С какво ви дразнят снахите

  • 46 128
  • 613
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 123
Няма смисъл, вярно е - много обичах свекърите, не мога да си кривя душата. Особено свекър ми, тъй като в него виждах бащата, когото аз никога не съм имала. Но ето, че им лъснаха кусурите, много време даже се въздържаха, а дребите неща съм ги преглъщала, че чудо голямо. Сега съжаляват, че постъпиха ужасно с мен, без да имам никаква вина. Няма печеливши в тая история. Единствените губещи са те, тъй като и синът им вече не желае да се разправя с тях. Ще си кукуват на стари години и така. Сами са си го избрали.  Peace

Много се надявам един ден в лицето на мъжа на дъщеря ми да се сдобия със син.  Heart Eyes Ако е свястно момче, ще си го глезя и обичам, та пушек ще се вдига.  Grinning

DELTA_DELTA, пожелавам ти да ти се падне готина, добра и разбрана снаха.  Hug Благодаря ти за милите думи!

# 61
  • Мнения: 662

...все пак не ни грози вероятноста да се сродим една с друга  Mr. Green

Знаеш ли... Светът е малък, за България-да не говорим. Ако синът ти не е много малък, може след някоя и друга година да се обзаведе и с някоя мама от форума-разведена и с едно или две деца в пакет. Mr. Green

Сега по-сериозно.Не мислиш ли, че ако сина ти е много влюбен и привързан към съпругата си, и се съобразява с нейното мнение за всичко, а тя усети твоето не негативно отношение към нея, би могла да му повлияе и той да се дистанцира от теб?

Въпросът ми не е само към Няма смисъл.Свекървите, които са много ербап и отсега планират да вгорчат битието на бъдещата си снаха, наистина ли не осъзнават опасността да отдалечат така и синовете си?  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 824
И аз ще ставам два пъти свекърва и от сега си мисля, как трябва да се държа,че да ме харесват снахите.
Ако много питам,ще значи че се бъркам в живота им,ако не се обаждам и не питам как са,означава че не ме интересува какво правят.Тези изводи ги правя от живота на приятелки,все са недоволни от свекървите си.Имам много време докато стана свекърва,дано до тогава намеря златната среда,че искам да имам контакт с момчетата си,но това ще зависи от жените им.

# 63
  • sf
  • Мнения: 10 210
Един виц по случая:
Прибира се младеж с три девойки и казва на майка си:
-Мамо, сгодих се! Познай коя е годеницата ми!
-Тази в средата- сърдито казва майката.
-Е, как позна?
- Ами само като я гледам и ме дразни  Mr. Green

За протокола- имам син и дъщеря. С мойто свеки живеем заедно , но отношенията ни са здравей-здрасти и до тук, всеки си прави каквото иска  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 641
Свекървата желае " най-доброто" за сина си- снахата да я няма в дома им ( тъй като със снахата синът й не е щастлив).Това го има в Съдебен спор.
http://vbox7.com/play:m8063d0ed1

# 65
  • София
  • Мнения: 16 213
tonkabonka,постовете за свекърите ти ме развеселяват,имам идея за манталитета на хората от онзи резерват  Hug
Hug
То къде с хумор пиша за тях, къде искрено се възмущавам, но факт е, че болката от отношението им спрямо мен винаги ще си остане. Те естествено мразят неистово и зет си.  Wink

Към бъдещите свекърви: майката на вашето внуче заслужава поне малко уважение. И много ми е странно как една жена, благодарение на която имаш внуци, може да се третира като чужд човек.
Не знам, аз недоумявам от много изказвания в тази тема. Смятам себе си за сърдечен и позитивен човек, дори много бързо се привързвам към хора, затова само се моля детето ми да не попадне на свекърва, подобна на някои от тук присъстващите.  :pray Аз съм добра и мила, но настъпи ли някой детето ми, само да ми падне в ръчичките.  Mr. Green
Тонка, аз като вече не мога да раждам и не мода да родя дете на ММ, не заслужавам уважение ли? Не може наличието или липсата на дете да дефинира качеството на отношенията между свекърите и снахата, уважението се крепи на проявено отношение, грижа, внимание, помощ. Аз затова смятам, че е много важна дистанцията и живота поотделно, защото тогава опасностите да си досадите и пречите рязко намалява просто защото редките срещи не предоставят почва за поява на дразнещи събития.

# 66
  • Мнения: X
Въпросът ми не е само към Няма смисъл.Свекървите, които са много ербап и отсега планират да вгорчат битието на бъдещата си снаха, наистина ли не осъзнават опасността да отдалечат така и синовете си?  Simple Smile
А ти къде прочете в темата, че някой иска да вгорчава живота на снаха си?
Аз писах, че не желая да си ставаме близки дружки.Предпочитам мааалко по-дистанцирани отношения, без значение дали е добра, бяла, мила и страхотна, или злобна парцалеса.
А уважение, посрещане , внимание, ще си ги получава, както и всеки друг, дошъл в дома ни.


# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Абе от къде взимате пример за такава предубеденост. Нямате снахи/зетьове, а казвате, че ще сте цербери. За мен пример е майка ми и как тя се държи с двамата си зетя (моя мъж и на сестра ми). Ако случайно се появя без моя мъж първо пита за него, а после аз как съм що съм. Да не говорим, че им звъни и на двамата ако й е нужно нещо, я информация, я помощ. Много си ги обича.
Да не говорим, че една вечер, като й бяхме всички на гости, тях си ги обгрижи все едно ние със сестра ми не съществуваме. За нас дори чаши нямаше на масата  Joy  Но и те си го заслужават, защото батерии да няма за дистанционното, единия зет все се отзовава. Само като каже трябва ми еди какво си и свободния й го доставя
Надявам се моя зет след време да го чувствам долкова близък колкото са майка ми и нейните зетьове.
Нашите мъже се държат по същия начин и с баща ни. Понякога се изумявам къде ги намерихме и двамата.
Но въпросът е, че каквото почукало, такова се обадило. Когато хората са добронамерени и не тръгват с рогата напред, нещата са гладки и приятни.

Очарована съм!  Heart Eyes
Дано да имаш малка дъщеря и да се запознае някой ден със сина ми! Щерка ми е изпуснала добрата свекърва, уви...
Адмирации за мисленето и отношението ти!

# 68
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Краси, няма нужда да ги разбирам нещата. Аз казах вече - детето ми е над всичко.  Peace

Точно така  Peace детето ми е над всичко! Само едно не мога да разбера - защо когато се отнася за дъщерите - о.к. всичко е нормално, в реда на нещата е да се притесняваме за тях, да им желаем най-доброто, а когато това се отнася до мъжките майки - оооо, тогава той е "мамино детенце", "залепен за фустата на мама" и т.н.  Confused Та нали и на тези майки детето им е над всичко?!
 В тази връзка - кое ме дразни у снаха ми? Не точно "дразни" - учудва ме това, че тя не го прави щастлив, а въпреки това продължават да живеят заедно някак си по инерция Cry
А ти как разбра, че не го прави щастлив?Той ли ти е приплакал или ти така си решила?

# 69
  • София
  • Мнения: 7 673
В тази връзка - кое ме дразни у снаха ми? Не точно "дразни" - учудва ме това, че тя не го прави щастлив, а въпреки това продължават да живеят заедно някак си по инерция Cry
А той нея прави ли я щастлива?
Ами поне тя непрекъснато го казва - мъж-мечта, който я е отменил във всичко :пране, гладене-сам, готвене след работа, защото тя спинка до 12 ч., а след това е пред компа, изцяло поемане на детето след градината и в почивните дни........


Ако не беше написала "детето", а "децата", щях да си помисля, че си моята свекърва.  newsm43 Laughing

# 70
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В тази връзка - кое ме дразни у снаха ми? Не точно "дразни" - учудва ме това, че тя не го прави щастлив, а въпреки това продължават да живеят заедно някак си по инерция Cry
А той нея прави ли я щастлива?
Ами поне тя непрекъснато го казва - мъж-мечта, който я е отменил във всичко :пране, гладене-сам, готвене след работа, защото тя спинка до 12 ч., а след това е пред компа, изцяло поемане на детето след градината и в почивните дни........


Ако не беше написала "детето", а "децата", щях да си помисля, че си моята свекърва.  newsm43 Laughing
Мда свеки не може да преглътне, че синчето върши женската работа.Горкичкия той.

# 71
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз пък много бих искала да съм приятелка с бъдещата си снаха. Щом синът ми ще я обича и харесва, значи и аз така. А когато харесвам някого искам да ми е приятел Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 23 123
Мда свеки не може да преглътне, че синчето върши женската работа.Горкичкия той.
Креми, моята свекърва беше ужасена, когато разбра, че със сина й сме си поделили домакинската работа.  Peace

Sharky*, изобщо не съм съобразила различните случаи. Дали ти имаш няколко деца от предишен брак, дали нямаш никакви, дали мъжът ти има 5 деца от различни жени - това няма значение за нормалните взаимоотношения между снаха и свекърва. Не е нужно да са си първи дружки.  Grinning

# 73
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Мда свеки не може да преглътне, че синчето върши женската работа.Горкичкия той.
Креми, моята свекърва беше ужасена, когато разбра, че със сина й сме си поделили домакинската работа.  Peace

Sharky*, изобщо не съм съобразила различните случаи. Дали ти имаш няколко деца от предишен брак, дали нямаш никакви, дали мъжът ти има 5 деца от различни жени - това няма значение за нормалните взаимоотношения между снаха и свекърва. Не е нужно да са си първи дружки.  Grinning

Хахах Тони .Твоята е била ужасена, а тази свекърва тук направо се пука от яд.Явно не може да преглътне .как така кокона принцеса ще спи, а той ще сготви , просне и т.н.Само по думите и тук разбирам, че хвърля огън и жупел.Аз моите ги натискам да правят каквото могат.Оправят се криво ляво.Има още какво да се желае, ама по-добре е от нищо.Днес съм решила да накарам единия да простира.Трябва да могат да правят всичко.Жените им ще са им жени, а не слугини.Не може да се подгазува цял живот на децата .

# 74
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз пък много бих искала да съм приятелка с бъдещата си снаха. Щом синът ми ще я обича и харесва, значи и аз така. А когато харесвам някого искам да ми е приятел Simple Smile

Ти искаш, ама дали тя ще иска.Тя и моята иска, ама аз не ща.Виждаме се по празници , р.д понякога на кафе и стига толкова.Имам си приятелки , с които да си говоря , споделя и т.нТова което мога да споделя с приятелката ми не бих споделила с нея никога, щото не знам как би било изтълкувано.На мен свекърва ми не може да ми бъде приятелка и това е.

Общи условия

Активация на акаунт