Радостта ми е голяма, през март ще стана мама!

  • 22 003
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 226
she_moto , това с кошарка до спалнята хич не е лоша идея. Може да се избере нещо, което ще пасне на височина и ще ми спести терзанията, не се бях сетила, благодаря Simple Smile А за храненето - и на мен ми изглежда много роботизирано това да вдигаш детето и да го храниш, дори да спи... или, когато не иска, само защото "така трябва". Идеята за храненето " на поискване" ми допада, само няма да казвам на "учителите", че ще ме смъмрят, а и те няма да знаят защо.  Hug
Вили, а ти в коя седмица си... и аз в началото  нямах тези "кофти бонуси", Маги , също, а после ни завладяха с пълна сила. Или още ти е рано за тях, или си късметлийка Wink

# 676
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Момичета има ли някоя от Вас , която като мен няма нито един от отрицателните признаци на бременноста ... нямам нито гадене, да не говоря за повръщане , нито главоболие, сънливост или огромен апетит .... Струва ми се странно и малко или много липсата им до някаква степен ме притеснява  Confused
вчера точно това писах  Peace

# 677
  • Мнения: 208
Йо, водиш ги на една лекция на ллл, че на теб може никога да не ти повярват, ама на консултант минал през обучение, изпити и тн може инда повярват. Те и вода ще те карат да даваш тези учители. За захранването пък да не те плаша от сега какво ще е. Иначе за кошарите. Има разни, на които им се смъква цялата страница, на други може да махнеш само някои летеи. Ако искаш сгъваема, трябва да търсиш такава, която се отваря от дългата страна

# 678
  • Мнения: 226
Мале, Савинка... много ми помагаш ! А тези лекции... как да разбера повече за тях, аз нали съм заточена на село и не знам какво се случва в цивилизацията  Blush

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Момичета има ли някоя от Вас , която като мен няма нито един от отрицателните признаци на бременноста ... нямам нито гадене, да не говоря за повръщане , нито главоболие, сънливост или огромен апетит .... Струва ми се странно и малко или много липсата им до някаква степен ме притеснява  Confused
вчера точно това писах  Peace
И аз съм така Peace

# 680
  • Мнения: 1 412
Момичета има ли някоя от Вас , която като мен няма нито един от отрицателните признаци на бременноста ... нямам нито гадене, да не говоря за повръщане , нито главоболие, сънливост или огромен апетит .... Струва ми се странно и малко или много липсата им до някаква степен ме притеснява  Confused
вчера точно това писах  Peace
И аз съм така Peace
И аз бях така с първата бременност, грам симптом нямах, но имам живо и здрава бебе, така че не се притеснявай  Wink

# 681
  • Мнения: 208
http://lllbg.org/meetings/ може да изчакаш да напреднеш. Темите често се повтарят. Та и да не почнеш веднага имаш достатъчно време да се запознаеш. Има доста полезни статии във форума в кърмаческия подфорум. Статиите са на Бу и са изключително полезни. Отделно има и страници на ллл във фейсбук

# 682
  • Мнения: 1 540
За гаденето - не е задължително да имаш гадене, нито останалите симптоми. Имам приятелки, които са изкарали така своите бременности.

Йоана, преди да се роди малкия, смятах да го държим в отделна стая, но още от първия ден вкъщи с бебето сложихме кошарата му до нашето легло. Кърмех го на поискване, като нощните кърменета започнах аз да му ги спирам едно по едно от шестия месец нататък.
И до ден днешен спи в кошарата си, но в нашата спалня. Имаше период, в който бях го свикнала да спи при нас в леглото (когато никнеха зъбки и беше много крив). Отвикнах го от това за две нощи. Сега вече ще трябва да опитваме да го отдели. В друга стая, заради очакваното братче/сестриче, но имаме още някой друг месец, за да видим как ще стане.

# 683
  • Мнения: 25
Ох момичета, благородно завиждам на тези, които не изпитват неприятните симптоми на бременността! Аз така силно се надявах този път нещата да са по-леки, но уви! Всеки ден става по-зле и вече подушвам ужаса от първата бременност. Тогава 3 седмици не можех да стана от леглото, бях като с морска болест. Вярно нещата отшумяха, но Sick

Yoana1989 да ти кажа, че намеренията се прекрасно нещо, но действителността друго:) И аз исках да науча детето  да спи самостоятелно в кошарка, но още на първата седмица си кротуваше на спалнята до мен. Понеже аз кърмех на поискване, много по-лесно ми беше да го гушна и той да си суче, а и умирах за сън. После махнахме решетките на кошарката и я долепихме до спалнята и сега продължава да е така.  Simple Smile

Погал по коремчетата дами preggo

# 684
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен    bowuu
Отдавна не съм се включвала, но ви чета  Wink И ние сме от спящите на едно легло...направо не знам как ще се отучим newsm78. Освен всичко останало, малкия спи много неспокойно и постоянно се будя.
Да питам мамите с дечица: как отучихте памперса? Аз следвам принципа: "нищо насила". Но явно аз не съм настоятелна  Rolling Eyes
Иначе, освен отпадналостта и заядливостта  Laughing, и при мен няма други симптоми. При първата бременност дори не бях отпаднала. За сметка на това, напълнях 30 кила, върнах старите и сега съм освободила пак място  Laughing
Иначе, аз съм едва 6-та ГС и още изчаквам да отида на лекар, да стана поне 7-ма.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 35
Ох,на мен пък ми няма абсолютно нищо, чак се притесних с вашите коментари. Единственото ми неразположение е,че ми е уморено, но то и от жегите може да ми е уморено. Вече се шашкам, да минава прегледа в сряда и да се успокоявам.

