НМУ "Любомир Пипков"

  • 72 330
  • 331
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 715
rally, няма друго музикално. Дори някъде да се води, че има такава паралелка, със сигурност не се доближава дори до НМУ.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 228
Мда, почти сигурна бях и преди да попитам Simple Smile На 144-то клиповете на сайта им от продукции не са лоши... сигурна съм, че не е като в НМУ, но все е нещо, ако не го вземат, а и аз съм още с дилемите си Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 955
От следващата учебна година вече ще има и арфа от 1 клас Simple Smile Много хубава новина.

# 78
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
ау, моята дъщеря само за арфа говори, новината е наистина хубава! Благодаря, tooclose  bouquet

# 79
  • Мнения: 3 955
ау, моята дъщеря само за арфа говори, новината е наистина хубава! Благодаря, tooclose  bouquet
Да. Купили са малка арфа, нарича се ирландска, по - лека е и няма педали.
Много се зарадвах, защото това трябваше да се случи преди много години, но чак сега купиха такава арфа и преподавателката се е преборила Министерството да разреши.

# 80
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
 smile3501 smile3501 smile3501

# 81
  • София
  • Мнения: 1 228
А за специалността контрабас, отбелязана като нова за първи клас: предполагам и там свирят на детски, малки инструменти (3/4, 1/2, като при китарите), а не на големи, качени на столове?  Heart Eyes
Доколко мислите, че е по-добре първи щрайх инструмент да е цигулката, или може да се започне с виолончело, виола, дори контрабас?

# 82
  • Мнения: 6 616
Момичета, включвам се с един въпрос. Какви са приравнителни те изпити с цигулка за втори клас? Тоест, детето е учили в друго училище, но ще се яви на приравнителни за втори клас за НУИ. Каква подготовка трябва да има детето ?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 715
Като за начало трябва да се убедите, че има бройки за приравнителни.
Питайте по телефона в училището. Там ще кажат най-точно. Нямам опит относно втори клас и приравнителни. Само видях септември, че имаше съобщение за свободни места и дата за изпита.

# 84
  • Мнения: 6 616
Сърдечно благодаря за включването.   bouquet

# 85
  • Мнения: 1 463
Пишете, какъв е учебният план  в НУИ, т.е. в начален курс всички общообразователни предмети ли се учат, има ли по-малко часове по някой общообразователен предмет.
Притеснявам се, дали децата получават добра подготовка по български език, математика и др. Все пак писането се усвоява в начален курс.

# 86
  • Мнения: 6 616
Пишете, какъв е учебният план  в НУИ, т.е. в начален курс всички общообразователни предмети ли се учат, има ли по-малко часове по някой общообразователен предмет.
Притеснявам се, дали децата получават добра подготовка по български език, математика и др. Все пак писането се усвоява в начален курс.

От това, което чувам от родители се изучават всички общообразователни предмети на нужното ниво.  Поне това важи за НУИ в Плевен, но мисля , че работата по един и същи учебен план.
Аз днес леко се притесних от изказването на моя позната, която разбра ,че дъщеря ми свири на цигулка и спонтанно реагира:,, Ауууу, ама и знаеш ли какъв белег ще се получи след време на вратлето на детето!!!" 
Въобще не съм  съм се замисляла за подобни неща, защото дъщеря ми сама реши да се занимава с цигулка и сега ходи на уроци в НУИ по нейно желание. Намеренията и са да се яви на приравнителни за втори клас, но това изказване не спира да ме човърка ...

# 87
  • Мнения: 3 955
Много хора свирят с кърпи между цигулката и врата и не им се получава въпросният белег.

За учебната програма в началните курсове мисля, че е същата като в обикновено СОУ, като има и допълнително солфеж, музикална литература (тя може и от по - късно да се учи) и др. Все пак много зависи и от преподавателя.
 По - късно някои от предметите - физика, химия, биология, география се учат до 10 клас, математика се учи до 11. Но не мисля, че това е кой знае какъв проблем. В 12 клас се учи само БЕЛ и музикални предмети.

# 88
  • Мнения: 1 463
Разбрах за предметите, може да поискам и учебен план на директорката на училището.
За белега от цигулката - то аз имам и белег-мазол от писането с химикала.
Мисля, че предимствата от свиренето на цигулка са много повече, отколкото това дребно неудобство!

# 89
  • Мнения: 6 616
Разбрах за предметите, може да поискам и учебен план на директорката на училището.
За белега от цигулката - то аз имам и белег-мазол от писането с химикала.
Мисля, че предимствата от свиренето на цигулка са много повече, отколкото това дребно неудобство!

Да, само че в една определена възраст се обръща огромно внимание на това ,,дребно неудобство,, ,а предимствата ги има ,ако детето работи, работи и пак работи, което не се наемам да гарантирам Simple Smile
И тук за мен възниква друг въпрос. Учителката настоява аз да я наблюдавам, докато свири в къщи...нямам нищо против, ако бях наясно с кратките паузи, с лък ,,нагоре ,, и т.н. Аз не съм се занимавала никога с музика ,а сега се изисква от мен да знам доста неща, за да съм от помощ. И да я наблюдавам, как да работа аз ,кога тя греши... Това е чужда материя за мен и записах дъщеря ми с условието ,че сама с учителката ще се обучава. Сега се оказа, че трябва да уча теория и аз...

Общи условия

Активация на акаунт