Плетем, плетем на плажа, че дупето загар да хваща! - 90

  • 80 307
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
Ujasia мишлето е страхотно и аз искам едно такова но няма да се справя  Sad   Sad     хич не мога така по описание

Не е изобщо сложно. Щом аз се справих, а до преди 3 месеца не знаех как се държат игли въобще. То си е описано ред по ред какво да се прави. Аз понеже не мога да плета с чорапени игли (много заплетено ми изглежда), затова го плетох с обръч, използвайки magic loop. Ако решиш да го правиш, ще помагам с каквото мога.

Loriyn, страхотни кукли  Simple Smile

# 46
  • Мнения: X

Loriyn, страхотни кукли  Simple Smile

Нали  Hug

Не съм ги правила аз. Видях ги в един сайт и исках да ви поздравя с тях Simple Smile

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 13 219
Момичета, търся схема или идея на органайзер за фриволите. Аз си го представям като кутия с кръгло дънце и вътре с джобчета по обиколката. Приемам и всякакви идеи. Совалките за фриволите са мънички, а кълбенцата, с които се работи също са малки. Обмислях да е кръгло дънцето, а по обиколката да са квадрати. Но какво да е капачето? Изобщо в главата ми е хаос, приемам всякакви идеи  Confused

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Само запис. Нещо ме помързява напоследък, но имам няколко бебешорчета покрай мен, за които умувам терлички(може и шапки) Само дето все се оправдавам да ги започна.

# 50
  • Мнения: X
Хванах се да плета ирландска дантела, едно потниче, но нещо не ми върви. Правя го за сефте, мислех че ще ми е интересно, но си предпочитам стандартното плетене  Confused

# 51
  • Мнения: 34
asefa, благодаря  bouquet

# 52
  • Мнения: 34


Ето и първият ми шал, който довърших преди седмица, но заради гипсирания ми крак все отлагах да блокирам.


 
Ujasia, блокирането постоянен ефект ли има или приключва след първото пране?

# 53
  • Мнения: 94
Ето ме е и мен. Лятото не ми е силен плетачески сезон.
Оплетох две горнища на бански, които не издържаха теста с намокряне и спрях. Чакам зимата да се вдъхновя и да плета ръкавички  Mr. Green

# 54
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
Не мога да пиша от опит, защото го правих за първи път, но според това, което прочетох за мокрото блокиране, би трябвало да е постоянен ефектът. Пише, че трябва да се блокира както би искал да стои изплетеното. Аз понеже нямах специални жици за блокиране, ползвах тънки чорапени игли и дълги игли за плетене.
Ето го и след блокирането.
http://images4.ravelrycache.com/uploads/ujasia/175727910/100_6996_medium2.JPG
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1082311_1 … 4_644260660_o.jpg

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 11:56 от Ujasia

# 55
  • Мнения: 6
Да покажа втори номер Сънчо, вече при притежателката си в Родопите-той е нашето планинско момче.


И една "морска"  Малвина, чака баба да се захване с Буратино. Май се очертава да попълваме с нови и нови герои от книжката, само да се захлади, да напали дядо печката и... "времето е наше".

# 56
  • Мнения: 208
Момичета поръчах си прежда Кайро да малко е по дебела от Романа и някак си не толкова усукана единствено не ми хареса това, че във сайта цвета изглеждаше по един начин а като ми я доставиха е доста различен

# 57
  • Мнения: 9 907
американките са полудели по с2с моделите http://www.crochetspot.com/how-to-crochet-corner-to-corner-diagonal-box-stitch/ въпреки че този МК е отпреди две години, сега видях и група във Фейсбук c2c madness Simple Smile  всъщност приятно се получава.

асефа, аз много харесвам Кайро за 1 кука, но е малко мека. Иначе имат няколко много близки нюанса при някои от цветовете и нищо чудно да са ти ги объркали.

# 58
  • Мнения: 3 634
аз пък си поръчах тази
 ooooh!
това моето е диагноза вече..., но как да устоиш на комбинацията от вълна, алпака и коприна  Joy

# 59
  • Мнения: 227
Ох, на баба, много хубави кукли Hug.
Моите момчета също биха се зарадвали, ако можех да им изплета. Когато имам повече време ще направя опит да създам една кукла.

Общи условия

Активация на акаунт