Белгия - 26 тема

  • 114 507
  • 827
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 4 763


Та заради спешното на Едит Кавел детето повръща цяло денонощие, без да вземем никакви мерки. Но слава богу отървахме болницата и още по-сериозно обезводняване. После ни трябваха около 4 месеца да навакса този килограм и половина.

Нединка, благодаря за подробния разказ, исках да видя за какво да внимавам като ходя там!

Може би сте случили на лекар, който не му се е обяснявало достатъчно.

Не държа да ми се обяснява, но ме е яд, че не изписа на детето абсолютно нищо, което да спре или поне да ограничи повръщането, ами напротив - каза да го храним както обикновено, което го караше да повръща още повече. Както и да е, минала работа, ама повече там няма да ходя! А с килограмите като цяло сме зле, та всеки грам ни е ценен. Сега е позагладил косъма - цели 13 кила и половина, ама само защото не е боледувал от януари насам - пу-пу, да не чуе дяволът!

За пюретата - аз правя като mik123. Поръчвам от немския амазон. Когато ходим до Германия на пазар, купувам на място, ама вече все по-рядко се случва, че нямам време.

# 796
  • Белгия
  • Мнения: 302

Не държа да ми се обяснява, но ме е яд, че не изписа на детето абсолютно нищо, което да спре или поне да ограничи повръщането, ами напротив - каза да го храним както обикновено, което го караше да повръща още повече.

Да, това е много гадно. Би трябвало да ти ги изпишат, пък ако не помогне, поне знаеш, че си направила каквото можеш.

На мен пък ми е проблем тук, че реално педиатърката вижда децата, само ако реша, че искам час за нещо конкретно и го запиша две седмици по-рано. Реално те нямат такива проблеми, а за текущите детски болести всеки път има дежурен лекар, който нито им знае здравната история, нито кога за последно са били болни и как е минало.  Сега тръгват на градина, очаквам постоянно боледуване, май имат алергия към един антибиотик. Бих искала един лекар да ги следи, но не виждам как да стане.

# 797
  • Мнения: 4 763

Не държа да ми се обяснява, но ме е яд, че не изписа на детето абсолютно нищо, което да спре или поне да ограничи повръщането, ами напротив - каза да го храним както обикновено, което го караше да повръща още повече.

Да, това е много гадно. Би трябвало да ти ги изпишат, пък ако не помогне, поне знаеш, че си направила каквото можеш.

На мен пък ми е проблем тук, че реално педиатърката вижда децата, само ако реша, че искам час за нещо конкретно и го запиша две седмици по-рано. Реално те нямат такива проблеми, а за текущите детски болести всеки път има дежурен лекар, който нито им знае здравната история, нито кога за последно са били болни и как е минало.  Сега тръгват на градина, очаквам постоянно боледуване, май имат алергия към един антибиотик. Бих искала един лекар да ги следи, но не виждам как да стане.

За педиатърката ти не ми стана много ясно - защо трябва да запишеш час две седмици по-рано?! Ти да не си врачка, че да знаеш кога ще се разболеят?! Ние от раждането ходим при една и съща.
Когато тръгна на ясла и беше постоянно болен, е имало периоди, в които сме ходили всяка седмица. Както казва самата лекарка, само като видя Дамян и го чуя как диша, изобщо не трябва да го преглеждам - работата е ясна  Joy Винаги когато ми трябва спешно час, ми дава за същия ден или най-късно за следващия, ако нещата не са толкова сериозни. С една дума, изключително доволна съм от жената - изпитали сме я в екстремни ситуации, налагащи бърза реакция, изследвания, посещения на специалисти, к'во ли не!

# 798
  • Белгия
  • Мнения: 302
te]

За педиатърката ти не ми стана много ясно - защо трябва да запишеш час две седмици по-рано?! Ти да не си врачка, че да знаеш кога ще се разболеят?!

Като се обадя за час, има за след две седмици. С дете с температура или повръщане не мога да чакам толкова и отивам в спешното.

# 799
  • Мнения: 4 763
Това не е сериозно, смени я. При нашата такова нещо никога не се е случвало.

# 800
  • Мнения: 505



П.П. Много се радвам, че имаш 600ев за ясла, дай Боже всеки му Simple Smile Аз също не смятам цял живот да уча език , ами и да поработвам Simple Smile И всъщност тогава се надявам и да имам професионална ясла в нас Grinning А относно циганията Брюксел - там само бих работила Wink Всъщност така или иначе не вярвам да си наметря инженерна работа в малък град Grinning Така че ми е ясно, че при всички положения ще пътувам Simple Smile Но до тогава все от някъде се почва, нали? Не всички идваме с подсигурена работа от Бг Simple Smile


На мен също ми се налагаше да давам по 500-600 € за ясла, която си беше държавна, ама видиш ли с мъжа ми и двамата работим и сме в най-горната граница за таксата. Говоря за обществена ясла  към Kind&Gezin.
Дано пък не ти се наложи да работиш в "циганския" Брюксел. Чудя се защо ли изобщо 300 000 човека идват всеки ден да работят в циганския Брюксел.......Дано си намериш инжинерна работа на село.....и да не ти се налага да пътуваш при нас, простосмъртните от Брюксел.....

