Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
за тази шийка, мен до сега все като са ме гледали с ехограф и все я изкарват от къса по-къса, ама последния преглед преди седмица като ме "бръкна" доктора и вика добре ти е шийката и не е и омекнала, затворена, може да преносиш дори....така че аз съм спокойна засега пък каквото стане Simple Smile

# 706
  • Мнения: 4 709
не навсякъде е така...при нас примерно излиза много евтино и нищо няма нужда да носиш освен себе си и документите това в едната частната болница Simple Smile Но в държавната болница списъка е по-голям с нещата които трябва да приготвиш...в другата частна пак почти нищо няма нужда да носиш и цените не са високи Simple Smile
Абсолютно, и в Дупница, където съм избрала да раждам пак така, нищо че е частна болницата, работят със ЗК. И освен документите не забравяй личните си вещи.

# 707
  • София
  • Мнения: 790
Добро утро от нас с мъхчетата.  Hug До сега бяхме на преглед - двете бебета са по 2500 всяка, вървят си заедно и никоя не отстъпва, което е много хубаво. Шийката ми не е мръднала и док каза, че няма индикации за скорошно раждане. Всичко си им е наред, снимахме едната - изглежда си като истинско бебе, с бухнали бузи, даже вежди се виждат! Имам и дата за секцио, няма да казвам кога, обаче не е 24ти, не е даже и 4ти, а след това...Направо не знам, цял месец още ко ша праим! Искат до 38ма седмица да ме мъчат. Флайче, права си, че и за себе си мисля, не съм явно дорасла да съм напълно отдадена на децата до такава степен, че да не ми пука за мене си Simple Smile)  Иначе док каза, че по всяко време могат да текнат водите и това нямало как да се прецени, дори и от най-опитния лекар - зависело си от разтегливостта на околоплодния мехур, а не от остаряла плацента и шийка.  Но дори и да текнат, нямало страшно, щото сме малки слончета и добре развити! Така че явно ще си чакам.

Руми, почвай да хипнотизираш бебето да стои кротко, а и себе си убеждавай да се стегне пак шийката. Имаш всичките ми стиснати палци!

Сиренце,  Hug, радвам се, че иначе, ако не се забавляваме, ще остане само мрънкЯнето Simple Smile Аз много глупости говоря иначе Simple Smile

Фроузи, то на тебе ти е ред вече почти, няма да се шашкаш - мисли си, че отиваш да се запознаеш с бебето. На мен от това ми олеква и ми става хубаво!  Hug

А на Татяна близнаците май са в друга болница, за това не ги е виждала.

# 708
  • Мнения: 4 709
снимахме едната - изглежда си като истинско бебе, с бухнали бузи, даже вежди се виждат!
Joy Joy Joy да ти кажа нормално е да изглежда като бебе и то истинско, щом другите мами дето родиха викат, че са си бебета, значи и нашите са си истински бебета, нищо че всяка сутрин се чудя, абеее това бебе как се е събрало вътре  newsm78 не му ли е тясно Laughing Браво за добрите новини, и не бързай толкова за раждане, че като се сетиш после не с едно ами с две бебета как ще е, почивай че това ще ти е последният месец спокойствие  Laughing

# 709
  • Мнения: 181
да ти кажа нормално е да изглежда като бебе и то истинско, щом другите мами дето родиха викат, че са си бебета, значи и нашите са си истински бебета, нищо че всяка сутрин се чудя, абеее това бебе как се е събрало вътре  newsm78 не му ли е тясно Laughing
Мисти, моята майка е клаустрофобик и като се замисли как е била сгъната на топка, чак не може да повярва, че от там е излязла  Laughing Вика: Абе как тогава не ми е било кофти, пък сега в един асансьор не мога да вляза?  Laughing

Руми, стискай, моля те! Като гледам, че сме с един термин и направо  #Crazy

Мъхче, браво на твоите мъхли! Все така да наддават! Пък на мама "торбата" още малко ще побере, само да не паднеш по очи накрая, че каквато си мъничка, представям си как се придържаш да не залитнеш напред! Герой си ти!  Hug

# 710
  • Мнения: 109
Татяна е как стана така, че отиде да раждаш, нали казваш никакви признаци? Иначе ми е странно, че още не си ги виждала, но явно там е различно, още малко и ще ги видиш  Hug
Мисти, в петък , когато ми беше прегледа, лекарят отчете 3 см шийка, достатъчно околоплодни води , никакви индикации за раждане , измери децата- единия 2 100 гр, другия 1900 и ми каза да дойда след 2 седмици за да назначим дата за секцио около началото на юли. Да, ама това беше в петък. В събота и неделя всичко беше добре. В понеделник сутринта ме заболя корема. Лекичко отначало. Ама аз като си имам запек поначало и не обърнах внимание. Продължиха болките, взех да се усещам и почнах да засичам , Бяха на 10 минути. Станаха болезнени и после спряха. До следобед нищо и пака почнаха, тоя път на 15 минути, много болезнени. Обаче на 15 минути. Обадих се вечерта на доки, който каза, че може да е от бактерия в урината и да ида при него да ми направи анализ. Когато отидох, установи 2 см разкритие и начало на родова дейност. Аз отидох неподготвена, без багаж, последното дето предполагах е , че ще се наложи секцио веднага. Децата ги видях точно 1 минута, защото педиатърът прецени, че заради теглото трябва да идат в специализирана болница за недоносени деца Cry

# 711
  • София
  • Мнения: 377
Роси се е появила на терасата! Hug

Здрасти маменце! Да ти е жива и здрава Далията!

Пиши как си?

# 712
  • Мнения: 4 255
Мале като ви чета за тези списъци,избори на екип,на лекар и на не знам си какво и лошо ми става ooooh!.Ма как може такова нещо значи??!Нали онзи ден ви питах дали за не осигурените е безплатно раждането и ми казахте "да".Сега вие защо ще плащате?Това не е честно просто! NaughtyЗначи аз,дето съм без осигуровки/т.е. аз имам,но в друга държава членка на ЕС и още не съм ги прехвърлила тук/,ще родя без да дам нито един лев,а вие здравноосигурените ще плащате!!!??! ShockedЕ това наистина не го разбирам!Майките в София,които ще раждат в държани болници също ли ще плащат?

# 713
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Фроузи, то на тебе ти е ред вече почти, няма да се шашкаш - мисли си, че отиваш да се запознаеш с бебето. На мен от това ми олеква и ми става хубаво!  Hug

Знамммм!  newsm45

Сега прочетох, че е Спасовден. Дали ще си имаме някой Спас?  Mr. Green

gift Аз няма да плащам нищо освен скромния списък, за който писах по-рано.

# 714
  • София
  • Мнения: 377
Майките в София,които ще раждат в държани болници също ли ще плащат?

Аз съм решила да не плащам, пък да видим.


Руми стискам и аз палци.

Мимс мерси още веднъж.

# 715
  • Мнения: 481
gift - принципно в София може и да не се плаща, но си има едно правило за избора на екип - плащаш легално с фактура и касов бон за този прословут избор на екип....аз лично съм си избрала с екип, защото се наслушах на истории какво става, ако не си избереш екип  Confused не ми се дават тези пари, но просто с ММ решихме, че имаме възможност и искаме всичко да мине гладко и да сме сигурни, че ще е наред...в общи линии положението е  Money Money Money
супер тъпо и осъдително, но това е положението, ако искаш да родиш при конкретен лекар и си спокойна, че можеш да му се обадиш и в 3 часа през нощта (и надяваме се той ще дойде)
В София цените ги знам само за Шейново - 800 лв и ти влиза всичко - лекар, акушерка, анестезиолог и епидурална упойка. Иначе и аз знам за Германия - даже пари ти дават, че си родила. Понякога съжалявам, че не отидох там, но от друга страна....абе сложно е, контракции, ММ сега точно сменя града, не говоря идеално немски....

# 716
  • Мнения: 4 709
Мисти, моята майка е клаустрофобик и като се замисли как е била сгъната на топка, чак не може да повярва, че от там е излязла  Laughing Вика: Абе как тогава не ми е било кофти, пък сега в един асансьор не мога да вляза?  Laughing
хахаха, тя като мъжа ми, и той е същият и най се дразня, като идем някъде дето аз с асансьора, за 2 минути съм там, а него го чакам да качи стълбите, примерно ако е 9-ти етаж сещаш се какво е чакане, затова и сега живеем на майната си, в центъра имаше едно жилище за същата цена, даже по-голямо, ама на 9- ти етаж, ми не можа да се прежали. Сега само жали дъщеря си, викам абе те децата нямат такива фобии, не я мисли. Не, ти не разбираш, ако е като мен, да знаеш колко й е зле на тясно  Joy
Фроузън Спас да се надяваме, че нямаме,но Спаска, или Спасимира  Thinking
Татяна ти направо ми разбиваш илюзиите, как няма начин да не изкарам до края на юли  Grinning

# 717
  • Мнения: 61
Ох, почнах да пиша и нещо ми се изключи компа.
Първо да честитя на другите вече станали мами. Да са ви живи и здрави бебчетата и само със щастие и любов да ви даряват.
Моята Далия е 2170 гр и висока 45 см. Дребничка но напълно развита, проплака още преди да я извадят, описват я като много оправно и борбено бебнце. Иначе не плаче много но голяма борба била паднала там за едното изследване дето го правят на бебетата.
А какво се случи накратко ще постна ей сега след малко. Първо да се отчета с този коментар

# 718
  • София
  • Мнения: 1 318
Татяна, а ти как се чувстваш? Надявам се да си добре! Малките са много сладки Heart Eyes
Гифт, определено има разлика когато плащаш и когато не плащаш.  Peace
Далия е финна мадама Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 96
Здравейте,момичета!Аз днес малко егоистично започвам първо от себе си,но толкова съм щастлива от прегледа,че ще се пръсна,ако не споделя.Док каза,че коремът наистина е слязъл и главата вече била "ангажирана"-значи намира се в малкия таз,Весе,тази лекарка явно е "специалист"; тежи 2400-2600 гр и,понеже вече спрях хапчетата,контракциите ми се засилват и раждането ще започне тези дни.Даде ми обменна карта,направление,картончето с кръвна група и каза-ако до неделя не се разраждам,вечерта да се кача в болницата на тонове и ще ги слушаме през2-3 дни.Ако започна да раждам вкъщи да не чакам,че трето дете бързо излизало,да не се наложи мъжът ми да ме изражда чрез конферентна връзка с док по телефона,а веднага да се качвам към родилно.Ще се ражда нормално newsm44,нямало причина да не е,нищо,че имам предишно секцио,а щели сме да имаме и готовност за секцио при евентуално усложнение.Общо взето вече е тръгнало,тези дни го чакаме и така,било си е напълно доносено и развито бебчето за среща със света. Разбрали сме се да ангажираме доктора за раждането и то срещу доста скромна сума,разходи за консумативи нямаме,общо взето при нас раждането ще се окаже едно от най-евтините,а условията са много прилични и неонатологичното ни отделение е страхотно откъм специалисти и оборудване.Похвалих се,извинете ме. Embarassed
Глупи,честит автомобил!По традиция Grinning качваме по някоя снимчица... Wink
Луиза,Тедичка,Румяна,успех и на вас,каквото и да дойде! fingerscrossed
Във Варна ТИМ сигурно държат и болниците,за да ви смъкват по пет кожи от гърба,това е някаква мафия,освен това има и расова дискриминация,бас ловя,че ромките и една игла не купуват...
Мъхче,напълно си си нормална да мислиш и за себе си,те мъхчетата имат нужда от щастлива и със самочувствие мама. HugОбаче яко ги храниш,виж колко са едрички,браво.
Татяна,Роси,радвам се,че се появихте,айде,ще чакаме да споделяте.
Започнах да пиша в 12.00 ч. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт