това че е в самолета,а не в багажното. За моя радост Финдъс се държи така,все едно цял живот все със самолет е пътувал/ имаше една превзета лелка/ май винаги иам по една/ "ама той сега тук ли ще пътува и ще мяучи през целия път?". За нейно щастие Финдъски спак като къпан през цялото време.
Преди да купиш билета трябва да заявиш,че имаш коте в самолета,за да проверят дали няма вече две резервирани за този полет или пък куче на борда/ в тези случаи не е разрешено/.
При проверката на скенера се проверява само транспортната кутия,котето се вади от нея.
това е

Имах предвид на границата какво гледат - само отварят паспорта или и някакви допълнителни "мерки". Rolling Eyes
Освен това, ние няма как да летим в различни полети, така че този вариант отпада, а пък сухопътната/водната граница... ще е още по- сложно. Tired
Да не говорим, че тукашните имат едни от най- строгите изисквания за влизане/излизане на животни от страната. Tired
Не знам, ще видим какво ще правим като му дойде времето.
В основни линии, исках да знам - имаш паспорт и чип, и това ли е?
Просто заминаваш и готово. Rolling Eyes
И нашите, на БГ границата какво изискват?
Абе, май ще трябва да чета някъде из сайтовете на Гранична полиция, така ми се струва.

# 68
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето малко снимки на бебетата. Те не са слепи имат зъбки, но им е трудно да се хранят сами и да пишкат сами, а аз нямам възможност да ги гледам докато пораснат. Напръскала съм ги с препарат против бълхи, че бяха пълни.
момченце
момченце
момиченце

черно бялото също е момче

# 69
  • София
  • Мнения: 13 150
Ех, че са сладурчета!  Heart Eyes  Дано имат късмет!

Джуличка, прочети какви са изискванията на страната, в която живееш. Следя организациите, които се занимават с осиновяване на български котета и кучета в чужбина. Изпращат в Германия, Холандия и още няколко други страни, в които явно има облекчен режим. Достатъчни са само паспорт, ваксини и чипове. Примерно в Англия май никога не съм видяла осиновено животно, защото там има карантинни периоди от няколко месеца за влизащите в страната животни, които много затрудняват пренасянето им. Най-добре прочети изискванията на местните власти, защото общите правила на ЕС не важат навсякъде.

# 70
  • Мнения: 6 274
Джуличка, прочети какви са изискванията на страната, в която живееш. Следя организациите, които се занимават с осиновяване на български котета и кучета в чужбина. Изпращат в Германия, Холандия и още няколко други страни, в които явно има облекчен режим. Достатъчни са само паспорт, ваксини и чипове. Примерно в Англия май никога не съм видяла осиновено животно, защото там има карантинни периоди от няколко месеца за влизащите в страната животни, които много затрудняват пренасянето им. Най-добре прочети изискванията на местните власти, защото общите правила на ЕС не важат навсякъде.

Именно.
Ирландия е почти 1:1 с Англия и макар, че от миналата година насам има някакво облекчение в процедурите, пак не е съвсем същото, както в останалите страни- членки.
Уф, ще чета, ще видим.

Само да кажа - дойдохме си с котьо, той още спинка.
И по повод топчетата - няма ги вече, т.е. отстранени са, не е само "вързано" вътре. Confused

А бебетата горе са много сладки! Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 064
И по повод топчетата - няма ги вече, т.е. отстранени са, не е само "вързано" вътре. Confused


Сериозно ли?!!!  Shocked Shocked Shocked

Нашите топчета даже не са намалели на размер.  newsm78

Бързо оправяне на кот.

Малките са мноооого сладки, дано са родени с късмет. Но щом Естела вече ги е прибрала, значи имат шанс.   bouquet

# 72
  • Мнения: 6 274
И по повод топчетата - няма ги вече, т.е. отстранени са, не е само "вързано" вътре. Confused


Сериозно ли?!!!  Shocked Shocked Shocked

Нашите топчета даже не са намалели на размер.  newsm78

Бързо оправяне на кот.
 

Да, съвсем сериозно, аз веднага огледах.
Обръсната е козинката наоколо, а "торбичката" е празничка. Confused
Има малко кръвчица, но не виждам да тече от някъде, по- скоро не е почистен след операцията. Confused

# 73
  • Мнения: 78
Един котарак, който си харесва Фуфито  Blush

Тука много ме радва шишкото
Фуфито под напрежение  Mr. Green

Платих си данъка
Снимките са от тела, затова не са със много добро качество

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 18:04 от elichka_vangelowa

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Трудно ще намерите кърмачка за сладките бебета, а и трудно ще ги приеме. Когато ние взехме Чопър и сестричката му от контейнера за боклук по това време миналата година те бяха даже по-малки. Ние по цял ден сме на работа, но се справихме. Хранехме ги в 5.30; 7.30, 16.30, 18.30, 20.30 и 22.00 часа. Най-лесния начин не е със спринцовка или пипетка, а със самоделен котешки биберон прави се от шишенце със заострен край (шише от боя за коса, шише от майонеза или сос) на заостреното се нанизва гумичката от капкомер (това е бибероната), която е продупчена. Приемат го лесно, след като един два пъти им пръснеш мляко в устата и започват да сучат не става тъпкане, оливане и давене, както с другите методи за хранене. Добре е млякото да е от сухо за котета, защото от краве получават разстройство, добре е и след нахранването да се масажират коремчетата с кърпа или салфетка обикновено на 100% това води до пиш. Ще ви се наложи максимум 1 седмица такова гледане, като гледам сладурковците, не са толкова малки.
Чопър отгледан така сега е 5 кг. котьо. При кастрацията и при него направо са му махнати топчетата.

Общи условия

Активация на акаунт