МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 51-ва тема

  • 54 408
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • TX
  • Мнения: 593
докато усетя новата тема   bouquet вие сте врътнали по 3 хляба
а да попитам каква е целта на няколкократното премесване

# 31
  • Мнения: 1 252
Здравейте! Имам питане моята машина някаква куча марка Супериор - на немски пише. Нямам проблеми с нея общо взето повечето рецепти от другата тема ми се получават безпроблемно. Та има 12 програми, а на 11 - програма пише "сандвич" някой има ли такава и за какво я ползвате? Не машина , а програма?

# 32
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 5
Здравейте! Имам питане моята машина някаква куча марка Супериор - на немски пише. Нямам проблеми с нея общо взето повечето рецепти от другата тема ми се получават безпроблемно. Та има 12 програми, а на 11 - програма пише "сандвич" някой има ли такава и за какво я ползвате? Не машина , а програма?
Здравей!И моята машина е немска и има програма за хляб за сандвичи(аз и най-често я ползвам нея).
http://www.midea-bg.com/public/files/products/33/documents/26.pdf
Използвам тези рецепти и най-вече №14 Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 6 329
Търся рецепта за хляб с пшенично брашно и повечко овесени и ръжени ядки. Да стане от тези здравословните пълнозърнести хлебчета, дето има викам павенца. Laughing Но да не е съвсем глетав като неизпечен.

# 34
  • Мнения: 7 779
колко повече да са ядките  newsm78  сложи 1 с.л . ако са ти малко сложи 2 с.л.  и така докато ти допадне на вкус.

# 35
  • София
  • Мнения: 15 503
колко повече да са ядките  newsm78  сложи 1 с.л . ако са ти малко сложи 2 с.л.  и така докато ти допадне на вкус.
Аз съм правила половината брашно, половината ръжени или овесени ядки, стана добре и вкусен.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 329
Аз съм правила половината брашно, половината ръжени или овесени ядки, стана добре и вкусен.
Може ли рецептата, точно такъв искам. Sunglasses

# 37
  • София
  • Мнения: 15 503
Аз съм правила половината брашно, половината ръжени или овесени ядки, стана добре и вкусен.
Може ли рецептата, точно такъв искам. Sunglasses
За съжаление не ползвам рецепти, аз меся на око.Но брашното и ядките са около 500 грама, водата около 250-300.Маята ми е 11 грама суха.Наблюдавам тестото докато се замеси хубаво, ако има нужда от още вода или брашно.

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 18:22 от Тайна

# 38
# 39
  • Мнения: 1 252
Здравейте! Имам питане моята машина някаква куча марка Супериор - на немски пише. Нямам проблеми с нея общо взето повечето рецепти от другата тема ми се получават безпроблемно. Та има 12 програми, а на 11 - програма пише "сандвич" някой има ли такава и за какво я ползвате? Не машина , а програма?
Здравей!И моята машина е немска и има програма за хляб за сандвичи(аз и най-често я ползвам нея).
http://www.midea-bg.com/public/files/products/33/documents/26.pdf
Използвам тези рецепти и най-вече №14 Simple Smile

Ваня, страхотно, много благодаря! Hug  Мерилките са точно като за моята. А на тази програма Сандвич по - хубав ли става хлаба? Само да не е ронлив... При първа възможност ще я пробвам всъщност.
Защото аз ползвам най - често 1-ва, базовата.

# 40
  • Мнения: 32
Помагайте! започнах да правя хляб по тази рецепта:
300 мл. вода
500 гр. брашно
1 л. сол
1/2 л. захар
2 л. олио
1 и 1/2 мерителна малка лъжичка мая.
Програма за бял хляб. 
В момента е на това ниво, дали да сложа брашно още?
http://ifotki.info/14/65b04889e4aab5e1e2813c964fd074e6d42b33156188860.jpg.html

# 41
  • София
  • Мнения: 15 503
Сложи, трябва да се оформи гладка нелепнеща топка.

# 42
  • Мнения: 32
След като втаса може ли да сложа, че започна да втасва и не бърка?

# 43
  • София
  • Мнения: 15 503
След като втаса може ли да сложа, че започна да втасва и не бърка?
Пускай програмата отначало и слагай сега.За какво ти е да чакаш да стане на кипнала каша?

Тестото трябва да изглежда така, за да стане хубав хляб.

# 44
  • Мнения: 32
Ле-ле много хубава топка се е заформила. По коя рецепта правиш хляб?

Общи условия

Активация на акаунт