Бял списък на туристическите агенции

  • 451 440
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19 490
Milittana, имали сте резервация при мен. По една или друга причина нещо не ви е допаднало, и все пак смятам, че всичко от наша страна е било коректно. Но ще си позволя да ви противореча.
Ако един търговец има определени правила, изключително право на клиента е да се съгласи с тях или не. Ако обаче на клиент условията не допадат, не означава, че търговецът е лош или некоректен. Договорите на Емералд са изключително стриктни и са съобразени със закона за туризма. Договорите на Емералд по отношение на посочената от вас клауза са абсолютно същите като на всички други туроператори. Договорите на Емералд в тази клауза са същите като на всички утвърдени европейски туроператори. ТУИ, Некерман, Томас Кук имат правото да сменят хотела със такъв от същата категория или по-висока. И съм виждала да го правят. Това не е българска измислица или "прецакване" на клиент.
В момента все по-често агенциите се сблъскват с едно ново явление - професионален турист. Хора, който умишлено търсят проблеми и мамят за да изкарат пари. Логично правилата от страна на търговец ще се затягат.
Фирмите предлагащи дестинация "Турция" професионално не са чак толкова много.
В случая не се предвиждаше предлагане на хотел със същата или по-висока категория, а точно обратното. И можеха да променят мястото /и града три дни преди датата на тръгване и аз нямах право да се откажа.  То така може да ми кажат, че тръгват от Истанбул или Хасково, а не от София. Нищо, че съм имала резервация при вас и бях доволна - и вие да ми бяхте предложили такъв договор, аз пак нямаше да се съглася. И когато условията в договора не ми допадат не може да ми се казва, че те били задължителни?!? Нали затова е договор, за да се преговаря по него.Коректност за коректност - това е моят принцип. И да - условията по договора не ми допадаха и за мен те са лош туроператор, защото не пожелаха да махнат тези клаузи, а само ме уверяваха, че няма да се случи такова събитие. Като няма да се случи - да не ги уговаряме тогава, но не. Пътувала съм с ТУИ и с други чужди туроператори, чела съм договори - няма подобен абсурд, ако го срещна във Вашата агенция също няма да се съглася.  Недоумявам защо ги защитавате, като не знаете подробностите по случая. И най-малко заслужавам да правите намеци за умишлено търсене на проблеми от страна на туриста към туроператора. Мисля, че бях коректен клиент, когато коректно ми се предостави някаква услуга. Което не означава, че ще позволя да някой да ме води за носа. Пътувала съм за Турция с много агенции, такова чудо като Емералд не съм срещала, заслужават си напълно лошите отзиви, както забелязвате не само от мен.

# 646
  • Мнения: 2 818


Мен, ако питате, купете си хотел, самолет и се организирайте сами.

Бих могла,ако поне леко познавах материята или знаех език,но не знам нито едно от двете,затова и питам.Благодаря!

Както решите. Все пак не е никак трудно, на български пише  Peace

https://www.air.bg/bg/promocii/5-dni-e-petyk-za-pytuvane-do-rim-s-bylgarija-er

https://www.ryanair.com/bg/bg/

https://www.booking.com/index.bg.html?label=gen173nr-1FCAEoggJCA … ick=top;cdl=en-gb

# 647
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737


Мен, ако питате, купете си хотел, самолет и се организирайте сами.

Бих могла,ако поне леко познавах материята или знаех език,но не знам нито едно от двете,затова и питам.Благодаря!
Вариант 1: погледнете Уиз Еър, Райън Еър, България Еър, Ал Италия за самолетните билети. Внимавайте летищата са различни. Букинг, trivago и т.н. за хотелите.
Вариант 2: вашата агенция/агент - ще ви посочи вариант по вашите дати и бюджет.

# 648
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Milittana, имали сте резервация при мен. По една или друга причина нещо не ви е допаднало, и все пак смятам, че всичко от наша страна е било коректно. Но ще си позволя да ви противореча.
Ако един търговец има определени правила, изключително право на клиента е да се съгласи с тях или не. Ако обаче на клиент условията не допадат, не означава, че търговецът е лош или некоректен. Договорите на Емералд са изключително стриктни и са съобразени със закона за туризма. Договорите на Емералд по отношение на посочената от вас клауза са абсолютно същите като на всички други туроператори. Договорите на Емералд в тази клауза са същите като на всички утвърдени европейски туроператори. ТУИ, Некерман, Томас Кук имат правото да сменят хотела със такъв от същата категория или по-висока. И съм виждала да го правят. Това не е българска измислица или "прецакване" на клиент.
В момента все по-често агенциите се сблъскват с едно ново явление - професионален турист. Хора, който умишлено търсят проблеми и мамят за да изкарат пари. Логично правилата от страна на търговец ще се затягат.
Фирмите предлагащи дестинация "Турция" професионално не са чак толкова много.
В случая не се предвиждаше предлагане на хотел със същата или по-висока категория, а точно обратното. И можеха да променят мястото /и града три дни преди датата на тръгване и аз нямах право да се откажа.  То така може да ми кажат, че тръгват от Истанбул или Хасково, а не от София. Нищо, че съм имала резервация при вас и бях доволна - и вие да ми бяхте предложили такъв договор, аз пак нямаше да се съглася. И когато условията в договора не ми допадат не може да ми се казва, че те били задължителни?!? Нали затова е договор, за да се преговаря по него.Коректност за коректност - това е моят принцип. И да - условията по договора не ми допадаха и за мен те са лош туроператор, защото не пожелаха да махнат тези клаузи, а само ме уверяваха, че няма да се случи такова събитие. Като няма да се случи - да не ги уговаряме тогава, но не. Пътувала съм с ТУИ и с други чужди туроператори, чела съм договори - няма подобен абсурд, ако го срещна във Вашата агенция също няма да се съглася.  Недоумявам защо ги защитавате, като не знаете подробностите по случая. И най-малко заслужавам да правите намеци за умишлено търсене на проблеми от страна на туриста към туроператора. Мисля, че бях коректен клиент, когато коректно ми се предостави някаква услуга. Което не означава, че ще позволя да някой да ме води за носа. Пътувала съм за Турция с много агенции, такова чудо като Емералд не съм срещала, заслужават си напълно лошите отзиви, както забелязвате не само от мен.
Преди 2 години договор се сключваше задължително само при организирани пътувания. В последната година е и за отделни туристически услуги. Винаги в договорите за Дюни е имало тази клауза: ако няма възможност, хотелът е длъжен да ви настани в същата или по-висока категория. Това е правило в туризма в цял свят.
Не защитавам никого. Само обяснявам правилата, които важат по закон.
Няма ли сте проблем с ТУИ, реално не споменавате за проблем и с Емералд. Но договора на ТУИ има същата клауза: имат право да ви преместят в друг хотел, стига да е от същата категория или по-висока.

# 649
  • Мнения: 19 490
Аз вече многократно и твърде ясно написах, че клаузата не беше такава, а за по-лош хотел при възникнала нужда и без право на претенции от моя страна. Реално аз отивах на море, а се предвиждаше възможностда ме настанят някъде, където до плажа се ходи с шатъл, разбирай няма плаж на пешеходно разстояние. Иначе цената си беше като за хотел на плажа. Сега ясно ли стана, че не е това, което си представяте и настоявате. НЕ Е ЗА ПО-ВИСОКА КАТЕГОРИЯ, А ЗА ПО-НИСКА ТАКАВА. И понеже аз не искам да се разправям пост фактум с КЗП, съдилища и да си провалям почивката, се отказах. С голям зор ми върнаха капарото, щото и него го бяха взели без да ми представят договора си и Общите си условия. И предлагам вече да спрем с този спор, вие ако искате си работете с Емералд, даже и клиент им ставайте, но не апострофирайте хората, които са недоволни от услугите им без да сте запозната с конкретиката на казуса. Клиент и ТА са равноправни, няма нужда да ми се налага клауза, която не искам, нито условия, които не приемам и да ги смятам за коректни. Защото после ще е късно, кьорав карти не играе както казват хората. С много агенции съм пътувала, включително и за Турция, но такава арогантност срещнах само в Емералд. И нека аз да реша имала ли съм или не проблеми с Емералд, Вие не сте била там, особено при "приятния разговор" така че заключението Ви е напълно необосновано. То не стига, че някой си разиграва коня, ами видите ли не можем и да се оплачем от него, щото "такава била практиката" и ние пасем трева сигурно.

# 650
  • Мнения: 124


С цените на самолетните билети,естествено ,че мога да се оправя.Но въпросът ми беше,за целият престой.Кацам на летището и без да знам език,не виждам как бих могла да се оправя.Предполагм,че трудно бих стигнала и до хотел дори.Затова пуснах и двете оферти.Не мисля,че една нощувка по-малко и полет с ниско тарифна компания би наклонило везните в полза на по-скъпата оферта,ако е само това.Все пак е наполовина.Но като не знам дали само там е уловката?Лаик съм  и се извинявам,ако въпросите ми изглеждат тъпи.

# 651
  • Мнения: 2 818
polin1971,

прочетете отново двете оферти и ги сравнете - има и други разлики:
- едната е топ сезон - юли, август, другата - не;
- при едната не са включени трансфери;
- при по-скъпата хотелите са по-хубави.
Другите разлики вече ги посочих.

И при двете нямате кой знае каква програма.

# 652
  • Мнения: 124

Да,това го видях,но за мен и месец май е достатъчно подходящЗа трансферите не ми стана много ясно,дали се плащат и двата или само единия който е 69 лв newsm78,за хотелите изобщо не мога да си съставя мнение,защото на картинки и описания не съм склона да се доверя.Нямам нужда от нещо кой знае какво-баня,завивки и чистота,все пак мисля да съм там само за сън,но държа на тези неща и не мога да преценя  дали по-ниската оферта ги предлага.И в чекирането има неща,които не са ми ясни,хем се включва в цената,хем нещо после се плаща.

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 13:39 от polin1971

# 653
  • Мнения: 3 024

Ами то си пише:
- едната оферта е с 4 нощувки, другата с 3;
- при едната се лети с България еър, а при другата с нискотарифна компания;
- при едната няма трансфер и т.н.
Ако прибавите трансфера от летището до хотела и обратно, цената ви скача с 69 лв./човек. До гара Термини /по евтиния трансфер/, би било по-трудно за вас да се ориентирате да стигнете до хотела, а ще има и повече допълнителни разходи.

Не виждам полетното разписание на България еър, но при по-евтината оферта е много рано, плюс времето за трансфер и 2-та часа по-ранно отиване на летището /минимум/.

При по-евтината оферта имате включени само 3 часа пешеходна обиколка с екскурзовод, докато при другата - 2 дни, с обиколка на повечето забележителности на града. Нали затова се отива в Рим?

Евтиното, винаги си е евтино и човек получава това, за което е платил. Ако не можете сами да си организирате пътуването /полетите са най-лесни/, да се справите с транспорта "от - до" /летищен трансфер, до хотела, от хотела до...., до..../, по-добре си вземете добра организирана екскурзия.

# 654
  • Мнения: 124

Ако прибавите трансфера от летището до хотела и обратно, цената ви скача с 69 лв./човек.
Благодаря.

# 655
  • Мнения: 206
При офертата на Няма време плащате само самолет и хотел + три часовата обиколка и затова е толкова евтино.Това е индивидуална програма.При другата фирма всичко Ви е организирано /трансфер, по-голяма обиколка/ има водач от фирмата и съответно и цената е по-висока.За мен първата оферта е с предимство от това, че не сте ангажирани с група и може свободно да си разглеждате Рим без да се съобразявате с никого.

# 656
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Туроператорът/ както и самият хотел/ в случай на невъзможност да предоставят предплатената услуга имат право да ви преместят в хотел от същата категория или по-висока. Това са правилата в туризма. Не са измислени в България.
Категоризацията не се определя от агенциите. Категоризацията се дава от министерствата или еквивалентните официални служби.
Дори човек да организира сам пътуването си през Букинг, директно към хотел, авиокомпания и т.н., горното важи. Факт.

# 657
  • Мнения: 3 024
При офертата на Няма време плащате само самолет и хотел + три часовата обиколка и затова е толкова евтино.Това е индивидуална програма.При другата фирма всичко Ви е организирано /трансфер, по-голяма обиколка/ има водач от фирмата и съответно и цената е по-висока.За мен първата оферта е с предимство от това, че не сте ангажирани с група и може свободно да си разглеждате Рим без да се съобразявате с никого.
Ако някой иска самостоятелно да си разглежда Рим, самостоятелно да си избере хотел, самостоятелно да си организира трансфер /т.е., пак ще повторя - да види кога каца самолетът, кога е първия шатъл, колко пари струва, къде спира, от там какъв транспорт да вземе за хотела и след това на връщане да съобрази същата информация, плюс евентуално дали от хотела до спирката на шатъла ще има ГТ по това време, плюс... /, няма нужда от никакви оферти. Следи си евтините билети на Уиз и си ги купува.

Организираните екскурзии /добри, или не/, са за хора, които по ред причини нямат възможност сами да се справят с цялата организация на едно пътуване, за да получат максимално удовлетворение от него. А причините могат да бъдат най-различни - и липса на време за сериозен рисърч /може да си набележиш 100 обекта за посещение, ама за тези обекти освен как да стигнеш до тях, трябва да провериш дали в този ден работят, какво е работното време, какви са таксите, евентуални изисквания, и най-важното, да ги "навържеш" в някаква последователност, за да не кръстосваш града/.

Всеки желаещ да пътува има своето ниво на компетентност, освен интереси, желания и възможности. Не е обидно някой да не може да се ориентира дали с език, дали с гугъл мапс, дали с чуждестранни сайтове за търсене и мнение. За това са ТА с техните програми. А кои от тях и как си вършат работата, е тема на друг разговор.

# 658
  • Мнения: 853
jfjallen - абсолютно си прав/а. Само да вметна през 2016 бях в Рим на самостоятелно организирана екскурзия - 6 нощувки за двама в хотел 3* до гара Термини + самолетни билети/Райън от Букурещ/ + трансфер за двама и крайната сума беше ПО-МАЛКО  от организирана от ТА екскурзия/Уиз/ за 4 дни за един човек...Споменавам го защото наши приятели ходиха седмица след нас с ТА и направихме сравнение .Няма да коментирам за водачи защото можете ли да си представите организираното посещение на Ватиканските музеи е било за 2ч и 30мин Angry Polin1971  сама си прецени... и не е толкова страшно с езика -малко  английски за настаняване , а за музеите ние ползвахме руски/и двамата го знаем/ екскурзовод излезе ни доста по евтино  

# 659
  • Мнения: 2 039
Искам да попитам,пътувал ли е някой с Травъл холидейз-бг?? Искам да ги ползвам за индивидуално организирана екскурзия до Бари Италия т.е.самолетни билети и хотел?

Общи условия

Активация на акаунт