Имаме си нова дарба - до септември ще сме като мама Барба! Тема № 21

  • 26 736
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 72
Малееее много топло  #Crazy
До сега бях на вън със свекито из центъра и влезнахме в един магазин за спално бельо и купихме на малчуган един комплект чершавчета,после ще го снимам и ще го кача в фейса Simple Smile
Относно празнуването в деня на изписването аз не съм привърженик.Аз сигурно няма да знам къде се намирам,ще ми е само до събирания.Таткото да се събира с който иска да празнуват докато ни няма,но като се върнеме сигурно ще искам спокойствие.На погачата ще е голямото събиране,иначе който иска преди това естествено ще може да идва да вижда бебчо  baby_neutral
А за това дали трябва да се извежда до 40-тия ден съм твърдо ЗА особено ако е хубаво времето както ще е при нас.Най-много 1-2 седмици да го държа без да излизаме на вън,като естествено на балкона ще си го извеждам да свиква Simple Smile

# 61
# 62
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Да се похваля, че и МБ ми е идеална (като никой път през тази бременност).  Party

# 63
  • Мнения: 2
И аз не искам никой да има вкъщи като ни изпишат, ще имам нужда от спокойствие. Няма да спазвам 40 дена, за да не го изкарвам. Помня, че Габи я  викаха на консултация на 15 ден, ще използваме хубавото време. Разбира се първо ще го изкаравам на терасата.

Честито на мамите с покупки.

# 64
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен в новата темичка  Grinning

Дианче, благодарности за старанието и за красивата темичка  newsm10

И аз да кажа, че вчера мнооого добре си изкарахме на срещата с мамите. Дъра-бъра и то времето неусетно си мина  newsm53 Якото беше, че се разпознахме много бързо  smile3532

Днес следобед ще ходя да си взимам шезлонга и нямам търпение  tooth

Иначе от одеве нещо ме стяга долу ниско и нали съм си шаш-паника се чудя дали да се изстрелвам на преглед в Селената, че моят док тази седмица е във ваканция  newsm78

# 65
  • Мнения: 29
Еййй Лече, жива да си, добре, че каза за МБ ти, че да се сетя да звънна да си видя как са ми резултатите:))) Радвам се за теб, че няма нищо най-накрая  Hug А за морето да си изкарате супер  bouquet
На мен Хемоглобина ми е пак нисък, но то нормално та не му се връзвам вече, ще си пия желязото, другото всичко ми е окей.
За изписването на Боби бяхме само родителите и брат му на ММ, дойдоха само до нас, то ММ и майка се бяха подготвели предварително и сложили масата и само почерпихме и си говорихме.
За излизането до 40 дни, за мен това е пълен абсурд да не се извежда детето, ако времето позволява и всичко е окей. И се радвам, че за Боби беше времето страхотно макар и март месец и от 10-15 или 20 ден /не помня/ бяхме само навън, като предварително излизахме на терасата да свиква.
Дойдоха ми дрешките, много са сладурски и малки и сладки и МОМИЧЕШКИ:) Не ми се смейте, това са ми първи покупки и то за чакано момиченце, така, че ми е простено Simple Smile

# 66
  • Мнения: 15
Puffy,много сладки чаршафчета   bouquet  Завиждам благородно,при все,че ние тук открихме само два вида за легло,като нашето  Mr. Green
За след изписването и аз не искам навалици,ще искам спокойствие предполагам ,да си обърна нужното внимание и да си посрещна малкия човек  Heart Eyes
Относно публикацията във фейсбук за килограмите...Ами аз съм +14 кг и ми се накараха на последната консултация.Бях с 3 кг повече за 3 седмици.Освен соленото,сега искат да спра да ям тесто,сладко и такива неща.А иначе пък всички казват,че 8-мия месец се качвало най-много....  ooooh!
Стискайте ми палци днес да не ме боли главата,та да мога да свърша малко работа.

# 67
  • Мнения: 327
 Привет! Занесох резултатите на АГ. Имам дефицит на желязо и сега ще пия един месец.

# 68
  • Мнения: 916
Ле4е браво за МБ  Mr. Green

За излизането - аз още на следващия ден след изписването излязох, пък май и на същия ден беше, да ви кажа... 6 дена затворници в проклетата болница и не ме свърташе. А ни държаха заради моята кръвозагуба, затова си пийвайте желязцето без да се оплаквате, 4е после си е гадуз голяма  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 15
Абе, Дианче, загубена работа ooooh! аз си мисля, че и ти си за седми, пък твоя термин е 8 Mr. Green
Днес да ви се похваля ква съм хаймана, ходих при док, болничен, изследвания, които ще правя в понеделник, картони мартони всичко оправено, каза ми каво да си нося в болницата и след две седмици на преглед Mr. Green
Много добро впечетление ми направи какво искат за нашата болница, въпреки че е държавна искат да си носиш само лични неша като нощница,превръзки и тоалетни принадлежности, а за бебето само памперси каквито ще ползваш и козметиката, която си избрала, док каза че така са го направили, ако бебето има някаква алергия от тях да се види още в болницата, което според мен е добре Peace
Иначе намерих един магазин с много хубави неща за бебенца, евтини, български и с 2-5 лв по ниски цени даже от нета, комплекти за изписване, абе всичко, помпи, шишета и т.н.
Харесах бодита, пелени, комплектчета на много достъпни цени и хубави материи, така че при първа възможност и свободен мъж отивам да пазаря Crazy

# 70
  • Мнения: 931
Голяма мъка с тоя хемоглобин... и аз уж щях да съм на диета от желязосъдържащи храни, обаче в тия жеги само плодове ми се ядат Confused Имам сега купен Малтофер, остава да го почна.
 Mr. Green

Иначе със сигурност няма да го държа 40 дни вкъщи - най-малкото баткото не мога удържа толкова време  Twisted Evil Междудругото, тъкмо съм се сетила да питам - големите деца какво ще ги правите като се родят бебешоците? На градина или вкъщи? Моят на градина със сигурност няма да ходи, но от сега ми минават през ум доста мисли по въпроса как ще ги гледам и двамата. newsm78 Ето и в момента, не успявам да го накарам да легне това диване, а на мен ми се спи.... И като си представя колко още ще ми се спи, а освен него ще има и още един със своето мнение за това кога трябва да се спи.... Tired

Аз пък, да ви кажа, си напазрувах пак за себе си - влязох в един магазин и две туники си харесах и едно клинче  Mr. Green Пък бебо пак ще чака, все още дрехи не му трябват  Mr. Green

# 71
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Лулу, моята ще е вкъщи. Мислех да я пускам на ясла от септември, но пък ще ми е трудно с бебето, зимата да я карам и взимам. Пък и докато се климатизира, знам ли я какви бацили ще ми мъкне. И аз се притеснявам как ще съм с двете, но слагам розовите очила и все ще се оправя някак, така или иначе нямам избор. Свеки Октомври месец се връща и иска да я взима, но няма да я дам. Ще я пращам най-много за една нощувка в седмицата, повече не мога да се отделя от нея.

# 72
  • Мнения: 2
Моето Габи ще е с баща си вкъщи, но тя е голяма - септември ще сме 3 клас  Wink

# 73
  • Мнения: 916
Дзверот ще е с мен за колкото време му отпуснат от у4илище (тук от 4 години у4илището е задължително). След това ще си налягам парцалките и ще трябва да го карам - 60 км отиване и връщане. Надявам се да го извинят за поне 2 седмици, 4е ина4е не ми е ясно как ще стане тази работа - ще вла4а и бебка с мен и ще трябва да 4акаме и да се разхождаме някъде, 4е по 200 и кусур км на ден не ми се кара, поне да са 100 и кусур  Joy

# 74
  • София
  • Мнения: 142
Привет!

Аз пък Лора мисля да си я пускам на ясла, ако е здрава (дай Боже! Praynig), още от началото на септември и не мисля да я спирам, стига да не се разболява.  Баща и ще я води и взима. 
Иначе и да са си вкъщи големите - по-трудно ще е, но тъкмо ще се напаснат по-бързо с бебетата.  Нито ще сме първите, нито последните да гледаме по две деца едновременно, все ще оцелеем (надявам се Laughing).

Подкрепям мнението, че първите месеци с новородено не са най-подходящите за начинаещи шофьори.  Стресът от возенето на бебето е предостатъчен, за да се съчетава и със стрес от карането.  Но пък всеки си има глава на раменете и си взима решенията за себе си.

Шамс, направо шокиращо звучи за нашите представи разстоянието, което минаваш ежедневно Shocked  Знам, че в европейските страни тези неща са съвсем нормални, ама пак ми се струва много изморително и натоварващо Confused


Аз пък, да ви кажа, си напазрувах пак за себе си - влязох в един магазин и две туники си харесах и едно клинче  Mr. Green Пък бебо пак ще чака, все още дрехи не му трябват  Mr. Green

Браво на теб Wink  И аз все още имам пориви да пазарувам за себе си, пък за бебето ни едно парцалче не съм взела Embarassed

Изобщо и не ми хрумва да правя събирания вкъщи или където и да е, когато ни изпишат с бебето.  ММ ще се почерпи с близки, роднини, приятели където и както реши, докато сме в болницата.  Време за черпни има много, няма и за това да мисля точно в този момент.

Общи условия

Активация на акаунт