Пациентки на клиника "Щерев" София и МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе - 7

  • 51 275
  • 775
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 206
Момичета, на вас кой ви прави ранния БХС, имам предвид лекуващия лекар ли? Аз ще ходя в понеделник и Андреева ми каза, да се запиша при д-р Чавеева, защото съм била с близнаци. Някакви отзиви за нея? На мен ми изглежда една такава младичка, мъничка ....

Гале, недей с предубежденията -  момичето е учило където трябва и е много мила и много компетентна. Държи се супер любезно, обяснява ти. Когато ходихме ние от регистратурата и бяха записали часове през половин час, а трябваше да са през час. Та ние уж за 17,30, влезнахме в 19 часа и след нас имаше още 2 двойки. Личеше и че е уморена, но си пое въздух и се държа толкова добре, все едно току що започва работния ден.
Няма да сбъркаш, като и се довериш.  Peace
Сигурно е така! Не че имам някакви съмнения, но като съм свикнала при един лекар и сега ми е странно. Значи да се настроя за чакане. Благодаря ти, Valya!  Hug

# 451
  • Мнения: 593
Момичета, на вас кой ви прави ранния БХС, имам предвид лекуващия лекар ли? Аз ще ходя в понеделник и Андреева ми каза, да се запиша при д-р Чавеева, защото съм била с близнаци. Някакви отзиви за нея? На мен ми изглежда една такава младичка, мъничка ....

Galito81, аз правих фетална при чавеева  Grinning, тя прави преглед и дава бележката за бхс-то (дава се кръв в лабораторията). въпреки, че е младичка доста обяснява и показва. била е 3 години в лондон на специализация  Simple Smile

# 452
  • Мнения: 206
Вчера мина моя БХС. Д-р Чавеева наистина е много мила, компетентна и изключително внимателна. Всичко ни беше наред на ехографския преглед, дадох и кръвчица и днес вече са ми готови резултатите. Рискът и при двете ми бебчета е 1:13154  newsm44

# 453
  • София
  • Мнения: 16 691
За първи път чувам, че се прави БХС при близнаци newsm78 newsm78

# 454
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Защо да не се прави, нали трябва да се види как са бебетата?  Rolling Eyes

# 455
  • София
  • Мнения: 16 691
Защо да не се прави, нали трябва да се види как са бебетата?  Rolling Eyes
прави се ФМ, но не и БХС, защото няма референтни стойности за близнаци- така знам аз.
Затова попитах newsm78

# 456
  • Мнения: 3 422
каке, и аз така знам от една приятелка, бременна с близнаци. Не се прави БХС, а ФМ.
Ама, ние с теб не сме доктори  Wink, д-р Чавеева по-добре знае, надявам се  Laughing

# 457
  • София
  • Мнения: 23 197
на някои места правят и на близнаци бхс

# 458
  • София
  • Мнения: 16 691
на някои места правят и на близнаци бхс
е, то БХС не се ли прави само в МД- тоест кръвта се праща там newsm78 newsm78
как така едни правят, други не правят?

# 459
  • София
  • Мнения: 23 197
тия я изпращат някъде в чужбина май.
аз лично не мога да си обясня как става, ама ....

# 460
  • София
  • Мнения: 16 691
тия я изпращат някъде в чужбина май.
и излиза резултата за 1 ден?- невъзможно....

# 461
  • София
  • Мнения: 23 197
тия я изпращат някъде в чужбина май.
и излиза резултата за 1 ден?- невъзможно....
  33uu
и еднакъв риск за двете, странно  Rolling Eyes

# 462
  • Мнения: 206
Ами незнам, сега така като пишете и аз се замислям ...  newsm78 Но пък бебетата са две, в две плаценти, напрактика нямат нищо общо, само дето са в една утроба по едно и също време. Всяко едно поотделно го гледа: размери, нухална гънка, нос, пулс, някаква вена на черния дроб, кръвотоци, ръце, крака, сърцето и как тече кръвта в него, мозък, ... пропускам сигурно нещо... Изследването ми каза, че е на два хормона: бета ЧХГ и на някакъв друг, свързан с плацентата, но не го запомних.
Това за еднаквия риск и при двете бебета верно е странно, но само това число каза, или аз нещо може да не съм я разбрала.   

# 463
  • Мнения: 593
 Hug Galito81 дано си по-спокойна сега.
всички пращат в майчин дом генетичните, само във варна и пловдив ако не се лъжа има подобна лаборатория.

# 464
  • Мнения: 3 422
Galito, според мен това изследване е било излишно да се прави, при положение, че си бременна с близнаци. (Моя приятелка минава по същия път в момента и ми е надула главата за тези изследвания - кое, кога, защо и какво е трябвало.)Какви са мотивите на д-р Чавеева да го иска - не знам и не съм наясно. По-добре задай въпросите си към нея.

Общи условия

Активация на акаунт