МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 13

  • 40 789
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Благодаря за мненията, момичета  Hug
Малко тъпо се получава така и честно казано, направо ми е неудобно, но 700 лева наистина са една количка и за едното неудобство защо да ги давам  Rolling Eyes

Аз все пак се надявам Ани да ми отговори, ако не си мисля да им драсна и един мейл Rolling Eyes

Моля ако има някой записан при Татарова или Недялков, да сподели впечатления  Peace
Аз така или иначе ще си избера Хубчев за секцио, но нали са по 2-ма  Thinking

Добрева, незнам дали сте я коментирали назад не съм чела, но тази жена ме разрева просто. После се преместих в друг град и с талон от личната се прехвърлих при друг.

Добрева ме е преглеждала само веднъж като бях бременна с Борис получих остри болки и ходихме посред нощ в Девата на преглед. Тя беше очевАдно сънена, сърдита, ти я питаш, тя ти отговаря с половин уста, изобщо личеше си, че не бях добре дошла в нощната й смяна  Confused  Затова пък жените от лабораторията бяха много мили и после една друга докторка, която ме преглежда също беше много мила, но нито запомних каква беше, нито името й. В крайна сметка ме изпратиха на хирург, по това време в Девата нямаха и ходих в ОРБ - оказа се, че имах изострен кулит или гастрит, така и не разбрах, а с бебе Борис всичко беше наред  Peace
Та и аз нямам добро мнение за Добрева, определено. Тя до колкото разбрах се върнала в Окръжна  Thinking

# 61
  • By the sea
  • Мнения: 127
А знаете ли дали по всяко време може да се прехвърли ЖК в Девата или в Св. София, или трябва да си от самото начало, за да ползваш намалението?

В смисъл? То си е все същото, нали и на двете места са си техни лекари Hug

Аз сега ходя другаде на ЖК, но искам да раждам при Хубчев в Девата и по възможност да ползвам намалението. Затова искам да се прехвърля в Девата/Св.София на ЖК
Ааа, ясно, разбрах Hug

Аз имам спомен, че само веднъж може да се смени АГ Rolling Eyes

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
За смяната на АГ и аз мислех че 1 път избираш и имаш право само на една смяна....

TDI, за цените на сайта там можеш да избереш дали се следиш или не и ти показва различно, отдолу май го пишеше не помня...

Иначе това за сроковете Wild*Orchid май е права че това със срока 12г.с. можеби е било за нас тогава когато тъкмо въвеждаха това условие, сега може да са други сроковете, но Ани Палаз ще каже със сигурност.

# 63
  • Мнения: 0
Няма неудобство тук- 700 лв си е цифра  и за някой е цена на количка за друг може да е цената  на новия сет /да не казвам каква ще е моята , че може да ме  #2gunfire  /, но все пак не са дневните ти за кафе Simple Smile.... За избора на екип все си мисля ,че ако ходиш на ЖК при един от лекарите в Девата , би следвало той да ти е на раждането. Моя приятелка миналата година роди там и нейният водещ лекар просто и каза каква смяна ще е и кога да дойде в клиниката Simple Smile все пак лично лекарят не взима нищо от избора - и разбира се ако държиш на него пак ще му дадеш нещо -за съжаление в БГ е така - но поне ще е за него самия ,а не за болницата .....
А имате ли идея как стои въпроса , ако секциото не е по желание ,а по предписание -т.е.  тесен таз или седалищно местоположение на бебето Simple Smile или диоптър.
Май ще взема да намина лично да ги проверя в Девата , как стои въпроса Simple Smile

# 64
  • Мнения: 222
Момичета, тези които са раждали там, могат ли да дадат повече информация какво трябва да си носим, четох за другите болници трябвало почти всичко, а тук как стои въпроса? Виждам също, че новородените са еднакво облечени, очевидно с дрешки от самата болница.Това задължително ли е или може ние да си донесем наши си дрешки?

# 65
  • Мнения: 327
Дезинформацията винаги е в полза на тези, които могат да се облагодетелстват от нея. Пациентите не сме "крепостни селяни". Съгласно Регулативните стандарти утвърдени с Решение № РД-УС-04-12 от 02.02.2007 г. на Управителния съвет на НЗОК и разписани в Решение № РД-УС-04-11 от 02.02.2007 г. на УС на НЗОК - “Правила за реда за определяне на броя на СМД и МДД за назначаване от изпълнители на първична и специализирана медицинска помощ” НЗОК предоставя възможност на изпълнителите на извънболничната и специализираната медицинска помощ да назначават без ограничения, съобразно потребностите на здравноосигурените лица, следните дейности:
1. Издаване на направление за консултация от изпълнителите на извънболничната медицинска помощ на пациенти от 0-14-годишна възраст по повод остро заболяване към лекар с придобита специалност “Детски болести”, “Детска гастроентерология”, “Детска ендокринология и болести на обмяната”, “Детска кардиология”, “Детски болести” и “Клинична алергология”, “Детска клинична хематология и онкология”, “Детска неврология”, “Детска нефрология и хемодиализа”, “Детска пневмология и фтизиатрия”, “Детска психиатрия”, “Детска ревматология” - еднократно за всяко остро заболяване.
2. Издаване на направление от изпълнителите на извънболничната медицинска помощ за първоначален избор (преизбор) на изпълнител по програма “Майчино здравеопазване”.
3. Издаване на направление от изпълнителите на извънболничната медицинска помощ за първоначален избор (преизбор) на изпълнител по програма “Детско здравеопазване”.


