ВМ-НВХ (НВ-ВМХ), част 61

  • 43 222
  • 727
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 347
Млякото на Боженци е със сухо мляко, та предполагам, че и сметаната, но може и другите да имат... Мегле мен ме изненада приятно наскоро, сметаната имаше много свеж и приятен вкус. Но аз не съм критерий в това отношение.

# 256
  • Мнения: 10 994
Млякото на Боженци е със сухо мляко, та предполагам, че и сметаната, но може и другите да имат... Мегле мен ме изненада приятно наскоро, сметаната имаше много свеж и приятен вкус. Но аз не съм критерий в това отношение.
освен да й дам още един шанс на тази сметана Simple Smile
ох, не знам и аз дали има сметана без сухо мляко  Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 6 347
На мен Родопея и Пилос ми харесват най-много, а и понякога, като отворя кофичката или като престоят отворени, се вижда, че се е събрала водичка (цвик е това май), което уж било гаранция за качество newsm78 От друга страна и Бор Чвор ми е образувала такава водичка... Не знам вече. Бор Чвор ми седи малко като желирана. Но сметаната така или иначе не ми е "насъщна", а я ям за лукс от време на време, така че си затварям очите. В крайна сметка на всички опаковки пише само сметана и закваска - нищо друго, но причината може да е, че нашите производители не са длъжни да посочват например сухото вещество...

# 258
  • Мнения: 200
Аз си признавам, че най-вкусна и пристрастяваща ми е сметаната на Бор Чвор. Яла съм истинска сметана, нито една в търговската мрежа няма нейния вкус. Тези сметани ги възприемам като храна за удоволствие и не е хубаво да прекалявам. И друг път съм писала, че заквасената сметана ме увлича да я ям.

# 259
  • Мнения: 6 347
Сметаната на Хармоника също ми харесва общо взето, а и те са с претенции да е истинска... Ама последният път, когато я купих, беше толкова мазна, че по лъжицата оставаше следа като от някаква растителна мазнина Thinking И се учудих защо е така и защо по принцип е толкова различна от сметаната на ЕлБи - и двете са с масленост 30%, но консистенцията им е съвсем различна. На мен ЕлБи ми харесва, но понякога е прекалено гъста, друг път не толкова Rolling Eyes Но наистина има голяма разлика между Хармоника и ЕлБи.

# 260
  • Мнения: 200
На Хармоника купувах няколко пъти, за да ѝ дам шанс да ми хареса. На ЕлБи е много по-приятна на вкус. На Хармоника отгоре има мазна коричка, като изстинала мас, а отдолу е рядка. Всичко опира до вкус. Не искам да натрапвам моя. Боженци вероятно само те си признават за сухото мляко.

# 261
  • Мнения: 685
Някой пазарувал ли е то магазина на Добрев на Дойран? На google maps ми излиза някаква млекарница Миллком.

# 262
  • Мнения: 6 347
Да, докато не задължат производителите да изписват всичко на етикетите, ще трябва да гадаем... А вкусът е много индивидуално нещо... Но ако започнеш да консумираш качествен, истински продукт (гарантирано качествен и истински), съответно ще придобиеш критерий за това какво да търсиш и ще можеш да отсяваш. Но специално със заквасената сметана у нас като че ли не е възможно това все още. Питала съм майка ми, защото е по-възрастна от мен, каква според нея трябва да бъде сметаната - вид, консистенция, вкус, но тя казва, че или не е яла по комунистическо време, или просто не е имало и затова не е могла да яде Rolling Eyes Не си спомня защо и дали изобщо е имало по магазините, но със сигурност тя не е яла. Така че и тя не може да каже. Но наскоро каза, че явно е забравила какво означава истинско кисело мляко, защото вече не й харесват накиселяващите млека, а всъщност истинското си накиселявало леко... Със сиренето и кашкавала е същото - казвали са ми например, че е хубаво кашкавалът да стои твърд и да става на конци, но дали това е наистина критерий за качество? newsm78

# 263
  • София
  • Мнения: 787
Някой пазарувал ли е то магазина на Добрев на Дойран? На google maps ми излиза някаква млекарница Миллком.

Аз съм пазарувала. Добрев се намират точно до Миллком. Много хубави млечни продукти имат. Кашкавалите им са супер, крема сирене имат много вкусно. Овчето кисело мляко също е много вкусно, момичетата хвалят и маслото им, но аз още не съм го тествала.

# 264
  • Мнения: 6 347
Добрев са един от магазините, от които пазарувам с голямо доверие Peace Вярно, че продават и продукти на други фирми, но мисля, че все пак подбират. Но специално тяхната марка ми е харесвала винаги - и киселите млека, и сиренето, и кашкавалът, и моцарелите, и изварата.

# 265
  • София
  • Мнения: 787
Добрев са един от магазините, от които пазарувам с голямо доверие Peace Вярно, че продават и продукти на други фирми, но мисля, че все пак подбират. Но специално тяхната марка ми е харесвала винаги - и киселите млека, и сиренето, и кашкавалът, и моцарелите, и изварата.

Изварата я загледах предния път, но нещо се отказах защото пишеше че е обезмаслена. Ти от нея ли си взимала?

# 266
  • Мнения: 685
Аз точно във форума прочетох хубави отзиви, а преди това не ги и бях чувала. Може ли да ми кажете ориентировъчни цени за кашкавал и сирене?

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Сметаната на Боженци е със сухо мляко. Доколкото си спомням, даже си пишеше.

# 268
  • Мнения: 6 347
От Добрев съм взимала и обезмаслена, и пълномаслена (на нея май й казват рикота, но трябва да се попита - понякога просто няма, свършила е). Обезмаслената също беше вкусна, не като обезмаслената на Маджаров например. А също много ми хареса и биволската фреска.

# 269
  • София
  • Мнения: 787
Аз точно във форума прочетох хубави отзиви, а преди това не ги и бях чувала. Може ли да ми кажете ориентировъчни цени за кашкавал и сирене?

Ми да ти кажа аз цифри не помня точно, но горе-долу са мъничко по-скъпи от Маджаров.

Общи условия

Активация на акаунт