На море в Турция - 24та тема

  • 112 672
  • 776
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 37
  Има въпрос към пътували с Ориент 99, като платите дават ли ви веднага ваучера за хотела или се дава в деня при качване на автобуса, застраховката обща за групата ли е? Досега сме пътували със собствен транспорт и съм взимала тези неща още при плащането, питането ми е специално към тези, които са пътували с автобус с фирма Ориент.

Ваучера го дават в автобуса,поне на нас така ни го дадоха.Сега на 16.08 ще пътуваме пак с тях за Кушадасъ и пак е така.Застраховката е лична.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 17
Чета ви от доста време, но въпреки всичко имам много въпроси.
Дали бихте могли да споделите отзиви за GRAND YAZICI CLUB TURBAN 5*?
Със семейството ми сме решили да почиваме в Мармарис тази година и много се колебая. Искам да има забавления за сина ми на 9г, прилична храна, зеленина, чистота, плаж с пясък и не много висока цена.
Благодаря ви предварително за предложенията.

# 707
  • Мнения: 2 787
Момичета,
За втори път ще сме в Кушадасъ, та въпросът ми е относно допълнителните екскурзии, миналата година ходихме до Ефес, къщата на Дева Мария, винаги ходим на разходка с яхта и хамам, къде можем да направим ескурзия до ново място, да ми препоръчате нещо, били сме и в Памукале, островът на костенурките, Благодаря ви предварително   bouquet

# 708
  • Мнения: 164
3а пътуването с Ориент 99 доста хора са отговорили...да кажа и а3 - ваучерите се дават в автобуса и и3общо не се притеснявайте, с та3и фирма проблеми - няма.

renkaliso, в Мармарис на всяка крачка ( обра3но ка3ано) има агенции, които предлагат екскур3ии. Не се притеснявайте от и3мами, и3ключително коректни са.В района на Мармарис има обекти, които не са 3а и3пускане.Впечатляващи места. А3 ще ви препоръчам следните екскур3ии:
1.река Далян: ра3ходка с лодка по реката; скални манастири; кални бани;огромни костенурки; на финал-и3умителен, уникален  плаж.
2.Острова на Клеопатра с яхта: спирка в три 3алива( единият с делфини);самият остров с крепостта,амфи-театър,писмото на Антоний до Клеопатра, плажа съ3даден от Антоний 3а Клеопатра.
3. Нощна яхта с дискотека:перфектно преживяване. 4 часа яхтата обикаля 3алива на Мармарис, а на нея танци, питиета и феерия от светлини.
4. Остров Родос.
Ра3бира се, 3а те3и екскур3ии трябва да си предвидите и по-голям бюджет.Но, в никакъв случай няма да съжалявате.Видяното и преживяното си 3аслужава Peace

# 709
  • Мнения: 262
до renkaliso: Вижте местните агенции са много,няма смисъл да ви даваме конкретно име.Бъдете уверени,че няма да ви подведат,излъжат защото само ако се разчуе нещо подобно ще имат сериозни проблеми.Като хора които не са ходили досега в Мармарис ,Ви препоръчвам екскурзията Далян-Каунос.Това е място което задължително трябва да се види. А и екскурзията е целодневна и много атрактивна. Сега виждам че и Ваня е писала някои потенциални екскурзии.Добавям и екскурзията "Егейски острови",където на финала ще видите и стъпите на прочутата коса в морето,изживяване което е уникално.
доJane2013 Защо не питате за екскурзията в националния парк,намиращ се в края на Гюзелчамли,мисля че Дилек се казваше. Също така може да отскочите и до о-в Самос -Гърция,който е срещу Кушадасъ. А ако си падате по аквапарковете-не пропускайте Адаланд,един от най-големите в Турция. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 4
ние мислихме с мъжа ми само на 2 да отидем, на памуккале и келопатра, а то май искаме на всичко, а време няма да ни остане никакво за отмора/ все пак сме без бебчо и двамата се нужадем от почивка/ но ще измислим една дискотечка на яхта/ звучи примамващо.Добре че се допитах до форума, че във фирмата ни казаха, никакви външни агенцийки, ще ви измамят, едва ли не ще ви изоставят на пътя, но мисля че не е баш така, или поне има и такива де, ама ако си отваряш очите и проучваш първо нали така:) благодаря на всички за идеите и информацията

# 711
  • София
  • Мнения: 350
ние мислихме с мъжа ми само на 2 да отидем, на памуккале и келопатра, а то май искаме на всичко, а време няма да ни остане никакво за отмора/ все пак сме без бебчо и двамата се нужадем от почивка/ но ще измислим една дискотечка на яхта/ звучи примамващо.Добре че се допитах до форума, че във фирмата ни казаха, никакви външни агенцийки, ще ви измамят, едва ли не ще ви изоставят на пътя, но мисля че не е баш така, или поне има и такива де, ама ако си отваряш очите и проучваш първо нали така:) благодаря на всички за идеите и информацията
Горещо препоръчвам посещение до Родос. Там можете и без агенция, само трябва да си купите билети за катамарана. Изключително място е стария град на Родос. Една от любимите ми крепости в Средиземноморския регион, с много история. А и това е най-евтиния начин да се посети този остров. От България със самолет или от Атина ферибот е доста по-скъпо. Погледнете в интернет какво може да ви предложи за разглеждане Родос и мисля, че ще ви заинтересува.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 358
Момичета, да попитам всичките предни препоръки и места, важат ли и за Кушадасъ? Пътувам на 23 сега, с дъщерята и искам да планирам някак дните Thinking

# 713
  • Мнения: 2 282
А има ли такива организирани екскурзийки и от Анталия? Или там няма какво да се види?

# 714
  • Мнения: 262
-True Blue-,За Анталия екскурзиите са други.Естествено ,че има богат набор от такива там.Стига да имате желание да ходите,нямате  проблем да се разнообразите.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 724
Хайде още едни варненци за Турция.

Как точно се запазва през ТУИ ,за варненския Туи говорите или немския ?

Да попитам същото

# 716
  • Мнения: 0
Спряхме се на 2 хотела:

Hotel Isis ( Бодрум) и

 Diamond of Bodrum

 Ако има някой,който е бил в един от двата или има отзиви ще се радвам да сподели. Благодаря   bouquet

# 717
  • Мнения: 4
Такаааа, всички дадохте много добри отзиви за допълнителните екскурзии и сега се чудим какво да изберем- искаме да отидем на 2 или най- много 3-като се спряхме на памуккале, на острова на клеопатра и на далян, но гледахме на този сайт на marmarisagency.com че има дискотека на яхта-4 часа през нощта за 10 лири/ там ще се посети със сигурност/ въпросната агенция искат номера на стаята ни и хотела и да идват да ни записват. явно конкуренцията е голяма там сред агенциите, че телефони даваха, смс-и да пишем .Струват ми се читави това поне на пръв поглед, а и още нещо ако запишем екскурзия Егейски острови- включен ли е острова на Клеопатра???? че нещо не стана ясно много от сайта, и коя си струва повече?! и има една която ни грабна вниманието- казва се lazy day out - 20 лири, била разходка, плажчета на островчетата, водни спортове ала бала, някой бил ли е на нея, и в случай че запишем и клеоптра и тоя мързелив ден има ли къде да се яде  Mr. Green newsm64

# 718
  • sofia
  • Мнения: 114
 А знаете ли какви допълнителни екскурзии се предлагат от Дидим,знам само за гмуркане,но не ме влече .(Има ли посещение на острови? Памуккале много ли е далече от там )

# 719
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
ademara от Дидим предлагат Ефес,Памуккале,аутлетите в Соке,Бодрум,Кушадасъ,аквапарка в Дидим,екскурзия до остров Кос и разходка с яхта.Самостоятелно може да отидите до Храма на Аполон.Памуккале е на около 4 часа път от Дидим.

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 16:33 от lora

Общи условия

Активация на акаунт