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 23:42 от bruxelles1

# 801
  • Мнения: 505

П.П. И всъщност нещото, заради което аз предпочитам изобщо да не се занимавам с белгийските ясли е факта, че ходят болни и си разнасят бацилите. Точно защото явно болничен за дете трудно се дава или не се дава не знам. Ама ей това не мога да преживея... Ужас!

Детето ми ходи от 7 месечен на ясла в БЕЛГИИСКА при това. Вече е на училище де, в БЕЛГИИСКО при това. До сега мисля че няма и 10 дни болен. Може би е точно от прекаленото пазене от бацили че децата се разболяват....Може би трябва да се замислиш над това.

# 802
  • Мнения: 600

П.П. И всъщност нещото, заради което аз предпочитам изобщо да не се занимавам с белгийските ясли е факта, че ходят болни и си разнасят бацилите. Точно защото явно болничен за дете трудно се дава или не се дава не знам. Ама ей това не мога да преживея... Ужас!

Детето ми ходи от 7 месечен на ясла в БЕЛГИИСКА при това. Вече е на училище де, в БЕЛГИИСКО при това. До сега мисля че няма и 10 дни болен. Може би е точно от прекаленото пазене от бацили че децата се разболяват....Може би трябва да се замислиш над това.
newsm10

# 803
  • Мнения: 600
Някой разбира ли как се правят теми , че ще ни затворят   Peace

# 804
  • Мнения: 600
За яслите ...понеже тази седмица попълнихме документите . Яслите се плащат в зависимост от дохода - всички ясли , включително и оудхом мамите . Плащаш колкото ти се полага , другото се доплаща от Кинд и Гезин или застрахователа, не съм наясно .
На нас ни се полага за момента да плащаме по 3,11 е за половин ден -5 часа . Около 50 евро на месец . Яслата не е държавна .
Към здравният застраховател имаме опция за гледачка , когато детето е болно . Цената е 5 евро на час .
Плащането на ясла се изчислява с атест , чре регистрация в сайта на Кинд и Гезин .   bouquet

# 805
  • Варна
  • Мнения: 484
Ами с по-голямо дете в къщи няма как пазенето да е прекалено Wink Ама както съм ги виждала със сополи до устата не ми изглеждат на много калени... Така че определено предпочитам БЪЛГАРСКАТА практика: болни - в къщи! По останалата част изобщо няма да си правя труда да отговарям. И всъщност много добре го каза - 300 000 идват всеки ден, не живеят Wink

Последна редакция: нд, 10 май 2015, 15:52 от ca_sky

# 806
  • Мнения: 918
Някой разбира ли как се правят теми , че ще ни затворят   Peace
Ще ни трябват поне 4 теми - Фландрия, Валония, Брюксел-цигания и Брюксел-периферия  Laughing
Не знам колко българи има в немскоезичната част, та да станат 5 темите. Белким всички мирясаме   bouquet
Не, не знам как се отваря тема с всичките красоти на първа страница.

# 807
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Няма мирясване-да ни заключват,и без тема ще минем-то ако така я караме,по-добре без тема.

Последна редакция: нд, 10 май 2015, 16:26 от Kaisia

# 808
  • Мнения: 600
 Сополите до устата са част от каляването  Simple Smile  Не се изгражда имунитет без да се справи поне с няколко вируса самостоятелно ...

Когато бях малка , майчинството е било 6 месеца . Израстнала съм в ясла и градинка . Спомням си много добре каолко сладки ми бяха сополките   Laughing  ..

# 809
  • Мнения: 505
Въпроса не е в това кой от къде е.
Въпроса е :защо трябва да се плюе за някъде. Просто кажи: Не обичам Брюксел, искам да живея на по-спокойно място, ама не обичам ЦИГАНСКИЯ Брюксел, намирам за прекалено.

Кога дойде в Белгия, че знаеш кое е циганско и кое -не, тц, тц, тц....

Ей това е проблема. Не случайно не пиша в темата всеки ден, ама понякога ми прелива канчето от прекаленото и не издържам.....

Общи условия

Активация на акаунт