Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 28 тема

  • 26 699
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 265
Дано всичко да е пушка на прегледа, Desisue  Peace

Аз лежа и чакам моя преглед в четвъртък. Дотук не ги усетих дните, празници, малко посетители, после една седмица дъщеря ми беше болна и си кукахме заедно. От днес съм самичка и трябва да си мисля забавления Wink

Гони ме леко параноята (предполагам в рамките на нормалното) но се старя да не се давам. Сега чакам да закова 32ра и ще се поуспокоя малко.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Добър ден!
Аз от месец съм във вашата група  Hug. Лека бременност на всички и успешен финал!

# 722
  • София
  • Мнения: 1 079
Ей ме и мен,пазя си леглото,почти не мърдам и така до края май ще сме.Правиме леки разходки с таткото като си дойде от работа,в събота и неделя също по малко и толкова.
Бебчо се развива добре,кръвопотока към него се е подобрил и шийката ми е запазена.Дано да изкараме по-дълго време заедно Praynig
След голямото плюскане по празниците кантара рязко скочи badscale бебчо бърка пикочния ми мехур с батут и всичко ни е ок Joy

Цветно ,верно не останало при теб fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
desisue ,Успех на прегледа и да ни се похвалиш после Peace
Тристана И аз само я дебна тая 32 г.с. и после мисля,да съм по-спокойна tooth
pival Тази темичка е късметлийска,влизаш,лежиш,лежиш и излизаш с вързопче/та  ylinfant

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 676
jul_j,  Hug, ще е успешна за всички.

Вие имате ли серклажи? На мен скоро трябва да ми го направят. Моята първа цел е 29-а седмица

# 724
  • София
  • Мнения: 1 079
jul_j,  Hug, ще е успешна за всички.

Вие имате ли серклажи? На мен скоро трябва да ми го направят. Моята първа цел е 29-а седмица

Аз не

# 725
  • София
  • Мнения: 265
И аз не. Късно установи скъсяването и нямаше как. Само на хапчоляци и утрогестан съм.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Аз си имам цервикална недостатъчност, но се надявам със серклаж да успея този път. Сега шийката ми е 3,4-4 см и съм в  пълен покой и на хапчета. Около празниците се скъси с 2 см Sad.
Успех, момичета!

# 727
  • Мнения: 248
Здравейте момичета!
Пожелавам на всички успешно лежане и да дочакаме прекрасни  smile3504 накрая.
Искам да ви попитам дали вашите бебчета се движат и по колко. Моя мъник се мести от време на време, но като че ли е доста лежерен и понякога се плаша дали всичко е наред. Как е при вас?

# 728
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен аз на 16 януари влизам в 9 месец което пожелавам на всички мами в късметлийската темичка,от 26 седмица съм с вас и ви чета редовно.Аз още не съм си гласила багажа за родилното,но май вече е време Simple Smile  в петък съм на запис,а някоя родила мама знае ли кога се спират хапчетата-пия магнерот 3х2  и верапамил.Целувки на всичкииии Heart Eyes

# 729
  • София
  • Мнения: 265
Pival, всичко ще е наред  Peace Кога ще ти го слагат? За първи път ли ще ти слагат? Аз съм решила да повдигна въпроса сериозно при - живот и здраве - следваща бременност. Първото дете родих 35т/36та седмица, сега лежа от 25та, ще търся начин да се презастраховам.

Emilka, ми нормално се движи, доколкото мога да сравня с предната ми бременност. Доскоро ме риташе в мехура, цялата се свивах и получавах контракции Sad Сега се врътна леко и е по-приятно. През 2-3 часа за 15-20 мин е активен, ако това те ориентира. Чукам му по корема ако ми домъчнее  Grinning или си вдигам дупето на възглавница - и 2те неща го активират.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Оф, момичета, имам нови притеснения Sad((. Сега ми се обади лекарката, че ми е висок рискът за даун 1:85. Предлага по-ранна ФМ и амниоцентеза... Страх ме е от процедурата, заради аборт. Сега чета за добър специалист в Пловдив за амнио или да ходя до София, ако изобщо има часове...

# 731
  • София
  • Мнения: 1 079
Оф, момичета, имам нови притеснения Sad((. Сега ми се обади лекарката, че ми е висок рискът за даун 1:85. Предлага по-ранна ФМ и амниоцентеза... Страх ме е от процедурата, заради аборт. Сега чета за добър специалист в Пловдив за амнио или да ходя до София, ако изобщо има часове...


Не и се притеснявай толкова на амниоцентезата,аз я правих в 17г.с. при Д-р Михова в МБАЛ Надежда.Бях с краткотрайна пълна упойка и нищо не усетих,лежах непрекъснато една седмица след процедурата и когато си получих хубавите реултати бях много горда и щастлива!Сега съм спокойна,че бебешора ми е здрав!

# 732
  • Мнения: 240
Здравейте лежащи, смели и силни бъдещи мами  Simple Smile Да се представя на кратко - в 22 г.с. съм, с термин 22.05., първа бременност, но предвид темата в която пиша тази дата ми се струва като мираж. Накратко - в 16 г.с. ми констатираха скъсяване на шийката на 30 мм, в 18 г.с. лежах за задържане и сега отново пиша от болницата Cry. В сряда отново ми гледаха шийката и ми казаха, че е същите размери и няма вклиняване на мехура, поради което док ми отказа секрклаж с мотив, че при тези показатели не се налага. Въпреки това умирам от страх, плача и лежа – голяма забава  Simple Smile. Освен горните екстри при сегашният ми престой в болницата и след преглед от нефролог установиха, че имам и хидронефроза - задържане на урина в легенчетата на бъбреците,  която е в резултат от нарастването на плода. Естествено не можаха да се сдържат ами, че и бактерии ми откриха и......хайде на антибиотик.
Уж на кратко щях да се представям пък то какво стана, а я си представете да беше на дълго  Grinning, извинявайте ако съм досадила на някой с болежките си. Радвам се, че ви намерих и се надявам с вас да ми минава времето по бързо  Hug

# 733
  • София
  • Мнения: 265
Здрасти, Ели_Г Simple Smile Няма да плачеш, ти пък. Всичко ще е наред, виж как държиш ниво с шийката, пък не е като да е безумно къса.

Ще си кукаме тука и ще мине времето неусетно   bouquet

# 734
  • София
  • Мнения: 1 368
Връщам се с добри новини от прегледа. Бебо е прасъл, добре е пу-пу, благодаря за палчетата.  Heart Eyes От миналия месец имах разрешение да ставам и да се разхождам за кратко, а сега вече мога да си се движа съвсем нормално. Wink
Тристана, успех на прегледа в четвъртък.
jul_j и при мен кантара се раздвижи доста, но после ще му мислим, важно е да си износим вързопчетата до термин.
 И моята първа цел е 29-та седмица, после 32-ра, после 36-та.
pival , пожелавам ти всичко да е наред и със серклажа и с амниото. Praynig Hug Моята сестра в 19 г.с. отивайки на рутиен ехографски преглед и откриха излязъл околоплоден мехур и шийка 0.9 мм. Направиха серклаж на горещо. Доктора прибра мехура и докара шийка 2 см. С лежане и хапчета роди момиченце с планово секцио в 38 г.с. Пожелавам същия хубав финал и при теб.
Petinka1989 и при теб не останало. Леко раждане и здраво бебче. Hug
Ели_Г, бързо да излизаш от болницата. Няма да плачеш, знаеш че мъничетата всичко усещат. Както казват момичетата тук, темата е късметлийска и от нея се излиза само с бебче. Heart Eyes

Последна редакция: пн, 13 яну 2014, 21:55 от desisue

Общи условия

Активация на акаунт