СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас! - тема № 36

  • 38 727
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 942
Аз съм от поколението на чантите на едно рамо, по наше време раници не се носеха. Още в началния курс ми откриха сколиоза, ходех на изправителна гимнастика, но може би не съм била много постоянна, та сега едното ми рамо е видимо по-високо. И това нямаше да е проблем, ако беше само визуално. Но има и физически и функционални неудобства - има пози на седене и лежане, които никак не са ми удобни. И ако и това може да се преглътне, то след още няколко години очаквам да се появят и болки, сега все още се считам за млада  Mr. Green

Така че - гледайте да удържите положението с раниците колкото може по-дълго.
И за да успокоя тези, които не могат да го удържат - моят син също е вече с чанта с една дръжка, успокоява ме само това, че все пак се премята на отсрещното рамо, през главата, а не чантата и дръжката от една страна, което мисля, е най-големият проблем.

# 721
  • Мнения: 154
Моята дъщеря сменя ту раница, ту чанта, но съм я забелязала, че носи чанта, когато има по- малко учебници. Тази година реши, че иска раница

# 722
  • Мнения: 51

това къде е?
в Пловдив при по-реномираните учители цената също е от 25 лв, даже може и 30 да удари /за 90 мин./

Става въпрос за Бургас.Миналата година за уроци по английски език плащахме по 20 лв. за 120 мин. Очаквах пак да е толкова.

Тази година синът ми иска да е с мешка/не знам точно как се казва/.Явно така е модерно.Нещо като раница,  но с едни тънки връзчици.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2013, 12:21 от vinaginikoga

# 723
  • София
  • Мнения: 1 942
Влизат във възрастта, когато се чудят как да се изчекнат, само за да са различни. Но и аз имах един съученик, който идваше с голяма кутия от прах за пране, от онези с пластмасовите дръжки. И целта му е постигната - сега го цитирам след ... години  Laughing

# 724
  • София
  • Мнения: 20 179
Аз съм от поколението на чантите на едно рамо, по наше време раници не се носеха. Още в началния курс ми откриха сколиоза, ходех на изправителна гимнастика, но може би не съм била много постоянна, та сега едното ми рамо е видимо по-високо. И това нямаше да е проблем, ако беше само визуално. Но има и физически и функционални неудобства - има пози на седене и лежане, които никак не са ми удобни. И ако и това може да се преглътне, то след още няколко години очаквам да се появят и болки, сега все още се считам за млада  Mr. Green


Sash, и аз съм с гръбначно изкривяване от малка /не от чанти/ и уж не съм престаряла, но от 2-3 години вече имам болки. Не са непрекъснати, но са ужасно неприятни. Само масажи облекчават временно положението.

# 725
  • Мнения: 39
Привет!

Май почти се изписа темата, а учебната година още не е започнала!  Grinning

В последните дни от ваканцията дъщеря ми се отдава на лаптопа, котарака ни, гримирането и лакирането. Чуди се как да се омаца с очна линия, че хем да е ''нормално по моя родителски начин'' ( както тя казва ), хем да ѝ подчертава очите.  Честно казано, колкото по - малко сложи, толкова по - добре изглежда, обаче  няма кой да го разбере...  Laughing ooooh!

# 726
  • София
  • Мнения: 18 115
Моите много не се интересуват от това с каква чанта ще са. Погледнаха си раниците от миналата година, констатираха, че са здрави и в приличен вид и толкова. Laughing Мен това ме урежда идеално - хем без излишно финансиране ще мина, хем няма и да се изкривяват. 2 в 1.  На далавера съм. Mr. Green

Копче, отдавна съм пенсионирана русалка,няма тепърва да минавам в пенсия. А и как иначе, подводният  цар е разбран и  ме пусна в ранна пенсия заради вреден труд - много скъсани нерви в отглеждането на  тези 3 мини русалки, много нещо.. hahaha

 И днес успяха още малко нервички да ми  скъсат. От огромното домашно по математика им останаха 2 теста. Имах работа навън и се върнах часове след като излязох. Питам ги направихте ли едикой си тест.  Ами не съвсем, отговориха ми те, 13 задача ни затрудни.. Викам им, ОК, значи всичко е наред, щом другите са решени,  сега ще ви я обясня тази, която ви е  затруднила. А едната ми казва леко гузно, че не съм разбрала правилно. 13-та ги затруднила и там по неволя спрели и не продължили до последната в теста 20-та задача , защото, видите ли, не знаели в тетрадката колко свободно място да оставят за нерешената.. Twisted Evil И те самите не вярваха на такова "оправдание". Но явно се чувстваха длъжни да  пробват дали ще мине. Е, естествено не мина..

Последна редакция: нд, 15 сеп 2013, 03:13 от пенсионирана русалка

# 727
  • Мнения: 478
Ха-ха-ха. Уж големи, пък още са си дечица. Много са смешни с тези опити за измъкване.
Моят ще е с раницата си от 5-ти клас. Не е мръднала откъм здравост и цвят, пък и той си я харесва (освен това не е придирчив). Има само малко лекенца, които не излязоха при пране, но като знам на какво изпитание са подложени въпросните вещи, направо съм щастлива, че само това е кусура.  Laughing
Последните дни въобще не става от компютъра, защото е решил, че като започне учебната година, ще го включва само за малко в неделя... ще видим. newsm78

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 9 733
русалке, това оправдание все едно от устата на моя дзвер е излязло ...  Laughing
Обаче, не са случили на майки тия нашите дечица, та няма измъкване от решаването на задачите.
Както й казвам - умиране има, отърване няма.

Моята редува раница и чанта в зависимост от тежестите за носене. Раницата е почти нова, купихме я в края н миналата учебна година, че предишната се предаде непоправимо малко преди финала.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Здравейте и от мен.
Предстартово настроението е на ниво. Днес бяхме на родителска среща на двата курса. Занятията ни ще са в събота по 3 часа. От една страна е добре, че през седмицата няма да търчи допълнително, но от друга - направо си става още един учебен ден.
Накупихме една торба сборници и помагала -6 бр. по мат и 3 по бел. Взехме и бележник. Купихме дънки, чепици и униформа. Бяхме и на шопинг в Джъмбо - линии, моливи, подвързии и т.н.
Раницата я пазарихме от кауфланд - беше на точкова промоция, изглежда стабилна. Сега ще вземем и една чанта през рамо за курсовете.
В бойна готовност сме вече.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ ПРЕЗ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА! Желая ви здрави нерви и ученолюбиви тийнове!  Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1
Записвам се и аз в темата с огромно притеснение за това, което ни предстои. Синът ми е страшно разсеян. Днес беше първият му ден на курс и резултатът е отчасти записани задачи  и отчасти записани отговори. Аз съм пред истерия. Sad

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 9 733
иланг-иланг, къде сте на курсове?

Успешна учебна година на седмокласниците!!!
Спокойствие и здрави нерви на родителите им.

# 732
  • Мнения: 39
Здравейте!

Ние напълно сме готови за утре - униформата - изрядна, нов чорапогащник, излъскани до блясък обувки ( нищо, че са нови Laughing ), подготвена малка черна чанта ( с тефтер и химикал за записване на програмата а следващия ден ), букетът стои на терасата във малка вазичка, лакът е готов, остава само да дойде утре! Пожелавам на всички ученици ( и родители ) успешна, спокойна учебна година, през която да има много положителни емоции и успех в училище ( че и в живота ) !!! УСПЕШНА И ПОЛЗОТВОРНА УЧЕБНА ГОДИНА НА ВСИЧКИ ДЕЦА, УЧИТЕЛИ И РОДИТЕЛИ(дай Боже Praynig ) !!!   bouquet  bouquet   bouquet

# 733
  • Мнения: 659
Успешна нова учебна година за децата ни!
На нас родителите пожелавам спокойствие и увереност!
  bouquet

# 734
  • Мнения: 266
Успех на всички седмокласници ! А на родителите - здрави нерви и повече валериан  Grinning !

Общи условия

Активация на акаунт