Готова съм за плажа, НОЕМВРИйското коремче гордо да покажа :) Тема №10

  • 29 652
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23
Аз също лежах в болницата за контракции(малко се повтарям) и там една мн.мила млада лекарки ми обясни,че като влезеш в 5 месец и бебе почва здраво да черпи от организма ти магнезия,явно в този момент има нужда от точно този елемент.Обаче и организма,реагира,като се опитва да изхвърли онова ,което му нарушава баланса...и поради наличието на по- малко магнезии в организма,една част от мускулите започват да се съкращават по-често и по- болезнено.Като сърцето(някой получавали сърцебиене)крампи на мускулите на краката,и контракции на матката...
Незнам дали Ви стана осно,опитах се максимално опростено да го обясня.... newsm78
Затова при някой се налага престой в болницта и ,,зареждане,,на организма с магнезйи в промишлени количества и др,част от лечението.
Аз лично се позаинтересовах,защото седмица преди това ми правиха серклаж и си почивах повече,да не кажа,че почти не ставах от леглото...и мойте лично(контракций)не бяха от пренатоварване.При др.се получават точно от това....всеки различно.Но найстина е мн.неприятно Tired

# 61
  • Мнения: 10
Момичета, на прага съм да превъртя. Искам да попитам на някоя от вас появили ли са й се хемороиди? Ама без да ги усещате - нито болка, нито сърбежи, нищо. Просто еднократно алено кървене след ходене до тоалетна?
Първоначално реших, че нещо става с бебето и наистина откачих, но после и личната лекарка и гинеколога казаха да изчакам час - два и ако има още кръв - болница, ако ли не - хемороид е бил.
Не знам, засега повече нищо ми е нямало, а минаха 2 часа, ама все пак си превъртам тихичко в леглото SadSadSad

# 62
  • Мнения: 29
Жени и на мен ми харесва Рада, Руслана и предложението на европа- Радина. За име се сещам и за Ралица.
Европа вчера и аз бях с много ниско кръвно и ми се повръщаше, но някак си се опитах да не му обръщам никакво внимание на това състояние и не съм и усетила кога ми е минало. Да о и ти да се оправиш бързо като мен.
Точката, стискам ти палци да е нещо безобидно и да не се повтаря. Бъди спокойна и вярвай, че всичко ще е наред.
За контракциите и аз получих същото обяснение като Ивка.

Момичета аз съм се отдала на Сидни Шелдън и романите му. Който харесва трилърчета, да подхваща неговите. Моя бебок ме подритва когато съм с книга в леглото. На него май не му допадат Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2
Точката, преди три дни ми се случи същото, спокойно хемороид е.  bouquetСега нямам нищо.А аз защо не усещам моето бебе. Преди няколко дни бях на ФМ и док каза, че има нормални движения? Confused

# 64
  • Мнения: 10
duni_g, а ти ходи ли на лекар, когати ти се случи или просто знаеш, че е  симптом за хемороид?
Относно бебето - щом лекарят е видял, че си се движи и всичко е наред, значи  няма за какво да се притесняваш. Ще го усетиш. Simple SmileПри някой се усеща по-рано, при други по-късно.

# 65
  • Мнения: 0
Момичета, благодаря за предложенията, събирам още. Simple Smile
Дуни, с каква плацента си? Казват, че с предна малко по трудно и късно се усещало бебето. Макар че аз съм с предна и я усещам доста добре.
Сими, съгласна съм с теб и Ивка за контракциите. И аз четох същото.
Точка не се притеснявай, пише, че за бременни хемороидите са нормални, заради забавянето на перисталтиката и трудното исхождане заради по-високото ниво прогестерон, което произвеждаме по време на бременност.

# 66
  • Мнения: 2
Точката, казах на лекарка и жената ми обясни ,че е хемороид.Абсолютно същото алено червено, както ти го обясняваш.В неделя или понеделник, тази седмица беше, преди 3 три дни.И това беше не се е повтаряло.Има два вида-вътрешни и външни, нашите са от вътрешните, не се усещат.Спокойно Hug
Jenny_83 , пък може и да е мръднало, обаче аз не съм много на ясно какво трябва да усетя, newsm78, Laughing трептене, къркорене, бодене Laughing
Добре, че Ви има  bouquet

# 67
  • Мнения: 0
Отначало е като пърхане, после все едно много странно ти къркорят червата, и после като побутване, отначало лекичко, после се вижда как ти се мести корема и после си почват яките ритничета Simple Smile. Но ако е обернато с гръб към корема ти може да не го усещаш, докато не се извърти.

# 68
  • Мнения: 191
Jenny_83 честито момиченце   bouquet за имена в буквата Р на мен лично Рая ми е фаворит, Рада ми звучи малко като "баба Рада" (да не се обидиш) ,след време има риск да не си харесва името като доста хора напоследък  Confused Иначе се сещам за Роуз, Радостина, Роксана, Розалия, Рейн, Рита, Рафаела, Роберта иии друго май не ми хрумва  newsm78

# 69
  • Мнения: 2 168
Здравейте и благодаря за новата темичка, Вампи   bouquet

И аз се връщам току що от ФМ - моля за  stork-boy  момченце ще е този път, всичко ни е наред, те тук не разясняват в см и грамове, казаха, че отговаря на седмиците и това е  Simple Smile

Jenny - честито момиченце - да прибавя Ромина с Р, и на мен ми харесва Рая
Симонита - и аз обичам трилърчета, но сега съм на криминални по-скоро. Тази седмица не съм вече на работа и трябва да си намеря няколко книжки - най-накрая малко време за мен Simple Smile

Виждам, че пишете за ФМ 28 седмица в България - какво точно се гледа на него? Тук се привършва с този в 20 седмица, ако всичко с бременността е нормално

# 70
  • София
  • Мнения: 1 289
Кога успяхте да изпишете старата тема, че и 5 страници от новата  Crazy
Аз само заведох кучето на ваксинка и почти сготвих...
Вампи, мерси за новата тема   bouquet

# 71
  • Мнения: 29
mimche, "Цифрова крепост" и "Метеоритът" на Дан Браун са много добри. Те могат да се определят като криминален трилър. Ако не си го чела, задължително ги пробвай. А какви криминалета четеш, че аз вече изчерпах наличния ресурс на нашата библиотека и се чудя какво да взема да чета. Подскажи нещо.
Жени, аз се сетих за още имена с Р- РадоСвета или РадоЦвета, Рафаела (това съм го срещала предимно след католиците в България, но много ми допада) и Рубина
 
Оф момичета, моята пералня като започне да центрафугира и имам чувството, че ще дойде при мен в спялнята  Joy Joy Joy Joy Joy до сега правих опити да я задържа на място

# 72
  • Мнения: 594
Ха-ха вие да не станете като онзи виц:
Едно момиче си бута количката с негърче и една баба го загледала. На момичето му станало неудобно и казало: Бабо, като бях бременна сънувах, че ме гони негър. Пък бабата отговорила: Ами бабе, така като гледам той направо си те е стигнал  hahaha hahaha hahaha

 smile3532

Аз лично се позаинтересовах,защото седмица преди това ми правиха серклаж и си почивах повече,да не кажа,че почти не ставах от леглото...и мойте лично(контракций)не бяха от пренатоварване. При др.се получават точно от това....всеки различно.Но найстина е мн.неприятно Tired

И аз с предишната бременност бях със серклаж и много по-често имах контракции въпреки че непрекъснато пиех магнезий. Този път исках още едно мнение от друг доктор, защото не исках пак да ми правят серклаж ако не е абсолютно необходимо. Та докторът след като ме прегледа, каза че поне за момента не вижда необходимост от серклаж, тъй като малко или много конеца е външно тяло, което дразни, може да предизвика възпаление, особено ако преди поставянето му не са направени всички необходими микробиологични изследвания и резултатите да са били ОК и т.н. Та сега пак пия Магнерот 2 пъти дневно, повече гледам да си почивам и така...

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте прекрасни бъдещи мамчета, аз се включвам доста рядко, но за сметка на това пък ви чета редовно   bouquet . Виждам, че тук има и други жени който като мен са прекарали няколко дни в болница заради контракций, моята лекарка обаче не ми даде никакви предписания за повече почивка, вие променихте ли режима си заради контракцийте, магнезият помогна ли еи или си продължават ? Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 14:57 от marianna17

# 74
  • Мнения: 931
Симонка дръж здраво  Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт