Деца с очни пpоблеми - тема 7

  • 70 144
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Милена, браво на малкия боец  bouquet! Дано операцията е 100% упешна! Бързо възстановяване Hug!

Чакам и Елфичка да се включи, тревожа се вече Rolling Eyes...

# 736
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Милена, браво на Вас. Не ви ли препоръчаха мехлем вместо капки. При моя син мехлема се оказа по-добрия вариант. Капките изчезваха още преди да ги сложим, а така мехлем поне оставаше на очите.

# 737
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Азарея,дадоха 2 вида АБ капки.За мехлем не се и замислих изобщо.Засега няма усложнения и би трябвало да си вършат работата капките.

# 738
  • Мнения: 46 594
Milena___, радвам се за хубавите новини  Hug

Чакам и Елфичка да се включи, тревожа се вече Rolling Eyes...

Видях, че е влизала днес, но не е писала.
Дано всичко е наред  Praynig

# 739
  • гр. Шумен
  • Мнения: 64
Здравейте мами,
виждам, че сте доста запознати с очното здраве. От определено време се ровя из нет-а и търся място и добър лекар, за да заведа 8 месечния си син на преглед и до сега намирах само в София.  От Шумен сме и днес попаднах на тази тема.
Та въпроса ми е къде във Варна мога да заведа дететнце да го прегледат, като държа да има и преглед за мързеливо око- аз съм с такова.
Ще бъда много благодарна, ако можете да ми помогнете.

# 740
  • Мнения: 71
Миленаааа, много се радвам за вас!!!!!!
Ние сложихме очила преди 1 м. Почна да прави от време на време едно бързо въртене на главата от ляво на дясно и обратно. Поради тази причина бяхме пак на преглед в МА, но при доц. Попова ( така се паднахме по случайност) и тя каза, че не е лошо , че си клати така главичката- означавало, че нещо става в главата и очилата действат. Ако продължи с въртенето още 1-2 м да отидем да намалим диоптрите, а след 3 м като стане на 1г и 6м операция Sad  Както и да е. Доц Попова потвърди, че ще ни се наложи оперативно лечение. Поради тази причина искам да те помоля, Милена, да ми опишеш къде ходихте да тествате детенце за опойките и т.н. Знам , че преди време беше писала , че ще го тествате за разни неща ( и мен като теб ме е страх от упойката) . Ще ти бъда благодарна, ако ми споделиш вашия опит. Може да ми пишеш и на личен - както прецениш.
Мами, някой има ли впечатления от доц. Попова?

# 741
  • Мнения: 71
Силно се надявам и при Елфичка всичко да е наред!!!!!

# 742
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Силно се надявам и при Елфичка всичко да е наред!!!!!

Аз също.

От Шумен сме и днес попаднах на тази тема.
Та въпроса ми е къде във Варна мога да заведа дететнце да го прегледат, като държа да има и преглед за мързеливо око- аз съм с такова.


Дилемата ти е много лесна - д-р Светла Николова, Детски очен център Изгрев, Варна, ул. Балчик 5

# 743
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мина и втория ни преглед след операцията.Всичко е наред.Но на мен ми се струва,че за кратко и рядко окото,което откланяше много пак го прави.Да,много,много по-малко от преди,почти незабележимо и в много редки случаи.Док каза,че е възможно,но дадем време да се нагласят очите.Октомври пак ще ходим.Сега ще се насладим на лятото.

Kaki36,в крайна сметка не правих тест за упойки.Трябва анестизиологът да ти напише за какво да тестваш,защото той знае с какво точно работи.Аз исках да тествам,но след проведенето интервю за детето анестизиологът каза,че няма нужда от тестване.И така остана.Тествали се деца с алергии към нещо
Като изследвания правихме ПКК+кръвна захар.Нищо повече.А и детето трябва да е напълно здраво.Голямо треперане беше.Не трябва ни сопол,ни кашлица,ни гърло

Елфичка,дано скоро да пише

# 744
  • София
  • Мнения: 973
Здравейте, някой има ли отзиви за д-р Здравко Цонев освен Cofe con Leche? Синът ми е на 4.5 г.,много недоносен и с неврологичен проблем. Имаме установена разлика между двете очи (далекогледство+ късогледство), както и астигматизъм, но при двамата лекари, които бяхме (тук има много положителни отзиви за тях) установените диоптри са с много голяма разлика. Объркана съм и искам и трето мнение.

# 745
  • Мнения: 2 156
Аз прочетох за него в различни теми във форума доста противоречиви мнения. В този момент вече бях водила сина ми на консултация при него, като той ни назначи режим на закриване на едното око - каквато е и  практиката при мързеливо око. Отидохме при него за второ мнение и той потвърди диагнозата, но промени режима на закриване. В нашия случай имахме късмет, че попаднахме при него, защото нещата се развиват много благоприятно и е видно, че той е бил прав.

Маниерът на общуване му е малко особен; създава впечатление, че гледа от високо  Rolling Eyes Но общува с детето спокойно, дава ни разяснения при поставени въпроси от наша страна. 

# 746
  • гр. Шумен
  • Мнения: 64


От Шумен сме и днес попаднах на тази тема.
Та въпроса ми е къде във Варна мога да заведа дететнце да го прегледат, като държа да има и преглед за мързеливо око- аз съм с такова.


Дилемата ти е много лесна - д-р Светла Николова, Детски очен център Изгрев, Варна, ул. Балчик 5
[/quote]
Благодаря от сърце
  bouquet

# 747
  • Мнения: 2 172
Здравейте,дами!

Извинявам се, че не писах толкова време, но бях погълната от мероприятията.Моля да ме извините!Прегръщам Ви силно и Ви благодаря за положителната енергия, която ми изпратихте.Благодаря Ви, че се тревожихте за нас и мислихте за нас  Hug  bouquet

Операциите минаха чудесно.Бяха през една седмица.Първо каката, после малката.Мисля, че са успешни, защото очичките веднага се изправиха.В момента са малко зачервени в ъгълчетата откъм носа, но конците все още не са се разградили и е нормално.Капем капки по 5 пъти на ден и мажем с мехлем.
Самата операция не е нищо особено / за нас като странични наблюдатели имам предвид/.Децата бяха много спокойни.Упойката беше с райски газ и маска.Бях вътре и двата пъти, докато я слагаха.Излязох от операционната като заспаха.След по-малко от час всичко беше готово.Плакаха малко, но по-скоро заради марлите на очите и излизането от упойка.Болка изобщо не е имало.След още 1 час махнаха марлите.Имаха абокат за система / деган и физиологичен разтвор/ .Като изтече си тръгнахме по живо по здраво.И все едно нищо не се беше случило.Даже ходихме и за Мак Доналдс  след това  Crazy

Призовавам всички, които се страхуват, да не се страхуват от този тип операция!Представях си някакво голямо страшно чудо, а децата не усетиха нищо.Дори абокатите им бяха сложени по време на упойката  Peace Грижите в болницата бяха първокласни! Мога да го определя по-скоро като манипулация, отколкото като операция.

Благодаря Ви още веднъж!Чудесни сте!Всичко е наред и сме повече от щастливи!  Heart Eyes Hug  bouquet

# 748
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Браво, това е прекрасна новина  bouquet!

# 749
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Елфичка,чудесни новини  Hug

Общи условия

Активация на акаунт