Бъдещи мамчета от ШУМЕН!!!!

  • 17 396
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Я, да преброим колко коренчета растат в града и с кого ще се засичаме по консултации. Аз от скоро съм в града и всяка една информация ще ми бъде ценен дар.   bouquet

# 1
  • Мнения: 0
Явно не сме много...  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 29
Аз забелязвам такава тенденция, но си мисля, че са се записали във форума родители по градове. Но ние все още не сме такива  Whistling

# 3
  • Мнения: 0
Колкото-толкова... То и аз съм от скоро тук..  smile3504

# 4
  • Мнения: 29
Ти при кой си записана, че аз още се моткам и при никой не съм ходила  Blush

# 5
  • Мнения: 0
 Sunglasses Ако съдя по подписа ти,че си в 7-ма седмица... имаш още малко време,няма страшно! Аз съм при д-р Марин Начев. Познавам го отдавна и е изключително готин и внимателен. Той е шеф на АГ отделението в болницата. Ако се колебаеш... Препоръчвам!  Wink

# 6
  • Мнения: 29
На мен ми препоръчаха Димов. И аз се двоумя, защото не съм от града и не ги познавам много добре. Утре ще си взема направление и в понеделник ще отида. Да не уточних, че и личния ми не е от града и заради това се моткам.

# 7
  • Мнения: 0
Реално, аз мисля че когато избираш трябва да се водиш основно от две неща - да е мъж (защото лично аз нямам доверие на жени гинеколожки  Thinking) и да работи в родилно,защото ще ти съдейства...
Твоят бебчо кога е предвиден да се появи?  Heart Eyes
Може да бутаме колички заедно...  1stroller

# 8
  • Мнения: 29
За март, живот и здраве аз и принципно не бързах да ходя на лекар да ти кажа не исках неясноти. Точно заради това изчаках и до сега и няма на къде започна да ми личи. Трябва да се консултирам вече.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 0
Пролетно бебче! Чудесно! Аз се регистрирах в 16-тата седмица,така че нямаш грижи. Има време за всичко! Гледай да си добре ти Simple Smilenewsm10 newsm10 newsm10

# 10
  • Мнения: 29
Ох, тея дни са ми мъка особено сутрин натрапчиво  Sick и едновременно зверски глад.  Joy Няма нищо по-ценно от това на света

# 11
  • Мнения: 0
Аз минах леко... Спасяваха ме краставици със сол и пуканки  Joy
Още малко и минава  Wink И не ходи много по жегите,че е ужас!

# 12
  • Мнения: 29
О, не крия се като мишка в офиса и не си показвам носа навън. Излизам в 8 и се прибирам в 18 часа

# 13
  • Мнения: 0
 smile3501
Браво! Нали знаеш,че след като се регистрираш, гинеколога ти може да ти даде болничен,ако не се чувстваш добре да излизаш? Да си починеш малко, докато минат първите 3 месеца. На мен лично ми се спеше нон-стоп и бях много некоординирана.  Rolling Eyes smile3557

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 38
Здравейте, и аз се записвам тук в темичката.

# 15
  • Мнения: 1
 FlutterОще една на хоризонта Grinning Flutter

# 16
  • Мнения: 29
Ееее браво, събира ме се значи. Това е хубаво Hug

# 17
  • Мнения: 1
 Joyда, няма да излагаме града  Joy

# 18
  • Мнения: 0
ivanova2109
Здравей и добре дошла! Simple Smilenewsm51

# 19
  • Мнения: 0
Emelsko Здравей и от мен! Simple Smile)   bouquet

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 38
Здравейте, надявам се да си помагаме с туй-онуй.  Grinning

# 21
  • Мнения: 29
Аз съм пришалец в Шумен, иначе съм от Варненско. Живея в Дивдядово  Crazy
Луда работа  Joy

# 22
  • Мнения: 0
Ще си помагаме ами.. на къде иначе! Simple Smile))
@Magi_Ko Пришълка или не... нали си в Шумен! Simple Smile))

Мами,вие кога очаквате мъничетата си?  preggo

# 23
  • Мнения: 1
  bouquet devilicious Благодаря ти

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 38
Аз искам да ви питам при кой гинеколог сте и дали сте доволни от него, и понеже ми предстои да направя избор за наблюдаващ какво мнение имате за д-р Румяна Желева-Янева?  Thinking

# 25
  • Мнения: 1
 За Янева съм чувала хубави мнения, но избора е твой все пак.  Аз ходя при д-р Попова. Доволна съм.  Flutter

# 26
  • Мнения: 0
Привет мами. По повод гинеколога.. аз съм при д-р Начев и съм доволна. За Янева... аз лично не съм чувала хубави отзиви, но те не са били по повод консултации, ами лечение...така че не знам. Има разлика все пак... Simple Smile успех на всички! Simple Smile

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 38
Благодаря ви, и аз съм доволна за сега от нея въпреки че съм минала само два прегледа.


Мами,вие кога очаквате мъничетата си?  preggo
Мойто мъниче ще го чакаме към 22 февруари, а вие вашите?  baby_neutral

# 28
  • Мнения: 29
Аз съм с мартенче на 15  Laughing

# 29
  • Мнения: 1
Януари...
Мами, коя по ред бременност  preggoкарате? При мен - втора smile3541

# 30
  • Мнения: 3
И аз се записвам тук  Grinning

# 31
  • Мнения: 29
 Hug Добре дошла

# 32
  • Шумен
  • Мнения: 38
Привет и добре дошла  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 29
Момичета днес имам час при Димов в 11:20. Стискайте палци всичко да е наред

# 34
  • Шумен
  • Мнения: 38
Разбира се, че всичко ще е наред.   Grinning Първи преглед ли ти е или втори?

# 35
  • Мнения: 29
 Първи  Embarassed Голям спек съм нещо  Praynig

# 36
  • Шумен
  • Мнения: 38
И аз бях така на първия, няма страшно. Ще видите бебчо, ще ти назначи изследвания и ще си радостна, че си го видяла.  Hug

# 37
  • Мнения: 29
Момичета перфектни сме  Hug Всичко ни е в норма   Peace Получих много добро отношение от Димов и сестрата   bouquet Дори таткото беше с нас та се запознахме с бебо

# 38
  • Мнения: 17
Записче Simple Smile  Вече мама от месец и половина Simple Smile

# 39
  • Шумен
  • Мнения: 38
Добре дошла и дано всичко мине наред.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 29
Момичета как я карате, как са бебоците?

# 41
  • Шумен
  • Мнения: 38
Ние с бебо сме добре, вече в 7-ми месец от днес Simple Smile Бях малко в болницата цели 5 дни, но всичко е наред. При теб как е ?

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте и аз реших да се разпиша!  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 0
Мамчета, вече ориентирахте ли се как и къде ще раждате?  Crazy

# 44
  • Шумен
  • Мнения: 38
Аз ще раждам в Шумен, нормално надявам се. В момента се чудя и го обмислям дали да не си избера и екип. Ако някой сподели мнения и препоръки ще съм благодарна. Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1
Здравейте мами. Аз съм се ориентирала във Варна МД.

# 46
  • Мнения: 17
Здравейте мами. Аз съм се ориентирала във Варна МД.

Аз също раждах там и съм доволна. Успех!

# 47
  • Мнения: 1
Star83 при кой лекар беше? благодаря

# 48
  • Мнения: 17
Star83 при кой лекар беше? благодаря
Изражда ме д-р Анна Атанасова, но по време на престоя имах общо взето контакт с повечето лекари - само пожителни отзиви за радост Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1
Дано остана и аз с много положителни впечатления и всичко мине добре. Аз съм се спряла на д-р М. Яков.

# 50
  • Мнения: 17
Дано остана и аз с много положителни впечатления и всичко мине добре. Аз съм се спряла на д-р М. Яков.

Той ни разведе из отделението, когато отидохме на посещение. Също добри впечатления за него.
Кога ти е термина?

# 51
  • Мнения: 1
Живот и здраве другия месец. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 17
Весело посрещане на Новата година на всички!

# 53
  • Мнения: 0
zdraveite budeshti mamii Simple Smile az sym v 4 mesev i sushto ne sym ot shumen Simple Smile pozdravi na vsichki  Hug Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 25
Здравейте мами, аз съм в шести месец и също съм от Шумен. smile3503 smile3503 smile3503 smile3503 smile3503 smile3503 smile3503 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68 newsm68

# 55
  • Мнения: 29
Здравейте на всички нови мами, които са се присъединили в темичката. Аз се поизгубих доста време, но покрай раждането, а сега и покрай малкото човече Simple Smile Ще се радвам да бъда полезна на всички с въпроси свързани със самото раждане списъци за болницата и т.н. На тези които вече са родили пожелавам много здрави и щастливи бебоци и да си направим като се пооправи времето една среща Simple Smile

# 56
  • Мнения: 25
Здравейте на всички нови мами, които са се присъединили в темичката. Аз се поизгубих доста време, но покрай раждането, а сега и покрай малкото човече Simple Smile Ще се радвам да бъда полезна на всички с въпроси свързани със самото раждане списъци за болницата и т.н. На тези които вече са родили пожелавам много здрави и щастливи бебоци и да си направим като се пооправи времето една среща Simple Smile


Здравейте, къде раждахте в Шумен ли? На мен ми предстои раждане септември месец (има още доста време но...) аз да питам. Имахте ли екип , или които е дежурен на смяна. Колебая я се ако искам екип , кога и къде трябва да заявя това. Благодаря предварително.

# 57
  • Мнения: 29
Доби, аз раждах нормално, БЕЗ ИЗБОР НА ЕКИП и да ти кажа няма кой знае каква разлика. Отидох сутринта и ме върнаха, защото контракциите ми бяха слаби и с едно никакво разкритие(аз преносвах) И вечерта ме приеха Д-р Антонов и акушерка беше Йорданова, останах много доволна. Да кажа, че аз имах безпроблемна бременност и нямах оплаквания. Не ме беше страх при кого ще се падна, виж сега ако ти ще си по-спокойна можеш да си избереш екип. Последните ти прегледи ще бъдат при израждащият те живот и здраве септември. Не е страшно, клизма ти правят няма от какво да се безпокоиш, аз родих и вечерта на всичкото отгоре и изказвания от рода, "ами те спят и не те чуват" са пълни глупости  #Cussing out

# 58
  • Мнения: 25
Доби, аз раждах нормално, БЕЗ ИЗБОР НА ЕКИП и да ти кажа няма кой знае каква разлика. Отидох сутринта и ме върнаха, защото контракциите ми бяха слаби и с едно никакво разкритие(аз преносвах) И вечерта ме приеха Д-р Антонов и акушерка беше Йорданова, останах много доволна. Да кажа, че аз имах безпроблемна бременност и нямах оплаквания. Не ме беше страх при кого ще се падна, виж сега ако ти ще си по-спокойна можеш да си избереш екип. Последните ти прегледи ще бъдат при израждащият те живот и здраве септември. Не е страшно, клизма ти правят няма от какво да се безпокоиш, аз родих и вечерта на всичкото отгоре и изказвания от рода, "ами те спят и не те чуват" са пълни глупости  #Cussing out

Благодаря Маги, това в някаква степен ме успокоява. Значи последните ми прегледи няма да се извършват от моята АГ , а от АГ в болницата , така ли?

# 59
  • Мнения: 29
Ако имаш избора на екип, ако ли не ще са си при твоят АГ Peace

# 60
  • Шумен
  • Мнения: 325
Здравейте и аз се присъединявам към групата  Wink
Имам една дъщеря на 6 годинки сега чакаме мъж всеки момент трябва да се родим ще се радвам да обменяме инфо   bouquet

# 61
  • Мнения: 29
Здравей Миме, хайде леко раждане и след това по разходки заедно

# 62
  • Мнения: 17
Защо не направим списък кой с колко голям бебок е или кога чака малкото съкровище? Готови за разходки винаги има Simple Smile

# 63
  • Мнения: 25
Защо не направим списък кой с колко голям бебок е или кога чака малкото съкровище? Готови за разходки винаги има Simple Smile

Mоят термин еза 24 септември.

# 64
  • Шумен
  • Мнения: 325
Кака Никол я родих на 14.03.2008 година, а сега термина ми е за 29.06.2014 да видим кога ще се родим  Grinning

# 65
  • Мнения: 17
Ние сме на 8 месеца и половина. Габи е родена на 10 октомври 2013.

# 66
  • Мнения: 48
Включвам се, аз съм за февруари 2015 Stuck Out Tongue Simple Smile

# 67
  • Шумен
  • Мнения: 38
Здравейте,
 и аз съм насреща ако има с какво да помагам.   bouquet

# 68
  • Мнения: 42
Момичета, ако някой има нужда, от моятабременност останаха 21 хапчета Огестан до 08.2015 и масло за кърмачки Веледа

# 69
  • Мнения: 85
Здравейте, виждам че отдавна не е писано в темата, но все пак да питам. Има ли мами, които са раждали скоро в Шумен и най вече планово секцио? Ако е удобно да разкаже - условия, отношение, процедури абе въобще какво се сеща и си спомня.
Предварително благодаря

# 70
  • Шумен
  • Мнения: 325
Аз родих скоро,но нормално за секцио нищо не мога да кажа...  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 25
Здравейте, виждам че отдавна не е писано в темата, но все пак да питам. Има ли мами, които са раждали скоро в Шумен и най вече планово секцио? Ако е удобно да разкаже - условия, отношение, процедури абе въобще какво се сеща и си спомня.
Предварително благодаря

Здравей, аз родих на 25 септември , но секцио по спешност, не планово, защото преносвах и бях с високо и кръвно. В екип бяха д-р Балабанов и д-р Маринова. Доволна съм и от операцията и от отношението. Само с един естетичен шев съм - Маринова ми го направи. Всъщност и аз много се притеснявах от самото раждане, защото бях слушала много за лошото отношение на лекарите , а не е така, с мен всички бяха много добри. Аз постъпих в болницата на 22 септември с високо кръвно, прие ме д-р Чешмеджиева , много разбрана, и така до 25 бях в предродилна зала, заради кръвното се налагаше на всеки 3-4 часа да следят тоновете на бебето и моето състояние. Пред очите ми минаха най- малко 20 нормални раждания и около 10тина със секцио. Докато ме изпишат тъй като ни задържаха още една седмица заради бебо, вече всички лекари ме познаваха , както и аз тях. Не се притеснявай всички са добри и разбрани, както и акушерките бяха мн мили. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.

# 72
  • Мнения: 85
Благодаря ви за отговорите Simple Smile вярвам че всичко ще е наред. Хубаво е да се споделя мнение, за да може на всички на които им предстои да са по-спокойни

# 73
  • Мнения: 259
Има ли мами определени за Май? Simple Smile

# 74
  • Мнения: 292
Аз не съм за май месец,а за края на април 2015г. - близко е!

# 75
  • Мнения: 10
Здравейте мами, надявам се има такива, които очакват рожбите си тази година. Нека не се срамуват и да се покажат   bouquet
Няма нищо по-хубаво от това, което ни очаква-малки пухкави човечета.
Хубав и усмихнат ден!

# 76
  • Мнения: 601
При д-р Георгиев в Първа 4астна,а ти ? За раждането...къде ще раждаш,при кого ще раждаш..? newsm78

# 77
  • Мнения: 10
Не мога да повярвам, че само три мамчета са от Шумен. Това просто не е възможно, да няма други щастливи жени на този етап. newsm78

# 78
  • Мнения: 259
При д-р Георгиев в Първа 4астна,а ти ? За раждането...къде ще раждаш,при кого ще раждаш..? newsm78
Аз съм при Доля Нейкова.. Мисля тук да си раждам, не съм си избирала екип(освен, че познавам една от акушерките и ми е обещала да присъства, въпреки смяната си) a ти?

# 79
  • Мнения: 601
И аз не съм си избрала екип и мисля тук да раждам,не познавам нито една акушерка и малко ми е притеснено...,надявам се вси4ко да бъде безпроблемно и вси4ко да е ОК,ти нормално ли ще раждаш или секцио,аз все още не съм решила.. newsm78

# 80
  • Мнения: 259
Аз искренно се надявам да е нормално, юни имам изпити и искам да съм се възстановила Simple Smile Аз вярвам че всичко ще е наред.

# 81
  • Мнения: 10
Здравейте, всичко ще е наред с раждането, не се притеснявайте. Искам да Ви попитам дали ходите и дали сте ходили на училище за бременни или училище за родители, и ако да къде и какво Ви е мнението?
А относно раждането аз си мисля за Варна, тук нещо не ми вдъхват доверие, а и с моите перипетии... въпреки, че на мен още ми е доста рано Simple Smile.
Хубав и усмихнат ден!

# 82
  • Мнения: 259
Аз не съм ходила на училища, а и честно казано нямам и желание (личен избор), не мисля че ще ми е полезно. В началото и аз бях решила във Варна, ходих на допълнителни прегледи там и двамата доктори ме посъветваха, че ако няма проблем и всичко е наред, е безмислено да раждам там. Се пак малко или много си е път и няма как да знаеш кога ще родиш (ако не е секцио де) Simple Smile кога ти е термина?

# 83
  • Мнения: 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=597249.585;topicrefid=20
Прочети темичката, доста е интересна Simple Smile

# 84
  • Мнения: 28
здравейте..
искам да ви помоля да ми препоръчате педиатър в шумен.. нямам никаква идея кой е добър как преглежда и т.н. искам само да си вдига телефона и да не да чакам с часове пред кабинета му и разбира се да си разбира от работата..
благодаря ви предварително  Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 35
Здравейте и аз се записвам тук да следя от шумен съм 9 седмица и мисля да се записвам при маринова но ме притеснява видеозонът и понеже е мн стар но все пак тя иЗражда в болницата мисля да ходя частно при димова нейната апаратура била нова някой бил ли е при димова или маринова

# 86
  • Мнения: 35
Хай ето ме и мен май съм 4-та Simple Smile още е мн рано да се каже 9 с-ца

# 87
  • Мнения: 28
аз ходя при маринова на консултации... какво да ти кажа, разбира си от работата обаче като отидеш сутрин в 7 чака по рано от 10 не може да влезеш и то в повечето случаи само да те изтегли и премери защото по здравна каса имаш само 2 видеозона другите си плащаш... моята идея че се записах при нея беше същата защото изражда в болницата ама я е на смяна я не е... аз преди ходех в първа частна и съм много доволна от георгиев а и последния модел 4д вече е при него... нейкова също има 4д и е добра. видеозона ще ти е интересен до 24 седмица после като ти направят цветната снимка и 4д само го мерят колко е голямо и толкова. а дори 4д може да даде разлика +- две седмици развитие така че избирай по компетентност а не по апаратура и разбира се по твое удобство защото сега не се усеща че си бременна ама ще видиш после какво е да кибичиш по 2-3 часа с големия корем и подутите крака само да ти измерят килограмите и кръвното...

# 88
  • Мнения: 28
забравих да добавя запиши се където искаш само в иван рилски не се записвай при димов... забранявам ти!!!  Shocked Shocked Shocked Shocked

# 89
  • Мнения: 259
Здравейте, аз раждах при Маринова и честно казано не съм доволна. Тя не участва в самото раждане(седеше отстрани и само ми повтаряше давай). Поне за мен ми беше прекалено спокойна и бавна... Имаше и едно момиче, което я беше избрало за екип, е честно казано разлика между нея и мен нямаше, аз бях на късмет който е на смяна На консултация бях при Нейкова и съм много доволна. Ти сама си прецени Simple Smile

# 90
  • Мнения: 259
Полина, ние сме при Илиева-е няма такъв човек. Много съм доволна, разбира си от работата, когато звънна е на среща. Идвала е и в неделя , в нас за да ни преглежда Simple Smile

# 91
  • Мнения: 35
Мерси мн за инф момичета мен точно това ме притеснява от 4 г ходя частно при маринова на година веднъж понякога и 2 пъти мн добре се държи но все пак нали си плащаш 30 преглед 30 видеозон но с направление дали ще имам същите отношения нз аз от сега мисля да я хвана като екип но нз вече а нейкова ми е комшийка и се протеснявам че ако се запиша при нейкова и попадна на маринова при раждането да не стане гаф оффф какво ли да правя имам 1 м понеже личната ми вече ми написа направлението за 9 месеца  аз след пол тест ходих веднъж при маринова едва видя плодния сак това е след 15 дена закъснение мн ме притеснява видеозонът и все пак др седмица живот инздраве влизам в 10 сед и искам да чуя тонове а с нейния видеозон нз най добре май да отида при нейкова

# 92
  • Мнения: 259
Щом смяташ да я хванеш за екип какво те притеснява да не си водиш консултацията при не? така или иначе ще си платиш. ти си преценяваш Simple Smile

# 93
  • Мнения: 35
Понеже няма добра апаратура това ме притеснява по принцип в тях е така но в болницата нз каква е апаратурата

# 94
  • Мнения: 28
диди мерси за инфото Simple Smile

Относно маринова да тя е много спокийна което на мен ми действа успокояващо Simple Smile също така няма какво да се притесняваш ако се запишеш при нейкова и маринова трябва да те изражда няма да има проблем маринова лично праща при нейкова за 4д понеже тя няма апаратура в кабинета в болницата... даже и тонове не сме слушали... така че моя съвет записвай се при нейкова и не му мисли и 4д си имаш а както съм чувала от др бременни тя това два видеозона по здравна каса не го спазва а си те гледа всеки път когато идеш на консултация пък и при маринова и да те гледа всеки път ти нищо не виждаш на видеозона нито снимка ти дава нищо просто болницата не разполага с такава техника тя не е виновна Simple Smile
Смятай си бременноста по последен цикъл и не вярвай на видеозонски изчисления всичко е +- 2 седмици разлика. и мен ме изкарват да родя две седмици по рано по размер, ама няма как да стане аз знам кога съм заченала все пак аз съм го правила това бебе Wink Успех и не се притеснявай всичко ще е наред бъди положителна винаги Simple Smile

# 95
  • Мнения: 5
Здравейте мили дами Hug
Аз съм в 18 г.с. и ще се радвам да обменяме информация.

# 96
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 562
Привет и от мен! Аз съм съвсем в началото - 5 г.с. Предстои ми да избера лекар, който ще наблюдава бременността. Препоръчаха ми д-р Даринка Димова. Някакви мнения или впечатления? Приемам и други предложения.

# 97
  • Мнения: 33
Здравейте мамчета  newsm03 аз съм в 13г.с. ще се радам да получа полезна информация и от вас тъй като ми е първа бременност.Един от въпросите ми е какво ви е мнението за Biozin Mama i Pregnacare max (витамини за бременни) някой взимал ли ги е ако да-доволни ли сте и според вас толкова ли са необходими?Изписа ми ги Кузманова,тя ми следи и бременността.

# 98
  • Мнения: 259
Здравей аз съм пила Pregnacare, но не видях кой знае каква полза. Аз бях при Нейкова и на всяка консултация ми изписваше витамини, който аз не съм купувала и пила, но когато тя ме питаше и казвах че ги пия и всеки път ми казваше че има голяма полза от витамините, много добре ми действали и бебо се развивал и наддавал добре заради витамините. Не ти казвам да не ги пиеш! сама си прецени как се чувстваш, аз бях 6. Иначе за други лекарства, които ми е изписвала при нужда си ги пиех. Но нали се сещаш че преди години и по полетата са раждали, пък камоли за витамини да говорим. Прецени според състоянието си, ако си добре не се тъпчи с лекарства (казва ти го фармацевт), а и хич не са евтини и без това бременните в Бг са третирани като ходещи портфейли.. лека бременност

# 99
  • Мнения: 33
Благодаря за съвета Диди.За сега пия само Биозин мама и фолиева киселина.Ако видя добър ефект от Биозин ще си го продължа понеже е за подсилване на имунитета.А за цената...ооо да стана ми лошо Joy

# 100
  • Мнения: 35
О аз съм при нейкова 13 сед но  никакви лекарства не ми е казвала да поя освен фолиева

# 101
  • Мнения: 33
Може би при следваща ЖК ще ти изпише  Thinking

# 102
  • Мнения: 35
Хммм може на 22 съм на 4д

# 103
  • Мнения: 259
Със сигурност ще ти изписва  Simple Smile. Особено в края... Иначе няма грешка жената Simple Smile

# 104
  • Мнения: 33
А да имате инфо как стоят нещата у наше село с упойките,тъй като да си призная мъжки съм голямо шубе на тема раждане,та ако се наложи живот и здраве като му дойде времето не мисля да се правя на герой...дано ме разбирате. Praynig

# 105
  • Мнения: 259
За упойки незнам, не съм се интересувала, а и по-добре за бебче без... Но като дойде време, не се сещаш за упойки, боли, но всичко минава. Не се притеснявайте, аз месец след раждането можех да родя пак (а имах много шевове). Още след като видиш бебо ще забравиш за болката.

# 106
  • Мнения: 33
Със сигурност ще е така Party но докато дойде времето ще си изгриза ноктите до дъно #Crazy  Joy

# 107
  • Мнения: 28
Няма такива неща и дори и някой да ти каже че е възможно аз ще ти кажа че не е... успех 😉

# 108
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Привет, момичета! Бременна съм 17г.с., чакаме момиченце, трета бременност! Консултацията я води Д-р Димова, изключително доволна съ, спокойна, търпелива, добра апаратура, добър специалист. Д-р Маринова ми е водила ЖК и ми е израждала и двете деца. Вече говорих с нея и тя отново ще бъде моя избор при раждането, имах си и акушерка, но тя е заминала за чужбина, за голямо съжаление. Със срклаж съм и контракции, за това лежа и лежа, но вярвам нещата да се подобрят!

# 109
  • Мнения: 35
Хай 3 та брем бравоо колко взема маринова като екип

# 110
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Ценоразписа е на болницата,подава се молба към шефа на болницата за избор на екип, лекар, акушерка,като записваш имената им. Цената е твърдо определена и не се влияе от избора ти на лекар. Има изнесен ценоразпис в болницата. На ръка не съм плащала на никой, да не говорим, че преди 12год когато раждах първият си син Маринова не ми е поискала нищо. Беше в отпуска даже и дойде!

# 111
  • Мнения: 28
600 лева е екип който е от доктор и акушер няма анестезиолог или други екстри... от курса за бременни когато ходихме в болницата питах балабанов шефа на отделението за упойка и други неща не беше убедителен но спомена ако си ангажираш анестезиолог можело ама нищо друго не каза и не обясни... маринова ми води консултацията и като я запитах как стоят нещата каза изобщо да не се надявам тъй като лекари нямало нали бедна държава и болница сме... така че за тия 600 лева я земете купете нещо за бебчето никой няма да ви върне като сте без екип... а и е нож с две остриета... я си представете как ще се отнесат с вас докато ви пристигне екипът не дай си боже на две ракии от някой банкет... успех и леко раждане на всички ☺

# 112
  • Мнения: 33
Пффф кожодери...и това за спокойствието на родилката,че уж е в добри ръце.Не ми се вярва нито отношението да е по-различно нито пък специалистите да се трансформират в супер-специалисти.Всеки сам си решава дали да си купи подобно "спокойствие".Много съм съгласна с Полина,представи си да ги хванеш на няколко чашки... Rolling Eyes Що се отнася до упойките разбирам,че ще я получа само ако легна на масата...да не дава Господ! Praynig

Последна редакция: вт, 06 окт 2015, 10:34 от stay*fly

# 113
  • Мнения: 292
Здравейте! По въпроса с раждането,аз родих през м.април тази година с избор на екип,какъвто се бях зарекла,че ще направя,ако реша да имам второ дете. При първото раждане, с моя късмет,попаднах на един лекар,който изобщо не препоръчвам на никого. За епидурална упойка питах и принципно можело,но останах с впечатление,че нашите лекари в Шумен не я ползват често и не я харесват. Нещо с лошо напъване я свързват.Та родих без нея,а на болка трудно търпя да си призная- особено на тази болка.За д-р. Димова мога да кажа само добро,на частно ходех от време на време при нея. Иначе консултацията ми я водеше д-р. Кузманова.

# 114
  • Мнения: 199
Тъкмо влизам в 8мия месец и понеже на последната ФМ( преди 10 дни) се видя, че бебето е с омотана около врата пъпна връв и сега се чудя дали да не раждам секцио с избор на екип. Някои имали ли ли са такъв проблем, и дава ли се от АГ водещо ЖК направление за секцио. Изобщо как е процедира? Иначе бебето вече е с главично предлежание и вероятността да се размотае само е много малка.

# 115
  • Мнения: 725
Привет и от мен! Аз съм съвсем в началото - 5 г.с. Предстои ми да избера лекар, който ще наблюдава бременността. Препоръчаха ми д-р Даринка Димова. Някакви мнения или впечатления? Приемам и други предложения.

Димова ми наблюдава бременността, като цяло съм доволна от нея. Ходех на 4д в Добрич при Стоилов и добре, че ходих! Януари Димова ми каза, че са ми намалели водите, но не е опасно. Началото на февруари ходих последно в Добрич и Стоилов ме прати директно в АГ Варна, защото беше притеснен, че бебето няма да преживее нормално раждане заради стреса и намалелите води. Пък и стомахчето му беше по-малко (което Димова не видя на нейния апарат). Общо взето доктора каза, че е можело да стане голяма беля...

Иначе след раждането пак си ходя при Димова на профилактични.

# 116
  • Мнения: 28
Момичета искам само да споделя колко съм разочарована от моята лекарка маринова... от къде да започна... аз съм с термин 24 октомври, края на септември отивам на преглед на който тя ме гледа на видеозона от първата световна и установи че бебо е с 3 седмици по голям.. и ми казва че нямало да дочака до началото на октомври дори.. аз не се шашкам но се приготвям и настройвам за ранно раждане след седмица отивам и тя ми вика то бебето си има термин няма да бърза да излиза без видеозон и други прегледи... като я питах за видеозон почна да ми се обеснява че по здравна каса имам само 2 тя ми била направила даже 3 и тем подобни трябвало в часния да ида.. вчера отивам пак на консултация и дори без да ме докосне тъй като сестрата ме изтегли и измери тя ми заяви ще преносиш... е аз явно попаднах на доктор с ясновидски способности...

# 117
  • Мнения: 199
И аз постоянно чувам лоши отзиви за Маринова! Особено напоследък зачестяват. Самата аз имам опит с нея, като ме лекуваше без да ми е направила нужните изследвания и изписваше хапчета за безплодие ( доста силни). Дано не ми се падне на смяна , като тръгна да раждам след месец  Praynig Praynig Praynig
ЗК наистина поема 2 прегледа с ехограф, затова най- добре си плати да те прегледат, но си избери друг лекар. А 100 годишният и ехограф го знаем, изобщо не разбирам какво вижда на него.

# 118
  • Мнения: 35
Аз пък съм при нейкова но вече и аз нз кой е добър уш ме записа за 4д отивам и 10 15 видеозона черно бял докато в нета гледах на др майки трябваше да се виде плода ясно вътре а не черно бял но си мислих първо така после сигурно ще ме погледне ди каза и хопп ставай готови сме всичко е добре нз нз след 15 дена си отивам във варна при някой добър който му разбира да гледа на 4д и ми каза нейкова от здр каса 2 ехографа др се плащтат но ако отида при нея на 4д сега и нз си коя седмица 40+60 лв и до края на бременодта няма да плащам ехограф това е

# 119
  • Мнения: 35
Добре чебне съм се записала при маринова с мисълта че после ще ме изражда имах да чакам ред зада вляза на консултация и то 5 мин защото вънка е фул

# 120
  • Мнения: 28
Да само седиш и чакаш по 2 часа за да те изтегли... нямам думи просто хубаво си ходех аз в първа частна ама нали тя изражда и аз с мисълта като влезна да раждам да имам познато лице и за какво сега нито знам бебо колко е голям нито нищо слуша му тоновете с няква слушалка сякаш чува нещо... ама така е взе паричките от здравна каза за мен и вече не ми обръща внимание и няколко пъти ме подпитва за екип ама като разбра че не искам почна да не ми обръща внимание... и в нейния кабинет с предимство са болничните служители а не бременните бе нямам думи направо.. дано поне на педиатър да попадна за сега смятам да е николова в нова поликлиника чувала съм хубави неща но да видим. вие кой ще ми препоръчате?

# 121
  • Мнения: 725
За 4Д в Добрич при Стоилов  Peace

# 122
  • Мнения: 35
А варна при кого мога да ида

# 123
  • Мнения: 725
Няма защо да ходиш във Варна, иди направо в Добрич. От Варна ходят там много жени, има защо повярвай. Ако имаше по-добър специалист във Варна там щяха да ходят.

# 124
  • Мнения: 35
Ок ще ви послушам малко време да мине защото май не било хубаво мн често на ехограф аз преди два дни бях мисля към добрич да ида след 15 дена

# 125
  • Мнения: 33
От лично впечатление...ходила съм при д-р Янева,винаги съм оставала доволна от отношението й.Старае се винаги да предразполага,отговаря на всеки въпрос с обилна информация,обяснява защо изписва определен медикамент.Като цяло залива с инфо и държи на пациентите си.Понякога съм си мислела,че освен гинеколог е и психолог.Не искам да звучи,че все едно я превъзнасям,просто мнение.ЖК ми я води д-р Кузманова,също съм доволна от нея успя да спечели доверието ми с първия преглед (да поясня,че имам фобия от болници и лекари и много държа на доверието).Не мога да кажа,че ме залива с инфо за най-малкото нещо,но което не ми е било ясно ми е обяснявала добре.Също се старае да се чувствам в приятелска обстановка.Внимателна е и никога не съм се чувствала дискомфортно след преглед с вагинален ехограф (знаете понякога е неприятно),не превъзнасям и нея дано не остана разочарована някой ден,но никоя от тях досега не се е държала грубо с мен.Добри отзиви съм чувала за Георгиев и Балабанов,там вече не мога да изразя мнение само съм чувала.Дано съм била полезна  bouquet

# 126
  • Мнения: 33
По въпроса за педиатър аз от бебе съм при Дончо Методиев и смятам и моето бебе да запиша при него.Винаги се е отзовавал когато съм го търсила и в критични моменти е идвал до дома ми.Щом за толкова години не съм имала намерение да го сменям смятам,че ще направя правилния избор и за детето си

# 127
  • Мнения: 35
Ох момичета преди малко такива болки получих в кръста края на 4 ти съм нз какво да правя може и да съм се секнала нз страх ме е даненстане нещо на бебето вървя като робот уфффф 😥😥😥😥😥

# 128
  • Мнения: 33
Може да е прищипан нерв.Нали не вдигаш тежко?Опитай внимателно да се раздвижиш в областа на гърба и кръста.Не прави резки движения!Пиши как си  Peace

# 129
  • Мнения: 35
Може да съм дигнала както работя в магазин днеска имахме зареждане и май от там тръгна цялата работа дано като полежа тази вечер да ми мине

