Отмяна на забраната за тютюнопушене-2013 "За" или "Против"

  • 12 946
  • 402
  •   1
Отговори
# 45
  • France
  • Мнения: 726
Щом ти си толерантна към пушачите, прави ли те толерантна към педофилите?
Неуместно сравнение...  Peace

О, твоето беше от най-уместните.

Приравняваш пушачите към извергите-престъпници ли?

# 46
  • София
  • Мнения: 5 884
Как да се възпротиви, да се бие с вас ли?


Нали не мислиш, че вадим кутиите и запалките и спорим с персонала дали може да запалим? В нощните заведения си има пепелници и забраната изобщо не е влизала в сила. Управител на ресторант ни е канил от улицата (докато пушихме) и се извиняваше, че сервитьорите не са ни дали пепелник. Изобщо не сме питали, излязохме си на студа, но ни прибраха. Снимка от тогава. Направих я за целите на друга тема.

Скрит текст:

О, не, не ме интересува какво, кой и как. Нали твърдиш, че не си видяла някой да се възпротиви, аз затова казвам как се възпротивявам.

# 47
  • Мнения: 10 547

Приравняваш пушачите към извергите-престъпници ли?

Я сгига плещила глупости!

Това ме попита ти:

Пушачите ли са ти по-голям проблем от циганите, които правят деца на 13-15 год. и които не работят, а живеят на помощи, крадат и цапат страната ни?

И аз ти отговарям, че и двете групи сте ми голям проблем, но знак на равенство между пушачи и цигани не слагам, правиш го ти. Проблемите са отделни.
Но като правиш сравненията, те питам, е нали и педофилите имат нужда, дай и на тях да разрешим да я удовлетворяват?! Щом вие, пушачите не може да се сдържат да не пушат, то какво да кажат милите педофилчета? Или искаш да ми кажеш, че нуждата от цигара е по-силна от онази болна нужда, която изпитват болните хора?

# 48
  • Мнения: 5 647
Аз съм твърдо за оставане на забраната. Едно нещо хубаво имаше направено в тая държава и първата работа на новото правителство е да отмени забраната.
Относно рева на ресторантьорите, че оборотите им падат - падат им, защото хората нямат пари, не защото не се пуши.
Не разбирам по какъв начин зонирането на заведенията пречи на непушачите. Имат си своето място, седят си там, не им е задимено. Къде видяха проблем?

Проблемът е, че дима си проправя път навсякъде и това зониране е пълно безумие. Проблем е, че не искам да ти дишам гадния цигарен дим, още повече, че не искам детето ми да го диша, когато съм го завела на обяд.

# 49
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Аз съм против отмяната на забраната. Не искам през деня в ресторантите, където обядваме да се пуши. В нощните заведения нямам проблем с пушенето, то и сега всички си пушат.
Това е и моето мнение. Много е неприятно, докато се храниш да те лъхва цигарен дим.

Последната ми случка не е показателна, защото заведението беше наето цялото, но като гост стоях повечето време навън и хем наглеждах и децата (добре, че беше хубаво времето, иначе щях да си тръгна), защото мнозинството пушеше вътре (кви климатици, кви прозорци, една задушевна обстановка).
Бях си забравила сакото вътре..... спомних си с отвращение какво е да ти смърдят дрехите на пепелник.

# 50
  • France
  • Мнения: 726
Касита, бъди по сдържана...  Peace
Май, в тази тема ще се нагледам на девиации... аз бях до тук.
Приятен спор.

# 51
  • Мнения: 620
Не разбирам по какъв начин зонирането на заведенията пречи на непушачите. Имат си своето място, седят си там, не им е задимено. Къде видяха проблем?


А на вас какво ви пречи да не пушите в заведение?

Принципно нищо не ми пречи. Но това не дава отговор на въпроса, отправен към непушачите, а именно:  по какъв начин зонирането им пречи на тях?

Caipirinha , там, където ходех преди забраната, зонирането и вентилацията бяха на ниво, не говорим за полиетиленови паравани. Отделен въпрос, че едно класно заведение с добра кухня и сериозна клиентела може да си позволи и две съвсем отделни зали, напълно изолирани една от друга. Има и немалко такива, които са разположени на два етажа.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 11:24 от айви

# 52
  • Мнения: 295
Не искам да влизам в спор с никого, само да кажа моето мнение по темата. Да има маса за пушачи в заведенията е като да има ъгъл за пикаене в басейна. Ще позволите ли пикаенето в басейн?

