Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 28 тема

  • 26 705
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 265
Заради усвояването държи и той. Ще говорим, ама аз самата като знам, че е по-добрата форма и гледам да търпя доколкото е възможно. Както и да е, скоро сигурно ще опра до желязото и ще се неутрализират   Wink

За развеселяване: снощи гледах в нета какви невероятни машинки за следене на бременност и бебета има и явно толкова съм се впечатлила, че през нощта сънувах как си купувам устройство за мерене на шийката в домашни условия  Crazy

# 706
  • Мнения: 96
Честита Нова Година, момичета!Пожелавам ви много здраве, търпение и пухкави бебоци на термин!И спете сега, че после сънят ще е само химера! Grinning Hug

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Честита Нова година! Пожелавам на всички здраве, доносени бебета и щастливи моменти!
Днес бях на преглед и се оказа, че шийката се е скъсила с 2 см и е 3,5-4 см. Вашите колко са? Пак се включвам активно в клуба и скоро ще правим серклаж.

Успех, момичета!!!

# 708
  • София
  • Мнения: 265
Моята беше 2,9 преди 2 седмици, като при мен е късно за серклаж.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 368
ЧНГ и от мен, момичета! Приятно и спокойно лежане до термин и после да си получим подаръците Simple Smile))

Ползвам да питам, някоя от вас пие ли магнезия си под формата на диаспорал? Имате ли грижи с него?Хич не ми понася, а моя лекар много държи да е точно това, а не вариантите на хапчета.
Аз го приемам от няколко седмици, но нямам оплаквания. По кое време го взимаш? Моят лекар каза изрично да е вечер преди сън. Peace

# 710
  • София
  • Мнения: 265
Сутрин и вечер, проблемът е, че трябва да е час преди хранене. Което доста ми разбърква стомаха/червата. Последно се споразумяхме на 2 часа след хранене, което е една идея по-добре. След две седмици съм на преглед и съм почти сигурна, че ще опра до железни добавки, което ще оправи нещата.

# 711
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте и от мен.  Присъединявам се към групата на "лежащите" въпреки че не мога да кажа, че много лежа, но.... с едно малко дете е трудно да лежиш. Признавам, че не съм чела назад, но съм малко притеснена и се включвам така рязко в темата ви с въпрос, но първо да разкажа за мен:

Преди 2 седмици в 12 г.с. ме приеха в болница с отлепване на плацентата около 4 см, което по думите на доктора било доста голям участък.  Освен това ми откриха и миомен възел 4 на 6 см, който доктора каза, че ми е последна грижа сега, докато не износя бебето. Пия дуфастон 3*2, но сега започвам да го намалям вече, че ми казаха плавно да се спира. Изписаха ме след една седмица и до преди 3 дни нямах нищо, а сега от 31-ви насам имам едно кафяво течение, но не е само леко зацапване, а си изтича доста. Сменявам ежедневни превръзки, защото се пълнят. Лекарите бяха казали, че щом е кафяво няма проблем, щом не е червена кръв, а и една приятелка каза, че е била по същия начин с обилно кафяво течение няколко дни, но аз се притеснявам. Утре съм на лекар, но ми се искаше да се поуспокоя, ако и на някоя от вас й се е случвало и не е проблем.

Още веднъж се извинявам, че не съм "в час" с обсъжданите теми и ви моля да не ми се сърдите. Ще намеря време да изчета  bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 265
Щастлива жена, нямам опит с подобни проблеми, така че освен да ти пожелая бързо да се разминат - не мога да съдействам. Хубаво е, че още утре си на лекар. Пожелавам то да се наспиш добре доколкото ти е възможно и всичко да е на 6   bouquet

# 713
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Щастлива жена,дано всичко е наред утре  Praynig
Аз имах голямо отлепване,лежах плътно на инжекции почти до към 5-6 месец  Peace
докато се изчисти хематома от отлепването тече кафява кръв около месец може да продължи..)))
много лежане,лежане и пак лежане..))) Hug

# 714
  • Мнения: 129
Честита Нова Година и от мен, настоящи и бивши лежанки. Дано 2014-та ни донесе прекрасни, здрави бебчета!!!  baloni baloni baloni baloni baloni

Аз малко ви поизоставих и не пиша вече често,.но това е, защото вече съм активна хаймана, нямам спирачки, не ме свъра на едно място. Да чукна на дърво се чувствам добре и наваксвам изминалите месеци, в които не ставах от леглото  Simple Smile

Щастлива жена, вярвам, че всичко ще е наред!!! Аз от самото начало получих отлепяне, някъде в 6 г.с. Доста полежах и си попийвах сумати хапчета. При мен беше трудно задържането от най-малкото и прокървявах, но с Божията помощ успях. Имаше лекари, които ме бяха отписали, но аз бях упорита и се бях зарекла, че няма да загубя това бебе, въпреки всичко и всички. Моя съвет е да си пиеш хапчетата и повечко почивка  Hug

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Щастлива жена, аз също бях с отлепяне още в началото, но с доста лежане и хапчета се оправих. Нормално е да изтича кафяво. Чакаме те с добри новини!

# 716
  • София
  • Мнения: 558
Благодаря ви за информацията и подкрепата.  В петък бях на преглед и докторката ме успокои, че с бебето всичко е наред, мърда, прави кълбенца, маха с ръчички и най-вероятно това е стара кръв останала по кухините на матката, която се оттича сега.  Сега съм си вкъщи и се старая да почивам максимално. Отдала съм се на любовни романи  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 717
  • Мнения: 747
Щастлива жена,уелкъм в темичката на лежанките  HugСамо като видях ника ти и ми се стори доста познат, а то - и ти си мама на Октомврийче  Laughing Няма страшно от кафявата кръв, не се тревожи, тялото ти се изчиства от кръвоизлива. Ще потече така известно време, ще премине в жълтеникаво течение и накрая ще изчезне. Знам чувството как се молиш винаги, когато поглеждаш към тоалетната хартия кръвта да е кафява, а не червена. Навика да проверяваш хартията остава докато не родиш  Crazy
С повечко лежане, без вдигане на тежко ще стане. Знам, че ти е ужасно трудно с палаво и малко дете да спазваш горепосоченото. Опитвай се максимално. С всеки изминал ден разлепеното се залепя. Феталния фибронектин е въпросното лепило, а ритничетата на бебо също много спомагат за залепянето. Вярвай, че ще успееш, щом си тук си на правилен път  Hug

# 718
  • Мнения: 129
Лежащи мами къде сте бе - лежите или хайманосвате?!?!?! Никакви ви няма! Напоследък много замря темата, дайте да я съживим малко  Simple Smile

 Хайде всички на отчет!!!   Naughty

# 719
  • София
  • Мнения: 1 368
Лежащи мами къде сте бе - лежите или хайманосвате?!?!?! Никакви ви няма! Напоследък много замря темата, дайте да я съживим малко  Simple Smile

 Хайде всички на отчет!!!   Naughty
Ето ме мен на отчет. Днес съм на преглед. Дай Боже всичко да е наред.
Хе хе, ма то при теб не останало. Пожелавам ти да имаш леко раждане и едно здраво бебче. Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт