Отново заедно с "Aşka Sürgün", проектите на Махсун Кърмъзъгюл и колеги '26

  • 47 280
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Искам да питам нещо -изчетох това, което е написала Ваня (не съм съгласна с някой неща, ама това после), прочетох това, което е написала и Тара и се замислих на следното - Зилян говори постоянно за  традиции и как ще се подчинява на думата на баща си и мъжа си, ама винаги като има проблем не се обръща към тях. Малко на двоен стандарт ми отиват нещата. Като трябва да отреже желанията на Хазар има традиции, ама като трябва да му сподели нещо мълчи и гледа сама да се оправя. Аз това и поведение не го разбирам. Да вземе веднъж да избере -  да бъде модерна жена или да живее по традиции, а на както и е най-удобно.

# 46
  • Мнения: 0
http://vbox7.com/play:19e29008de



Иве, ти искаш черно или бяло, но в живота нещата се смесват и има моменти -постъпваш както ти идва отвътре Simple Smile А Зилян бързо взима решения и понякога са не добре премислени, камо ли съобразени с традицията.
Дори Ахузар не живее само по традициите, нищо че е едно поколение по-стара.
Майката на Зилян и леля Дестан не излизат от традицийте. Ахузар и следващото поколение са по средата межгу старото и новото.

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 22:11 от Iva49

# 47
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Иве, знам, че така, ама просто се замислих над това, което е написала Ваня и Тара и над действията на Зилян. За мен тя почна да действа по един начин и да се оправдава с традицията. Можеше например да каже на Хазар и баща си, че брат и идиота е взел под плен Бену, нали те са авторитета, на който тя трябва да се опира. Да, ама не! Винаги като има проблем тя гледа сама да го разреши като модерна жена и след което се оправдава с традицията! Ми то номера ти ще мине един-два пъти и след това ... Защо само веднъж каза на Хазар, че има проблем (когато абито дойде да доведе Дилян в Истанбул), а след това все едно го няма ?
Този път гледам сериала без да се вълнувам от любовта им и развитието и гледам с други очи и си задавам много повече въпроси, затова и така питам.

# 48
  • Мнения: 0
Иве, относно вълнението при гледането-всички прегоряхме при първото гледане Simple Smile
За конкретното й поведение с Бену, може би имаше предвид, че тя най-добре познава Ресул и на какво е способен.
Милички Hug Heart Eyes до утре.

Последна редакция: пн, 29 юли 2013, 22:21 от Iva49

# 49
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Иве, то с първото гледане бяха големи вълнения.  Mr. Green 
То Ресул се оказа големият звяр дето всичко живо се страхува от него. #Crazy За мен Зилян от както се върнаха от Медиат не може да реши какво ще бъде по традициите или модерно, като се добави и ината и кашичката е пълна.

# 50
  • Мнения: 0
Върнах се. Права си! Все пак според традицийте задължение на двамата Хазар и Зилян е да пазят мира. Ресул нарушавайки мира може би я накара тя да се справя сама, защото вината идва от нейното семейство /брат й/. По- нататък знаеш и Хазар не сподели с нея вината на баща си и се държеше неразбираеми за нея. Тогава тя беше пак наранена.
 smile3524

# 51
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Иве, сещам се за кой момент говориш. тук обаче мисля, че Азам има повече вина, затова което стана. Нека да дойде момента и ще го разчеркаме и него (да не ровя сега да гледам, че отивам да се изкапя и лягам, че днес стоях едни 3 часа на слънце и не ми е въобще добре, главата ми се върти и ми е много горещо).

# 52
  • Мнения: 1 875
Добър вечер  Hug
Вили,честит празник на хубавото ти дете.Нека птичето на късмета е кацнало винаги на рамото и.Нека щастието,късмета и любовта са постоянните и спътници,а ти бъди винаги много горда с децата си майка.
Диде,понеже ми се случва през повечето време да съм сама,често изпадам в тъжни състояния,нооооо такъв е живота.Сега съм по-добре-до следващия път.
Иве, и на мен ми е трудно да приема понякога поведението на Зилян,но тя като че ли заседна между двата свята,този на традициите и модерният на съпруга си.Ние надълго обсъдихме списъка на Зилян,но мен ме развълнува необяснимото поглеждане на Хазар на този списък.След първата им нощ той погледна списъка и в погледа му не се четеше нищо хубаво,после захвърли по особен начин тефтера на леглото,а излизайки от стаята беше вече коренно променен и със закачлив тон започна да търси Зилян.И никога не я запита какво прави името му в този списък.

# 53
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Кески, права си. Аз си спомням, че споменах нещо, но тогава говорехме основно за списъка. Тогава Хазар искаше да намери съпругата си, с която е изживял нещо, чакано от много време, затова и така настоятелно я търсеше. Хареса ми и как направи закуската и колко ентусиазиран беше. Но ми стана странно как претупаха списъка. Видя го, зачуди се , остави тефтера обърна се и го забрави.
Сега си мисля, че може би реагира по силно на станалото и заради списъка. Говори с нея, след което си спомни за списъка и затова беше толкова наранен (тук само гадая, защото го претупаха много).

# 54
  • Мнения: 1 875
Искам да споделя и мое лично мнение за човека Махсун съпоставено с ролята му в ЩЗ и ролята на произхода му, и на майка му в живота му,но не тази вечер! 

# 55
  • Мнения: 188
Добро утро,прекрасен летен ден ви желая.

Скрит текст:



Кески,благодаря ти за пожеланията Hug


Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 07:48 от вили-72

# 56
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Добро утро!
Лек ден!  Peace



# 57
  • Мнения: 188



Елена Йончева пита "Защо Турция е гневна?
Скрит текст:
Тя отново беше в една от горещите точки в света, за да проследи най-големите вълнения в Турция за последните 20 години.

Елена Йончева и операторът Николай Николов се опитаха да разберат има ли заплаха за светските устои на Турция, осъществява ли се политика на пълзяща ислямизация и има ли свобода на мнението.

Филмът е сниман близо две седмици в Истанбул, Самсун на брега на Черно море, както и в селата от Анадола, където живее по-консервативната част от населението. Пред камерата застават студенти, фермери, професори и политици, за да отговорят на въпроса "Защо Турция е гневна?".

Стотици хиляди излязоха по улиците на Истанбул, Анкара, Измир, за да изразят своето недоволство от политиката на управляващата ислямистка партия на Реджеп Ердоган – Партията на справедливостта и развитието.

# 58
  • Мнения: 1 875
Добро утро Hug
Виле,Иве,благодаря ви newsm51 newsm51.Грабвам си от кафенцето,зекуската и с прекрасната музика на Махсун се зареждам,за да оцелеля днес в жегата и работата!
Лек ден на всички и от мен

# 59
  • Мнения: 0
Вили, Иве за кафето и песните Hug Hug
Кески Hug за хубавата песен, която обичам.
И се връщам на постъпката на Зилян, която нищехме снощи. Разглеждаме нещата в отношението Зилян-Хазар, традиций. Но ако се пренесем в действителната /филмовата/, ситуация и поразсъждаваме. Бену беше в безопасност през нощта и до сутринта. Ако Зилян беше казала на Хазар вечерта, за да може той да измисли план /на сутринта беше късно/ ПБН се прецакваше. Лошо! Сигурно ли щеше да е спасяването на Бену? Полицията нямаше да бъде намесена- и двете семейства не го искат. Ресул чрез своите хора сугурно е следил движението около къщата на Хазар. Не беше у дома си, та баща му да му въздейства.  И ако Хазар отидеше да спасява Бену, можеше да я намери мъртва или дадена за плячка на хората на Ресул или.... Можеше да научи и Джесур и той да се включи в акцията да има престрелка и тогава кръвното отмъщение ще е по вкуса на Ресул. Варианти бол. Зилян избра най-безопасния, предвидимия и сигурния. За сметка на нея и Хазар, но те са така и така жертвани от двата рода да страдат /това си е баш по традицията/. Виж, щастието не беше предвидено в традицията, та от тази гледна точка Зилян я спази Simple Smile.



http://vbox7.com/play:e0bf8541

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 12:06 от Iva49

Общи условия

Активация на акаунт