Това означава не само че може да ви издадат направление за смяна на наблюдаващ гинеколог по ЗК, но и след това няма ограничения в издаваните направления за деца до 14г.възраст.
Важно е пациентът да е информиран, поне за да знае кога го лъжат  Wink.

# 66
  • Мнения: 316
Момичета, тези които са раждали там, могат ли да дадат повече информация какво трябва да си носим, четох за другите болници трябвало почти всичко, а тук как стои въпроса? Виждам също, че новородените са еднакво облечени, очевидно с дрешки от самата болница.Това задължително ли е или може ние да си донесем наши си дрешки?
На мен ми казаха "само тоалетни принадлежности за мама и съответно за изписване дрешки за бебче",но дали може да си носим свои дрешки за престоя - не мисля че е препоръчително  newsm78 това определено ще е един от въпросите ми когато отида на оглед  Crazy

# 67
  • By the sea
  • Мнения: 127
Много пъти сме обсъждали багажът за болницата, и все пак Simple Smile За родилно отделение ще ви трябват следните неща: тоалетни принадлежности за мама, може някакви дрехи, евентуално, ако решите да слезете долу до кафето и не ви се ходи по нощница /на мен не ми пречеше, повечето майчета така си ходят, но в стаята ми двете момичета слизайки долу, си обличаха "цивилните" дрехи Wink /, джапанки за баня /техните са хавлиени, не става да се мокрят/, хавлии /в калкулатора пишеше, че има, но нямаше/, за бебчо евентуално сухи и мокри кърпички /за посрещане на някакви нужди когато сте насаме, може да се случи да повърне, вие да се изцапате нещо и така/, дрехи за изписването може да ви донесат допълнително /макар аз да влязох и излязох с едни и същи Laughing /, сутиен и подложки за кърмачки /опционално/.Общо взето, това е Peace За бебчо нищо друго не ви е необходимо, нито козметика /в болницата ползват на Хип и бебоците ухаят божествено Heart Eyes /, нито дрешки /освен за изписването, но не прекалявайте и там, нямате никаква нужда от комплекти с 20 и нагоре части Crazy /. За дрешките бяха писали от болницата, че се ползват само техни /препоръчително е/ от гл.точка на хигиенизиране, методи на изпиране и обработка, а и за 3-5 дни да отидете и да се приберете с един чувал мръсни бебешки дрешки, няма смисъл Simple Smile Всички дрешки са чисти и добре изглеждащи, няма скъсано /да не говорим, че вие почти нищо няма да видите от тях, през повечето време бебоците са увити в пеленки Flutter /

Не помня кой пита за интернет, аз си носех таблета и си ползвах нет с флашка, малко бавничък ми дойде безжичния, но става Peace
Ако не сте секцио, според мен ТВ е просто излишна, не знам как ще ви остане време за гледане Crazy
Капулети, кой ще те стреля, бре Laughing Ми тя и мойта количка е такава Joy

Аз лично с такова желание и мерак си избрах АГто, че нямаше земна сила, която да ме накара да го сменя. Mr. Green

# 68
  • Мнения: 84
Привет, момичета! Изоставих ви за няколко дни... не е лично, просто  smile3556 ... съм се изцъклила тези дни от работа  Hug
Ще се опитам да отговоря на всички въпроси... извинете ме ако пропусна някой, сръчкайте ме  Embarassed
TDI.. отговорих ти на лични  Heart Eyes
btw ... мъжът ми звънна и ме попита какво правя. Отговорих му, че точно в момента си пиша с едни бъдещи майки във форума, а той ми отговор " ААА... признай си, сигурно са бъдещи татковци Grinning " Та се замислих, че нито един татко не се е включил в нашата тема! Мъже, къде сте???? Ама така е, като си мислят, че бременеенето е само женска работа  Confused
Та на въпросите:
 - Да, можете да прехвърляте бременността си при наш лекар до 20 г.с.  и да се възползвате от преференциите. И след това може, но при определени индивидуални условия.
 - Посочената сума за секцио е толкова, независимо дали причината за оперативното родоразрешение (така се казвало, Светлето веднъж ме скастри) е медицински показател или по желание.
Таксата за лаптоп е такава само тогава, когато се използва наш, демек това е наем на сами лаптоп. Иначе безжичен интернет може да се използва безплатно в цялата болница  Peace
За дрешките на бебенцата - само наши! За родилките се прави компромис и ако искат могат да използват техни, но дечицата ги обличаме с наши.
Дайте да се похвалим сега  - вижте какви сладури се родиха тези дни: https://www.facebook.com/#!/bolnicadevamaria/media_set?set=a.625287337510917.1073741826.100000889700563&type=1 Тук може да видите и дрешките, които използваме - сини за момченцата и розови за момиченцата  Hug 

# 69
  • Мнения: 378
Не се отваря линка  Flutter

# 70
  • Мнения: 84
Дезинформацията винаги е в полза на тези, които могат да се облагодетелстват от нея. Пациентите не сме "крепостни селяни". Съгласно Регулативните стандарти утвърдени с Решение № РД-УС-04-12 от 02.02.2007 г. на Управителния съвет на НЗОК и разписани в Решение № РД-УС-04-11 от 02.02.2007 г. на УС на НЗОК - “Правила за реда за определяне на броя на СМД и МДД за назначаване от изпълнители на първична и специализирана медицинска помощ” НЗОК предоставя възможност на изпълнителите на извънболничната и специализираната медицинска помощ да назначават без ограничения, съобразно потребностите на здравноосигурените лица, следните дейности:
1. Издаване на направление за консултация от изпълнителите на извънболничната медицинска помощ на пациенти от 0-14-годишна възраст по повод остро заболяване към лекар с придобита специалност “Детски болести”, “Детска гастроентерология”, “Детска ендокринология и болести на обмяната”, “Детска кардиология”, “Детски болести” и “Клинична алергология”, “Детска клинична хематология и онкология”, “Детска неврология”, “Детска нефрология и хемодиализа”, “Детска пневмология и фтизиатрия”, “Детска психиатрия”, “Детска ревматология” - еднократно за всяко остро заболяване.
2. Издаване на направление от изпълнителите на извънболничната медицинска помощ за първоначален избор (преизбор) на изпълнител по програма “Майчино здравеопазване”.
3. Издаване на направление от изпълнителите на извънболничната медицинска помощ за първоначален избор (преизбор) на изпълнител по програма “Детско здравеопазване”.


Това означава не само че може да ви издадат направление за смяна на наблюдаващ гинеколог по ЗК, но и след това няма ограничения в издаваните направления за деца до 14г.възраст.
Важно е пациентът да е информиран, поне за да знае кога го лъжат  Wink.

За НЗОК има много какво да си говорим  Twisted Evil
Както се пее в една българска песен - "А дано, ама надли" . И не се сърдете на личните си лекари, защото НЗОК ще ги глоби, ако подадете жалба, че ви е отказан талон и в същото време ще ги глоби ако издадат талон над определения лимит. И при болничната помощ има лимити и не само на изразходените средства като общо, но и да дейността. Това ще рече, че те не ни определят само това каква сума можем да изразходим за дадено тримесечие, но и по всяка една клинична пътека колко пациента можем да приемем. Ако условно за този месец са  ни отпуснали 100 клинични пътеки 141 (това е за раждане), то ако някоя от вас е 101-вата, то няма да се плати за нея. Ние или трябва да върнем жената, или да я накараме да си плати пътеката, или да я приемем за наша сметка (което е практика) и да се надяваме, че някой ден за този надлимитен пациент ще се плати. Водили сме много битки по тази тема. Между другото въпросната 141 КП е 500лв ако на някой му е любопитно колко плаща държавата на болниците и това е независимо от вида раждане (нормално или секцио).  

# 71
  • Мнения: 84

Ще трябва да се копира целия адрес и да се постави в браузера.
И, Миряно, вземи хапни нещо, че срамота да те изпишем и след второто раждане без никакъв корем  Hug Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 378
Ееее, Ани днес съм на печена наденица, печени картофки и салатка..... лошо ли е  Mr. Green

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
И, Миряно, вземи хапни нещо, че срамота да те изпишем и след второто раждане без никакъв корем  Hug Heart Eyes

хахахахах абсолютно подкрепям Ани Simple Smile

# 74
  • Мнения: 94
И аз подкрепям Миряна да вземе да хапне, че е на изчезване Simple Smile Само ни засрамва Simple Smile
За багажа за болницата, да допълня по инфо от Светлето Николова- залъгалка, крем за зърна и при възмоност помпа за кърма, че техните били доста намалели Sad

Общи условия

Активация на акаунт