Работа, CV-та, HR-и, съвети - 33-ра тема

  • 86 409
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 16 038
сапьорка, браво на детето за справянето. А на тебе - че си отгледала такова будно дете.   bouquet
Че повечето от наборчетата и са вечно мрънкащи, лежащи у дома и изискващи мързелчета.

# 706
  • Мнения: 80
Още при регистрацията ви питат какви евентуални длъжности бихте искали да заемете.Освен това аз примерно им поставих и още 1 ограничение за работното време.Мисля,че имаме право на 3 отказа.Обаче ти можеш да отидеш на интервюто и да накараш интервюиращите да ти напишат,че отказа е техен.Отписването е в 7 дневен срок и в БТ и в НОИ.
При мен също няма обяви за кандидатстване от седмици,но не се и ядосвам,т.к. ще глегам малката поне оше 2-3 седмици и никой не знае точно колко.

# 707
  • Мнения: 77
И аз нямам представа как стоят нещата там.
Ами канят ме, предполагам, защото работата им е да намират работа на регистрираните при тях. Проблемът им, обаче е, че не искат СВ-та, нито пък провеждат интервюта кой къде си търси работа. Вероятно, защото 99% от регистрираните там биха започнали навсякъде.
Впрочем, ако някой знае как стоят нещата с предложенията от Бюрото, моля да ни светне. Какви са ми правата и отговорностите. Моя е грешката, естествено, че не попитах когато се регистрирах, но и те наблегнаха единствено на това да се явявам всеки път навреме за подпис  Crazy

Ариана, ако не те устройва работата, която ти предлагат от бюрото по труда, трябва да помолиш работодателят да напише, че той отказва да те наеме на работа и да посочи причината, поради която се е отказал. В никакъв случай отказът не може да бъде и от двамата, както и от теб. В този случай ще ти спрат обезщетението от НОИ и ще те отпишат от бюрото по труда. Аз имах един такъв случай, при който бях извикана на интервю в счетоводна къща. Не исках да приема работата понеже беше само за 6 месеца и заплата 300 лв!!! Казах си да работя за мизерни пари и то за 6 месеца и после пак наново да търся работа, няма да стане. И какво ме топлят 6 месеца стаж, като навсякъде искат минимум 2 години, вече гледам искат по 3 до 5 години стаж!!! И си казах по-добре да изчакам, отколкото да си блъскам главата за 300 лв. Тогава въпросният работодател написа, че отказът е от него и от мен и когато отдох в бюрото по труда ми казаха какво е това нещо. Не може да имаме отказ и от двете страни. Обясних й ситуацията, а тя ми каза щом ти не искаш значи трябва да ти спрем обезщетението. И аз полудях и повдигнах тон на лелката как може да постъпват така, не стига че никой не ме е питал искам ли тази работа, ами направо ми я тикат в ръцете и ако откажа ми спират и малкото пари, на които разчитам докато съм безработна! Къде отива свободният избор?? Явно нямам право на такъв! И тогава като й се изперчих и тя ми каза тихичко да отида пак при работодателя и той да напише, че е само от него отказа и тогава няма да ми спрат обезщетението. Чак след този случай се светнах по въпроса. Така че, ако не искаш да започваш, трябва да пише, че отказът е от работодателя!

# 708
  • София
  • Мнения: 6 010
А при какви условия можем да се запишем на борсата и да получаваме обезщетение? Има ли минимум трудов стаж? И колко време след напускане на последната работа можеш да се запишеш?

# 709
  • Мнения: 79
А при какви условия можем да се запишем на борсата и да получаваме обезщетение? Има ли минимум трудов стаж? И колко време след напускане на последната работа можеш да се запишеш?

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1182828

# 710
  • Мнения: 1 446
сапьорка, браво на детето за справянето. А на тебе - че си отгледала такова будно дете.   bouquet
Че повечето от наборчетата и са вечно мрънкащи, лежащи у дома и изискващи мързелчета.


За щастие не е точно така. Има някакво пробуждане,което много ме радва. Една млада кандидатка ми каза преди ден по телефона--аз виждам,че българите сме много повече, и затова ще се върна! Искам да я оправим тази държава.  Peace

# 711
  • UK
  • Мнения: 4 308
А тези, които сте записани в БТ, да сте наясно има ли някакви актуални програми за курсове, обучения, каквото и да е, за заети лица вмомента? "Аз мога" свършва тази година нали, чува ли се за нещо на нейно място от тази година или други програми свързани с повишаване на квалификацията и преквалификация за работещи?

# 712
  • Мнения: 538
Последната вълна "Аз мога повече" свършва август 2014 и то без да е започвала в доста случаи. Хиляди още не са одобрени, а одобрените не получават документи за да запишат курсове. Аз съм одобрена от януари месец за немски език от БТ Възраждане София и при всеки опит да поискам уведомление за да избера доставчик на обучение ни казват програмата е замразена и намекват да не се надяваме особено. newsm78

# 713
  • UK
  • Мнения: 4 308
Да, аз разбрах, че голям батак станал с тая програма, че много хора, които са подали документи увисват. Така или иначе разбрах, че няма да се оправят нещата и няма да я продължават, няма да набират нови кандидати тази есен, нали така? Затова питам за нещо различно и друго пак за работещи за предстоящата година 2014.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2013, 18:30 от dejie

# 714
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Здравейте, може ли някой да ми даде информация за IBM? Предлагат ми договор, но четох ужасяващи неща за експлоатация в кол центъра, а двойно повече ме разколебава новината, че ще се работи на 3 смени ...

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Започнах работа на 4 часа. Не ми харесва, приемам я, като нещо временно, докато си взема изпитите и завърша семестриално, може би до края на годината.
Единствения плюс, е че ми е близо до дома и мога  да си водя детето на училище.
Заплата 170лв. и връзки, за да започна.  #Cussing out
Е това положението....

# 716
  • Мнения: 1 446
Здравейте, може ли някой да ми даде информация за IBM? Предлагат ми договор, но четох ужасяващи неща за експлоатация в кол центъра, а двойно повече ме разколебава новината, че ще се работи на 3 смени ...
Аз наемам за тях,така че нищо не мога да кажа. Според мен е добра възможност. Хубав офис,млади хора,екстри. Страхотна локация и възможности

# 717
  • Мнения: 78
Започнах дистанционната работа за която писах преди. Не е ИТ фирма, но ми харесва, че мога да си работя от вкъщи, не се налага да напускам първата си работа и се чувствам удовлетворена. Ще видя нататък какво ще стане.

# 718
  • Мнения: 494
Уж мислех, че като дойде есента нещата ще се раздвижат - нищо подобно  Rolling Eyes
Ходих на 1,2 интервюта - дори не ми се говори за тях - голяма пародия ...
Няма нищо интересно в джобс-а, не знам другаде къде да търся  newsm78
Все още съм на работа, но нещата не вървят хич на добре и не знам. Взех сериозно да се отчайвам, иде зима...

# 719
  • Мнения: 1 037
Здравейте,
бях в БТ 9 месеца, като си търсих активно работа. И сега продължавам, а отникъде няма дори светлинка. Tired
Да не говорим, че това, което съм работила е доста специфично и в момента няма никакво търсене. ooooh!
Прерових джобса, ама няма и няма, имаше 2-3 обяви, кандидатствах, но отникъде не се обаждат. ooooh! Sad

Общи условия

Активация на акаунт