Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 28 тема

  • 26 689
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 276
Честито бебче
Да ти е жив и здрав и много много да ви радва Simple Smile)) на всички пожелавам да стигнем го там и да напълним темата с мнохо бебоци
Не съм писала отдавана но при мен нещата се по усложниха тъкмо се закрепи шийката в този момент ба 17 мм и хоп ингвинална херния

Сега иск лежане заради нея
Не че успявам
Сега остава да се надявам че бена да се налага операция от хернията ако не се усложни
Планиране  секцио в майчин дом заедно с него и операция на хернията
Но ще гледам позитивно и дано стигнем всички до успешен финал
Обаче днес бях на преглед и всичко е ОК с бебка 1 130 Simple Smile
Малко желязо и белтък ми изписаха освен това продължавам с магнезия и утрогестсан и лежане
Дано темата се раздвижи с мнохо хубави новини Simple Smile))))
Puvai вярвам че всичко ще е наред при теб
Грешки стават а кости със д важфн показател а той е добре:)
Emilka и аз моят дим го усещах по малко и изпитвах една чаша студена вода да го събудя
Сега не мога да го накарам да седне за секунда Simple Smile)
Лека нощ  на всички Simple Smile

# 751
  • Мнения: 1 270
Привет дружина. Не съм ви чела назад, но видях, че темата прехвърли 50 стр. и по правилата на форума трябва да се пусне нова. Някой има ли желание или пак аз да ви я направя?
На всички родили честито, на останалите кураж.

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 676
скрита Фуста, ще се радваме да пуснеш новата тема  Hug.
milencheto, честито бебче. Да ви е жив и здрав!

С лекарката ми вчера решихме, че ще изчакам да дойде д-р Стратиева от София и да ме прегледа на 4Д. Била много добра и имала сертификат и практика в Лондон по ФМ. Тя ще огледа всичко и ще прецени за риска от Даун. Ако според нея е висок, ще ми направи веднага амниоцентеза. Ще съм в 16-а седмица. Шийката ми все още се държи на 3-3,3 см и се надявам да се задържи така с много лежане и утрогестан. След прегледа ще мислим за серклажа. Дано не стане късно, но нали може да се прави до 19-а седмица?

# 753
  • Мнения: 240
pival защо с такъв размер на шийката ще правите серклаж, не е чак толкова къса. Доколкото аз съм чела по въпроса най-добрият период е 12-16 седмица, като на доста места се правят до 20 г.с. така, че спокойно  няма да е късно. Даже в един форум четох за момиче което е направило в 26 г.с. със  шийка 2 см. и разкритие, и има живо и здраво бебче. По отношение на БХС за Даун както предполагам си чела, резултата може да е фалшиво положителен и респективно фалшиво отрицателен. По този повод на една моя позната риска и беше 1:5, а амниоцентезата отхвърли наличието на хромозомна аномалия.

# 754
  • на земята
  • Мнения: 4 096
 Ели_Г,няма да е късно,всичко ще е нормално,стискаме палци..))) Hug

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Ели_Г, имам цервикална недостатъчност и предишната бременност получих пълно разкритие и пролабирал мехур за няколко дни. Последва серклаж на горещо, но не се оказа успешен, затова сега ще е превантивен.

# 756
  • Мнения: 240
Сега разбирам  Simple Smile. Имаш време не се тревожи  Hug   Hug  Hug

# 757
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Честито на новите майчета!

Стискам палци, момичета!
 
и чакам новата тема  Joy

# 758
  • Мнения: 38
Здравейте,много се притеснявам,днес не съм усещала бебчо,нормално ли е,в 36 седмица съм!Моля дайте съвет!

# 759
  • Мнения: 276
С напредването при някои бебоци движенията намаляват те спят повече и нямат толкова място
Но поне 1-2 пъти на ден трябва да се усети
Първия път беше мързеливо бебе и пиех една чаша много студена вида лягах да съм в покой и усещах
Но не знам препоръчвам ти ако смяташ че е по малко активен да ти чуят тонове аз веднага бих отишла но съм си такава по притеснително и сега със всички мои усложнения съвсем
Ако си от София в клиника щерев има денонощен дежурен лекар звъни там за други не знам но там ще получиш внимание
Не подценявай и върви ако се притесняваш на доктор
Сигурна съм че всичко ще е наред
Пиши как сте
Прегръдки  bouquet

# 760
  • Мнения: 38
Благодаря за отговора,дано всичко е наред,утре дали е късно да отида на лекар?

# 761
  • Мнения: 1 270
Бъдещи майчета заповядайте в НОВАТА късметлийска тема.
Ако има нещо, което бихте искали да се сложи като информация може да кажете, ако съм пропуснала да отбележа някой моля да ми пише  Laughing
Сложила съм линк към темата, в която пишат майки минали от тук. Не се колебайте да задавате своите въпроси и там или да споделите своите емоции както сега, така и след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт