Радостта ми е голяма, през март ще стана мама!

  • 21 980
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 169
Аз искам да кърмя колкото е възможно по-дълго....това е някаква магия.Много съм ентусиазирана.

 Peace  и аз така

# 691
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Момичета, хубава тема сте захванали. Може и да ме нападнете сега, обаче не мисля, че е хубаво да се пренавивате относно кърменето. Не при всички се получава. Миналият път бях голям ентусиаст, свързвах се с консултанти по кърмене, но Ани не искаше да суче, съответно нямах и кърма. За 4 дена опити без добавки, детето загуби тегло, измъчихме се и дохранвах. Все пак успях да я кърмя почти 2 месеца, но с дохранване. Идеята ми беше, че наистина е хубаво да се кърми, няма спор, но и не бива да се насажда, че е пагубно, ако не успееш.

Ще станете уверени и ще разберете, че няма такова нещо като нямам кърма, не мога да кърмя, графици и още много други заблуди.

Абсолютно не съм съгласна с такова мнение, сигруно има и майки, които лесно се отказват, но не мисля, че е редно да сме толкова крайни.

Съжалявам за отклонението, рано е още за такива размисли.

Последните 3 дни и аз се чувствам зле, имам чувстовото, че все по-лошо ми става. Отпаднала съм много, особено вечер.

За спането, аз съм привърженик, че всеки има нужда от лично простанство и спи в неговото си легло. Имаше период, в който спяхме с допряна кошара до спалнята, но най-много това. Вземам я в леглото само в редки случаи.

# 692
  • Мнения: 140
Здравейте, бремелинки,
виждам че някои от нас все още си карат ръка за ръка с гаденето, повръщането и световъртежа. Направо не издържам вече  #Cussing out .

Моето голямо момче си спеше в спалнята ни, от 8 месечен. Тогава не издържах и го преместих при нас, защото не ми стигаха силите да ставам през нощта и да го храня. Щом го преместих при мен той си цокаше, аз си спях.  Laughing  Сега спи сам в отделна стая, без проблем. Нито е ревал, нито се е страхувал. Всъщност при нас нещата винаги са ставали от първия път, без бунт и тревоги.

Още от раждането никой не ми е помагал, само мъжката половина, когато не е била на работа ме е отменял. Свекърва ми беше вкъщи след изписването за около седмица, видя че не приемам акъл и заповеди, забеляза че си имам свои възгледи и си замина. Майка ми беше на работа по цял ден и е идвала веднъж в седмицата за по час, да ни види. Лесно се свиква да се оправяш и сам, стига да имаш мотивация и желание. Мразя някой да ме глези, особено пък да поема задълженията ми. Грозно впечатление ми правят родители, които създават деца, за да ги гледат баба и дядо (масова практика само в БГ!). Щом съм решила, че искам дете, то си е мой ангажимент и аз трябва да се справя с грижите.

Начини за кърмене има толкова много, само кърма и желание да има. Вярно че с големи гърди е по-лесно, но пък малките си имат други преимущества. Аз се надявам отново да съм от дългокърмещите майки, удоволствието да си с детенцето си е страхотно.

# 693
  • Мнения: 169
mirannda и аз мисля като теб за гледането на децата,живот и здраве ще приема помощ само първите 1-2 седмици,защото все пак ми е първо дете,но после искам ние двамата с мъжа ми да си го гледаме и без друго бабите са млади и си ходят на работа

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 61
И аз искам да си кърмя дететцето, по възможност колкото се може повече, ама живот и здраве да му дойде времето ще си покаже.

Аз също съм ЗА отглеждането самостоятелно на бебчетата без намесата на баби и дядовци, но всички знаем каква радост им е и искаме,неискаме ще ги търпим. Аз не се притеснявам от никой,защото умея да си отстоявам мнението и не се поддавам,така че бабите да му мислят коя какви съвети ще дава,че ще хвърчат глави ....

# 695
  • Мнения: 208
Фуфи, напълно съм съгласна с теб и мога да добавя и мита за нехранителната кърма. Има една още по-хубава книга за кърменето, но е адаки дебела и я няма на бг.
Съгласна съм, че при някои кърменето не се получава, но го приемам основно когато става въпрос за прием на несъвместими медикаменти. Случаи като къса юздичка и не иска да захапе имат своето решение. Моята също не искаше да захапе. Решението се оказа в силиконовите зърна, които постепенно махнах. Без Помощта на ллл и моят инат нямаше да се получи.
Миранда, това с бабите много ми хареса. Аз се отвращавам като видя баба и дядо тикат количката в морската и държат едно шише с вода и го ръгнали в устата на бебето. Много се надявам да не допирам до помощ към свеки с бъдещата кака. Искам да се справям сама

# 696
  • Мнения: 1
she moto, ,fufi_7 много точно сте описали всичко с кърменето. Като цяло моят съвет, е че бъдещата майка трябва да се подготви за кърменето преди да роди и да се запознае с всички възможни проблеми и да може да реагира навреме, защото когато вече има проблем много по трудно се решава. Относно лекарите и педиатрите няма да коментирам, само ще кажа че заради тях голям процент от майките не кърмят, благодарение на техните съвети и грешни насоки.

scrye в никакъв случай няма да те нападам, то е ясно че е имало някакъв проблем, който просто не сте успяли да решите и затова се е получило така. Просто винаги има причина, която може да е незначителна, но да бъде пагубна за кърменето.

При нас нещата приключиха на година и 6 месеца, но на мен честно казано ми дойде в повече защото тя искаше да суче на всеки 5 минути, при всяко падане или спъване и затова реших, че ще пробвам и я отделих при майка за 10 дни и така се получиха нещата и нямаше драми, стана много лесно и за нея и за мен. Аз тръгнах на работа на 1 та годинка и като сучеше събота и неделя толкова много, после понеделник и вторник се спрявах с препълнени гърди, ако беше само вечер може би щяхме да продължим и до сега, но уви Simple Smile

neliatanasova Отностно махането на памперса в началото на лятото го махнахме за 2 -3 дни, даже не очаквах че толкова бързо ще стане. Явно не му е дошло времето, забелязала съм че при момченцата малко по късно им идва просветлението, поне от моите познати говоря Simple Smile  Изчакай той сам ще си покаже.
Аз продължавам да си се гърча вкъщи, надявам се скоро отмине Simple Smile

# 697
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
лекарите и педиатрите... интересно ми стана - що за птици са това педиатрите  newsm78

# 698
  • Мнения: 140
Хахаха, има една баба, която се навърта около детската площадка зад блока. Отгледа голямата красавица до 7 годишна, от две години гледа и малкия хубавец.... майката сега е бременна с трето. "Евала" им правя на такива "родители". Всички из квартала си мислеха че бабата е приемен родител, ама се оказа че тия деца имали родители, представете си.
Моето звяр   Simple Smile  до 5- тата си година не беше оставало при баба и дядо да спи, той не искаше, аз не исках, беше ми скучно без него. Оставал е за няколко часа, да поиграе с родителите ми, но никога не сме прекалявали с гостуванията. Съседката до нас вече пиши от това че се налага всяка събота и неделя да гледа внуче, защото на мама и тате им е писнало от детето.

cherry_cherry Радостта от гостуването при баба и дядо е голяма, особено ако не се прекалява и не се изнервят възрастните тела. Гордея се с това, че не съм била в тежест на родителите си с отглеждането на детето си и пребиваванията му в тях са били удоволствие, точно защото не сме спекулирали с обичта и желанието на баба и дядо.

Да не говорим, че остарелите и закостенели разбирания на отминалите поколения не искам да се натрупват в сина ми. Баба и дядо трябва да се използвам много внимателно.  Laughing

# 699
  • Мнения: 1
perunika може би трябваше да кажа лекарите и в частност педиатрите т.е детските лекари

# 700
  • Варна
  • Мнения: 34
scrye, никой няма да те нападне за нищо . Всеки вижда нещата през своята призма и през своя опит.

НО, не мисля че е рано за тема, като кърменето, защото :
- ако започнеш от рано да четеш, да търсиш информация от познати, които имат опит ще бъдеш уверен, че знаеш, че можеш и това ще ти помогне МНОГО, АМА МНОГО да започнеш да кърмиш без стрес и без да си мислиш, че това е адска философия
- не говорим за пренавиване, а за разбиране
- не насаждаме, че е пагубно да не се кърми, ако се говори от рано за това. Но се дава правилна информация - според всички медицински и не медицински източници невъзможност да кърмят имат едва от 3 до 5% от жените в света.  И това е по строги медицински причини.
- наистина защитавам тезата, че няма жена, която да не може да кърми - има начин да се справиш с нежеланието на детето да захапе, с лениво и поспаливо дете, с плоски зърна, с по-малко количество кърма в началото и т.н. (само казвам, че за огромно съжаление мое и поради не търсене на алтернатива при раждането ми, на мен ми бяха забранили да кърмя до 8-мия ден, защото бях на лекарства. Т.е. детето беше на АМ, аз цедях, хвърлях и ревях, но после за няколко дни го върнах много успешно на гърда. Това беше трудно (защото всички кърмели знаят, че едно е цедене, а друго сучене - т.е. нямах достатъчно кърма за него в този момент, но се получи именно, защото имах нагласа, информация, убеждение, че мога и искам)

Естествено всеки има право да реши как ще храни детето си и никой няма право да обвинява за неговия избор, но пак казвам това да се говори и да се търси и споделя информация не е рано и излишно за никого.


# 701
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
perunika може би трябваше да кажа лекарите и в частност педиатрите т.е детските лекари
Аха, и по-точно - микропедиатрите, щото педиатрите не отбират от тази материя - новородени  Peace

# 702
  • Мнения: 140
Аха, и по-точно - микропедиатрите, щото педиатрите не отбират от тази материя - новородени  Peace
Не се ли наричат неонатолози?

# 703
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
синоними са - единият термин е от гръцки, а другият - латински.

# 704
  • Мнения: 169
Аха, и по-точно - микропедиатрите, щото педиатрите не отбират от тази материя - новородени  Peace
Не се ли наричат неонатолози?

да-неонатолози се казват

Общи условия

Активация на акаунт