ВМ-НВХ (НВ-ВМХ), част 61

  • 42 518
  • 727
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 346
Аз за ядки, кокоски, мъфини или крекери имах предвид поне за ден-два - за колкото успееш да си приготвиш и занесеш, защото все пак биха помогнали. Но щом си се запасила с други неща, значи няма да има проблеми Simple Smile

За магнезия - ако ви понася на гладно, го пийте на гладно. Ако не ви понася, тогава се взима с храна. А някои предпочитат да го приемат 1-2 часа преди лягане, защото уж подобрявал съня newsm78 Само знам, че не е добре да се приема едновременно със съдържащи калций храни или близо до консумация на такива храни.

# 241
  • Мнения: 2 677
Това ще да е от бременността по-скоро, не заради храненето  Peace
fata_morgana, последните години съм така, затова го свързвам с нисковъглехидратното хранене. Лошото е, че и при половинката се получава същото, и когато ни се случи едновременно започваме да си искаме взаимно развод, поне докато не се нахраним. При него лекарите твърдят, че е заради прегъната жлъчка, но аз връзка не виждам, затова питах тук.

И моя мъж е така  Laughing  Не се говори с него като е гладен. Нахрани ли се, пак става мил и сговорчив.

# 242
  • Мнения: 6 346
Това с гневните изблици, когато човек е гладен, май е често срещано и като че ли се дължи на прекомерно спадане на кръвната захар (нещо такова съм чела). А може и да е въпрос на характер Laughing

# 243
  • Мнения: 69 064
Абе то народът си го е казал - "Гладно око -  лошо гледа" Joy

Момичета, прави ми впечетление, че често споменавате и препоръчвате филаделфията.....и аз на няколко пъти в магазина се втурвам да взема, зачитам се в съдържанието и нещо се отказвам - то доста сухи неща и други непрепоръчителни работи има.....та въпросът ми е - защо тогава я препоръчвате? newsm78

# 244
  • Мнения: 1 793
Това с гневните изблици, когато човек е гладен, май е често срещано и като че ли се дължи на прекомерно спадане на кръвната захар (нещо такова съм чела). А може и да е въпрос на характер Laughing

Залагам на характер. Simple Smile Понякога само да ме шишнат леко и се качвам на полилея. Ако съм гладна, недоспала или ме боли нещо генерирам чиста злоба вместо да издишам. Усещам, че ще съм една приятна дружелюбна баба на стари години. Crossing Arms

hot tea, много интересна статия, браво на детенцето.
За грамажа на маслото съм търсила информация, но дори да въведеш "супена лъжица масло в грамове" в търсачка и излизат твърде различни резултати - между 15 и 40 грама.

# 245
  • Мнения: 6 346
Не може да се каже, че чак препоръчваме Филаделфията. Аз я ям примерно веднъж в седмицата или на две седмици, защото ми е много вкусна. Наистина едва ли е само с натурални съставки, но повечето продукти от магазините са така в крайна сметка.

Сега се зачетох в състава на Philadelphia Original - мляко, сметана, сол, млечен протеин и стабилизатор. Млечният протеин е сухо мляко - това е компромисен вариант, но все пак не е най-лошото, което човек може да консумира. Стабилизаторът едва ли е толкова много и толкова страшен. Общо взето ми се струва, че пълномаслената Филаделфия е ОК, особено ако не се прекалява с нея.

Негативна, и аз съм от тези с лошия характер Laughing Особено ако нещо ми е притеснено, нервно, или ако ме боли нещо, тогава тежко и горко на всеки, който ми се изпречи на пътя Embarassed

Последна редакция: пт, 26 юли 2013, 09:56 от Cioccolata

# 246
  • Мнения: 200
И моят мъж не се трае като е гладен. Постоянно ми се пречка, докато приготвям храна. Казвам му 'след малко', той ‘Аз не мога като теб да държа на глад’. Аз винаги съм си мила и добра.  Laughing Гладът е полезен от време на време.
Сега се сещам, че като са ми гледали жлъчката на ехограф, са ми казвали, че е прегъната, с някаква особена форма. Не е нищо опасно, просто особеност.
Веднъж опитах филаделфия, натурална мисля, не ми хареса. С някакъв химически вкус беше.

# 247
  • Мнения: 1 793
Ей такава Филаделфия - с шоколад - ме впечатли в магазина.  tooth

# 248
  • Мнения: 69 064
Благодаря Ви момичета за включването за филаделфията....

Явно ще се ползва в по-екстрени и спешни случаи, когато примерно нямам избор или съм навън....

Аз навремето много я хапвах, намазана на сандвич с хляб - само такива сандвичи ми издържаха на плажа, в жегите, когато съм била в Гърция, всичко друго се вмирисваше за отрицателно време Peace

# 249
  • Мнения: 2 677
Значи има доста консерванти, щом е издържала жегите на плажа...
Иначе такава Филаделфия с шоколад сме взимали за проба - нищо особено. Но едва ли съм критерий, след като ми харесваше комбинацията кисело мляко с течен шоколад или пък синьо сирене с черен шоколад  Crazy

# 250
  • Мнения: 6 346
Ами, на мен филаделфията ми върши работа за кексчетата по рецептата на Камелот, а също и за салата с домати и зехтин, а и авокадо, когато има налично. Мога да си я ям и само нея, без нищо друго, много ми е вкусна, но я имам за лукс също като сметаната и не я ям всеки ден. Химически вкус в нея досега май не съм усещала, но например в българското крема сирене - и от Пикадили, и от Била - да. Всъщност за сирене най-добре като че ли си е българското сирене - и краве, и биволско, и овче (или козе, но на мен ми мирише много). Но например купувам и ям по 2-3 пъти седмично и котидж (някакъв немски). Искам да имам повече варианти, от които да избирам. Peace

# 251
  • Мнения: 10 913
Ох, тази филаделфия с милка беше ужасна Simple Smile
Аз ползвам крема сиренето на лидл, когато ми трябва, много ми харесва и по цена е доста по-добро от филаделфията

# 252
  • Мнения: 200
Шоки, може да съм попаднала на някаква партида с такъв вкус. Аз си предпочитам истинско сирене. Има и заквасени сметани с особен, неприятен дъх. Там вече си опира до вкус, защото не съм много сигурна как ги правят.

# 253
  • Мнения: 6 346
За сметаните не смея дори да си помисля Embarassed Аз избягвам "Данон" и "На баба", а и "Бор Чвор" много не я уважавам. Купувам "Родопея", "Пилос", понякога "Мегле". А иначе да, обикновеното краве сирене на "Добрев" за мен е супер, но просто не искам да ям само това, когато реша да ям сирене. А и като знам, че не съм критерий нито за млякото, нито за сиренето, нито за сметаната, защото никога не съм знаела какъв трябва да бъде вкусът на истинските и каква да им бъде консистенцията, затова карам с тези, които са ми харесали по определени критерии.

# 254
  • Мнения: 10 913
Ох, сметаната на Мегле на мен ми беше много неприятна. Аз май най-вече Боженци вземам, за снежанката на Тони Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт