Юлката не мъти вече като квачка, а е горда тя кърмачка! - тема 33

  • 27 966
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 328
Честити бебоци да са живи и здрави   bouquet  bouquet  bouquet

Сандалче,може и да си права-все пак и мъжете са някакви същества и в тях има хормонки,ама заплахата си е заплаха и не му прощавам,та ако ще на челна стойка да застане.Аааа ма ха! Crossing Arms Простак!

Малкия вчера ми разрани и двете зърна(през силиконовите,мдам!!)та почнах да цедя.И си цедя ли аз,20 минути,30 минути-тъпата помпа Томи Типи изкарва 30 мл.Че като се ядосах,като измих и стерилизирах помпата на НУК,изкарах 120 милилитра от двете гърди общо с тези 30 от Томи Типи.Да са живи и здрави НУК,

# 721
  • София
  • Мнения: 802
Данче, нали при всички положения бебчето ще е обгърнато с пелена. Предполагам, че и вашата е плътна, не е баш тензух  Peace Тъй че, на място ще се види и как е времето, - дали страшна жега (тогава аз ще оставя бебето вътре в пелената с голи краци и ръце), или ще е 20-25 градуса - вариант, при който май е добре да е с дълги ръкавчета. Но вземи и нещо дългичко за изписването - то не заема място, нали знаеш  Laughing Шапчица ми се струва, че при всички положения е добре да има  newsm78

Момичета, Гифт, абе недейте си ги "мери" кое бебе колко яде. В смисъл, мерете си ги  Mr. Green лошо няма, но в никакъв случай не се тревожете, ако нечие друго бебе яде повече от вашето, или по-често, наддава по-бързо и т.н. Това не е повод за тревоги, тъй като всяко бебече си има свой ритъм на хранене и развитие, кърмата при всички е с различен състав, количество, а и бебчетата се родиха с различни килограми. Просто следете памперсите, мерете на консултациите децата и слушайте относно наддаването педиатрите  Peace Но не се тревожете и за това  Hug (Тревожно ще е ако за месец е наддало например 200 гр - това е малко.)

# 722
  • Мнения: 11 747
Аз помпа си купих на Бертони за 18лв и баш съм много доволна. Е, не се цедя от 7 дни, а сме вкъщи от 8-9 дена, т.е. 2 дена съм се цедила с нея. Помпата тип спринцовка не ми беше удобна. Дърпа, ама ме болеше, а не пускаше толкова, колкото с Бертонито.

# 723
  • Мнения: 4 709
Пина малии какви са й тънки крачетата пу-пу. Аз май пак съм изтървала нещо, Рени кога е родила  newsm78
Ако ми се втърдява корема  и ме боли ниско корема, там където трябва да са яйчниците, но пък кръста не ме боли, това дали се смята за контракция  newsm78 Или от мераци да раждам и аз вече ме заболя и корема  hahaha

# 724
  • Мнения: 11 747
Точно ниско долу, където са яйчниците - това е контракция. Аз с такива родих  Simple Smile Кръста не ме боля или почти не ме боля, в един момент май ме позаболя и той.

Крачетата са ѝ тънки, да, щото е с ръст 50см, а само 2800 се роди. Слабичка е, ама вече май наддаде - на око.

# 725
  • Мнения: 4 709
Пина благодаря за бързият отговор, ще взема да засека на колко време е това чудо, щото пък не ме боли непоносимо, наболява ме отвреме на време. Ясно защо е толкова слабичка, а сега за Рени, че си вкарах мисъл в главата, не е родила, но тогава, коя е объркала албума в снимката и вкарала снимките на бебата си в албума на Рени  newsm78
Разгадах тайната - Елица е сбъркала албума, и сега нейната Ели се кипри в албума на Рени  Laughing

# 726
  • София
  • Мнения: 2 348
Въпрос към ЛЛЛ ( отново  ooooh! ).
Послушах ви да спра да цедя гърдите си след кърмене ( тъй като вече не усещах напрежение в тях) , ноооо Ния вече явно не се наяжда само от едната гърда и на всяко хранене й предлагам и другата. Когато цедех си я хранех само от едната и така си ми беше много добре, защото бях спокойна, че на следващото хранене ще има със сигурност достатъчно кърма. Сега обаче гърдите са ми много спокойни и чак се чудя какво точно яде от тях ( е ясно е че яде, но е и ясно че ми е намаляла кърмата щом й е необходимо от другата да додавам) . Започвам да си мисля, че ще се налага милото инцидентно през нощта да ходи за АМ. Аз се храня по същия начин, пия течности, вода по-скоро и то доста, но не защото се насилвам а просто съм ужасно жадна. Не знам какво да правя, но тя яде на поискване и по някой път се случва и през 2 часа, а аз изпадам в паника дали за това кратко време съм успяла да "произведа" достатъчно кърма. Какво да правя? ( Да добавя, че си пълни памперсите доволно за сега, което ясно говори че се наяжда добере  Whistling, но пак да повторя, не искам да я граня и от двете гърди, направо си мисля че ми спира кърмата така)...

п.п. Всъщност днес ми се наложи да отида до социалните и се изцедих за да я нахранят у дома докато ме няма... Е от двете едва 80мл събрах ( а преди след нахранване изкарвах по толкова от едната гърда)



 Вероятно неприятното усещане идва от разминаване в очакванията и резултатите. Ние даваме информация, че реално ако здраво будно бебе суче редовно, то може да си поддържа количествата кърма самО. Говорим за кърма, която майчиното тяло произвежда, а не само едната гърда. И съответно допълнително изцеждане не е необходимо. Ако в някой момент по някаква причина има временна лактационна криза, бебето би започнало да суче по-често и да изпразва по-добре гърдите, докато се възстановят количествата.

 Ако на теб не ти допада това положение, винаги можеш да вземеш решение да се върнеш на стария вариант с цедене, за да поддържаш по-големи количества мляко и съответно да кърмиш само от едната гърда. Може да ти е от полза информацията, че Ния е на възраст, в която често бебенцата преминават през усилен растеж (понеже растат скокообразно, преминават през периоди от около седмица, в които се нуждаят от по-големи количества кърма) и може това да е причината да е започнало да търси още мляко (с което ти разполагаш  Wink )

 А за притеснението ти, че ако се храни на два часа, няма да успееш да събереш кърма, всъщност това не е необходимо. Системата с производството "работи" по различен начин. Порцията мляко, която бебето изяжда не се събира между храненията, а се произвежда в момента, в който то започне да суче(или непосредствено преди хранене). Понеже гърдите произвеждат постоянно мляко, някакво количество се събира предварително, но то служи по-скоро за подхапване.
 В началото след раждането организма е под силно хормонално влияние и гърдите произвеждат мляко по всяко време с или без бебе. След това тялото ти започва да се нагласява спрямо сигналите, които получава от бебето. Спира да произвежда излишните количества мляко и спира да ги произвежда предварително, а се задейства само при сигнал от бебето. Този момент се нарича регулиране на лактацията. И ако майката е свикнала да е с постоянно пълни гърди, изведнъж може да се стресне, че млякото ѝ спира. А тялото просто се е синхронизирало с бебето. Ако не го правеше, това щеше да е рисковано защото при често пълни гърди рисковете от травми и запушвания са по-големи, освен дискомфорта за теб.
 С времето все по-рядко се случва гърдите да се напълват предварително.
 
 За изцеждането отново не е нещо притеснително. В началото си изцеждала повече, защото си била с хиперлактация - произвеждала си излишно мляко. И си го изцеждала лесно, защото тялото още е било под силно хормонално влияние. Сега, като са се регулирали нещата, да се изкарат допълнителни количества е малко по-сложно. И това не означава, че и бебето изсуква 80мл. Техниката за цедене и за сукане, както и допира на пластмаса спрямо допира на бебе до теб са много различни, за това изцедените количества не може да се приемат за показател какви количества реално произвеждаш и бебето изсуква.

 Ако притесненията продължат, сподели ги  Peace




 Въпрос към ЛЛЛ:Все още не съм родила. Мисля да си купувам сутиен за кърмачки. Трябва ли да бъде малко по-свободна чашката, за да може в него да се слагат подплънките за попиване на кърмата?
Ако сутиена ти е удобен, едни подплънки няма да заемат толкова голямо пространство, че да ти стане чак тесен. Сутиените за кърмачки са с еластична материя и могат да поемат различен обем, стига разликата да не е фрапираща. Дори има марки, които предлагат само 2 размера, които се водят универсални(както при много спортни сутиени и потници).
 Една идея по-свободен сутиен по-скоро може да се вземе заради увеличаването размера на гърдите, като се напълнят с мляко, но след регулирането на производството обикновено отново на жените им става сутиена от последния месец на бременността. А не рядко, ако не се стигне до фрапираща хиперлактация, еластичността на сутиена може да поеме по-големия обем(регулиран и с презрамките). Някои жени си взимат спортен сутиен  за първите седмици, ако случайно се окаже тесен кърмаческия. 

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
за контракциите акушерката обясняваше че трябва да усещаме стягането отгоре, това било фундуса на матката, или т.нар. дъно Simple Smile Не съм чувала че се усещат ниско долу към яйчниците....ма понеже не разбирам моля другите да споделят които знаят със сигурност.

# 728
  • Мнения: 4 709
за контракциите акушерката обясняваше че трябва да усещаме стягането отгоре, това било фундуса на матката, или т.нар. дъно Simple Smile Не съм чувала че се усещат ниско долу към яйчниците....ма понеже не разбирам моля другите да споделят които знаят със сигурност.
Не стягането болка има ниско долу!

# 729
  • Мнения: 378
Така е, матката цялата се стяга и целия корем става твърд, но болкота е ниско долу, като менструална и пареща в кръста   bouquet

# 730
  • Мнения: 1 350
Мисти,контракцийки ли имаш  yes yes yes  А ,честито тогава !
Аз нищо нямам бе хора ,нищо....работя си като кон,сутрин се разхождам с малкия ,гледам го почти без чужда помммощ,готвя ,чистя ,нося дини  Joy И нищо...Все повече започвам да се плаша от преносване Crossing Arms

# 731
  • Мнения: 11 747
Оплаквам се - покрай раждането на бебето 'изпълзяха' какви ли не роднини... Дето по 8- 10 години не са ме потърсили жива ли съм, като са ми се раззвъняли... Изпитвам смесени чувства, даже повече ме разстройват по някакъв начин. Нямам предвид 'леля Диди', други разни, вече 2 броя, а май трябва да очаквам включване и от още  Tired

# 732
  • Мнения: 24
skrech, много ти благодаря!   bouquet Ще продължим в този ритъм тогава, щом тялото ми "знае" колко е нужно на Ния тогава съм по-спокойна!

# 733
  • Мнения: 4 709
Мисти,контракцийки ли имаш  yes yes yes  А ,честито тогава !
Аз нищо нямам бе хора ,нищо....работя си като кон,сутрин се разхождам с малкия ,гледам го почти без чужда помммощ,готвя ,чистя ,нося дини  Joy И нищо...Все повече започвам да се плаша от преносване Crossing Arms
Имам аз таратанци, колкото е имала Сандалка снощи едвам тука съм засякла 2 дето са през 22 мин и не съм сигурна дали не са от подготвителните. Тука мамите разправят, че това ще да е, ама аз съм се поотчаяла нещо, и си мисля, че може и да съм в грешка нещо. А ММ е на работа втора смяна, та ще ви информирам ако нещо разбера със сигурност.  Praynig Дано това да е де.  Praynig Че цяла сутрин висях във вц-то, а нали уж организма се чистел, но да не се окаже накрая, че бебето ми рита отвреме на време яйчниците примерно  Joy То така или иначе не ми играе по свирката тези дни Rolling Eyes

# 734
  • Мнения: 11 747
Мисти, аз с контракции на 20мин докарах 5см разкритие. Доста време отне, почти 2 денонощия, ама както каза лекаря - продуктивни са. После рязко, за 1 час станаха чести и така ме приеха със 7см разкритие. Но ми бяха здраво болезнени.

Общи условия

Активация на акаунт