Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 28 тема

  • 26 707
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Ей момичета горе главите,всичко ще е наред,мислете позитивно,всички от темата сме щастливи с рожбите си,темата е късметлййска HugБебоците всичко усещат,бъдете усмихнати и спокойни,времето ще мине бързо и неусетно,не унивайте,бъдете силни ,най красивото и милото предстои  Hug
desisue ,браво за добрите реултати Peace
 Ели_Г ,не се притеснявай,всичко ще мине,скоро да с прибереш у дома живи и здрави,май месец наближава,мисли за бебче и бъди силна  Hug
На всички  Heart Eyes

# 736
  • Мнения: 240
Благодаря  на всички за топлото посрещане  Hug. Чакайте да ви разкажа какво ми се случи днес в болницата - до сега винаги съм попадала на свестни момичета с които сме съжителствали мирно и тихо днес обаче дойде една жена уникално странна. В началото ме лъхна остра миризма на цигари и нещо застояло, а то се оказа, че госпожата отглежда улични котки и кучета, като има собствени 13 котки и 15 кучета (да поясня, че не съм против хуманното отношение към животни, а излаагам тези факти за да добиете представа за личността). Направиха и конизация и я докараха обратно в стаята, като преди това се разправя за това, че трябвало да си маха сутиена за операционната, както и, че ще присъстват двама млади лекари, които са част от екипа на лекуващия и лекар. Та слагат я на леглото и жената решава да си пусне музика на телефона, а честно казано точно в този момент не исках да слушам музика, а и не смятам, че някой трябва да ми я натрапва. Казвам и аз ако обича да си сложи слушалки и се започна една тирада - да спра телевизора, че мразя животни и т.н., не и останах длъжна естествено  Simple Smile, но това същество се обърна и ми каза, че някой хора не заслужавали да имат поколение - представяте ли си? Както бях добре два дена, без грам болки толкова се разстроих и толкова реви изревах, че тъпите болки пак се върнаха. Надявам се да не съм ви досадила много и историята за лудата любителка на животни да ви е разведрила малко  Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте и от мен Simple Smile Аз скоро давах отчет, но да кажа пак, че за сега уж всичко е наред. Кафявото течение продължава, но вече  е доста по-слабо. Надявам се скоро да изчезне напълно. Praynig
Записах си час за ФМ при д-р Марков чааак за 24.02. направо нямам търпение вече  Joy

Стефи,
спомням си, че се записа при юлките и там се засякохме за втори път, но после не си се включила и не знам какво е станало с теб. Надявам се всичко да е наред  Praynig Hug

Pival, знаеш, че имаш силно гуш от мен  Hug Ти заслужаваш да стигнеш до финала и ЩЕ стигнеш, чуваш ли, момиче! Радвай се, че рано са хванали нещата в ръце докторите и всичко ще е наред. За Даун и амниото, опитай да си максимално позитивно настроена Praynig Най-важно е спокойствието и при положение, че ще ти даде 100% сигурност и спокойствие - направи го!

Ели_Г, защо й се връзваш на приказките на тая. Я се стегни и не й обръщай внимание. Даже ще й ревеше. Лелеееееееее, това чудо не заслужава една сълзичка да пролееш заради нея. направо яд ме хвана. как бих я "нахранила". Нито ме знае, нито ме познава, ще ми обяснява тя дали заслужавам или не дете да имам. да ходи котките и кучетата да си гледа там и да не говори много. Недей да си причиняваш лошо на теб и бебчето заради някаква откачалка. Не го заслужава! Пълен иггнор и мисли само за малкото човеченце, което има нужда от твоята положителна енергия! Hug Hug Hug

Хайде момичета, лека нощ от мен! на тези на финалната права желая леко раждане, а на другите - бързо да минават дните ни до заветните седмици Hug Praynig


# 738
  • Мнения: 240
Щастливке права си, но докато го осъзная  вече се бях съдрала от рев  Simple Smile. За д-р Марков съм чувала само хубави неща, поздравявам те за избора. От мен  Hug  Hug  Hug и ако ме изпишат днес ще се похваля.

# 739
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 Щастлива жена ,аз бях при д-р Марков на ФМ,да чака се доста,но  доктора е невероятен специалист  Peace
Ели_Г ,такива хора като тази,изобщо не заслужават внимание,не си заслужава дори да ги погледнеш  ooooh!

# 740
  • Мнения: 918
Оф, момичета, имам нови притеснения Sad((. Сега ми се обади лекарката, че ми е висок рискът за даун 1:85. Предлага по-ранна ФМ и амниоцентеза... Страх ме е от процедурата, заради аборт. Сега чета за добър специалист в Пловдив за амнио или да ходя до София, ако изобщо има часове...


Нали знаеш, че много често кръвният тест дава фалшиви резултати? Аз изобщо бях го отказала и разчитах единствено на ФМ. Моя приятелка се беше нашашкала заради такъв резултат, а накрая роди здраво бебе.

Emilka, първият ми син не се движеше много и даже понякога го побутвах леко, за да го накарам да ми се обади. После си дадох сметка, че никога не съм усещала движения отпред на корема си, единствено от двете му страни. Може би плацентата ми е била прикрепена отпред и не съм усещала някои от движенията. Разликата с бременността с втория ми син беше голяма - него го усещах почти постоянно.

Иначе и аз броях постоянно седмиците и се надявах първо да изкараме до 28-ма, после до 30-та, после до 32-ра, и така. Толкова ми е познато. С първия изкарахме чак до началото на 40-та, но вторият се появи още през 32-ра.

# 741
  • Мнения: 248
Emilka, първият ми син не се движеше много и даже понякога го побутвах леко, за да го накарам да ми се обади. После си дадох сметка, че никога не съм усещала движения отпред на корема си, единствено от двете му страни. Може би плацентата ми е била прикрепена отпред и не съм усещала някои от движенията. Разликата с бременността с втория ми син беше голяма - него го усещах почти постоянно.
Ох, благодаря ти за успокоението fatoumata , имах нужда, че цяла нощ не съм спала да следя дали мърда. В интерес на истината на ФМ в 22-ра седмица ми казаха, че плацентата ми е предно разположена, но не знаех, че това има нещо общо с усещането на движенията. Отново благодаря   bouquet

# 742
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 pival ,ако си над 30-35 риска в повечето случай излиза по висок..)))
Ако решиш за амнио само в София,и един двама добри специалисти,според няма нищо страшно..)) не е като едно време..)))но мисля,че в тези седмици е късно за амнио..)))Съвета ми е да отидеш на ФМ при добър лекар в тази област.д-р Марков например..)))В 12-13 седмица се измерва за Даун и се прави Фетална морфология,тогава какво ти казаха?
emilka,обърках цитатите  Laughing
успокой се,всичко ще е наред  Praynig

Последна редакция: вт, 14 яну 2014, 12:15 от *лаленце*

# 743
  • Мнения: 248
emilka ,ако си над 30-35 риска в повечето случай излиза по висок..)))
Ако решиш за амнио само в София,и един двама добри специалисти,според няма нищо страшно..)) не е като едно време..)))но мисля,че в тези седмици е късно за амнио..)))Съвета ми е да отидеш на ФМ при добър лекар в тази област.д-р Марков например..)))В 12-13 седмица се измерва за Даун и се прави Фетална морфология,тогава какво ти казаха?
????  newsm78
Нещо не схванах... аз съм в 31-ва седмица, какво амнио? Рискът ми за Даун от 11 г.с. е 1:19 000, но сега не схванах защо отново ме пращаш  Blush

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Лаленце, другия месец ще навърша 34. Не е късно за амнио, правят е от 16-19 седмица. На ехограф всичко е наред, костицата е 1,4. По принцип бебо върви със седмица напред, дали това оказва влияние. Днес съм на преглед и ще ми обясни лекарката. Ще правя по-ранна фетална, ако преценят амнио. Мисля да направя две консултации, каквото и да кажат. При мен трябва да се направи и серклаж.

# 745
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 pival,всичко ще е наред..)))Да не е късно,навреме е..)))

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 676
Днес съм на преглед и ще имам яснота. Предлагат да направят по-ранна ФМ и тогава да се реши за амниото. Дали само прегледа може да отхвърли риска? Ще направя две консултации. Притеснена съм от последствията от амниото Sad

# 747
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Мисля,че ако отидеш на добър специалист,може  Peace
Иначе от амниото няма последстия,както едно време..)))Нека да мине прегледа и ФМ,не гомисли сега това амнио,няма да се наложи..)))
Отиди при читав доктор за ФМ..)))стискам палци прегледа да мине и всичко да е ок  Praynig

# 748
  • Мнения: 918
Днес съм на преглед и ще имам яснота. Предлагат да направят по-ранна ФМ и тогава да се реши за амниото. Дали само прегледа може да отхвърли риска? Ще направя две консултации. Притеснена съм от последствията от амниото Sad


ФМ не може да отхвърли напълно всякакъв риск, въпреки че в днешно време е доста надеждно средство. От друга страна, има генетични заболявания, които не се изследват при амниото. Изобщо в живота гаранции няма.
Аз имам изключителни трудности при износването на бременностите, затова амниото за мен не стоеше като опция. Кръвните тестове отказах най-вече заради тяхната несигурност. Бях си внушила, че с моя късмет ще излезе някакъв ненормален резултат и ще откача окончателно #Crazy
И двата пъти си направих ФМ с най-добрите възможни специалисти и апаратура и реших, че тази гаранция ми стига. През останалото време броях седмиците и се молех за успешен финал.
Желая ти успех на ФМ и резултатите да са достатъчно окуражаващи.

# 749
  • Мнения: 88
Здравейте дружина. Виждам има раздвижване на темата, дано само с хубави новини да се пълни. Не съм писала от мнооогоооо отдавана, но не исках да товаря аудиторията с тежката ми бременност.
Искам да се похваля, че на 8.01.2014 г. родих моя малък принц Давид. Точно в 36 г.с. Раждането не бе планувано, получих инфекция, но нещата вече са ОК.
Пожелавам успех на всички ви и не се отказвайте никога, колкото и трудно да е!

Общи условия

Активация на акаунт