Фуфи, ти кърмеш ли? Чувала съм моя приятелка,че майка й забременяла с второто дете, докато я кърмела още. Разбрали обаче,защото тя / роденото мъниче/ започнала да се обрива от кърмата или нещо такова.

Да, кърмя, като до скоро много активно - през деня за заспиване, вечер 3-4-5-6-7 пъти. Но виждам напредък и то самостоятелно проявен. Решава да не суче така активно сам и го прави, на което много се радвам, че изобщо не ми се занимваше с драми. Ще видим кога ще се отбиваме, акто под отбиване имам предвид естествено с негово желание и малко подкрепа в обяснение от мен, че млякото просто почва да свършва, а той да си прецени Simple Smile

Кошарата ни е от тези, на които пада цялата страница и е долепена от първият ден до леглото, но уви там е само сутрин като се събуди и отиде да играе и крещи в нея. Но пак си мислч, че всичко някой ден ще стане от само себе си. Да не коментирам и аз "лудостите" които ще очаквате с бебе, но нищо не е както сте го замислили вие. Аз съм убедена вече, че детето командва парада и всичко става естествено и без мъка, ако се оставим то да ни води, а не да проявяваме инат и да казваме :" Аааа, не аз съм възрастния" Е, да де ама няма да стане ако детето не иска.

she_moto, много добре е обяснила - кърменето е естествен процес и не е необходимо да стресираме нито нас, нито бебето с някакви глупави правила, измислени от хора, не разбиращи нищо от кърмене с - кърми на 3часа, почивка  през ноща поне 6ч, пий вода, захрани по-рано и т.н. и т.н. Детето знае най-добре. В началото съм кърмила по 20 пъти че и повече на денонощие. Ядеше на около 1ч-1,30ч максимум. Денонощно така. При такива случаи не ще спи при теб, ами пушек ще се вдига. Представи си да го местиш постоянно в кошарата и да ставаш. Ядеше така до към 4-5месец, после разреди на 1,30-2часа максимум.  Joy  И въпреки, че на някой ще се стори ад и ужас това, мога да кажа че ме зареждаше и се чувствах супер. Бях уморена в случаите, когато е плакал от колики или зъби, не от кърмене на 1час.
Аз ако бях на теб, Йо, въобще нямаше да се обяснявам на баби и дядовци, защо, ама как, ама не може. Ако искат да знаят - казвам, ако не вярват да си търсят информация.
Иначе за всички, които искат да кърмят моят съвет е наистина да отидат на няколко срещи - дали било на 9месеца, моето дете, ЛЛЛ. Най-добре на всичките по 2-3 пъти. Ще станете уверени и ще разберете, че няма такова нещо като нямам кърма, не мога да кърмя, графици и още много други заблуди.

# 686
  • Мнения: 9
Здравейте мами  Hug Не мога да споделя опит в кърменето за сега :Д гледам че това коментирате. Но имам 1 въпрос зрението ми взе да се премрежва и да не виждам всякаш като хората с 1то око, не нося очила и знам че може да е сиптом само на бременността и след това да отмине или да се задълбочи, някоя от вас има ли такъв проблем?

И да се похваля изкарахме 1 страхотен уикенд сред природата  Laughing и малко релакс за 2 дни с въдицата в ръце ми дойде идеално. Като цяло вече не усещам и гадене, умората е по-малко а вечер направо кипя от енергия, обратно на всички останали  Grinning

Ммм забравих при мен също напрежението в гърдите изччезна болките също, но за сметка на това зърната са ми адски чувствителни и най-малкия допир ме подлудява от болка, иска ми се да ходя гола едва си нося сутиена вече

# 687
  • София
  • Мнения: 2 817
Yoana1989, аз от самото начало си кърмех на поискване. В болницата си бях придвижила нейното легълце до моето легло и я вземах без да ставам. Даже една нощ ми стоеше на гърдата 2-3 часа без да се отлепи изобщо (то тогава още не ми беше тръгнала кърмата, ама по-добър начин за стимулиране няма).  Но аз лично така и не се научих да кърмя легнала - не ми беше удобно и това е, въртях се, мъчих се, не ми се получаваше - а пък да имам възможност и да спя, докато тя си суче - пълен абсурд. И след като така или иначе трябваше да съм полуседнала или седнала, за да кърмя - си я връщах в нейното легло всеки път. Без да съм я карала насила тя още от самото начало си правеше по 5-6 часа пауза (не когато на мен ми се искаше, ама това е друга тема Joy) . Общо взето, никога не е спала на нашето легло. Е, случвало се е през деня, когато ние не спим и леглото е свободно, но иначе не.

Много ме натискаха в началото и за кърменето на 3 часа, и за водата, и за захранването, и за сокчетата (сокчета съм й давала след годинката, вода - след като заместих едно хранене към 7-8-ми месец). Но не се дадох.  Wink


Laddy D, по-добре иди на очен лекар - той най-добре ще ти каже дали има нещо или не.  



П.С. Само да кажа, че Сиана почти не е имала колики. След 6-тия месец почна да се буди по-често заради зъбите.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 35
Laddy D, отиди на очен лекар задължително.

Има една чудесна книга, която препоръчвам на всеки - http://www.helikon.bg/books/85/%D0%90%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0 … D0%BE_149894.html

Има начин за кърмене легнала, според мен не зависи нито от големина на гърди, нито от нещо друго. Въпрос да си намериш наистина удобната поза - с помощна възглавничка зад теб, под теб, отстрани изобщо зависи от много неща. Аз си кърмех и спях и въобще не ми беше проблем даже  baby_neutral

# 689
  • Мнения: 218
Аз искам да кърмя колкото е възможно по-дълго....това е някаква магия.Много съм ентусиазирана.

Общи условия

Активация на акаунт