Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и…..

  • 136 093
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • София
  • Мнения: 3 771
Някакви предложения за планина в Италия  newsm78 newsm78 края на Ноевмри, началото на Декември? Знам, че не е по темата, но може и в други държави, до сега винаги пътуваме с цел туризъм, самички, лятото , сега се чудя къде да организирам зимно пътуване на планина, с близо 2 годишно дете с цел почивка  Tired  чудех се за Бг, сега ми се иска Италия? Но съм отворена за всякакви интересни предложения и идеи и то  с благодарност предварително за тях   bouquet

Звезден^Прах
Възможностите за планина в Италия са много.
Не пишеш дали ще карате или ще се учите на ски. Детенцето е малко все още, но все пак.

Искаш интересни предложения, аз имам едно такова.
В Италия има едно планинско място, което не е много известно, но...
Носи името на България, по точно Monte Bulgheria. Това е от векове, и е кръстено на български заселници, тоест не е случайно.
Намира се над морето и селището Scario, това е провинция Салерно...
В тази територия има и селце Celle di Bulgheria, което е близо до San Severino и Foria, където може да се отседне.
Просто идея за нещо по различно и малко известно.
Мога да ти дам идеи и за други места, примерно в Алпите, Гаргано, Апенини или пък общата със Словения Матажур....ако знам какво точно търсиш.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
преди време имаше една майка, която ми беше писала за този комплекс в Италия: http://www.pradelletorri.it/
Но ще се радвам и на други отзиви оттам, заслужава ли си лятото, за догодина, няма да сме на палатка, но в бунгало например, не в хотела. А също и наоколо какво да видим? Някое селце неизвестно?

# 723
  • Мнения: 19 053
преди време имаше една майка, която ми беше писала за този комплекс в Италия: http://www.pradelletorri.it/
Но ще се радвам и на други отзиви оттам, заслужава ли си лятото, за догодина, няма да сме на палатка, но в бунгало например, не в хотела. А също и наоколо какво да видим? Някое селце неизвестно?

селце не знам
но като гледам е близо до Венеция

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да, близо е, тя ще се посети, макар и за пореден път. Но селце, в което няма много туристи, а има гледки, вкусна храна, спокойствие...

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
преди време имаше една майка, която ми беше писала за този комплекс в Италия: http://www.pradelletorri.it/
Но ще се радвам и на други отзиви оттам, заслужава ли си лятото, за догодина, няма да сме на палатка, но в бунгало например, не в хотела. А също и наоколо какво да видим? Някое селце неизвестно?
ние сме били на почивка до Каорле в Бибионе - плажната ивица е широка 300 м и това ме смая. Хареса ни, като естествено един ден е до Венеция. Има интересни места на около в Портогруаро в четвъртък има пазарен ден. Ходихме до Триест в двореца. Една вечер ходихме на "сагра" в едно близко градче. Това е, ако сте почитатели на това обикаляне. Питай друго, ако те интересува.

# 726
  • Мнения: 743
В Градо е много хубаво и не толкова туристическо.http://www.grado.info/

Езерото Левико е много хубаво,и то не е сред видяните хиляди пъти по тв и интернет места,които като отиде човек няма какво друго да го изненада
извън изтърканите маршрути се открива истинската същност на едно място,според мен,ако разбира се човек се интересува.

http://www.visitvalsugana.it/en/things-to-discover/levico-lake/?IDS=2150

Ако попаднете на т.нар. notte bianca,в някое градче или селце,не пропускайте,всичко е отворено,танци,музика,хапване и пийване,всякакви интересни мероприятия и естествено много хора;обикновенно почват в 19 и свършват в полунощ,пък и се виждат как са наконтени млади и стари,особено след 50тте жените са със главозамайващи тоалети. Rolling Eyes

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Страхотно, благодаря за всички предложения, цяла зима ще си ги гледам и мечтая, аз така от 6 месеца по-рано планирам, събирам пари, пък дано сме живи и здрави.  Тази година Франция, догодина Италия - двете ми любими държави. Пропуснах само, че с нас има две малки деца - догодина ще са почти на 6, хаха! Но ги мъкнем, няма проблем, ще гледат наред, та даже и вечер ще танцуват, луди са и те.  Laughing

# 728
  • Мнения: 743
Това място е много хубаво и доста е голямо

и през зимата и през лятото е страхотно, специално за децата е отделено голямо внимание , имат често много добри оферти :

http://www.schneeberg.it/it/

# 729
  • София
  • Мнения: 3 771
Josefin
Много се радвам когато в темата влизат места встрани от отъпканите пътеки.
Аз преди време писах малко за този район и околности.
Ние не сме любители на магистралите и при пръв удобен случай слизаме от тях. Така е и тук.
След Триест един от маршрутите ни е ТОВА до Венеция.
Тези дни подредих една малка част от снимките ни от Италия

Да направим една фото разходка в района с клик върху всички маркирани.
От Триест потегляме към Grado
Както каза азиа_asia приятно градче, наричат го още Слънчев остров.
Намира се точно в центъра на лагуната Marano-Grado.
Градчето е със стара история и това личи от находките там. В далечно минало е било едно от първите пристанища.
Района е много чист с термални води и прекрасен Воден парк

Оттук ще продължим без да се връщаме по полуострова, а ще пресечем лагуната сякаш върху водата. Не може да се каже, че е мост Strada Regionale, но пътя е върху лагуната около 5 км. до Belvedere.
С доста криволичене, трябва да обиколим лагуната, за да стигнем отново на брега. Единственото място на което може да се отбием е Marano Lagunare.
И достигаме Lignano Sabbiadoro
За тук можем да пишем много, курорт от типа на Lido di Jesolo…
Много дълга, широка и хубава плажна ивица. От тези, които споменава rosi_030, уредено с необходимите удобства.
Италия е пълна с подобни плажове на които края не се вижда.
Курорта е огромен със стотици хотели от различен калибър, за всеки.
Слети са с Lignano Pineta-Riviera
където всичко продължава отново, хотели, плаж, заведения…
Общо плажа е около 7-8 км.
Тук също има страхотен Воден парк  вижда се и на снимките.

Пресичаме реката и вече сме във Венето.
Продължаваме към Bibione,  
съвсем близо, пак километричен плаж/6-7/.
Погледнато реално Бибионе е остров, като от едната страна е река Tagliamento, разделяща двата района.
Отново имаме освен плаж, минерални извори и СПА.
Нещо интересно за плаж Spiaggia, един от малкото където само с един SMS, ще получите лекарска помощ под чадъра, без да ставате.
Веднага след това е Bibione Pineda, които са свързани.

И отново лагуна, за да стигнем Caorle ,
пак ще трябва да заобиколим.
И пак пристигаме на плаж, широк колкото няколко стадиона и достатъчно дълъг.
Безброй хотели по крайбрежната, на втора, трета линия, много….
Тук в градчето можем да видим две уникални църкви Свети Стефан и Въведение Богородично кацнала на брега като страж на града.

И след Porto Santa Margherita достигаме Duna Verde
Малко преди това е въпросното място Pra' delle Torri, от което се интересуваше Josefin.
Тук плажа не е както досега в предишните селища, но достатъчен.
Обичам кръглите градове, въпреки че тук имаме огромно разрастване наоколо.
Този курорт се развива отскоро и тук може да се намери повече спокойствие.
Прави впечатление зеленината, която изобилства.

Излизаме от тук и не след много сме вече в малката Eraclea Mare
Това е морската част на едноименния град, който се намира на 8км.
Ще откриете много чиста вода на плажа, която е удостоена със син флаг, както и някои от предишните плажове, които преминахме.
Целият район е екологично чист и е в челните редици в тази област.

И пак лагуна и река Piave, които трябва да пресечем и сме вече в Cortellazzo.
Преминем ли го, вече сме на територията на Lido di Jesolo
Но това вече е друга тема, която сме коментирали.

Всичките тези плажове на моменти се пукат по шевовете, но те са толкова големи, че без място няма да останете.
Като отпред, отзад или и двете са достатъчно големи зони, без чадъри и шезлонги.
И забележете на някои снимки от плажовете, какви са разстоянията между отделните шезлонги и чадъри, като например в албума на Lignano Sabbiadoro.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 00:28 от Bled

# 730
  • Мнения: 24 640
Момичета, решихме след Сиена да отидем до Сан Марино. Можете ли да ми предложите място за нощувка около Сан Марино или на север, защото това ще е последната ни нощ в Италия преди да отпътуваме за Бг

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Bled, благодаря, докато разгледам всичко ще минат месеци, как си спомняш само не знам, аз колкото и пъти да отида някъде, не помня толкова имена, сигурно си записваш или имаш безупречна памет!

# 732
  • Мнения: 45
Има ли начин да си изчислим таксите по магистралата от Бари до Рим ?

# 733
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Има ли начин да си изчислим таксите по магистралата от Бари до Рим ?


https://www.autostrade.it/autostrade-gis/ricercaPercorso.do?tipo … 9&soloAuto=on

31,70 eвро от Бари Норд до Рома Суд.



Момичета, решихме след Сиена да отидем до Сан Марино. Можете ли да ми предложите място за нощувка около Сан Марино или на север, защото това ще е последната ни нощ в Италия преди да отпътуваме за Бг

Римини, Чезенатико, т.н. където ти харесва.

# 734
  • Мнения: 19 053
Римини е много евтин вариант за Сан Марино
последният път намерих стая за 16 (или 18) евро, а беше около 1 май....на закуската имаше около 1 тон храна  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт