Плетем, плетем на плажа, че дупето загар да хваща! - 90

  • 80 308
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3
Асефа,благодаря за схемата за ръкавичките!твоите изглеждат мн по-нежни заради по-тънката прежда.... Peace

# 31
  • Мнения: X
хоп и аз тук   bouquet

# 32
  • Мнения: 208
Като говорите за одеяла аз съм приготвила да плета това, но преди него има един куп запланувани неща та ще видим кога ще е


# 33
  • Мнения: 34
asefa, много е красиво! Може ли да споделиш схемата?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 178
Това е последното, което направих: Сложих му и подплата, за да не слагам нищо отдолу. Мисля, че плетката е като тази, която асефа е ползвала за панталоните на детето си.

Това е и вместо запис. Тук виждам много красиви неща, които ме вдъхновяват.  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 1 655
hmhm, страхотен топ, мм любимо червено, и чудно ти стои, браво!   Nature Sunny

# 36
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
hmhm, много е красив наистина!

Страхотни майсторки сте тук, момичета. Надявам се някой ден и аз да мога да показвам такива красоти.

Вчера поръчах Ализе кашмира и днес вече е при мен. Така че довършвам едно мишле, което плета за дъщеря ми и се мятам на шапките.

Ето и първият ми шал, който довърших преди седмица, но заради гипсирания ми крак все отлагах да блокирам.


 Можеше и повече да го опъна, ама с подръчни материали и като за първи път, толкоз. Не стана съвсем по схемата, че в началото се оплетох в тия наметки, ама някъде по средата му хванах цаката.

# 37
  • Мнения: 208
hmhm  Да плетката е същата много ти е хубав потника ето да покажа и този който плетохме да се носи с панталоните





искам да питам прежда Кайро и Романа с еднаква дебелина ли са? Аз плета само с Романа и сега мисля да си поръчам от сйта Кайро ама да не се окаже че е по тънка  newsm78 моля някой който е плел и от двете да сподели.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 178
Мерси за похвалите Simple Smile
asefa, явно сме били на една вълна Simple Smile
Със здраве да си ги носи детето.
Аз за първи път плетох такъв мотив, но ми хареса как става, а и сравнително бързо върви.
Ужаса, шала е хубав, да оздравява крака ти по-скоро

# 39
  • Мнения: 2
искам да питам прежда Кайро и Романа с еднаква дебелина ли са?
Не са! Обаче, за да се ориентираш как да ги сравниш, ти предагам малко теория, иначе, като им четеш описанието, ще се чудиш, все едно да сравняваш ябълки с круши! Joy

За определяне линейната плътност на преждите се използват различни системи за номериране – метрична и тексова. Метричната е с формат Nm = а /b , където а е дължината на 1 грам нишка, а b  е броят на нишките, от които е съставено влакното(преждата).
Тесковата е с формат tex с х b. Връзката помежду им е, че текс числото е равно на 1000/Nm (с=1000/а) , а b  е броят на нишките, от които е съставено влакното(преждата).

От тук седва: в описанието на Кайро пише tex 50х5, което значи 1000:50=200:5=4м/грам, съответно 400м/100грама. На Романата пише Nm 20/3, което значи 20:3=6.67м/грам, съответно 667м/100грама.

Последна редакция: пт, 26 юли 2013, 15:37 от Сне*инка

# 40
  • Мнения: 208
Сне*инка  Благодаря аз прежда Кайро няма от къде да я видя тук не я продават от магазина за прежди купувам Романа на 4.50 а в сайта Кайрото е на 2.80 голяма си е разликата та затова се чудех какво да правя newsm78


asefa, много е красиво! Може ли да споделиш схемата?







 begg извинявам се че се забавих

# 41
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
hmhm, благодаря за пожеланието.

Мишлето и то е готово, така че се захващам със шапките.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1044868_1 … 4_723608094_n.jpg

# 42
# 43
  • Мнения: 208
Ujasia мишлето е страхотно и аз искам едно такова но няма да се справя  Sad   Sad     хич не мога така по описание

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3
hmhm,страхотно потниче!!!

Асефа,аз съм плела с Кайро и само като гледам ръкавичките мога да ти кажа,че Романа е по-тънка! Peace

Общи условия

Активация на акаунт