# 53
  • Мнения: 5 647
Не искам да влизам в спор с никого, само да кажа моето мнение по темата. Да има маса за пушачи в заведенията е като да има ъгъл за пикаене в басейна. Ще позволите ли пикаенето в басейн?

Нищо не разбираш ти. Димът на пушачите е интелигентен и спира точно до твоята маса.  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 5 884
Зонирането пречи, защото дори при най-добрата вентилация, 10 процента от дима преминава в помещенията за непушачи, а едва ли говорим за добра вентилация, повечето заведения винаги са правили компромиси заради икономии. Да не говорим за постоянно отворените врати между залите.
Тези горните 10 процента ги даде преди няколко дни по телевизията шефът на клиниката по белодробни болести към ВМА, мисля. И други данни също, не че някой го слушаше де.


А я ми кажи, айви, къде имаше нощни заведения за непушачи или с отделни помещения преди пълната забрана, че не мога да се сетя. Thinking

# 55
  • Мнения: 4 076
а толерантност към пушачите нямате....
Да ви имам разкрепостеността и зачитане на правата!!!
Имам,как да нямам.
Никога няма да ти дръпна цигарата от устата,пуши си,здравето си е твое.
Освен това не съм напълно убедена кое е по-малкото зло:няколко цигари,с които да си успокоиш нервите,или стреса,мръсния въздух и почва,химията в храната...

Тук обаче не става въпрос да пушим или не,а да пушим ли в заведение,пречейки на другите и отравяйки сервитьори и персонал.Да съм толерантна към пушачите означава нетолерантност към моето здраве и това на децата ми-веднъж като клиенти и втори път като работещи в заведение през ваканциите.А това няма да го позволя,доколкото мога.Затова гласувах забраната да остане.



# 56
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Цитат
Принципно нищо не ми пречи. Но това не дава отговор на въпроса, отправен към непушачите, а именно:  по какъв начин зонирането им пречи на тях?
А, какво те кара да мислиш, че зонирането решава проблема. Доказано е, че и при най- добрата инсталация не може да прочисти димът и др. вещества и 50% от хубавините отиват при непушачите. Защо да ти ги пуша, след като не искам.

Преди време бях на бар, после и бельото ми смърдеше на тютюнев дим. Миризмата се махна след третото пране. Така че аз съм категорично против отмяната на забраната.
Който иска да се трови, но да не трови мен.

# 57
  • Мнения: 620
Зонирането пречи, защото дори при най-добрата вентилация, 10 процента от дима преминава в помещенията за непушачи, а едва ли говорим за добра вентилация, повечето заведения винаги са правили компромиси заради икономии. Да не говорим за постоянно отворените врати между залите.
Тези горните 10 процента ги даде преди няколко дни по телевизията шефът на клиниката по белодробни болести към ВМА, мисля. И други данни също, не че някой го слушаше де.


А я ми кажи, айви, къде имаше нощни заведения за непушачи или с отделни помещения преди пълната забрана, че не мога да се сетя. Thinking
Ели, не съм ходила на нощно заведение от години, така че ми е трудно да ти дам отговор.

Момичета, така като ви чета, май представата ви за зониране е ограничена. Да го кажа по друг начин тогава, разделяне на помещенията с тухлена стена и отделен вход, отделни зали, отделни сгради...Не масички за пушачи и непушачи.

# 58
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Категорично съм за оставането на забраната. Много ми е неприятно да седя в задимени заведения. Пушила съм много години и от 2007 не пуша, а съпруга ми е пушач и до момента, но също е за забраната.

# 59
  • Мнения: 5 647
Момичета, така като ви чета, май представата ви за зониране е ограничена. Да го кажа по друг начин тогава, разделяне на помещенията с тухлена стена и отделен вход, отделни зали, отделни сгради...Не масички за пушачи и непушачи.

Това е голяма инвестиция, която съм сигурна единици биха си я позволили. Сега реват, че фалират, а като ги накараш да направят нова сграда да речем, ще ореват още повече орталъка. Не виждам как ще стане такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт