Торта с кисело мляко

  • 68 117
  • 217
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 708
Тортата изглежда много вкусна, но аз искам да попитам за друго вкусно нещо, което не знам какво е. На снимка 230. Нещо като пърленка ми изглежда, но искам да те попитам за подробности-какво е, как се прави и рецептата.



Това са пърленки да!

Аз лично ги правя по рецепта за мекички.
1/2 кофичка кисело мляко с 1/2 ч.л сода бикарбонат
1 яйце
брашно за меко тесто

Правя топки,разточвам ги и ги пека на тефлонов тиган като палчинки с много малко зехтин или олио.


 Винаги ги поръсвам със шарена сол и стават божествени! Hug

# 181
  • Мнения: 49
Здравейте мили мами!Аз обичам да готвя и с удоволствие ще ви напиша няколко рецепти.  chef
Торта с кисело мляко
2 пакетчета бисквити Петит
2 кофички кисело мляко
маргарин 250 гр.
1 ч.чаша захар
1 ч.чаша брашно
4-5ванилии
Млякото със захарта и брашното  се кипва на котлона докато се сгъсти.(бърка се непрекъснато за да не загори)след това се прибавят ванилиите и се реди пласт бисквити,пласт крем.
Повярвайте ми звучи странно,но е разкошна и е много подходящя за деца.  bouquet


  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря ти sneji_  Не само е вкусна, но е и перфектна за такива като мен - лакто вегетарианци!
 Hug

# 182
  • Мнения: 66
Sneji, за тези ли става въпрос?




Точно за тях   bouquet
Момичета, тези бисквити не са ли обикновени? Каква е разликата в двата вида ?  newsm78
Не мога данамеря тези Петит...

# 183
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
записвам се и моля за снимка на тортата...

# 184
# 185
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
лабрекс   bouquet
Божкееееее, удавих се в лиги  Crazy

# 186
  • Мнения: 22 867
лабрекс   bouquet
Божкееееее, удавих се в лиги  Crazy

Запрятай ръкави и я почвай! Grinning Само внимавай да не изядеш кремчето преди да го сложиш върху бисквитите - много е вкусно! Heart Eyes

# 187
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
И аз имам огромно желание да опитам тази вкусотийка, ама ме притеснява факта, че се използва миксер, пък нямам.

# 188
  • Мнения: 1 798
И аз имам огромно желание да опитам тази вкусотийка, ама ме притеснява факта, че се използва миксер, пък нямам.
Няма проблем ,че е нямаш миксер Hug
Просто сложи маргарина/или маслото/още докъто е топъл крема.

# 189
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
Ехх значи, да бях питала по - рано. От колко време само въздишам по тая торта, ама си викам как да стане бею миксер. Добре, че сте вие тука...
delicate мерси много мила   bouquet

# 190
  • Мнения: 22 867
И аз имам огромно желание да опитам тази вкусотийка, ама ме притеснява факта, че се използва миксер, пък нямам.

DiDi_too , и с тел можеш да го разбиеш.  bouquet

# 191
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
labrex срам ме е, но и тел нямам  Embarassed Нали съм студентка и още не съм запасила с всичко.

# 192
  • Мнения: 22 867
labrex срам ме е, но и тел нямам  Embarassed Нали съм студентка и още не съм запасила с всичко.

DiDi_too , няма какво да се срамуваш, ако не всички, то и аз съм била така. Grinning В тия години има къде по-вълнуващи неща и тръпки от готварските емоции. Ами с вилица тогава, с лъжица. А тел можеш да си купиш, има ги дори в магазините левче за стотинки - върши работа за омлет, за нещо да разбие човек. Успех с тортата!  bouquet

# 193
  • Мнения: 66
И аз направих тортата, много лека и вкусна и моя приятел я хареса.Смесих  едната половина от крема  с разтопен шоколад, по предложение на авторката и последните два реда бяха с шоколадоваия крем, а отгоре настъргах шоколад. Наистина крема е доста различен, от това което сме яли. Мерси на Снежи, авторката  Hug


Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 17:48 от солетче

# 194
  • Мнения: 1 798
солетче,изглежда много съблазнителна с шоколад Heart Eyes
Скоро не съм я правила ,но ще пробвам и аз така.

Общи условия

Активация на акаунт