# 130
  • Мнения: 35
Момичета записах се за стоилов добрич но забравих да попитам колко струва 4д някой знае ли

# 131
  • Мнения: 725
Мисля, че беше към 60лв някъде.

# 132
  • Мнения: 35
Момечета днеска бях в добрич при стоилов 80 лв е прегледа на 4д доктора за мен беше най милия любезен внимателен обесняващ цели 40 мин и знае как да работи с апаратурата каза че всяка седмица ходи в софия на обучение за 4д и мн др. Имаше пак хора мн и при него само частно също закарах и майка на генел.преглед 70 лв това са цените

# 133
  • Мнения: 26
добър вечер
искам да попитам за медицина св иван рилски , др даниел димов  дали е добър гинеколог ?

# 134
  • Мнения: 33
Мами може ли някой да даде акъл от скоро раждалите дали трябва да носим дрешки за бебето за престоя в болницата (не включвам комплекта за изписване) и някаква козметика като бебешко олио например   newsm78

# 135
  • Шумен
  • Мнения: 325
Да дрешки трябват за всеки ден,вече не ги повиват и козметика трябва,олио,сапун,крем,памперси...

Последна редакция: сб, 05 мар 2016, 16:25 от Мимчето7

# 136
  • Мнения: 33
Да дрешки трябват за всеки ден,вече не ги повиват и козметика трябва,олио,сапун,крем,памперси...

Благодаря  bouquet

# 137
  • Мнения: 18
Здравейте, мамчета и бъдещи такива  Hug Има ли в темата момичета, които все още чакат заветните 2 чертички? Ще ми бъде приятно да обсъждаме и споделяме трепетите си  Rolling Eyes

# 138
  • Мнения: 301
Колко гинеколожки Яневи има в Шумен? В интернет като напиша Янева и ми излизат различни имена... едната Желева, другата Попова...Стефанова... тази която работи в поликлиниката как се казва?

# 139
  • Мнения: 5
Здравейте мами от Шумен, на колко станаха бебоците ви вече?

# 140
  • Мнения: 173
Здравейте,бихте ли споделили мнението си за АГ Шумен? Никога не съм влизала в болницата и нямам никаква представа какво е положението там,а до пролетта трябва да се ориентирам,за да знам спокойно ли да отида там да раждам,или да търся алтернативи.

# 141
  • Мнения: 601
Здравей,незнам колкоще ти е от полза моето  мнение,но ще споделя..
Аг то в Шумен е нито мн добро нито пък мн лошо..родих в Аг то миналата година май месец.Приеха ме един следобяд в болницата с не толкова чести болки но с разкритие от 3-3.5см,т.е.че през ноща би трябвало да родя,да ама не....
Към 19ч.същия ден болките ми се засилиха  и казах на сестрата,която пък ми би една игла УЖ да ми минат болките-а аз станах по зле не мигнах цяла нощ(то не бе повръщане не бе чудо...)по коридорите се чуваха само хърканията на уж дежурните сестри-никой не ти обръща внимание....и такй до сутринта,когато дойде новата смяна и родих нормално без проблеми.Мен ме изражда д-Р Маринова,към коята съм признателна!И така родих малкия си син държаха ни 4 дена с него и ни изписаха.
Незнам до колко съм ти била полезна,но и аз в началото си мислех като теб за други алтернйтиви,но според мен няма смисъл..
Пожелавам ти така да се случи че да отидеш още от сутринто в болницата и да родиш без големи болки,защото ако ти се случи като при мен-да ти бият инжекция ,която според мен беше за задържане па плода(за да не раждам в тяхната смяна)е гадно...
Пожелавам ти леко раждане и не го мисли толкова -в Аг Шумен има мн добри специалисти!!(Айде че мн дълго стана Simple Smile )
Успех и поздрави!!

# 142
  • Шумен
  • Мнения: 325
Аз като цяло съм доволна и двете си деца родих там 2008 и 2014 година,като цяло не е нито лукс нито мизерно нещо средно,но достатъчно според мен,има добри специалисти и акушерки,така че мисля,че няма смисъл да търсиш други алтернативи   Simple Smile

# 143
  • Мнения: 173
Благодаря за отговорите!
Да ви кажа,изобщо не държа на лукса,по скоро на хигиената Laughing
С баткото(2008) раждах в Сливен но тогава живеех в Бургас и някак по-близо ми беше(или по-точно,пътя до там). Преди да родя реших да погледна бургаската болница,ами...детските ми спомени от това място изплуха веднага-мизерия,хлебарки,скъсани чаршафи и ужасни лекари и персонал като цяло.
Май ще си раждам тук,пък квото такова.

# 144
  • Мнения: 601
Хигиената в Аг Шумен си е горе долу добре-след като родиш те настаняват в стая с 2 или 3 легла и самостоятелен санитарен възел,но е хубаво да си носиш  от вкъщи-чаршафи и възглавница(да не ги ползваш техните,че...)ако мине всичко нормално след  раждането като те настанят в тази стая ти носят и бебока и се гледате взаимно през цялото време.Естествено че минават и сестри  мн често за да видят как сте що сте.Така че всичко ще  е наред,не се притеснявай!
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт