Второкласници

  • 46 673
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 031
На нас училището ни е на една крачка, но и във втори клас ще се водим и прибираме.
Големият от трети клас го пусках сам, но го взимах след училище(такива са правилата - не може да си тръгне сам, ако не съм подписала декларация за това).

# 16
  • Мнения: 289
Благодаря за новата тема.
Относно прибирането от училище - не смятам във втори клас да го пускам сам. Още повече, че ще сменяме жилището и училището ни се отдалечава.

Ваканцията тече с пълна сила. От няколко дни сам прояви интерес и учи таблицата за умножение. дано ентусиазмът му не свърши бързо.

# 17
  • Мнения: 1 919
Здравейте и от мен в новата темичка.
И ние догодина със сигурност ще се водим на училище, въпреки че сме срещу него.
Моята госпожица е на море с баща си и много ми липсва.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 768
Здравейте и от мен, благодаря за новата темичка   bouquet
Нашето училище е на 7 минути с кола, но де факто не е близо и няма ходи сама. Съседчето от същото училище, което сега ще е 6ти клас, тръгна самостоятелно около 4ти клас, може би и ние така ще направим, но си зависи най-вече от детето, неговата самостоятелност , отговорност и готовност Peace
Ние днес бяхме на ортопед, имаме начална степен на гръбначно изкривяване  Cry , въпреки, че детето е като цяло спортна натура, явно не ни е достатъчно и за да не се задълбочи лекарят препоръчва ударно плуване, поне 3 пъти седмично. Малко ни е трудно с логистиката , особено и с 2те деца-едното на градина, другото на училище и от тази година ще бъде на смени, и двете ходят на чужд език , но различно ниво.. абе ще трябва да се прави матрица, няма как, ще трябва да се стегнем.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 576
звездица важното е че само с плуване може да се регулира, програмата се напасва.
 Може ли да споделиш имаше ли някакви оплаквания детето за да го заведете на ортопед или вие си решихте да проверите за гръбначно изкривяване?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Благодаря за новата тема!
В близките 2-3 години не се очертава самостоятелно ходене до училище.Минаваме 2 булеварда на пешеходни пътеки без светофари и е ужас пресичането.

# 21
  • Мнения: 839
Звездица, племенникът ми имаше начална фаза на гръбначно изкривяване в първи клас и препоръката също беше ударно плуване плюс лечебна гимнастика. Сега ще е в седми клас и помен няма от проблема, а плуването оформи тялото му страхотно. Важното е да се вземат мерки навреме.  Hug

Благодаря за новата тема!   bouquet

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Благодаря за новата тема  Simple Smile.

Училището е много близо до нас и още от зимата се прибира сам, в края на учебната година започна и да ходи сам. Вече ходи сам на всичките си занимания - на скоковете на батут ходи с колелото, ако вали с автобуса, на плуване - с автобус и после малко пеша, китарата ни е през улицата, само пресича и е там. Пускаме го да играе сам в квартала. Много е самостоятелен и оправен. Просто така се наложи, сестра му е малка и е на съвсем друг режим, трудно ми беше с нея да търча да го водя насам-натам, баба му и тя има нужда от почивка, че ходи и на работа и така сам се справя. Много е горд от факта и може да му се има доверие, контролираме го по телефона.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 768
Solar Wind ,
Наистина, към момента няма необходимост от носене на корсаж, слава Богу, но сериозно трябва да се подходи към проблема, за да няма развитие..
Миналата година водихме малкия на ортопед, защото има плоскостъпие.
Винаги ходим при един и същ доктор от както и двамата са се родили и той винаги преглежда и двамата, макар че взима такса като за едно дете. Та още миналата есен той забеляза нещо и ни препоръча просто спорт, мин. 3 пъти седмично. Детето ходи на таекуондо но явно не се е повлияло, защото ходихме отново и накрая се наложи да направим снимка ,рентгенова,където лъсна проблема.
Иначе аз лично нищо не съм забелязала, но специалиста обърна внимание
Paper cake благодаря за споделеното и подкрепата  Hug

# 24
  • на североизток
  • Мнения: 460
Много е самостоятелен и оправен. ... Много е горд от факта и може да му се има доверие, контролираме го по телефона.

     За мое огромно съжаление, при нас е точно обратното Sad Вече нямам сили да се мъча да го вкарам в правия път! В нищо не е самостоятелен, за нищо не мога да му имам доверие, че ще го свърши, ако го помоля, дори и насила го карам да слезе пред блока да си играе с децата. Ако аз не му кажа да направи нещо, няма да се сети изобщо, било то да се измие, да се нахрани, пък камо ли да седне да чете, да пише и да свири. По цял ден може да се занимава с разни играчки, филми, простотии. И да кажеш, че  го прави кротко и не пречи на никого, добре, ама не е така - вдига цялата къща на главата си, непрекъснато дразни сестра си нарочно, изкарва и нея и мене и всички извън нерви и когато се развикам той се хили и пак го обръща на игра. Не мога вече, честно ви казвам, не издържам! Сигурно грешката е в мен, но не знам как да я поправя. А сестра му пък е пълна противоположност, слава Богу! Може да е малка, но е много съобразителна, внимателна, прецизна, всичко изпълнява и то старателно и точно. Когато съм само с нея по цял ден не повишавам тон, а с него пресипвам от викане и пак той си знае неговото. Разбира се, опитвала съм и да реагирам спокойно, да обяснявам спокойно ситуациите, но и това не помага.
      Извинявам се, че така ви се оплаквам, ама като прочетох поста на ivap и ми се прищя да споделя с някого. Просто ваканциите се оформят като най-омразното време през годината и то защото съм по цял ден с него и с претенциите му. За съжаление в малкия ни град няма много възможности за развлечение и спорт на децата, даже никакви през лятото, и малкото детски площадки вече са ни омръзнали до болка. Баща му е през повечето време на работа и няма много възможност да го изведе така "по мъжки" да спортуват или просто да са само двамата.
     Иначе в училище се справяше с всичко много добре, завършихме с "Отличен" първи клас и то съвсем заслужено (като изключим краснописа), много е умен, бързо схваща, само ако не е разасеян. Все се надявам, че всичко това ще го израстем и с времето ще стане по-отговорен и по-самостоятелен, поне колкото да може да пресича безопасно улиците и да се самообслужва.
      Още веднъж се извинявам за дългите излияния, но който не иска, спокойно може да не ги чете Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 6 094
iv4i_79Hug  сигурно си изнервена сама с две малки деца. Не пренавивай пружината, не обръщай чак такова внимание на по-дребните бели. Аз следвам принципа, че ако мога на следващия ден ще разкажа случката на колегите и да се посмеем, значи белята не заслужава голяма караница.

# 26
# 27
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Благодаря за темата!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравейте и от мен в новата тема!

Относно ходенето сам - аз сигурно съм една от малкото майки в темата, които смятат да пускат децата сами да ходят на училище (на 5 мин. пеш от нас). Е, сам - в смисъл без мен - иначе гледах миналата година 2-3 съседчета второкласници се събираха и ходеха заедно на училище. Тоест те сега ще са в 3 клас и мисля, че мога да пускам Боби с тях някоя сутрин. Вече за прибирането ще видим - трябва първо да решим, дали ще остава на занималня... Не знам за вашите, но моето дете и въпросните съседчета обикалят половината квартал с колелата - включитлно и до училището карат, затова смятам че може да ходи с тях.

Да ви питам нещо - вашите деца имат ли Фейсбук? Боби ми наду главата да му направя, защото всички имали и трябвало да си изпращат снимки и покани за игри  Crazy
Аз съм склонна да му направя, но при строги рестрикции кой може да му гледа профила. Вие какво ще кажете?

# 29
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
А, само фейсбук му липсва на моя  Mr. Green ще се лепне на компа като ваденка Naughty Не се е сетил да иска обаче и аз изобщо не придирям Grinning но явно не е ставало дума сред приятелчетата му и добре че...

Общи условия

Активация на акаунт