Отмяна на забраната за тютюнопушене-2013 "За" или "Против"

  • 13 012
  • 402
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54 902
Категорично съм за забраната в този й вид . Peace
Едно цивилизовано нещо се направи и сега е на път да се отмени . Confused

Пушачите като искат да се тровят , да го правят на определени за целта места .
Има начин да се възпитат , нужни са последователност и строгост .

# 61
  • Мнения: 620
Момичета, така като ви чета, май представата ви за зониране е ограничена. Да го кажа по друг начин тогава, разделяне на помещенията с тухлена стена и отделен вход, отделни зали, отделни сгради...Не масички за пушачи и непушачи.

Това е голяма инвестиция, която съм сигурна единици биха си я позволили. Сега реват, че фалират, а като ги накараш да направят нова сграда да речем, ще ореват още повече орталъка. Не виждам как ще стане такова нещо.

Няма печалба без инвестиции. После, какво пречи всяко заведение да си определи статут "за непушачи" или "за пушачи"? Така отивайки в ресторант, кафе, бар за непушачи, можете да бъдете спокойни, че няма да ви досаждат с цигарен дим. След като болшинството посетители на локали са именно непушачите, както се оказа в тази тема, едва ли някой ресторантьор би имал възражения да ги покани в своето бистро и да остави гадовете- пушачи на конкурента.

# 62
  • Мнения: X
Момичета, така като ви чета, май представата ви за зониране е ограничена. Да го кажа по друг начин тогава, разделяне на помещенията с тухлена стена и отделен вход, отделни зали, отделни сгради.
Къде има такова разделение?
Аз не че обикалям само заведения, но подобно нещо не съм видяла.Обикновено са стъклени плъзгащи врати между двете помещения, които през повечето време стоят широко отворени, да им е удобно на сервитьорите.И димът си се разхожда свободен и необезпокояван навсякъде.    Laughing

А за нощните заведения съм пас.На такива не ходя, то там и не е много-много за хора ....   Mr. Green , та дали там ще са напушени, надрусани, пияни, ми е все тая.     Simple Smile

# 63
  • Мнения: 442
Момичета, така като ви чета, май представата ви за зониране е ограничена. Да го кажа по друг начин тогава, разделяне на помещенията с тухлена стена и отделен вход, отделни зали, отделни сгради...Не масички за пушачи и непушачи.

Това е голяма инвестиция, която съм сигурна единици биха си я позволили. Сега реват, че фалират, а като ги накараш да направят нова сграда да речем, ще ореват още повече орталъка. Не виждам как ще стане такова нещо.

Няма печалба без инвестиции. После, какво пречи всяко заведение да си определи статут "за непушачи" или "за пушачи"? Така отивайки в ресторант, кафе, бар за непушачи, можете да бъдете спокойни, че няма да ви досаждат с цигарен дим. След като болшинството посетители на локали са именно непушачите, както се оказа в тази тема, едва ли някой ресторантьор би имал възражения да ги покани в своето бистро и да остави гадовете- пушачи на конкурента.

А, когато компанията се състои от пушачи и непушачи, познай кой пак ще прави компромис.

Не разбирам защо има такъв проблем с това съобразяване. Не е забранено да се пуши въобще. Просто сте зависими към нещо, което вреди на хората около вас и трябва да се съобразявате, колкото и да е трудно, когато сте на обществени места.
Нека темата не се превръща в някаква глупава война и надцакване, защото въобще не опира до там.

# 64
  • Мнения: 8
За отпадане на забраната съм!
Трябва да има и друг отговор в анкетата-отделни заведения за пушачи и непушачи.Отбелязване на статута на вратата и стриктен контрол.Така всяка жаба ще си знае гьола и като отидеш на заведение предварително ще знаеш, че като се пуши се пуши, и че като пише, че не се пуши-няма да се пуши.Сега уж има забрана, но доколкото чувам пак раздават пепелници след някакъв определен вечерен час. Пиша "чувам", защото аз не ходя по заведения зимата от както е влезнала забраната.Само два пъти ми се наложи и до момента, в който разрешиха пушенето вътре беше ужасно.Да пиеш питие без цигара и да пушиш на сухо е гадно, затова си го правя вкъщи.

# 65
  • Мнения: 86
Забраната трябва да остане, а ресторантьорите да измислят по-цивилизован начин да привличат клиенти. Да подобрят качеството на обслужването като цяло, по-хубава храна и питиета, по-високо ниво на обслужване, грижа за клиента и неговото приятно изкарване в заведението и т.н. Ако бизнесът на някой се дължи 50% (или повече %) на това, че хората идват да пушат в заведението му, то този не е никакъв ресторантьор и бъдещето му в този бранш е под въпрос (според мен).
 Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм против отмяната на забраната. По съвсем лични причини. Преди бях от спорадичните пушачи - с кафенце, на маса, с питие и пр. Но задименото винаги ми е пречело. Когато въведоха забраната, я приех със смесени чувства. Беше ми странно да седна в бар/кафене и да не запаля с питието Rolling Eyes Да излизам отвън на студа, само за да пуша, не е за мен. Така че остава непушенето. Сега, година по-късно, мога да се похваля, че не пуша въобще. И не ми липсва. И задименото не просто ми пречи, направо ми е гадна миризмата на непроветрен цигарен дим, каквато се носеше преди в повечето кафенета. Става ми отвратително и като мина през едно помещение, където се пуши активно и само за секунди дрехите ми се вмирисват.
Съпругът ми също почти не пали вече. Не е все едно да излезнеш 2-3 пъти навън и да ги палиш на масата една след друга. Така че и за двама ни забраната се отрази благотворно. След някоя и друга годинка и синът ми ще тръгне по заведения. Не искам да го тровят.

# 67
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Твърдо "за" забраната да остане в сегашния и вид, като трябва да има много по-строг контрол за изпълняването и.

# 68
  • Кърджали
  • Мнения: 10 373
Твърдо " ЗА " оставането на забраната в сегашния и вид, и дори по - строг контрол и санкции. Едно що - годе смислено нещо да се приеме в страната и да бързат да го отменят. Контрол е нужен, не отмяна... .

# 69
  • Мнения: 620
А, когато компанията се състои от пушачи и непушачи, познай кой пак ще прави компромис.

Не разбирам защо има такъв проблем с това съобразяване. Не е забранено да се пуши въобще. Просто сте зависими към нещо, което вреди на хората около вас и трябва да се съобразявате, колкото и да е трудно, когато сте на обществени места.
Нека темата не се превръща в някаква глупава война и надцакване, защото въобще не опира до там.

Виж, Нес, няма защо да се надцакваме. Приятелите ми  са и от двете групи, брат ми и снаха ми, допреди две години пушачи, вече не са, всички сме "омешани". Лично на мен не ми е проблем да седна с непушачи на кафе през зимата, а после да си запаля цигара навън, пак с чашката в ръка, в компанията на непознати пушачи. Цяла зима си беше така. Е, не е приятно да си развалиш кефа и лафа, но пък и на "лисичарниците" не съм фен, така че разбираме се някак с наредбата. Вдигала съм скандал на майки, пушещи пред училището, в което работя не защото ми се заяждаше с тях, а защото ме отсвириха много грубо, когато им направих забележка. Закон имаше и тогава. Грозно ми е да видя млади майки на детската площадка, подтичващи насам -натам с цигари в ръка/уста. Но ги гледам всеки ден почти, а законът е в сила. Примери много. Никакъв закон не може да забрани на простака да бъде простак и да го научи на съобразяване с хората около него.

# 70
  • Мнения: 54 902
Простакът като бъде глобен няколко пъти подред , солидно , ще се научи на ред .
Строги мерки трябват .
И строг контрол . Peace

# 71
  • Мнения: 2 826
И аз съм твърдо "за" забраната да остане в сегашния й вид и да се завиши контрола по спазването й.
Толкова трудно се извоюва това и сега с лека ръка искат да го отменят. Не ми беше приятно да не пускат деца в заведенията, защото били за пушачи.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 884
А имайте предвид, че това иди ми, дойди ми ще се отрази пагубно. Таман се бяха поуталожили страстите, сега пак наново и аз съм абсолютен скептик, осъществили се отпадането на режима, край. Дано да има наистина съществени обществени реакции, то се вижда какви са нагласите и от проучванията, ето и в анкетата горе.

# 73
  • София
  • Мнения: 357
 Категорично подкрепям запазването на забраната в този ѝ вид! Не съм съгласна с нито един от аргументите за нейната отмяна. Зад всички тези мотиви прозират корпоративни и лобистки интереси. Най-важно за мен е здравето на децата ми, както и моето собствено.  
 Настоявам нейното спазване да бъде подложено на много по-строг контрол, защото в момента се използват много "вратички" в законовата уредба, позволяващи пушенето на закрито. Имам пресен пример отпреди месец, когато присъствахме семейно на празненство по случай бал и се оказа, че понеже партито е частно, в ресторанта може да се пуши. Ние бяхме там с децата си, а почти всички пушеха като за последно  Sick
  

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 14:28 от Inanna

# 74
  • София
  • Мнения: 257
И аз съм ЗА забраната - непушач съм и дима ме дразни, нзм защо в цял ЕС има забрана ,а тук ще се отменя... Както винаги тук всичко е наопаки!

Общи условия

Активация на акаунт