Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 23

  • 73 234
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: leet
Или по- скоро "Най- добре с мама"
Simple Smile

Не че знае и може най- добре, а и обобщенията по принцип не са верни, но в случай за нашите деца, обикновено връзкаа с мама до голяма възраст е най- важна.
И всички останали връзки, колкото повече, толкова повече.

Моята майка е най- превъзходния обучител за моето дете, който някога се е раждал:), и щом така се получава, тази функция да й се падне, значи така е трябвало, но страдаме с детето, че не можем да прекарваме повече време заедно..

А сега , усещам, че е един от последните най- важни периоди, в които съм му безкрайно необходима, преди да дойде време- да не се нуждае много от мен, както си му е реда...

А, иначе: относно създаването на професионално терапевтично общество в България и контрола му, ангажимента и отговорността са изцяло наши, на родителите- да не допускаме лошо качество и гавра с нуждата на децата ни и търсенето на родителите!

Възнамерявам в скоро време- да направим бял и черен списък с терапевтите в България, който да е достъпен за актуализация от самите нас, родителите, и да не е анонимен, защото ще е истински.

# 751
  • София
  • Мнения: 3 249
Позволих си да пусна нова тема


Кате, аз имам само личния мейл на Симеонова. Ако ти върши работа - пращам

# 752
  • Мнения: 2
Едно от нещата който ме е спирало да пиша  за някой е именно да не бъде приемано за оплюване. Бях много впечатлена от написаното от Kezaja, оказа се че не само аз съм видяла нещата по този начин. Много е болно когато се опитва да намериш подходящия човек или място, където могат да помогнат на детето ти, а се сблъкскваш с  хора който искат пари (вярно без тях не може, вярно е че това не се поема от здравната каса, но това е една друга доста болна тема), гледат графика си нервно, не ти обясняват какво правят с детето ти, но накрая ти вменяват вина. Виновен си за положението на детето, това вече мисля, че е недопостимо от хора които искат да помагат. Смятам че държавата трябва да помага на тези деца, всичко да бъде леглизирано, да не се допуска възможност за корупци, да може когато има нарушение да бъдат санкционирани. Смятам че децата са нашето бъдеще и не трябва да допускаме да бъдат наранявани с това че са по-различни или че някой им слага някакъв етикет с неизяснена диагноза.

# 753
  • Мнения: 6
Здравейте,прекрасни мами Simple Smile

От много дълго време следя темата с огромен интерес,но все не се престрашавах да се регистрирам и да Ви пиша... Е,дойде и този миг Simple Smile

Нека първо се представя... аз не съм майка на дете с аутизъм,дори не съм и майка. Аз съм 20-годишна студентка,която просто иска да изрази искреното си възхищение към Вас,безкрайната Ви сила и мотивация. Вие сте специални и вдъхновяващи точно толкова,колкото и прекрасните Ви деца ! Още от гимназията живо се интересувам от явлението аутизъм,в момента съм първа година студентка по специална педагогика,а от няколко месеца съм и доброволец в специална група за деца с аутизъм. Това ,което мога да Ви кажа е само едно- очарована съм,влюбена съм във Вашите деца ! Причината,поради която се обръщам към Вас е една - Благодаря Ви най-сърдечно! Нямате представа колко много информация черпя от Вас и колко това ми помага в процеса на личното ми изграждане като бъдещ специалист. Не губете вяра и сили! Благодаря Ви отново!

# 754
  • Мнения: 135
Здравейте ! Преди доста време Ви бях писала за проблема на детето си. Роден недоносен в края на 6 месес /липсват ми някой букви, простете/. С кръвоизлив ,с адски ниско тегло 1 кг с ретинопатия (в регрес е ,вижда но с - 10 диоптъра) очилата, така и не свикна с тях ,а е на седем години вече. Tired
 Много малко говори за възрастта си ,ако го попита6 не6то отговаря ,очен контакт ограничен според мен, но не и според психолози и логопеди.В клиниката на Чавдаров отхвърлиха като диагноза аутизъм ,тук в града ни работят логопед и психолог ресурсен учител с детенсе ,те твърдят че няма аутизъм а леко умствено изоставане. До преди година детето ми посе6тава6е  сентър за деса с увреждане, там съ6то работиха с него спесиалисти който отхвърляха категорично такава диагноза .Проблема бил че не вижда добре ,и че на моменти е хиперактивен.По рождение детето е с лека степен DCP, спастична квадрипареза ,изразена повече в ляво. Рехабилитасия  е правена, детето върви без проблеми. От малък ,аз лично аз съм се съмнявала че има аутистични черти за това винаги съм следяла поведението му и за това съм казвала на спесиалистите ,какво мисля..Днес заведох детето на градина (ходи в масова детска градина вече ),та учителката ми зададе въпроса .Дали някой от лекарите е говорил за аутизъм? Има повтаря6ти движения, отваря затваря врати ,отлепя- залепя лепките на пантофките на десата, и много обича музикални свете6ти колички (пуска ги ,спира ги )и все се взира в светлинките им . Когато пусна прахомукачката   ,той застава точно до нея, пуска я спира я харесва му звука когато я изключва.
В магазин с него не мога да влезна ,засилва се бяга към вратата и  иска да я блъсне, това е ужасно направо не ми се влиза с него никъде.. От малък се е научил да брой до 100 сам, на английски  брой, азбуката знае и всичко това го научи за6тото е все пред компютъра..
Дайте ми съвет, Какво да правя ?Толкова много лекари всички казваха че няма аутизъм и не са взети мерки. Мисля че съм виновна аз ,трябвало е да настоявам може би повече.Детето ми е на 7 годинки а съм пропуснала много мисля , ето че и госпожата е на мнение ,че е аутизъм ..
На толкова хора сте помагали всички Вие и със съвети ,помогнете и на мен. Какво да правя ,какво?
Простете че пи6а така ,но ми липсват доста букви. Живи и здрави бъдете !

# 755
  • Мнения: 2 860
Въобще не се обвинявай, реално нищо не си изпуснала. Обследването за аутизъм се извършва в Св.Никола в София, в продължение на няколко дни. Аутизъм или не, "лечението" е работа с детето със специалисти логопед и психолог, нещо което и вие правите. Аз също моето дете не съм г изследвала, не виждам диагнозата какво ще промени. По-скоро за мозъка могат да се дадат някои медикаменти като ноотропил или добавки, но поносимостта е индивидуална, трябва да го следите как се чувства с тях, невролог ги изписва, за добавките повечето ние майките даваме на своя глава.

# 756
# 757
  • Мнения: 2 140
констанца, какво ти е мнението за МАЙНДЛИНКС® за деца 150 ГР?
https://www.facebook.com/savamedical/photos/a.665673396804508.10 … ype=3&theater
Зачетох се в статията от предния пост. bouquet
И нещо интересно:
http://www.medartsvianova.com/autism.html

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 09:24 от n_alex76

# 758
  • Мнения: 1 738
n_alex76, Майндлинксът е очевидно препарат, който може да бъда полезен за доста деца, но не за всички. Не съм се задълбочавала в сравняване на състава и количествата на отделните съставки на други подобни препарати. Знаеш, че истински експерти в това отношение са Таня и Дорка. Но мисля, че Хриси се оправя доста добре и без такъв мултивитаминоминерален препарат. Колкото за омегите, няма лошо без прекаляване (ние сме давали може би на възрастта на Хриси Омега3/6 с витамин Е. за около 3 месеца)

Общи условия

Активация на акаунт