Пациентки на клиника "Щерев" София и МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе - 7

  • 51 267
  • 775
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 123
Пия Дуфастон и Аспирин Протект. Предишният ми лекар ми каза да пия Дуфастона само 10 дни, докато Коновалова беше категорична, че не трябва да се спира и че когато организма има най-голяма нужда от прогестерон, опаковката, която е за 10 дни, свършва.
Възможно ли е Дуфастона да ми пречи на цикъла?

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 08:47 от Michelle La Belle

# 481
  • Мнения: 241
Момичета да ви питам,правено ли е на някоя от вас цветна снимка в клиниката и при какви обстоятелства.....
Мои приятелки ми препоръчват да си направя,но аз така на своя глава ме е страх... newsm78
На мен са ми правили, но миналата година, когато не се правиха още в Щерев. Ходих при Янакиева в Първа АГ. Ако тръбите са запушени и нагънати, както моите ужасно боли. Имам приятелка, която се прави във Щерев наскоро - каза, че е усетила лек дискомфорт, тръбите и са били проходими. Така, че ако се налага си я направи - не е най-приятното нещо, но ако се налага...

# 482
  • София
  • Мнения: 16 691
Какъв е резултата от кръвния тест?
Дуфастона не се спира до към 12-та седмица, даже понякога се комбинира с утрогестан.

# 483
  • Мнения: 123
Утре ще пусна ЧХГ, ако не ми дойде междувременно  Rolling Eyes

# 484
  • София
  • Мнения: 16 691
Утре ще пусна ЧХГ, ако не ми дойде междувременно  Rolling Eyes
не спирай никакви лекарства, преди и след теста. Peace

# 485
  • Мнения: 123
ivankaka, благодаря много  Hug

# 486
  • Мнения: 281
Ne spirai dufastona.Az go pih do 12 sedmica . Pieh sashto aspirin protect .Uspeh.Ne otkazvai opita ot sega.I na mene parvonachalno mi beshe bleda vtorata cherta .

# 487
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Никакво спиране на лекарства. И да пиеш в повече това няма да ти навреди, но ако го спреш, може да стане белата. Пусни си кръвен и дано е положителен. А иначе и аз съм пациентка на Коновалова от доста време и съм много доволна Simple Smile Днес правихме трансфер и дано имаме положителен резултат Simple Smile

# 488
  • София
  • Мнения: 167
Момичета да ви питам,правено ли е на някоя от вас цветна снимка в клиниката и при какви обстоятелства.....
Мои приятелки ми препоръчват да си направя,но аз така на своя глава ме е страх... newsm78
На мен са ми правили, но миналата година, когато не се правиха още в Щерев. Ходих при Янакиева в Първа АГ. Ако тръбите са запушени и нагънати, както моите ужасно боли. Имам приятелка, която се прави във Щерев наскоро - каза, че е усетила лек дискомфорт, тръбите и са били проходими. Така, че ако се налага си я направи - не е най-приятното нещо, но ако се налага...


Никой не ми го е искал,единствено знам,че трансфера ми е труден,от гледна точка на това,че все трябва специален катетър за труден трансфер,явно имам леко закривяване на тръбите,не ми е искано от лекарката да правя и се чудя дали на своя глава да си направя

# 489
  • Мнения: 781


Никой не ми го е искал,единствено знам,че трансфера ми е труден,от гледна точка на това,че все трябва специален катетър за труден трансфер,явно имам леко закривяване на тръбите,не ми е искано от лекарката да правя и се чудя дали на своя глава да си направя
Правиш инвитро без да имаш правена цветна снимка?  Shocked Наистина ли?

# 490
  • София
  • Мнения: 167


Никой не ми го е искал,единствено знам,че трансфера ми е труден,от гледна точка на това,че все трябва специален катетър за труден трансфер,явно имам леко закривяване на тръбите,не ми е искано от лекарката да правя и се чудя дали на своя глава да си направя
Правиш инвитро без да имаш правена цветна снимка?  Shocked Наистина ли?
Да и именно тази реакция ме кара да задам този въпрос ..Ние сме с мъжки фактор,предполагам,че не ми е било нужно,но всеки ми говори за тази цветна снимка


# 491
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
tanyalv - Поне хидротубация правена ли е?

# 492
  • София
  • Мнения: 167
tanyalv - Поне хидротубация правена ли е?

Не,питала съм има ли нужда да ми се прави нещо на мен,но моята лекарка ми каза,че аз съм си наред и няма нужда да си мъча организма с нещо,но мисля да я питам като отида следващия път,моя номер наближава,а и това ми е последен опит по фонда така,че ще по настоявам.
Единствената процедура която е правена на мен е надраскване да се закачи ембриона по добре,тя всяка година пробва нещо ново,сменя лекарства при стимулация и т.н,може би този път ще ми предложи и Цветна снимка,ако не ще попитам сама.
Се си мисля,че при два опита,ако са ми запушени тръбите няма да може да се направи трансфер,знам ли.Аз никога не съм била толкова на ти с термини и процедури.

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 06:14 от tanyalv

# 493
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
За трасфер няма значение дали са запушени тръбите или не - ембрионите се връщат в матката. Проблем е ако имаш хидросалпингс - той секретира течност, която ги унищожава . Настоявай за цветна снимка или направо си запази сама час във Вита, майчин дом

# 494
  • Мнения: 241
На мен цветна снимка ми е правена точно заради хидросалпинг. След това се подложих на хистероскопия / а по принцип на някои се препоръчва лапаро, но аз имам 2 операции и моята докторка не искаше да ми се прави трета/ за да ми се "запушат" тръбите.
Малко е странно да не искат цветна снимка наистина още повече, че не ти е и първи опит...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт