41 ОУ "Св. Патриарх Евтимий" - гр София - тема за информация 2

  • 74 712
  • 272
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 343
А за останалитя учители нещо може ли да кажете? Например ми е интересно господин Илиев на каква възраст е, и вообще каквито наблюдения имате за някои от тези учители.

# 91
  • Мнения: 1
Дъщеря ми изкара там от 1-ви до 7-ми клас включително. Моят съвет е да не записвате децата си в паралелите с изобразително изкуство и приложен дизайн и музика и танци. В това училище се отнасят изключително несериозно към подготовката и обучението на тези паралелки. Не се преподава адекватно нито един предмет на изкуството. А че преподават "приложен дизайн" е малко да се каже пресилено. За преподаването на езици в училището също имам коментар - ако разчитате детето ви да научи език от преподавател в обикновено училище /изключваме специализираните езикови/ много грешите, нивото на знания на учителите и подходът им на преподаване са елементарни, както насвякъде.  Без извънлкасни уроци в школа не става. Няма да коментирам учителите поименно, но ако имате шанса да попаднете на подходящ начален и училището ви е удобно, си струва да запишете детето си там до 4-ти клас. След 4-ти клас е загуба на време ако искате серизно отношение към децата и подготвката им.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 395
Дъщеря ми изкара там от 1-ви до 7-ми клас включително. Моят съвет е да не записвате децата си в паралелите с изобразително изкуство и приложен дизайн и музика и танци. В това училище се отнасят изключително несериозно към подготовката и обучението на тези паралелки. Не се преподава адекватно нито един предмет на изкуството. А че преподават "приложен дизайн" е малко да се каже пресилено. За преподаването на езици в училището също имам коментар - ако разчитате детето ви да научи език от преподавател в обикновено училище /изключваме специализираните езикови/ много грешите, нивото на знания на учителите и подходът им на преподаване са елементарни, както насвякъде.  Без извънлкасни уроци в школа не става. Няма да коментирам учителите поименно, но ако имате шанса да попаднете на подходящ начален и училището ви е удобно, си струва да запишете детето си там до 4-ти клас. След 4-ти клас е загуба на време ако искате серизно отношение към децата и подготвката им.

Точно с това, в червено, категорично не съм съгласна. Малката е в паралелка с хореография и музика и смея да твърдя, че се набляга на тези занимания. И между другото, до колкото ми е известно, тази година за първи път пуснаха такъв профил, или поне много отдавна не е имало.
Колкото до дизайна и чуждоезиковото обучение- подкрепям изцяло мнението ти Peace

# 93
  • Мнения: 1
Привет момичета,

На сайта на училището не мога да намеря никаква информация за новата учебна година 2015/2016. Аз ли не се ориентирам?! А вече е 24-ти март?!

# 94
  • Мнения: 343
Привет момичета,

На сайта на училището не мога да намеря никаква информация за новата учебна година 2015/2016. Аз ли не се ориентирам?! А вече е 24-ти март?!
От днес вече има информация,  но няма критерии за прием, което мен ме интересува.

# 95
  • Мнения: 59
Здравейте,
никъде на сайта не видях кой е района на местоживеене, който включва училището? Къде да погледна на сайта?

# 96
  • Мнения: 22
Момичета, някой знае ли коя госпожа/господин каква паралелка ще поема?

# 97
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте,
никъде на сайта не видях кой е района на местоживеене, който включва училището? Къде да погледна на сайта?
Картата е на началната страница на сайта под програмата за прием. Скролни надолу. Peace

# 98
  • Мнения: 343
Здравейте,
никъде на сайта не видях кой е района на местоживеене, който включва училището? Къде да погледна на сайта?
Картата е на началната страница на сайта под програмата за прием. Скролни надолу. Peace
Може ли някой да ми каже по тази карта как разбирате частта на бул. Витоша, само по четните номера ли е (вътрешната час) или е като цяло булеварда обхванат? Прави ми впечатление, че е от вътрешната страна очертан, което може да значи само четните номера от едната страна да се включват в района на училището, което мен лично не ме устройва.

# 99
  • Мнения: 22
Това би било странно. Възможно ли е изобщо, в който и да е район, на което и да е училище да влиза само едната страна на дадена улица?! Някой знае ли за такъв случай?  Shocked

# 100
  • София
  • Мнения: 1 395
Това би било странно. Възможно ли е изобщо, в който и да е район, на което и да е училище да влиза само едната страна на дадена улица?! Някой знае ли за такъв случай?  Shocked
Да, възможно е. Куриозното с бул. Витоша е, че четните номера са на територията на Триадица, а нечетните на Средец. В случая с 41-о обаче,  обхваща целия булевард

# 101
  • Мнения: 343
Това би било странно. Възможно ли е изобщо, в който и да е район, на което и да е училище да влиза само едната страна на дадена улица?! Някой знае ли за такъв случай?  Shocked
Да, възможно е. Не напразно питам тъй като вече ми се случи такова нещо с едно училище в близост до моята работа и за това ми правят впечатление тези неща.

Това би било странно. Възможно ли е изобщо, в който и да е район, на което и да е училище да влиза само едната страна на дадена улица?! Някой знае ли за такъв случай?  Shocked
Да, възможно е. Куриозното с бул. Витоша е, че четните номера са на територията на Триадица, а нечетните на Средец. В случая с 41-о обаче,  обхваща целия булевард
Така е, за 41 ОУ и това е различното, че булеварда разделя общините. Дано да си права mona77 да се обхваща целия булевард.  Hug

# 102
  • София
  • Мнения: 1 543
Доколкото разбирам не е необходимо ходене на място за записване, нали?
пише, че заявлението и декларацията могат да се подадат и сканирани по мейла.

# 103
  • Мнения: 17
здравейте Simple Smile
не можах да намеря в сайта района,в което е училището ?

# 104
  • Мнения: 2 022
http://www.41ou.com/

Има схема на началната страница на сайта, по-надолу, след информацията за 7-ми клас.
Обхваща част от "Триадица" и "Красно село".
Иначе самото училище се намира в "Триадица".

Общи условия

Активация на акаунт