Второкласници

  • 46 767
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 417
J_M_M, благодаря за темата. Отдавна не съм писала. Виждам, че обсъждате темата за книгите. При нас списъка с книги основно е от приказки. Друг е въпросът, че моя Мартин изобщо не иска да чете, оправдава се, че било ваканция, а тя била за почивка  Close. Читателски дневник нямаме. Таблицата за умножение я е понаучил малко. Искам обаче с началото на учебната година да започне със спорт и той иска да ходи на футбол, така че ще трябва да се сдобия и с такава информация. По принцип най-удобно ми е на "Герена", така че ако някой знае нещо...
Миналата седмица купих тетрадки, блокове за рисуване и други ученически пособия, а вчера му купих и нова раница. Старата все още не е скъсана, но реших, че не е лошо да има още една допълнителна за всеки случай.

# 76
  • Мнения: 289
При нас ваканцията тече с пълна сила. Още не съм пазарувала нищо, въпреки, че на 02.09. сме на училище. Ще изчакам списъка , който ще ни предоставят учителите.

# 77
  • Мнения: 363
Здравейте!
Аз също съм майка на бъдещ второкласник.
Синът ми е изцяло ваканционно настроен. Времето минава по басейни, ходихме не море, следва и балкан. Не му се ще хич ни четене, ни писане, ни математика. Насила го карам да чете по 1-2 страници и за друго не ще.  Миналата година ходи на школа по английски с прекъсване. Тренира тенис и плуване. Очертава ни се тежка година с организация и транспортиране на баткото и малчо на детска, но ще се оправим.

# 78
  • Мнения: 555
Здравейте и от мен!
Ние ще си се водим и прибираме от училище , но страничните му занимания са доста близо до училището и се оправя сам. Може да се справи, но няколко пъти ми се случва двамата да пресичаме на пешеходна пътека, след като са ни направили път шофьори и някоя от следващите коли да изфорсира колата и да изпреварва на "зебрата" - затова ме е страх (градчето е малко, но явно шофьорите са опасни не само за себе си, но и за околните).
Книжките и чете с удоволствие , ако не са от задължителните - обича много енциклопедиите от малък; таблицата я знае не машинално, а си я смята използвайки принципа на умножението и то още от миналата година (сега е доста по- добре). Карам го да пише преразказ на някоя приказка, но го докарва малко като преписано - има доста комични грешки, но то и сега се учи детето. Естествено мноооооого игри - сега им е времето  Blush

# 79
  • Варна
  • Мнения: 5 592
Голямо мотане пада тая ваканция при нас. Нищо не иска да прочете и така ще си остенет непрочетени книгите, за съжаление.
От края на миналата учебна година се прибира сам или със сестра си. Училището е срещу блока ни.
Знаете ли вече какви тетрадки ще купувате?

# 80
  • София
  • Мнения: 3 689

Знаете ли вече какви тетрадки ще купувате?
Да,в края на 1ви клас ни казаха да купи с широки редове  Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 1 070
При нас продължават игрите с пълна сила. Всички 5 книжки са прочетени, но продължава борбата с читателския дневник - с много нежелание написва по няколко изреченя за някоя приказка, но е абсурд да го накарам да прави илюстрации. Мислите ли, че е задължително да рисува към приказките?
Аз нищо няма да купувам предварително, защото от миналата година имам останали тетрадки, моливи, подвързии и т.н. и мисля да изчакам да получа списък от класната.
Хубав ден на всички деца и мами Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 3 928
И аз не знам какви тетрадки да купувам, но тях ще ги оставя за 16 - ти септември. Трябва да му купя раница, флумастри, моливи и разни дреболии, но и за тях има време Laughing.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 576
valya_v дневника, който синът ми води представлява обикновена тетрадка, в която вписва прочетената книга и автора и. Зависи обаче и от изискванията на г-жата ви. Неговата класна не държи на дневник, по мое настояване пише книгите, които чете  Mr. Green.
 
 Тетрадки има останали от предната учебна година, за начало ще са те. Като мине РС ще купувам допълнително. Мисля само подвързии и моливи да купя и толкова. Раницата ще е миналогодишната.

# 84
  • Мнения: X
Интересувам се - помогнете моля със списъци с книги за четене, нашите са 10 броя, още не сме ги прочели де, но се интересувам от други книги, с които да продължи през годината след това.
Български народни приказки, Приказки на Братя Грим, "Мечо Пух", "Лили чудото". Последната е много интересна и моя син чете вече 3 - та книга от поредицата.
Лили чудото четеше приятелско детенце, но момиче.. чудех се дали е подходяща като тематика. А какво ще кажете за "Малкия Никола"?

Сиси, питам за книгите от вашите списъци, защото както разбирам, са много различни. Като съдържание незнам, но дотук който съм питала, ту казва 20 книги, ту 7, а нашата бройка е 10, така че списъците по училища се различават като бройка, което ме навежда на мисълта, че и при самите книги ще има разлики, и набирам идеи за книги, с които да продължи след прочитането на тези 10, които са му в списъка /и след започването на учебната година/. Идеята ми е като е набрал инерция да си кара с четенето така, докато не му се затвърди навика.
Ходим допълнително на език и упражняваме от няколко седмици само него, писането не го влече, по математика всичко си знае, а не смятам, че е нужно да учим занапред материала, ако ваканцията уплътним с таблицата за умножение, с какво ще уплътним годината тогава? Мое мнение.
Мислим за пияно в читалището до нас, но той ходи 2 пъти седмично на език /през годината говоря/ и 1 път на плуване, дали няма да му стане много и пияно. Иначе иска - проявява желание, да видим дали ще ни огрее.

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 07:18 от Анонимен

# 85
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте,

и аз се появявам след дълго отсъствие!

Книгите са прочетени без "Български Народни Приказки" официално, защото ги знае наизуст повечето, четени й от нас, тях ще чете на септемврийското море. Дадоха им в края на година един летен сборник, който аз кръстих Всичкология, той е попълнен, поне 4 следобеда седмично се отделят за писане и смятане. Запозна се с таблицата, частично е запомнила някои действия.

Тетрадки купих аз, защото са ми слабост, та по-скоро заради собствено си удоволствие ги купих.

Не съм съвсем сигурна в какви ще пишат в началото, но подочух, че ще изпишат по една с тесни и широки редове, респ. големи квадратчета, и след това ще минат към широки редове и малки квадратчета.

Тъй като на 30 август заминаваме на море до 15 септември най-вероятно ще пропусна родителската среща, ако има такава, но ще звънна на някоя майка за инфо, а ако ни липсва нещо, ще купувам от морето.

За Аво-Бел и аз да споделя. Дъщеря ми ходи от 4 годишна на частни уроци по английски, където основно повтаряха думи и изрази с учителката, не е писала, нито чела. Миналата година беше 1-ви курс в Аво-Бел, и аз останах много доволна, допускам, и тя също. Ходи 2 пъти в седмицата по 2 часа на Граф Игнатиев. Курсова им беше мис Мими през 1-вия срок, през втория срок ги пое Саймън Хадли, нейтив, младеж, от когото децата останаха много доволни, защото обръщаше обучението в игра и не говореше български с тях. Има напредък определено, даже в неделя я изпитвах на речника, помни абсолютно всички думи, но не сме писали. Логично, след това което написах, тази година продължаваме там.
Отделно си върви пианото, където също много напредна, върви си и баскетбола. Ама как сме ги подбрали само Simple Smile взаимоизключващи се са! Редовно кълчи пръсти от топката, та после се раздвижда с пианото Simple Smile Но поне прави всичко с желание! А и нито пианистка, нито баскетболистка ще става. Рисуването и то си върви паралелно.

Уфф, не знам как се чувстват децата ви, но моето е натоварено, но и самО отказва да спре с някое от заниманията, а определено в петък вече й личи умората.

За нас не искам да говоря! Едно безкрайно препускане!

# 86
  • Мнения: 4 240
Нана, интересно, Теа също беше при мис Мими първия срок (харесвахме я много, спокойна и позитивна), после втория срок уж трябваше да сме при Саймън, но решиха да го "разделят" на двете петъчни следобедни групи, трябваше да се редува с една девойка, но се получаваше така, че през повечето време въпросната девойка беше с децата. Иначе Саймън всички деца го харесват.
Не знам, може би и единичното петъчно ходене за толкова часове оказа влияние при нас, но в нашия случай това не беше правилното решение.

# 87
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мими, вероятно на Теа й идват в повече петъчните занимания. И то по английски. Луси в петъците ходи на рисуване, и е доста изморена, разсеяна, вяла. Даже художничката настоява да преместим заниманието в друг ден от седмицата, точно заради умората, но няма кога.

Защо не пробваш да смениш деня, примерно да не е петък целия следобед, а във вторник, да речем. Или няма възможност?

П.П. На Луси една приятелка ходи в петъците, Теа има ли в групата си Ава?

# 88
  • Мнения: 4 240

Защо не пробваш да смениш деня, примерно да не е петък целия следобед, а във вторник, да речем. Или няма възможност?

П.П. На Луси една приятелка ходи в петъците, Теа има ли в групата си Ава?


работеща майка съм и ми е абсолютно невъзможно да я водя два пъти в седмицата (за целта пътува от Банкя, водех я в обедната почивка). Аво-Бел бяха решение за мен, защото единствено те предлагат веднъж седмично 2x2, точно в петък е. Но не е само в това проблемът (петъчната умора), най-много се ядосах от тази смяна на преподаватели. Точно от това бягахме и точно това се получи в нашата група (помниш ли безкрайната върволица от стажанти по немски при нас?)

Ава мисля, че нямаха в групата, но ще питам.

# 89
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Защо не пробваш да смениш деня, примерно да не е петък целия следобед, а във вторник, да речем. Или няма възможност?

П.П. На Луси една приятелка ходи в петъците, Теа има ли в групата си Ава?


работеща майка съм и ми е абсолютно невъзможно да я водя два пъти в седмицата (за целта пътува от Банкя, водех я в обедната почивка). Аво-Бел бяха решение за мен, защото единствено те предлагат веднъж седмично 2x2, точно в петък е. Но не е само в това проблемът (петъчната умора), най-много се ядосах от тази смяна на преподаватели. Точно от това бягахме и точно това се получи в нашата група (помниш ли безкрайната върволица от стажанти по немски при нас?)

Ава мисля, че нямаха в групата, но ще питам.


Уфф, Мими, помня какво беше със смяната на учители, същото беше и в С и в D клас с "англичаните"!

Дано успеете да намерите удобен и подходящ вариант!

Общи условия

Активация на акаунт