Работа, CV-та, HR-и, съвети - 33-ра тема

  • 86 407
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!

И аз се надявам на съвет.
Около месец търсех обяви за точно определена длъност, но за целия месец имаше 5 обяви, от които не бях подходяща за две, една не ми харесваше, та кандидатствах по останали две обяви. Хубаво, но реших да разширя търсенето и кандидатствах за друга позиция, която също ме привлича, но не чак толкова колкото първата. В крайна сметка ми се обадиха в един и същи ден за интервю и за двете позиции, едното беше вчера, за по-малко желаната позция, звъннаха ми, че съм одобрена и ме викат утре да започвам с един месец изпитателен срок. Другото интервю беше днес, мина добре, но има още кандидати, които не са интервюирани. Второто интервю ще е другата седмица и може и да ме поканят.
Не искам да отписвам по-желаната позиция, но ми е ясно, че ако ме поканят на интервю ще трябва да избягам от "новата" работа и не зная как да постъпя. В същото време работата, която започвам утре не е зле по описание и не ми се иска да остана от два стола на земята.
Как да постъпя?

# 736
  • Мнения: 3 675
Госпожица Лаленце, започваш утре, а ако те поканят на второ интервю за другата работа, отиваш и на него.
Не забравяй, че имаш изпитателен срок  Wink
Това е което бих направила аз  Peace

# 737
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Аз, след мислене и много тънки сметки, точно нещо като случая на Госпожица Лаленце, от 1ви започвам работа, лошото е, че междувременно ми се обадиха от още 2 места, но реално няма как да отида на вторите интервюта, защото вече ще съм започнала работа. Успокоявам се, че уж ще мога някак да отида, но всъщност си знам, че няма как да стане.
Никой не е луд да изчезне за 1 ден, като е започнал работа от една седмица, така че Лаленце, разбирам те чудесно, но аз лично няма да рискувам, ще си започна на сигурното място и после, ако видя, че няма възможности за развитие, ще го мисля, но е друго като вече си се установил на дадено работно място, има възможност да си вземеш почивен ден.
Имаш и вариант да помолиш за второ интервю или през уикенда, ако фирмата работи тогава или след работно време и ако те одобрят, просто напускаш първата работа, още докато си на изпитателен срок, бързо и лесно.

# 738
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря, момичета!
B & C, точно същото мисля да направя. Ще помоля ако е възможно интервюто да е в извън работно време, пък ако не стане ще си взема един ден почивка.
Дано ми се обадят де  Laughing

# 739
  • Мнения: 1 446
Обръщам се за съвет към HR- ите по следния въпрос:

Имах множество срещи и интервюта за конкретна позиция. Казаха ми, че съм одобрена, но изпълнителният директор искал една последна среща преди да ми изпратят офертата. Срещата се състоя. Уточнихме множество работни детайли. По въпроса кога да започна, той каза - веднага след като приемеш офертата. Всичко хубаво, но оферта НЯМА.
Как е най-добре да постъпя - да чакам или да се свържа с фирмата. Минаха 3 дни вече newsm78.
Благодаря предварително за всякакви съвети и мнения.

Изчакайте, обикновено около седмица-две отнема в зависимост от големината на компанията. Колкото по-глобална, толкова по-бавно.  Peace

# 740
  • София
  • Мнения: 116
Здравейте,
Има ли как да разбера Менпауър за коя фирма набира кандидатури по обява, която е пусната в jobs.bg?
Надявам се някой да ми помогне с информация! Simple Smile

Няма проблеми да кажа коя обява за коя компания е. На лични, разбира се.  Peace
Red velvet,
Изпратих ти ЛС с линк към обявата.  bouquet

# 741
  • Мнения: 2 068
Днес видях една обява и много ама наистина много ми хареса  Heart Eyes Praynig
Отговарям на изискаванията, дано ми се обадят. Търсих им телефона, но не успях да намеря  Confused
Надявам се, че ще ми видят СВ-то. Едва 90-та съм  Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 3 372
Допадна ми тази обява http://www.jobs.bg/f1968936, някой знае ли нещо за фирмата? Пише, че не била българска, дано не е измама

# 743
  • Мнения: 2 068
Допадна ми тази обява http://www.jobs.bg/f1968936, някой знае ли нещо за фирмата? Пише, че не била българска, дано не е измама
Не ги намерих в познатите борси за товари.
За първи път ги виждам. Не бих се доверила.

# 744
  • Мнения: 5 435
Допадна ми тази обява http://www.jobs.bg/f1968936, някой знае ли нещо за фирмата? Пише, че не била българска, дано не е измама

Пуснахте ли СВ по тази обява? Изглежда интересна, може да се докарат допълнителни доходи. Нека някой от по вещите да изкаже мнение. Peace

# 745
  • Мнения: 1 732
Допадна ми тази обява http://www.jobs.bg/f1968936, някой знае ли нещо за фирмата? Пише, че не била българска, дано не е измама
Не ги намерих в познатите борси за товари.
За първи път ги виждам. Не бих се доверила.

"Минимум 800 оферти на ден?" Shocked

# 746
  • Мнения: 79
Допадна ми тази обява http://www.jobs.bg/f1968936, някой знае ли нещо за фирмата? Пише, че не била българска, дано не е измама
Не ги намерих в познатите борси за товари.
За първи път ги виждам. Не бих се доверила.

"Минимум 800 оферти на ден?" Shocked

Това е пълна измама. Тези обяви се публикуват по сайтовете за фрилансери, след което някои кандидатстват като агнеции за тези обяви и ги пускат при технически неизпълними условия.

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета, кога смятате, че е уместно да се поиска увеличение на заплатата? От едва 4 месеца съм на тази работа, но обемът на работа се е увеличил, включително ми се възлагат нови отговорности и твърдят, че се справям по-добре от предишната колежка.
Има ли някакъв минимален срок, като например да изтече изпитателният срок, или нещо подобно? Как е правилно да подходя?

# 748
  • Мнения: 79
Момичета, кога смятате, че е уместно да се поиска увеличение на заплатата? От едва 4 месеца съм на тази работа, но обемът на работа се е увеличил, включително ми се възлагат нови отговорности и твърдят, че се справям по-добре от предишната колежка.
Има ли някакъв минимален срок, като например да изтече изпитателният срок, или нещо подобно? Как е правилно да подходя?

След приключване на изпитателния срок. Ако вече е изтекъл, при всяко ново задължение, което ти се вменява имаш основание да си поискаш увеличение, особено след като ти казват, че са доволни.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 17:13 от Red_Hot

# 749
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте!

Аз идвам да се похваля, че днес подписах договор с един месец изпитателен срок. Отделно пък в обедната почивка ми се обадиха да ме поканят на второ интервю за желаната от мен специалност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт