Торта с кисело мляко

  • 68 094
  • 217
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 48
Аз я направих и гостите ми останаха очаровани. Доста се чудиха от какво е крема... Laughing
Сложих малко течен шоколад в крема.

# 211
  • Мнения: 1 111
и аз я направих, въпреки че само  xxxxx ми даде отговор стъпка по стъпка.... Crossing Arms Жалко и че други изпробвали не споделиха технологията, нарочно ли е що ли...незнам
Първо имах проблеми с млякото и брашното - започна да загаря бързо... Sad и реших да направя крема на водна баня. Сложих и малко повече захар, за да  е по-сладко.Установих, че вкусът на тортата е много по-добър когато тортата преседи, дори повече от 2 дни...
И накрая - много е вкусна тортата, но винаги като хапна от нея и ми излизат киселини, на съпругът ми също...Предполагам, че е от киселото мляко, ферментира ли ,знам ли... Sick  Следващият път мисля да  янаправя с прясно мляко вместо кисело - дали ще стане newsm78

# 212
  • Мнения: 1 708
Извинявай,че не съм видяла поста ти в който искаш технологията,но в първия пост съм написала кое след кое слагам.
За да не загори крема наистина трябва котлона да е слаб и да се бърка непрекъснато.
за киселините незнам,явно е от киселото мляко.
С прясно мляко вече ще стане друг тип торта и вече в него трябва да се сложат яйца или пудинг за да се получи крема. Hug

# 213
  • Мнения: 1 111
С прясно мляко вече ще стане друг тип торта и вече в него трябва да се сложат яйца или пудинг за да се получи крема. Hug

благодаря за съвета

# 214
  • Мнения: 202
Тортата наистина е много вкусна правих я два пъти , първият път я правих с б-тите петит, но втория не намерих и я правих с обикновенни б-ти с масло вкусът е абсолютно един и същ, та исках да кажа , че ако не намерите б-ти петит става и с обикновенни с масло.

# 215
  • Мнения: 1 111
да, и аз я правих с тези - обикновените с масло, на които показах снимка....Според мен ще стане с всякакви обикновени бисквити, били те и без масло...Маргарин ползвах Калиакра-сандвич и мисля, че в случая е без значение какъв маргарин се използва-все ще стане....Мен проблема ми е киселото мляко-така и не разбрах защо ми излизат киселини /и не само на мен/ от него...

# 216
  • Мнения: 68
Боже тази торта найстина е страхотна,

бях малко скептично настроена, дори докато я правех си викам абе нещо тези жени не са добре, един такъв странен ми се стори този крем. Обачее........ уникална е. Мисля следващия път да пробвам с компот от праскови Simple Smile Simple Smile

Поздравления за авторката на тортата:)

# 217
  • Мнения: 1 708
Боже тази торта найстина е страхотна,

бях малко скептично настроена, дори докато я правех си викам абе нещо тези жени не са добре, един такъв странен ми се стори този крем. Обачее........ уникална е. Мисля следващия път да пробвам с компот от праскови Simple Smile Simple Smile

Поздравления за авторката на тортата:)



 Joy Joy Joy  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт