Бял списък на туристическите агенции

  • 451 465
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 660
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 739
Когато аз пътувам самостоятелно до Рим си следя билети, хотели и т.н. Цената е една...Когато организирам група - 45 души по точно определени дати, още цената на самолетни е мноооого по различна. Можете и сами да го проверите при Уиз ер, потърсете цена за 2-ма, а след това за 20 души.

# 661
  • Мнения: 853
Права си Galactic  за цената на билетите ....Друг е въпроса че ТА ти ги калкулира на цена за един човек  увеличено минимум наполовина..
Няма да споря с теб защото работиш в ТА - ти си по наясно от мен там как се калкулират цените ..Просто аз тръгнах да се самоорганизирам самостоятелно след една екскурзия до Турция на която бях принудена за 2 часа на разгледам Памуккале -травертините и историческите забележителности - е не се получи - трябваше да се съобразя с още 45 човека   и разписанието на екскурзията -т.е на"тътъдък" да разгледам/ по скоро само да видя / това за което бях дошла.Оттогава вече над 10 години действам сама ...Вярно е че опитах да обясня на колежки- с някои наистина се получи и бяха много доволни . С други не се получи- но те търсеха "срещи и запознанства с нови хора" - това според мен не е целта на една екскурзия ,защото едва ли може да се получи читаво запознанство след 3-4-10дни изпълнени с път . Както и да е това е мое мнение, но лично мен никой не може да ме убеди че организираната екскурзия е за предпочитане

# 662
  • Мнения: 5 998
Момичета, някоя с отзиви за Александра Травел?

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Здравейте,търсих доста за отзиви за "евро топ тур", но не намирам нищо.Ще се радвам ако някой изкаже мнение тъй като си мисля да пътуваме с тях до Русия. Поздрави.

# 664
  • Мнения: 13 553
Има ли сред Вас някой да е ползвал услугите на  „Холидей Планет” ЕООД

# 665
  • Мнения: 642
... С други не се получи- но те търсеха "срещи и запознанства с нови хора" - това според мен не е целта на една екскурзия ,защото едва ли може да се получи читаво запознанство след 3-4-10дни изпълнени с път . Както и да е това е мое мнение, но лично мен никой не може да ме убеди че организираната екскурзия е за предпочитане

Хората сме различни, някои точно познанства търсят. Макар и рядко на някои има се получава. В зависимост от настроението , човек може да избере и вариант с тур. агенция. Не винаги имаме време и възможност да  се самоорганизираме, понякога се оставяме да  ни водят. Ако излизаме два пъти годишно правим сметки разчети търсим инфо , запазваме хотели и купуваме билети, ако е по-често се отпускаме и предпочитаме туроператор да ни води.

# 666
  • Мнения: 3 024
В духа на темата, по-скоро коментарите "за" и "против" организираните пътувания и за по-весело предпразнично настроение, ето една смешна ситуация /с мен, мъжът ми и голям син/.

Организирам 4 дни пътуване до "простичка" и лесна Будапеща. Билетите купени /евтини/, хотелът с добра централна локация, транспортът разучен,  музеи проучени - адреси, билети, работно време, експозиции, набелязани по-известни и неизвестни красиви сгради, коледни базари, други забележителности..... - изобщо перфектна организация.

Но.... в края на 1-вия ден, телефонът ми, където са всички карти, направени /"навързани"/ маршрути и цялата ми информация, спира да работи. "Мъжете" ми, гледат умно и чакат инструкции от мен, а сега накъде. Добре, че повечето неща ми бяха "в главата", та от кафе на ресторант, на техните телефони се опитвах да възстановя това, което помнех. Е, разбира се "навъртяхме" пеша малко повечко километри, поскарахме се, но се справихме - бавно и славно. И добре, че в Будапеща всичко е на "една ръка" разстояние....

Пет дни по-късно, една приятелка отиде до там организирано, за 2 пълни дни в града /ние имахме 4/. Ами видели са  почти същото /с изключение на няколко красиви сгради/, даже са успели да отидат и до Сентендре /аз не успях да го вместя в нашето време/, за което й завиждам. Е, малко по-набързо, не така лежерно като нас, но и за по-малко пари.

С две думи - и 2-та начина на пътуване си имат своите плюсове и минуси. В крайна сметка, важното е да пътуваме и гледаме на света със "широко отворени очи", което искрено пожелавам на всички за Новата година!

# 667
  • Мнения: 853
jfjallen какво съвпадение ... През януари ММ ще се прибира от курс/този път е с нашата кола/  и пътьом ще минава през Чехия, Австрия , Унгария, Сърбия..та се каня и аз да си направя една екскурзия-ако не те притеснявам сподели за твоята екскурзия в Будапеща ...време е вече да се организирам
ПП ако имаш опит и с другите посочени страни- давай и за тях .... и понеже ще разводним темата май е по добре на лични

# 668
  • Мнения: 13 770
За информация - "София тур" са обявили несъстоятелност.

# 669
  • Мнения: 3 024
jfjallen какво съвпадение ... През януари ММ ще се прибира от курс/този път е с нашата кола/  и пътьом ще минава през Чехия, Австрия , Унгария, Сърбия..та се каня и аз да си направя една екскурзия-ако не те притеснявам сподели за твоята екскурзия в Будапеща ...време е вече да се организирам
ПП ако имаш опит и с другите посочени страни- давай и за тях .... и понеже ще разводним темата май е по добре на лични
В Прага бях организирано за една НГ, така че, ако аз не съм "работила" по индивидуална програма, не мога да бъда от полза. В Австрия бях миналата година, но само във Виена. Сърбия.... нищо не мога да кажа. А за Будапеща, както писах, нека да мине Коледа, ще напиша нашата програма, все за някой ще бъде от полза. Но, за там просто, самия град погледнат "отвън" е много красив, докато във Виена има и много интересни музеи /за тези, които се интересуват от такива неща/.

# 670
  • Мнения: 11 747
Ако правилно се ориентирам, в края на лятото и преди Коледа е сезона на несъстоятелностите на тур операторите? Да сме с повишено внимание.

# 671
  • Мнения: 3
Здравейте, може ли отзиви за Тез тур или Абакс, дестинация Египет. На тях съм се спряла, но приемам и други предложения за тази дестинация.

# 672
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 739
Здравейте, може ли отзиви за Тез тур или Абакс, дестинация Египет. На тях съм се спряла, но приемам и други предложения за тази дестинация.
Тез тур - дестинацията е тяхна от години.
Абакс при супер оферта - партньор на място е един от най-големите туроператори в Египет.
Добре сте се насочили.
За по- различни маршрути Аполо, Екзотика, УЕЛКЪМ, Марбро.

# 673
  • Мнения: 2 668
Здравейте, може ли отзиви за Тез тур или Абакс, дестинация Египет. На тях съм се спряла, но приемам и други предложения за тази дестинация.

А нас защо ни занимаваш , с това на което сте се спрели ???

# 674
  • Мнения: 3
Galactic Voyager, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт